Górnik ZabrzeGórnik Zabrze
17:22

Dziękujemy za uwagę!

93'

Koniec meczu! We Wrocławiu remis. Górnik Zabrze obudził się po straconej bramce i zdołał wyrównać.

92'

Mecz z żółtą kartką zakończy również Machaj.

90'

Żółta kartka dla Iwana za ściągnięcie koszulki.

90'

Asystę zalicza Madej, który bardzo dobrze dośrodkował w pole karne.

89'

Gol! Bartosz Iwan!

86'

Dankowski wchodzi za Picha.

85'

Ale było blisko! Po strzale Madeja, Dudu wybija piłkę z linii bramkowej!

84'

Radosława Sobolewskiego zastępuje Mariusz Przybylski.

82'

Iwan zagrywał piłkę na piąty metr, ale nie było tam żadnego z jego kolegów. Górnik Zabrze gra o wiele lepiej niż wtedy, gdy na tablicy wyników było 0:0.

79'

Karol Angielski z piłka w polu karnym, ale tym razem Magiera zrehabilitował się za błąd sprzed kilku minut i odebrał piłkę zawodnikowi Śląska Wrocław.

77'

Wprowadzony po przerwie Karol Angielski odebrał piłkę Magierze i zdecydował się na techniczne uderzenie zza pola karnego. Piłka powędrowała obok słupka.

75'

Grzegorz Kasprzik ratuje Górnika Zabrze przed stratą bramki! Przez nie najlepsze rozwiązanie rzutu wolnego, Śląsk Wrocław wyszedł z kontrą pięć na dwóch. Uderzał Marco Paixao, ale parada bramkarza gości była skuteczna.

73'

Szymon Skrzypczak pada w polu karnym w starciu z jednym z obrońców Śląska Wrocław, ale nie mogło być mowy o jedenastce.

70'

Dobra akcja Roberta Picha, ale Słowak wywalczył tylko rzut rożny.

68'

I Karol Angielski pojawia się w miejsce Petera Grajciara.

68'

I dwie w Śląsku Wrocław. Flavio Paixao zmieniony zostaje przez Mateusza Machaja.

67'

Zmiana w Górniku Zabrze. Nowak schodzi, pojawia się Iwan.

64'

Powinno być 1:1! Bardzo dobre zgranie piłki w pole karne do Skrzypczaka, ale ten będąc w wyśmienitej okazji uderzył wprost w bramkarza!

63'

Grendel dobrze wypatrzył Madeja, a ten zgrał na siódmy metr do Nowaka, ale ten nie zdołał oddać skutecznego strzału na bramkę.

61'

Madej próbował przebić się z piłką w pole karne Śląska Wrocław, ale nieskutecznie. Po chwili z lewej strony dośrodkowywał Kurzawa, ale piłkę złapał Pawełek.

58'

Dośrodkowanie Łukasza Madeja w pole karne, gdzie był Szymon Skrzypczak. Z problemami bronił Pawełek, ale ostatecznie piłka znalazła się w jego rękawicach.

55'

Akcja na lewej stronie Górnika Zabrze. Kurzawa podał jednak niedokładnie do Madeja.

53'

Rzut rożny dla Śląska Wrocław. Krótkie rozegranie rzutu rożnego, ale poradzili sobie z nim piłkarze Górnika Zabrze.

50'

Marco Paixao poradził sobie w polu karnym z Adamem Danchem i skierował piłkę do siatki.

49'

Gol! Marco Paixao! Śląsk Wrocław prowadzi 1:0!

48'

Było groźnie! Dwójkowa akcja braci Paixao! Dośrodkowywał Flavio, a Marco był bliski skierowania piłki do bramki!

46'

Rozpoczynamy drugą połowę! Może zobaczymy jakąś bramkę?

16:22

16:20

Śląsk Wrocław oddał w pierwszej połowie dziewięć strzałów, ale co z tego, jeśli każdy z nich był niecelny. Górnik uderzał dwukrotnie, wszystkie obok bramki.

45'

Koniec pierwszej połowy! Śląsk Wrocław bezbramkowo remisuje z Górnikiem Zabrze!

44'

Bardzo dobre uderzenie z dystansu Toma Hateley'a, ale piłka minęła ostatecznie bramkę!

42'

Grendel podał prostopadłą piłkę do Skrzypczaka, ale napastnika Górnika Zabrze uprzedził Mariusz Pawełek.

40'

Grendel zamiast podawać do Magiery zdecydował się na uderzenie i najchętniej teraz zmieniłby decyzję, bo piłka po jego strzale powędrowała wysoko nad bramką.

39'

Groźniejszy staje się Śląsk Wrocław. Rzut wolny wykonywał Grajciar, piłkę wypiąstkował Kasprzik i trafiła ona pod nogi Picha. Słowak uderzył na bramkę, ale nieskutecznie.

36'

Poprzeczka! Grajciar miał znalazł się w polu karnym i uderzył!

35'

Dośrodkowanie Dudu w pole karne, ale Flavio Paixao uderza głową obok słupka.

32'

Nożycami próbował uderzać Peter Grajciar, ale piłka powędrowała obok słupka.

29'

Sam na sam z Kasprzikiem mógł wyjść Grajciar, ale napastnik Śląska Wrocław znajdował się na pozycji spalonej.

27'

Kombinacyjna akcja Górnika Zabrze. Dośrodkowywał Madej, a w polu karnym do piłki wyskoczył Kosznik, ale jej nie sięgnął.

