dogrywka 1. połowa0 : 0
17:27

Żegnamy się ze stadionu Legii przy ul. Łazienkowskiej! Zapraszamy na kolejne relacje live, oczywiście z Ekstraklasa.net!

17:26

Legia zdobyła dziś ważne punkty, które przybliżają ich do mistrzostwa. Aby tak się stało, Lech musi dziś przegrać z Pogonią Szczecin. Wisła z kolei oddala się od europejskich pucharach, jednak nie wszystko stracone - do końca sezonu muszą wygrać oba spotkania, żeby o nich myśleć.

94'

Szymon Marciniak kończy dzisiejsze spotkanie! Legia wygrywa z Wisłą 1:0 po bramce Rzeźniczaka!

93'

Jodłowiec marnuje świetną okazję! Strzał z wysokości 15. metra ląduje wysoko ponad bramką.

92'

Kuciak pewnie wychodzi z bramki przy rzucie rożnym, wybija piłkę daleko od pola karnego.

91'

Kolejna przerwa w grze, tym razem sztab medyczny musi pomóc Kucharczykowi.

90'

Arbiter dolicza 4 minuty do regulaminowego czasu gry.

89'

Brożek na spalonym, Wisła traci kolejną szansę na zdobycie bramki.

88'

Zawodnicy obu zespołów na połowie Legii, "Wojskowi" zepchnięci do defensywy.

87'

Berg przeprowadza zmianę. Za Furmana wchodzi Dossa Junior.

86'

Błąd w komunikacji między Guerrierem, a Stiliciem w polu karnym Legii.

85'

Sędzia musi wznowić grę, na boisku leżał Broź.

85'

84'

Kazimierz Moskal decyduje się na ostatnią zmianę. W miejsce Jovicia wchodzi Garguła.

83'

Żółtą kartką napomniany Saganowski.

82'

Jankowski kiksuje, przy zagraniu do Guerriera i piłka wychodzi za linię boczną.

80'

Wisła rozgrywa piłkę w defensywie i czeka na dogodną sytuację do ataku.

79'

Zmiana w zespole Wisły. Kontuzjowany Sadlok opuszcza boisko, zastępuje go Barrientos.

76'

Sztab medyczny Wisły wchodzi na boisko do leżącego na boisku Sadloka.

75'

Dudka fauluję Furmana, arbiter pokazuje mu żółtą kartkę.

75'

Brzyski fauluje Burligę przed polem karnym, za co otrzymuje żółtą kartkę.

73'

Wisła marnuje stuprocentową sytuację! W polu karnym pogubił się Kuciack, którego świetnie wyprzedził Guerrier i zagrał do Stilicia. Bośniak minąwszy golkipera Legii oddał strzał, lecz odbija się on od słupka i wychodzi za bramkę.

71'

Żyro myli się w kluczowym momencie i źle zagrywa do Saganowskiego.

70'

Guerrier poślizgnął się i futbolówka wychodzi za linię boczną. Legia od autu.

69'

Saganowski nie dochodzi do piłki, przelatuje ona tuż nad nim.

68'

Jodłowiec nie decyduje się na strzał sprzed pola karnego i Legia traci piłke.

67'

Żyro ospale buduje kontratak, akcja Legii traci na tempie.

65'

Henning Berg zmienia kontuzjowanego Dudę, który opuszcza boisko w asyście sztabu medycznego. W jego miejsce wchodzi Pinto.

65'

Obaj trenerzy decydują się na zmiany. Kazimierz Moskal wpuszcza Guerriera w miejsce Boguskiego.

64'

Wisła mogła wyrównać! W dogodnej sytuacji pomylił się jednak Dudka.

63'

Legioniści wznawiają grę wyrzutem z autu.

61'

Przerwa w grze, na boisku leży Duda.

60'

Pierwsza bramka przy Łazienkowskiej! Rzeźniczak wykorzystuje idealne zagranie z rzutu rożnego i umieszcza futbolówkę w siatce! 1:0 dla Legii!

