1 : 2
Lech PoznańLech Poznań
20:00

19:55

Pomimo szalonej końcówki Lech Poznań zdobywa zasłużenie arcyważne trzy punkty! Podopieczni Macieja Skorży w Gdańsku robią wielki krok w kierunku zdobycia mistrzostwa Polski. Kolejorz wraca na pierwsze miejsce w ligowej tabeli. To już wszystko z mojej strony, za uwagę dziękuje Kuba Seweryn.

96'

Koniec meczu!!!

95'

Żółta kartka dla Mili.

95'

Gostomski pewnie łapie dośrodkowanie Sebastiana Mili.

94'

Słupek! Po główce Colaka Gostomski sparował piłkę na słupek!

93'

Żółta kartka dla Douglasa.

92'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! Stojan Vranjes pewnie wykorzystuje jedenastkę!

92'

Czerwona kartka dla Formelli!

91'

Rzut karny dla Lechii!!! Formella na linii bramkowej zatrzymał piłkę ręką!!!

91'

Wojtkowiak zdobywa rzut rożny dla Lechii. Sześć minut doliczonych do tego spotkania.

90'

Budziłek pewnie broni uderzenie z dystansu Linettego.

88'

Lech wygra ten mecz. Tu już nie może się wiele zdarzyć.

86'

Wiśniewski zmienia Bruno Nazario.

85'

84'

I już mogło być 1:2! Vranjes uderzał z bliska, ale świetnie broni Gostomski!

82'

Gostomski za Buricia.

81'

Kontuzja mięśniowa Buricia! Będzie potrzebna zmiana bramkarza w Lechu!

80'

79'

Piłka trafia w pole karne do Borysiuka, a ten w bardzo dobrej sytuacji uderza z powietrza bardzo nieczysto i niecelnie!

78'

Po prostopadłym podaniu Janickiego Colak w śmieszny sposób próbował wymusić karnego. Nie ma mowy o faulu.

77'

Kibice na meczu Lechia - Lech

76'

Niespełna 24 tysiące kibiców na PGE Arenie. Formella zmienia Kownackiego.

19:31

74'

2:0 dla Lecha! Po wybiciu piłki przez Buricia stoperzy Lechii fatalnie przepuścili piłkę, a Pawłowski w świetny sposób wykorzystał sytuację sam na sam z bramkarzem!

73'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! Szymon Pawłowski!

72'

Colak wchodzi w miejsce Friesenbichlera.

70'

Uderzenie głową Gersona broni Burić! Lechia jest coraz groźniejsza! Do końca meczu nieco ponad 20 minut.

68'

Friesenbichler! Po centrze Grzelczaka Austriak uderzył bardzo sprytnie z kilku metrów, ale Burić zdołał przerzucić piłkę nad poprzeczką!

67'

Grzelczak zmienia Rudinilsona.

66'

Rzut rożny dla Lecha przynosi uderzenie z dystansu Pawłowskiego, które poszybowało ponad poprzeczką.

64'

Burić! Bośniak świetnie broni uderzenie Makuszewskiego! Mógł być remis!

63'

Co za interwencja Wojtkowiaka!!! Kownacki wyszedł sam na sam z bramkarzem, mijał go i wtedy napastnika Lecha zatrzymał Wojtkowiak!

61'

Jevtić zmienia Sadajewa w ekipie gości.

61'

Po dobrej akcji prawym skrzydłem Makuszewskiego piłka ląduje w rękach Buricia!

60'

60'

Kontratak gospodarzy kończy się niedokładnym podaniem w pole karne Vranjesa.

59'

Rzut wolny dla Lecha, Douglas zagrywa piłkę w pole karne, gdzie drobne zamieszanie wyjaśnia dobrą interwencją Borysiuk.

58'

Żółta kartka dla Friesenbichlera.

57'

Kędziora w stylu kung-fu znokautował teraz... Linettego! Przerwa w grze.

56'

Nieśmiałe próby ataków Lechii nie przynoszą efektu. Gdańszczanie biją głową w mur.

54'

Kąśliwy strzał z dystansu Stojana Vranjesa pewnie broni Jasmin Burić.

