Jagiellonia BiałystokJagiellonia Białystok
4 : 2
lechiaLechia Gdańsk
95'

Koniec! Jagiellonia - Lechia 4:2!!! Futbol jest nieprawdopodobny! Futbol jest wspaniały właśnie dzięki takim meczom jak ten. O tej 'remontadzie' w Białymstoku będzie mówiło się latami, szczególnie że pieczętuje ona najlepszy sezon w historii Jagiellonii!! To już wszystko z mojej strony, za uwagę dziękuje Kuba Seweryn.

94'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! Maciej Gajos!!!
Rzut karny dla Jagiellonii po faulu na Tuszyńskim, Gajos pewnie pokonuje Budziłka i już 4:2! Przecież to jest niepojęte!!!

93'

Niewiarygodny zwrót akcji w Białymstoku! Po ogromnym zamieszaniu w polu karnym piłkę do pustej bramki pakuje Romańczuk!!! 3:2 dla Jagiellonii!!!

93'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! Taras Romańczuk!

92'

Po składnej akcji gospodarzy i zgraniu piłki przez Tuszyńskiego, Mystkowskiego w polu karnym w ostatniej chwili uprzedził jeden z rywali!

91'

Pięć minut doliczonych do tego meczu!

90'

Mamy remis w Białymstoku! Złe dośrodkowanie Świderskiego Modelski zdołał opanowac w polu karnym, po czym zwiódł obrońcę i płaskim strzałem pokonał Budziłka! 2:2!

89'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!!!! Filip Modelski!!!

87'

Przerwa w grze, bo na murawie leży Colak. Obejdzie się jednak bez interwencji medycznej.

84'

Dzisiejszy mecz w Białymstoku ogląda 17 748 widzów. Druga najlepsza frekwencja w meczach Jagi w tym sezonie.

83'

Mystkowski zmienia Mackiewicza.

83'

Po dobrej centrze Filipa Modelskiego w niezłej sytuacji Karol Świderski uderzył głową ponad bramką!

81'

Drągowski! Bramkarz Jagi świetnie broni techniczny strzał Adama Buksy po kontrataku gdańszczan!

80'

Dźwigała zmienił kontuzjowanego Rudinilsona.

79'

GOOOOOOOOOOOOOOOL!!! Patryk Tuszyński bardzo pewnie pokonuje Budziłka! 1:2!

77'

Karny dla Jagiellonii! Rudinilson sfaulował w szesnastce rozpędzonego Mackiewicza!

76'

Tuszyński zostawił teraz piłkę w polu karnym Świderskiemu, którego płaski strzał z trudem broni Budziłek!

76'

Wznawiamy grę.

74'

Gra przerwany, bowiem pod bramką Drągowskiego jest mnóstwo dymu z rac kibiców gości. Oj, solidna kara czeka Lechię za ten mecz.

72'

71'

Upomnienie od sędziego Stefańskiego dla protestującego trenera Michała Probierza.

69'

Niezła akcja Lechii kończy się bardzo niecelnym strzałem z dystansu Możdżenia.

68'

Zmiana w Jagiellonii. Świderski za Dzalamidze.

67'

Po rzucie wolnym dla gospodarzy nieco zakotłowało się w polu karnym Lechii, ale goście wychodzą z kontrą, po której sytuację sam na sam z Drągowskim marnuje Colak!

67'

66'

Możdżeń zmienia Łukasika w ekipie gości.

62'

Ponad godzina gry za nami w Białymstoku. Lechia pewnie prowadzi 2:0, ale warto wspomnieć, że taki wynik nic nie zmienia w sytuacji obu drużyn w ligowej tabeli. Jaga pozostanie trzecia, Lechia piąta.

19:25

59'

Zamieszanie w polu karnym Lechii dobrą interwencją wyjaśnił Budziłek.

58'

Po akcji prawym skrzydłem Makuszewskiego potężnym uderzeniem pod poprzeczkę popisuje się Colak i Lechia prowadzi w Białymstoku już 2:0!

57'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! Antonio Colak!

56'

Borysiuk świetnym wślizgiem przerwał kontratak Jagiellonii, a tymczasem Legia prowadzi z Górnikiem już 2:0. Jagiellonia skończy sezon na trzecim miejscu.

54'

Po rzucie wolnym dla Jagiellonii i długiej piłce w pole karne źle z bramki wyszedł Budziłek, ale gospodarze nie potrafili z tego skorzystać.

53'

Żółta kartka dla Mili za brzydki faul taktyczny na Gajosie.

52'

Bardzo składna akcja Lechii w kontrataku, Makuszewski zagrywa ze skrzydła płasko w pole karne, gdzie uderzenie Łukasika ofiarnie blokuje Tarasovs!