61'

Sadlok zostaje ukarany żółtą kartką.

58'

Kontratak Wisły! Wrzutka Burligi jednak nie została zagrana w tempo i Stilić nie mógł jej przyjąć.

58'

Zawrzało pod bramką Buchalika! Dwójkowa akcja Dudy i Saganowskiego mogła skończyć się golem, jednak Słowak nie sięgnął futbolówki.

57'

Żyro nie widząc żadnego partnera z zespołu decyduje się zagrać do tyłu.

54'

Saganowski na spalonym, arbiter przerywa groźną akcję Legii.

53'

Jović zostaje ukarany żółtą kartką.

52'

Kuciak wychodzi z bramki, uprzedza Burligę, który znalazłby się w sytuacji sam na sam z bramkarzem.

51'

Wisła nie przestaje atakować, tym razem w dogodnej sytuacji znalazł się Jankowski.

50'

Za głębokie dośrodkowanie Sadloka, który otrzymał futbolówkę na lewym skrzydle od Jovicia.

48'

Dośrodkowanie Rzeźniczaka do Jodłowca okazuje się zbyt mocne i piłka trafia do Buchalika.

47'

Szymon Marciniak wznawia grę rzutem sędziowskim.

46'

Boguski zbiega do środka, jednak nie widzi żadnego partnera do zagrania.

45'

Brożek ze Stiliciem już rozpoczęli!

16:31

Piłkarze obu zespołów wracają już na murawę, za kilka chwil zaczynamy drugą połowę!

16:20

Wracamy już za niecały kwadrans!

16:19

Wisła sprawia wrażenie drużyny, której wystarcza remis w tym spotkaniu. Nie atakują, kiedy nie widzą szans na udaną akcję. Skupiają się działaniach defensywnych, zaś Legia ma problemy ze skutecznością. Przeprowadzili zdecydowanie większą ilość groźnych ataków, jednak żadnego z nich nie potrafili skutecznie wykończyć.

45'

Szymon Marciniak kończy pierwszą połowę, nie doliczając nawet sekundy.

43'

Starcie Lewczuka z Brożkiem, jednak gwizdkiem sędziego milczy.

41'

Wślizg Głowackiego kończy groźny atak Legionistów.

40'

Sadlok uprzedza Żyrę, ale nie potrafi wykorzystać wolnej przestrzeni i Wisła traci piłkę.

40'

Żółtą kartką zostaje ukarany Rzeźniczak za faul na Stiliciu w okolicach środka boiska.

38'

Brzyski zbyt mocno dośrodkowuje i piłka po rzucie rożnym w jego wykonaniu wychodzi za linię boczną.

38'

36'

Jović wślizgiem przerywa indywidualną akcję Dudy. Piłka po rzucie rożnym trafia pod nogi Stilicia, który postanowił do końca akcji pójść sam. Jego strzał blokują obrożny Legii.

35'

Zagrana przez całe boisko piłka dociera do Brożka, który wygrywa pojedynek z Rzeźniczakiem. Kuciak broni strzał napastnika "Białej Gwiazdy" z najwyższym trudem.

32'

Szybkie wznowienie rzutu wolnego w wykonaniu "Wojskowych", futbolówka dociera do Żyry, którego uderzenie sprzed pola karnego okazało się zbyt mocne i od bramki wznawia Buchalik.

30'

Kolejna strata Legionistów w środkowej strefie boiska. Wisła jednak nie wykorzystała szansy i nie stworzyła sobie dogodnej sytuacji do strzelenia bramki.

29'

Legia traci piłkę na własnej połowie. W świetnej sytuacji znalazł się Jankowski po wrzutce w pole karne Burligi, lecz zagrywał on zbyt wysoko.

28'

Podanie Żyry okazało się zbyt mocna dla Saganowskiego, piłkę chwyta nieatakowany Buchalik.

27'

Broż fauluje Boguskiego w okolicach 20. metra. Dośrodkowuje Stilić.