53'

Dośrodkowanie w pole karne Rudinilsona nie dociera do Friesenbichlera.

51'

Po centrze Sebastiana Mili najwyżej w polu karnym wyskoczył Vranjes, ale uderzył ponad poprzeczką!

50'

Teraz to gospodarze zdobywają rzut rożny po interwencji Kownackiego.

48'

Powtórki pokazują, że to Kamiński wpakował piłkę do siatki, ale obrońca Lecha zdecydowanie był na spalonym. Dobra decyzja sędziego.

48'

47'

Gol nieuznany dla Lecha! Po dobrze rozegranym rzucie rożnym z metra piłkę do bramki pakuje Sadajew, ale był na spalonym!

19:03

Szybka akcja Lecha kończy się zablokowanym strzałem Sadajewa! Korner!

46'

Wznawiamy grę w Gdańsku!

19:00

Piłkarze obu drużyn wracają już na plac gry.

18:58

18:48

Nie jest to wielki mecz, ale Lech ma niewielką przewagę i potrafił ją udokumentować dość przypadkową bramką Kaspera Hamalainena. Ciekawe, jak po przerwie odpowie Lechia, bo rzeczywiście w pierwszej połowie prezentowała się bardzo przeciętnie.

45'

Koniec pierwszej części gry! Do przerwy Lech prowadzi z Lechią 1:0!

45'

Lechia Gdańsk, Lech PoznańLechia Gdańsk, Lech Poznań

44'

Vranjes z rzutu wolnego uderza prosto w mur.

43'

Linetty faulował zdaniem sędziego Nazario tuż przed szesnastką. Kolejny groźny wolny dla Lechii.

40'

Sadajew igra z ogniem. Teraz wykopał z całej siły piłkę, gdy ta była już dawno poza boiskiem. To śmiało mogła być żółta kartka.

38'

W kontrataku Lecha Pawłowski zagrał zbyt późno do Sadajewa, i ten był na spalonym.

37'

Po akcji prawym skrzydłem Makuszewskiego, Mila i Friesenbichler nie dopadli piłki w polu karnym Lecha.

35'

Żółta kartka dla Sadajewa .

34'

Sadajew! Świetne prostopadłe podanie w pole karne do Sadajewa, który został w ostatniej chwili zatrzymany przez Gersona! Tylko korner dla Lecha.

30'

Pierwsza groźniejsza akcja Lecha i od razu gol!!! Po niezbyt udanym strzale z dystansu Łukasza Trałki do piłki przed bramką dopadł Hamalainen i z bliska umieścił ją w bramce! 0:1!

29'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! Kasper Hamalainen!!!

26'

24'

Burić! Po indywidualnej akcji Bruno Nazario i jego celnym strzale z 20 metrów Bośniak odbija piłkę!

23'

Żadna z drużyn nie może liczyć na zbyt wiele miejsca w środku pola. Przez to ciężko przedostać się pod jedno czy drugie pole karne.

19'

Dłuższy moment piłka utrzymywała się pod polem karnym Lecha, ale nie było przy tym żadnego zagrożenia dla bramki Kolejorza.

17'

Mila uderza w światło bramki, ale zbyt lekko, by zaskoczyć Buricia! Bośniak pewnie łapie piłkę!

18:17

17'

Mamy kolejny rzut wolny dla Lechii. Sędzia Marciniak dopatrzył się faulu Pawłowskiego na Nazario 23 metry od bramki Buricia.

15'

Makuszewski na skrzydle z łatwością minął Douglasa, po czym został sfaulowany przez Szkota w narożniku boiska. Rzut wolny dla Lechii.

14'

Trałka wraca do gry.

13'

Trałka ucierpiał w starciu z Rudinilsonem i jest opatrywany przy linii bocznej przez lekarzy Lecha.

12'

Kolejna akcja Lecha! Sadajew mocno wstrzelił piłkę w pole bramkowe, ale tego zagrania nie przeciął żaden z jego kolegów.

12'

Pawłowski zagrywa prostopadle w pole karne do Hamalainena, ale Fina czujnie uprzedził Budziłek!

11'

Bardzo spokojne pierwsze dziesięć minut tego meczu. Na razie bez jakichkolwiek sytuacji czy groźniejszych strzałów.

