1 : 6
Lech PoznańLech Poznań
1. połowa1 : 4
22:36

Dziękuję wam bardzo za uwagę. Jednocześnie zapraszam na nasze relacje z niedzielnych meczów, kończących rozgrywki T-Mobile Ekstraklasy. Prawdopodobnie będę miał przyjemność relacjonować wam starcie Lecha z Wisłą z Inea Stadionu. Do następnego razu!

22:34

A w Gdańsku bezbramkowy remis! Zatem losy mistrzostwa rozstrzygną się w ostatniej kolejce. Lech ma w tej chwili trzy punkty przewagi nad Legią i potrzebuje zaledwie remisu z Wisłą.

22:27

A teraz czekamy na koniec meczu w Gdańsku.

94'

KONIEC MECZU! Lech wygrywa w Zabrzu aż 6:1!

92'

Pawłowski dobrze dograł do wychodzącego na pozycję Jevticia, a ten pięknym strzałem podcinką pokonał Kasprzika.

91'

GOOOOL!!! DARKO JEVTIĆ PO RAZ DRUGI!!!

90'

Druga połowa przedłużona o trzy minuty.

87'

TheMadryt1 - dziękuję za pozytywną opinię. A co do opisu bramki z 32. minuty, to błąd wynikający z pośpiechu. Dośrodkowanie Pawłowskiego minęło Hamalainena i trafiło do Sadajewa. Pozdrawiam ;-)

85'

Keita świetnie do Douglasa, ten powinien podawać na jedenasty metr do Jevticia, ale stracił piłkę.

83'

Bardzo powolnie i spokojnie toczy się gra na stadionie w Zabrzu. A w zasadzie po śpiewach z trybun można by wnioskować, że mecz odbywa się w Poznaniu.

81'

Sadajew zatrzymany w polu karnym Górnika przez Szeweluchina.

79'

Jevtić dobrze dograł do Keity, a ten w zasadzie z niczego oddał niezły strzał, obroniony przez Kasprzika.

79'

Jevtić zauważył, że Kasprzik wyszedł przed własną bramkę i próbował pokonać go uderzeniem z dystansu. Strzelił jednak niecelnie.

78'

Riki1153 - miałem na myśli to, że z taką grą Lech nie powinien mieć problemów w niedzielę z Wisłą, a tym samym ze zdobyciem mistrzowskiego tytułu. A znak zapytania na końcu - bo przecież wszystko się może zdarzyć. Pozdrawiam :-)

76'

Dzisiejszy mecz z trybun ogląda dokładnie 3 tysiące widzów.

74'

Kebba Ceesay dobrze zatrzymał Kosznika na boku boiska.

73'

I właśnie Seweryn Gancarczyk schodzi z boiska, zastępuje go Mariusz Magiera.

72'

Żółta kartka dla Linettego za faul na Gancarczyku.

70'

Poznaniacy testują sobie teraz różne warianty gry, traktują już ten mecz jako jednostkę treningową.

68'

I właśnie Keita huknął na bramkę Kasprzika po rozegraniu rzutu wolnego pośredniego. Piłka wędruje obok słupka.

67'

Boisko opuszcza strzelec dwóch goli Kasper Hamalainen, w jego miejsce wchodzi Muhamed Keita.

66'

Żółta kartka dla Seweryna Gancarczyka.

66'

I właśnie młody zawodnik Górnika opuszcza boisko, zastępuje go Łukasz Madej.

65'

Niezbyt udany strzał Piaseckiego, piłka ląduje w rękach Gostomskiego.

63'

62'

Druga zmiana w Lechu - Kebba Ceesay zastępuje Tomasza Kędziorę.

59'

Pawłowski dośrodkował w pole karne rywala, piłkę przepuścił stojący tuż przed bramką Sadajew (który był na spalonym), a dostał ją Darko Jevtić, który z ostrego kąta pokonał Kasprzika. Tak gra przyszły mistrz Polski?

58'

GOOOOOL!!! DARKO JEVTIĆ!!!

58'

Klepka Linettego z Sadajewem zakończona zbyt mocnym podaniem Czeczena.

56'

Po rozegraniu rzutu rożnego dwukrotnie uderzał Grendel. Pierwszy strzał zablokowany, drugi wysoko nad bramką.

55'

Efektywny wślizg Arajuuriego we własnym polu karnym powstrzymuje rajd Nowaka.

53'

Kamiński uspokajająco macha w stronę ławki rezerwowych, Trałka podnosi kciuk do góry. Arajuuri będzie mógł grać dalej.

51'

Niebezpieczny upadek Paulusa Arajuuriego po starciu z Jeżem, Fin zwija się z bólu na murawie. Potrzebna jest pomoc sztabu medycznego.

51'

50'

A teraz bardzo dobry strzał Pawłowskiego i świetna obrona Kasprzika! Golkiper Górnika zbił piłkę na rzut rożny!