26'

Wisła wreszcie uaktywnia Jovicia na prawym skrzydle, Legioniści widząc zagrożenie faulują go.

25'

Boguski do spółki z Głowackim wybijają futbolówkę jak najdalej od własnego pola karnego.

24'

Żyro wywalczył rzut rożny dla swojego zespołu po pojedynku z Sadlokiem.

22'

Przestój w grze, obie drużyny zwolniły po atakach z pierwszych minut.

18'

Prostopadła piłka ze środkowej strefy boiska zagrana przez Stilicia do Jankowskiego, pomocnik Wisły jednak do niej nie dochodzi.

17'

Osamotniony Brożek na połowie rywala traci piłkę.

16'

Broź chciał zaskoczyć linię defensywy krakowskiej Wisły, lecz Saganowski na spalonym.

15:46

15'

Dośrodkowanie Brozia z prawej strony pola karnego bez problemów chwyta Buchalik.

14'

Żyro łatwym zwodem mija Sadloka, lecz piłka po jego dośrodkowaniu nie stanowi żadnego zagrożenia.

12'

Broź wślizgiem kończy kontratak Wisły, Legia buduje swoją akcję od podstaw.

11'

Dwie dogodne sytuacje Legii na strzelenie bramki! Najpierw indywidualną akcją popisał się Duda, zaś później głową mógł otworzyć wynik spotkania Saganowski, jednak nie wykorzystał dośrodkowania Rzeźniczaka.

10'

Ostra walka w środku pola, zwycięsko z tego pojedynku wychodzą "Wojskowi".

7'

Stilić źle zagrywa do Brożka, choć jednym podaniem mógł mu otworzyć drogę do bramki.

6'

Wisła starała się odpowiedzieć, jednak dogodną sytuację marnuje Brożek.

5'

Pierwszy groźny strzał Legionistów! Świetnie do Żyry zagrał Furman ze środkowej strefy boiska, lecz Duda oddał zbyt lekki strzał.

3'

Sadlok źle dośrodkowuje z lewej części boiska, Kuciak zaczyna od 5. metra.

3'

Świetnie [b]Rzeźniczak[/b[ w defensywie, przerywa szarże Broźka.

2'

Sadlok dalekim wybiciem przerywa groźną kontrę Legii.

1'

Pierwsza akcja Legii, od bramki jednak wznawia Buchalik.

1'

Od środka zaczęli zawodnicy Legii, ruszamy!

15:29

Ławka rezerwowych Wisły: Bieszczad, Stępiński, Barrientos, Garguła, Stjepanović, Uryga, Guerrier.

15:29

Ławka rezerwowych Legii: Malarz, Junior, Bereszyński, Guilherme, Astiz, Ryczkowski, Pinto.

15:28

Zawodnicy obu zespołów są już na murawie!

15:26

W składzie Wisły brakuje Michała Miśkiewicza, w jego miejsce na ławce rezerwowych zasiada Gerard Bieszczad.

15:24

Na boisku hymn Legii wykonuje orkiestra, zaczynamy za 5 minut!

15:07

PZPN także zareagował – jako rozjemcę tego pojedynku wyznaczył Szymona Marciniaka. Pochodzący z Płocka arbiter jest bez wątpienia w czołówce polskich sędziów, mający w tym sezonie rozstrzyganie starć w Lidze Europy, czy nawet Lidze Mistrzów. We wrześniu ubiegłego roku był arbitrem w meczu Wisła Kraków – Legia Warszawa. Podopieczni Henninga Berga wygrali je 3:0.