8'

Makuszewski dostał niezłe długie podanie od Borysiuka, ale nie był w stanie dośrodkować w pole karne Lecha.

7'

Już pierwsze starcie z udziałem Sadajewa. Wojtkowiak delikatnie ucierpiał po pojedynku z Rosjaninem, ale szybko się pozbierał.

5'

Mamy pierwszy strzał w tym meczu. Sadajew uderzył z powietrza... w aut.

4'

Prostopadłe podanie do Friesenbichlera, ale ten przegrał pojedynek biegowy z Kamińskim.

3'

Dużo walki w środku pola. Na razie ani jedni, ani drudzy nie zbliżyli się pod pole karne rywala.

1'

Zaczynamy mecz!

17:59

Piłkarze obu drużyn już na boisku. Za chwilę początek spotkania.

17:53

Na trybunach w Gdańsku ma być dzisiaj około 24 tysięcy kibiców.

17:53

Sędzią tego spotkania będzie pan Szymon Marciniak z Płocka.

17:40

17:35

W składzie Lechii nie ma dzisiaj kontuzjowanego Jakuba Wawrzyniaka, zawieszonego za czerwoną kartkę Nikoli Lekovicia oraz Mavorudisa Bougaidisa, Adama Dźwigały czy Donatasa Kazlauskasa. W Lechu z kolei kontuzjowany jest Gergo Lovrencsics, a oprócz niego brakuje także Muhameda Keity czy Macieja Wilusza.

17:32

Ławka rezerwowych Lecha: Maciej Gostomski, Tamas Kadar, Kebba Ceesay, Darko Jevtić, Arnaud Djoum, Dariusz Formella, Luis Henriquez.

17:31

Ławka rezerwowych Lechii: Mateusz Bąk, Daniel Łukasik, Piotr Grzelczak, Antonio Colak, Marcin Pietrowski, Piotr Wiśniewski, Mateusz Możdżeń.

17:31

Obok prezentujemy składy wyjściowe obu drużyn. Na lewej obronie Lechii zagra Rudinilson.

17:27

Czwarta Lechia Gdańsk wciąż jeszcze może włączyć się nawet do walki o mistrzostwo Polski, ale do tego drużyna Jerzego Brzęczka musi być bezbłędna do końca sezonu i dzisiaj odnieść zwycięstwo. Lechia traci obecnie do prowadzącej Legii siedem punktów, a do podium cztery.

17:27

To jest arcyważny mecz w walce o mistrzostwo Polski oraz europejskie puchary. Drugi obecnie w tabeli Lech Poznań musi dzisiaj koniecznie wygrać w Gdańsku, aby wrócić na fotel lidera, który obecnie zajmuje Legia Warszawa, do której Kolejorz traci obecnie dwa punkty.

17:21

Witamy serdecznie na relacji na żywo z meczu 34. kolejki Ekstraklasy, w którym Lechia Gdańsk zmierzy się z Lechem Poznań.

17:20

Lechia Gdańsk, Lech Poznań

08:00

ZAPOWIEDŹ SPOTKANIA LECHIA GDAŃSK - LECH POZNAŃ

Lech - Lechia

Zawodnicy Lecha Poznań bardzo szybko zrekompensowali się swoim kibicom za niedzielną porażkę z Jagiellonią Białystok. W meczu 33. kolejki koncertowo rozprawili się ze Śląskiem Wrocław, który pokonali 3:0 po dwóch golach Szymona Pawłowskiego i trafieniu Dawida Kownackiego. Z uwagi na fakt, że główny rywal poznaniaków, Legia także wygrała swoje spotkanie, Lechici nadal mają nad rywalami z Warszawy punkt przewagi.

W niedzielę Lech pojedzie do Gdańska, gdzie czeka go trudny mecz z Lechią. Podopieczni Jerzego Brzęczka w ostatnim czasie prezentują dobrą formę, po podziale punktów nie przegrali jeszcze żadnego spotkania i mają ambicje, aby grać w europejskich pucharach. Na razie gdańszczanie są na dobrej drodze aby zrealizować swój cel, bowiem do trzeciej Jagiellonii tracą już tylko punkt.