25'

Dwa w krótki odstępie czasu rzuty rożne egzekwowane przez Śląsk Wrocław. Groźniej było za drugim razem, gdy po krótkim rozegraniu piłki w pole karne dośrodkowywał Grajciar, a próbował uderzać Hołota. Piłka minęła jednak słupek bramki.

22'

Madej próbował zagrać dwójkową akcję z Konradem Nowakiem, ale młody zawodnik Górnika Zabrze przegrał pojedynek z obrońcą Śląska Wrocław.

20'

Rzut wolny egzekwował Magiera, ale piłka trafiła w mur.

19'

Paweł Zieliński ukarany żółtą kartką za faul na Łukaszu Madeju.

18'

Paweł Zieliński włączył się do akcji ofensywnej i zdecydował się na uderzenie, ale piłka po rykoszecie wyszła poza boisko.

15:44

15'

Pierwszy kwadrans dla Górnika Zabrze, ale niestety nie zobaczyliśmy żadnej stuprocentowej okazji czy to pod bramką gospodarzy czy po przeciwnej stronie.

13'

Flavio Paixao chciał dośrodkować w pole karne, gdzie stał jego brat Marco, ale ostatecznie podanie przeciął Oleksandr Szeweluchin.

10'

Dośrodkowanie z rzutu wolnego w stronę Marco Paixao, ale Portugalczyk nie wywalczył nawet rzutu rożnego.

8'

Kolejna akcja Górnika Zabrze. Tym razem jednak Rafał Kosznik zbyt mocno przerzucił piłkę na przeciwną stronę, gdzie stał Rafał Kurzawa.

5'

Szybka kontra Śląska Wrocław. Robert Pich zbyt długo zwlekał z podaniem, choć dobrze ustawieni byli bracia Paixao i ostatecznie stracił piłkę.

3'

Ładny odbiór Kurzawy, który minął dwóch zawodników Śląska Wrocław i został sfalowany. Do rzutu wolnego podszedł Erik Grendel, ale piłka odbiła się od obrońcy i trafiła w ręce Mariusza Pawełka.

2'

Od pierwszych sekund zaatakowali piłkarze gości! Kurzawa zgrał przed pole karne do Madeja, ale strzał byłego zawodnika Śląska Wrocław minął słupek bramki.

1'

Rozpoczynamy spotkanie we Wrocławiu! Kto wypadnie z gry o europejskie puchary?

15:23

Ławka rezerwowych Górnika Zabrze: Steinbors, Słodowy, Król, Sadzawicki, Przybylski, Gancarczyk, Iwan

15:18

Ławka rezerwowych Śląska Wrocław: Abramowicz, M. Machaj, Angielski, B. Machaj, Lacny, Pawelec, Dankowski

15:16

Dla drużyny, która przegra dzisiejsze spotkanie będzie to najprawdopodobniej koniec marzeń o grze w europejskich pucharach. Ostatnie trzy kolejki tego sezonu będą łatwiejsze dla Śląska Wrocław, który zmierzy się z potencjalnie słabszymi zespołami, a podopiecznych Roberta Warzychy i Józefa Dankowskiego czekają starcia z Legią, Lechem i Jagiellonią.

15:11

Górnik Zabrze do potyczki ze Śląskiem Wrocław przystąpi osłabiony brakiem swojego najlepszego zawodnika Romana Gergela, który przeciwko Lechii Gdańsk złapał czwartą i piątą żółtą kartkę w sezonie T-Mobile Ekstraklasy.

14:58

Historia spotkań ze Śląskiem Wrocław w najwyższej klasie rozgrywkowej obejmuje 68 meczów. Bilans jest korzystny dla Górnika, który wygrał 27 z nich. Zanotowano również 20 remisów i 21 zwycięstw drużyny z Wrocławia.

14:57

- Dla mnie tylko pierwszy mecz przeciwko byłej drużynie jest wyjątkowy, kolejne już mniej. Sentyment do Śląska pozostał, bo nie w każdym klubie zdobywa się mistrzostwo Polski. Ale tamtej drużyny już praktycznie w 90 procentach nie ma, inny jest też trener – mówi Łukasz Madej, pomocnik Górnika Zabrze.

14:55

Witamy państwa podczas relacji LIVE ze spotkania Śląska Wrocław z Górnikiem Zabrze. Przegrany może zapomnieć już definitywnie zapomnieć o grze w europejskich pucharach!

08:00

ZAPOWIEDŹ SPOTKANIA ŚLĄSK WROCŁAW - GÓRNIK ZABRZE

Śląsk Wrocław-Górnik Zabrze 2:0

Po środowej porażce w Poznaniu z Lechem 0:3, podopieczni Tadeusza Pawłowskiego muszą wziąć się w garść, jeśli nadal myślą o grze w europejskich pucharach. Wrocławianie tracąc w środę trzy cenne punkty, wylądowali na szóstej pozycji, a do trzeciej Jagiellonii tracą już cztery "oczka". Warto zaznaczyć, że w dwóch poprzednich spotkaniach po podziale punktów Śląsk poradził sobie całkiem nieźle - zremisował 1:1 z kandydatami do mistrzostwa Polski, wspomnianą już Jagiellonią i Legią.

Do Wrocławia zawita Górnik, który podobnie jak Śląsk, w środę przegrał swoje spotkanie. Zabrzan na ich własnym stadionie pokonała Lechia Gdańsk, a dokładniej Sebastian Mila, który swoim trafieniem zapewnił gdańszczanom wygraną. "Trójkolorowi" mają w tej chwili tyle samo punktów co ich rywale z Wrocławia.