15:06

Henning Berg odpowiedział na konferencji przedmeczowej na apel wystosowany przez władze „Białej Gwiazdy”. Przypomnijmy, że włodarze krakowskiego klubu wydali za pośrednictwem swojej oficjalnej strony ogłoszenie o treści: „Wisła Kraków w najbliższej kolejce T-Mobile Ekstraklasy zagra w Warszawie z Legią. Władze Wisły, mając na uwadze m.in. ewidentny błąd sędziego Mariusza Złotka popełniony w ostatnim meczu obu drużyn, kiedy nie zauważył zagrania ręką Michała Żyry i uznał bramkę dla Legii, liczą na to, że niedzielne spotkanie, jak i kolejne mecze na krajowych boiskach będą rozstrzygane w duchu zasad fair play”. - To dobrze, że Wisła chce, żeby sędziowie dobrze wykonywali swoją pracę. Myślę, że sędziowie zawsze chcą robić wszystko, jak najlepiej, ale ich praca jest bardzo, bardzo ciężka i każdy zawsze popełnia błędy: piłkarze, trenerzy i sędziowie też. Nie rozumiem, czemu po naszym meczu z Jagiellonią mówiło się o kontrowersjach. Sędzia podjął dwie bardzo dobre decyzje w dwóch trudnych sytuacjach. Czemu wszyscy są tym zdenerwowani? Nie wiem.

15:05

Kazimierz Moskal przed meczem zapowiadał, że ta pomyłka może właśnie nastąpić w dzisiejszym spotkaniu. Przyznaje, że „nie ułatwią Legii zadania”. - Życzyłbym sobie, aby nastawienie przed każdym meczem wyglądało tak, jak przed starciem z Jagiellonią. W niedzielę gramy z Legią, która tylko i wyłącznie myśli o tytule mistrzowskim i jeśli tego nie osiągnie, będzie to dla nich porażka. Niech nikt nie myśli, że zamierzamy ułatwić Legii wykonanie zadania, wiele razy ktoś inny im pomógł i to wystarczy.

15:05

Legia Warszawa grę na najlepszych europejskich arenach ma już praktycznie zapewnione, ale ich ambicje sięgają dużo wyżej – „Wojskowi” walczą o tytuł najlepszej drużyny w kraju. Obecnie znajdują się tuż za plecami pierwszego Lecha Poznań i tracą do nich jedynie jeden punkt. Do końca sezonu pozostały jedynie 3 kolejki, nie ma już zatem miejsca na pomyłkę.

15:04

Do stolicy Polski przyjeżdża dziś zespół Wisły Kraków, który ma ochotę na europejskie puchary w następnym sezonie. Dzięki wczorajszej przegranej Lechii Gdańsk we Wrocławiu „Biała Gwiazda” może dziś awansować na 4. pozycję. Muszą jednak zakończyć dzisiejsze spotkanie z kompletem punktów.

15:03

Serdecznie witamy Państwa ze stadionu przy ulicy Łazienkowskiej w Warszawie, gdzie Legia będzie podejmować Wisłę Kraków!.

08:00

ZAPOWIEDŹ SPOTKANIA LEGIA WARSZAWA - WISŁA KRAKÓW

Legia - Wisła

Starcie Legii z Wisłą to pojedynek, który elektryzuję całą Polskę. Mistrzowie Polski w niekwestionowanym hicie 35. kolejki T-Mobile Ekstraklasy podejmą na własnym stadionie Wisłę Kraków. Obie drużyny równi dziesięć rund temu rywalizowały ze sobą również przy Łazienkowskiej. Wówczas spotkanie, w dość dramatycznych okolicznościach, zakończyło się remisem 2:2. Jeszcze do 90. minuty prowadziła "Biała Gwiazda", ale wówczas samobójczą bramkę zapisał na swoim koncie Boban Jović.

Jak prezentuje się obecna sytuacja w tabeli obu klubów? Legia wciąż traci do liderującego Lecha punkt i nie może pozwolić sobie na jakąkolwiek porażkę, a nawet remis, jeśli chce obronić mistrzowski tytuł. Z kolei piłkarze Wisły po cichu marzą o grze w europejskich pucharach, za którymi przy Reymonta tęsknią już kibice. Drużyna Kazimierza Moskala zajmuje szóstą lokatę, a do trzeciego miejsca premiowanego grą w eliminacjach Ligi Europy traci pięć "oczek".