48'

Romańczuk! Piłka trafiła w pole karne do pomocnika Jagi, ale ten uderzył wysoko nad bramką!

46'

Tymczasem wznawiamy grę w Białymstoku!

46'

W przerwie w Jagiellonii Modelski zmienił Frankowskiego.

18:56

Lechia jest dzisiaj w Białymstoku zdecydowanie konkretniejsza i zasłużenie prowadzi z Jagiellonią 1:0. Gdańszczanie mają więcej sytuacji i zdobyli gola za sprawą Nikoli Lekovicia. Jaga z kolei wydaje się być jakby już myślami na świętowaniu historycznego sezonu i wręczeniu medali, które będzie miało miejsce po meczu.

45'

Koniec pierwszej połowy!

45'

Dośrodkowanie z prawego skrzydła Frankowskiego pewnie łapie Budziłek, a w dodatku sędzia dopatrzył się jeszcze faulu w ofensywie Tuszyńskiego.

45'

Po fatalnym podaniu Frankowskiego z kontratakiem popędził Makuszewski, po czym zza pola karnego uderzył bardzo niecelnie.

45'

Sędzia dolicza do pierwszej połowy pięć minut.

45'

Tuszyński! Powinno być 1:1, ale w idealnej sytuacji napastnik Jagiellonii uderza prosto w Budziłka!

43'

Po krótko rozegranym rzucie rożnym pozostawiony bez opieki Leković uderzył mocno z 18 metrów i Drągowski nie zdołał odbić tej piłki! Gol, Lechia prowadzi w Białymstoku 1:0!

42'

GOOOOOOOOOOOOOOOOL!! Nikola Leković!

41'

Uderzenie Mili z dystansu zostało zablokowane i piłka potoczyła się na rzut rożny.

40'

Mackiewicz złapany przez gości w pułapkę ofsajdową.

39'

Powtórka w Canal+ potwierdziła, że Gajos rzeczywiście był na minimalnym spalonym przy nieuznanej bramce dla Jagi.

38'

Błąd Dzalamidze, w kontrataku Lechii Mila chciał zagrać w pole karne do Makuszewskiego, ale tego uprzedził Pawlik, dzięki czemu skrzydłowy Lechii nie wyszedł sam na sam z bramkarzem, ale zdołał jeszcze oddać strzał z kilkunastu metrów! Niecelny!

37'

Złe dośrodkowanie Dzalamidze z rzutu wolnego poszybowało poza linię końcową. Piłka dla Lechii.

36'

Faul taktyczny Janickiego na Mackiewiczu. Żółta kartka.

35'

Lechia przycisnęła! Uderzenie z dystansu Vranjesa odbija Drągowski, a dobitka Mili z kilkunastu metrów mija bramkę Jagi!

35'

Słupek!!! Po rzucie rożnym głową uderza z bliska Janicki, ale trafia tylko w słupek! Mogło być 0:1!

33'

Żółta kartka dla Frankowskiego za ostry faul na Makuszewskim.

30'

Nieuznany gol dla Jagiellonii! W zamieszaniu po rzucie rożnym do siatki trafił Maciej Gajos, ale zdaniem sędziego był on na spalonym!

31'

Groźne dośrodkowania z bocznych rejonów boiska nie dotarły do Tuszyńskiego, ale Jagiellonia ma jeszcze rzut rożny.

28'

Po niezłej wrzutce Lekovicia Colaka w polu karnym uprzedził Pawlik. Po chwili akcję Jagiellonii płaskim strzałem z dystansu kończy Gajos, ale pewnie łapie piłkę Budziłek.

18:28

25'

Po centrze Strausa Janicki wybił piłkę na kolejny rzut rożny dla Jagi.

24'

Sprytnie rozegrała teraz Jagiellonia swój rzut wolny, ale dośrodkowanie rozpędzonego Mackiewicza zostało zablokowane.

23'

Kolejny taktyczny faul, tym razem Vranjesa na Gajosie. Nadal bez kartki.

22'

Rudinilson taktycznie sfaulował Mackiewicza. Ostrzeżenie dla defensora Lechii.

21'

Krótko rozegrany korner, centra Frankowskiego, którą przypadkowo strąca jeden z gości i piłkę łapie Budziłek.

21'

Dzalamidze wywalczył na prawym skrzydle rzut rożny dla Jagiellonii.

18'

Drągowski! Makuszewski urwał się na lewym skrzydle Frankowskiemu i zagrał przed bramkę, gdzie celnie uderzył Buksa, ale Drągowski odbił piłkę ponad bramkę!