49'

Za mocne podanie Hamalainena do Pawłowskiego, pomocnika Lecha zdołał uprzedzić Gergel.

49'

Na spalonym po podaniu Gancarczyka złapany został Rafał Kosznik.

47'

Robert Jeż uderzył zbyt płasko ze stałego fragmentu gry.

47'

Arajuuri faulował Jeża tuż przed własnym polem karnym, będzie wolny dla Górnika.

46'

Na roszadę zdecydował się również Maciej Skorża: Darko Jevtić wchodzi w miejsce Dawida Kownackiego.

46'

W przerwie nastąpiła zmiana w zespole Górnika - Robert Jeż wszedł w miejsce Bartosza Iwana.

46'

Zaczynamy drugą część meczu!

21:24

Tymczasem na stadionie Górnika jedni oglądają mecz, a inni pracują, by niedługo miejsc dla widzów było dużo więcej ;-)

21:22

Ten komentarz jest chyba najlepszym podsumowaniem pierwszej połowy meczu w Zabrzu.

21:19

Pierwsza połowa skończyła się również w Gdańsku. Lechia - Legia 0:0.

21:19

Za nami wspaniała pierwsza połowa. Pięć goli, mnóstwo akcji, szybki zwrot sytuacji na boisku i ostatecznie prowadzenie Lecha 4:1. Na drugą połowę trener Skorża będzie mógł dać odpocząć kilku podstawowym piłkarzom, by byli w pełni sił na niedzielny mecz z Wisłą Kraków.

45'

Koniec pierwszej połowy! Do przerwy Lech gromi rywala 4:1!

44'

Hamalainen dobrze wyszedł prawą stroną boiska, dograł do Pawłowskiego, ten przymierzył w dolny róg bramki, ale na posterunku był Kasprzik. To mogła być piąta bramka dla Lecha!

43'

Ciekawa sytuacja. W dynamiczny rajd na połowę rywala wybrał się przed chwilą... Marcin Kamiński, a więc środkowy obrońca Lecha.

41'

Poprawka, dośrodkowanie było oczywiście z rzutu rożnego ;-)

41'

Głębokie dośrodkowanie Douglasa z rzutu wolnego, interweniować musiał Grzegorz Kasprzik, bo inaczej piłka mogła wpaść do bramki.

40'

Sadajew walczył teraz jak lew z Szeweluchinem, wyprzedził Ukraińca i odebrał mu piłkę, ale zdołał wywalczyć tylko wrzut z autu.

38'

Douglas w zasadzie za darmo oddał piłkę Górnikowi, po długim dośrodkowaniu pewnie łapie ją Kasprzik.

37'

Długa piłka Kamińskiego w kierunku Sadajewa przechwycona przez Szeweluchina.

34'

Czy ktokolwiek się tego spodziewał? Gdy na początku meczu Górnik zdobywał gola wydawało się, że Lecha czeka dziś bardzo ciężka przeprawa. Tymczasem po pół godzinie gry poznaniacy prowadzą 4:1 i dominują na boisku. Poznaniacy pewnie zmierzają po mistrzostwo Polski!

32'

To nie było za dobre dośrodkowanie Szymona Pawłowskiego, bo piłka minęła stojącego w polu karnym Pawłowskiego i trafiła do zamykającego akcję Sadajewa. Ten niewiele myśląc huknął z ostrego kąta i zwiększył prowadzenie poznaniaków. Tego zwycięstwa Lechowi chyba już nic nie odbierze!

30'

GOOOOOL!!! ZAUR SADAJEW DOBIJA GÓRNIKA!!!

28'

Po dośrodkowaniu z prawej strony piłkę z własnego pola karnego dobrze wybił Linetty.

25'

Groźnie pod bramką Gostomskiego! Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego minimalnie niecelnie głową strzelał Piasecki!

23'

Moooocny strzał Kosznika i piłka wędruje na niewykończonej jeszcze trybunie za bramką.

22'

Niezła próba akcji kombinacyjnej Lecha na prawej stronie boiska, Hamalainen zagrał do Kędziory, a temu zabrakło kroku, by dojść do piłki.

20'

18'

Sadajew dostał podanie z prawej strony od Kownackiego, zdołał wycofać piłkę do Hamalainena, a ten miał mnóstwo czasu, by umieścić ją w siatce. Lech prowadzi 3:1!

18'

GOOOOOL!!! KASPER HAMALAINEN!!! LECH JUŻ GROMI RYWALA!!!

15'

Dobre dośrodkowanie Linettego, Kownacki zdołał dojść do piłki, ale nie dał rady skierować ją do siatki.

14'

I kolejna świetna akcja lechitów zakończona zdobyciem bramki! Kędziora idealnie zagrał w pole karne do Hamalainena, a ten z najbliższej odległości umieścił piłkę w siatce. Lech momentalnie odwraca losy meczu!

12'

GOOOOOOOL!!! LECH JUŻ PROWADZI!!! KASPER HAMALAINEN!!!