17'

W ważnym dla Jagiellonii meczu w Warszawie, Legia prowadzi z Górnikiem 1:0 po bramce Kucharczyka.

18'

Aha, zapomnieliśmy chyba wspomnieć. Lechia gra ostatecznie z Buksą w miejsce Nazario w jedenastce. Ławka Lechii wygląda za to tak: Bąk, Dźwigała, Nazario, Macierzyński, Pietrowski, Grzelczak, Możdżeń.

14'

Po dośrodkowaniu z prawej strony boiska Buksy, Makuszewski strącił piłkę głową wyraźnie obok bramki Drągowskiego.

12'

W akcji gości Buksa starał się przedostać z piłką w szesnastkę Jagi, ale obrońcy gospodarzy razem z Drągowskim zabrali mu futbolówkę.

10'

Korner nie przyniósł zagrożenia dla bramki Budziłka.

9'

Bardzo ładna akcja Jagiellonii na prawym skrzydle. Po dośrodkowaniu Dzalamidze na rzut rożny wybił piłkę Janicki.

8'

Makuszewski! Vranjes wyprowadził świetną kontrę i podał w pole karne do Makuszewskiego, który fatalnie skiksował!

8'

Była szansa dla Lechii! Po ostrej centrze Łukasika jeden z gości główkował z bliska obok bramki!

7'

Spóźniony Frankowski na skrzydle fauluje Makuszewskiego. Rzut wolny dla gości.

7'

No wreszcie chyba zaczynamy grać na dobre.

6'

Mecz został wznowiony, po czym... ponownie przerwany. Po minucie sytuacja się powtarza. Żenada ze strony gości.

4'

3'

2'

Gra przerwana, bowiem goście rzucili sporo serpentyn na murawę.

1'

Pierwszy gwizdek spotkania i zaczynamy!

17:57

Sędzia Daniel Stefański wyprowadza oba zespołu na boisko.

17:55

17:47

Listy nieobecnych są dzisiaj bardzo długie. W Jagiellonii nie mogą zagrać Pazdan, Madera, Wasiluk, Baran oraz Pawłowski, z kolei w Lechii brakuje Friesenbichlera, Wawrzyniaka, Wojtkowiaka, Bougaidisa, Gersona czy Wiśniewskiego.

17:41

Rezerwowi Lechii: Mateusz Bąk, Mateusz Możdżeń, Marcin Pietrowski, Piotr Grzelczak, Paweł Czychowski, Filip Malbasić, Adam Buksa.

17:40

Rezerwowi Jagiellonii: Krzysztof Baran, Filip Modelski, Łukasz Tymiński, Przemysław Mystkowski, George Popchadze, Kamil Pajnowski, Karol Świderski.

17:35

Obok prezentujemy składy wyjściowe obu drużyn! Zwracamy uwagę na bardzo ciekawe zestawienia formacji defensywnych.

17:35

Lechia z kolei już wie, że nie będzie w stanie zakończyć tego sezonu wyżej niż na piątym miejscu w tabeli. Pewne jest jednak, że ekipa Jerzego Brzęczka dzisiaj tanio skóry nie sprzeda.

17:31

Drużyną, która w dzisiejszym meczu ma jeszcze coś do ugrania jest trzecia w tabeli Jagiellonia. Białostoczanie mają obecnie tylko jeden punkt mniej od drugiej Legii Warszawa i w razie potknięcia aktualnych mistrzów Polski w starciu z Górnikiem mogą pokusić się nawet o wicemistrzostwo Polski.

17:30

Witamy serdecznie na relacji na żywo z meczu 37. kolejki Ekstraklasy, w którym Jagiellonia Białystok zmierzy się z Lechią Gdańsk!

10:00

08:00

ZAPOWIEDŹ SPOTKANIA JAGIELLONIA BIAŁYSTOK - LECHIA GDAŃSK

Lechia Gdańsk - Jagiellonia Białystok

Białostoczanie w tym sezonie zachwycali formą i bardzo dobrą postawą w lidze i na kolejkę przed końcem rozgrywek są już pewni gry w europejskich pucharach. Mimo to, podopieczni Michała Probierza po ciuchu marzą jeszcze o zdobyciu wicemistrzostwa Polski. Jagiellonię od drugiej Legii dzieli tylko punkt, zatem jeśli gospodarze wygrają z Lechią, a warszawiacy przegrają z Górnikiem Zabrze, zostaną drugą najlepszą drużyną w kraju.

Do Białegostoku przyjedzie Lechia, która nie ma już szans na zajęcie miejsca premiowanego grą w europejskich pucharach. Drużyna Jerzego Brzęczka jest obecnie na piątym miejscu.