11'

Ależ dobrze rozpoczęło nam się to spotkanie, od samego początku w Zabrzu jest bardzo ciekawie. Oby ten poziom się utrzymał!

10'

I już mamy remis w Zabrzu! Perfekcyjna akcja Lecha, piłka chodziła jak po sznurku i w końcu trafiła od Douglasa do stojącego w polu karnym Pawłowskiego, który pewnie uderzył w długi słupek i pokonał Kasprzika.

9'

GOOOL!!! SZYBA ODPOWIEDŹ LECHA!!! SZYMON PAWŁOWSKI!!!

8'

Groźna sytuacja pod bramką Górnika! Po dośrodkowaniu Douglasa z wolnego w boczną siatkę głową uderzał Kamiński. Powinien skierować piłkę do siatki!

6'

W odpowiedzi z dystansu kropnął Trałka, piłka obok bramki Kasprzika.

5'

W poważnych tarapatach są od samego początku meczu piłkarze Lecha. Przegrywają z Górnikiem 0:1 i muszą szybko wziąć się za odrabianie strat, bo tu potrzebne jest zwycięstwo. A co do samej bramki - Nowak dostał dobre wyłożenie piłki tuż przed pole karne i świetnie przymierzył wprost w okienko bramki Gostomskiego.

5'

GOOOOOL!!! KONRAD NOWAK DAJE PROWADZENIE GÓRNIKOWI!!!

4'

Gergel sprytnie ograł Douglasa, lewego obrońcę "Kolejorza" dobrze jednak asekurował Kamiński, wybijając piłkę na rzut rożny.

3'

31-letni bramkarz był zawodnikiem Lecha, gdy ten przed pięcioma laty zdobywał swój ostatni tytuł mistrza Polski. Podobnie zresztą jak Seweryn Gancarczyk, grający dziś na środku obrony Górnika.

2'

Pierwsza próba przerzutu futbolówki na połowę Górnika, ostatecznie trafiła pod nogi Kasprzika.

1'

Na razie poznaniacy cofnęli piłkę na własną połowę i rozgrywają ją w obronie.

1'

Piłkarze Lecha rozpoczęli mecz!

20:29

Za nami przywitanie kapitanów, czyli Adama Dancha oraz Łukasza Trałki.

20:27

Oba zespoły już na boisku, za chwilę początek meczu!

20:05

20:05

Ławka rezerwowych Lecha: Krzysztof Kotorowski, Kebba Ceesay, Tamas Kadar, Arnaud Djoum, Dariusz Formella, Muhamed Keita, Darko Jevtić.

20:03

Ławka rezerwowych Górnika: Pavels Steinbors, Mateusz Słodowy, Łukasz Madej, Mariusz Magiera, Szymon Skrzypczak, Michał Teichman, Robert Jeż.

19:59

Szkoleniowiec Lecha Maciej Skorża przed meczem z Górnikiem komplementował rywala.

19:57

Z kolei w Górniku mamy aż pięć zmian w porównaniu do starcia z Jagiellonią. W wyjściowym składzie znalazł się chociażby 20-letni Fabian Piasecki, który wchodząc z ławki przeciwko białostoczanom zaliczył swój debiut w Ekstraklasie.

19:54

Poznaliśmy już składy, w jakich wystąpią dziś obydwa zespoły. W Lechu wraca pauzujący ostatnio za żółte kartki Barry Douglas, a poza tym zestawienie jest takie samo, jak w ostatnim spotkaniu z Pogonią.

19:51

Sytuacja może również rozwinąć się tak, że już dziś poznamy mistrza Polski. Stanie się tak, jeżeli Lech pokona Górnika, a Legia w tym czasie przegra w Gdańsku z walczącą o puchary Lechią.

19:48

Terminarz ułożył się tak, że to właśnie zabrzanie mogą rozdawać karty w walce o mistrzostwo Polski. Piłkarze Górnika dziś mierzą się z Lechem, a w niedzielę grają z warszawską Legią. Jeżeli w którymś z tych spotkań zdobędą chociażby punkt, znacząco obniżą szansę przeciwnika na triumf w lidze.

19:35

Dobry wieczór państwu, z tej strony Wojciech Maćczak. Zapraszam na relację na żywo z rozpoczynającego się za niecałą godzinę spotkania Górnika Zabrze z Lechem Poznań.

17:40

Górnik Zabrze – Lech Poznań LIVE!

ZAPOWIEDŹ: Przedostatni krok „Kolejorza” w drodze po tytuł

Już tylko dwa mecze dzielą piłkarzy i kibiców Lecha Poznań od wielkiej fety na Starym Rynku. Już tylko sześć punktów potrzebuje zespół Macieja Skorży, by w najbliższą niedzielę wraz ze swoimi fanami cieszyć się ze zdobycia mistrzostwa Polski. Przedostatni krok w stronę tytułu poznaniacy mogą zrobić podczas spotkania z Górnikiem Zabrze.

Lech Poznań - Górnik Zabrze 3:0