Śląsk WrocławŚląsk Wrocław
1. połowa3 : 0
19:54

19:53

Wynik z pierwszej polowy utrzymany. Lech umacnia się na pozycji lidera i może spokojnie czekać na mecz Legia - Jagiellonia. Za uwagę dziękują wam Bartosz Grzelak i Wojciech Maćczak.

92'

Koniec meczu!

91'

Po dośrodkowaniu Pawłowskiego przewrotką strzelał Sadajew. Posłał piłkę obok bramki.

90'

Druga połowa przedłużona o dwie minuty.

88'

Jevtić dobrze zagrał na prawo do Formelli, ten jednaj poślizgnął się przy przyjęciu i zdołał wywalczyć jedynie rzut rożny.

86'

Trałka faulował Dudu, a przy okazji ucierpiał w tym starciu, mamy chwilową przerwę w grze.

84'

Ostatnia roszada również w ekipie Śląska: Kaczmarek wchodzi na boisko za Picha.

84'

Dobry, mierzony strzał Jevticia i piłka minimalnie mija bramkę Pawełka.

83'

Ostatnia zmiana w Lechu: Henriquez zastępuje Kędziorę.

82'

Kolejny strzał Formelli po dograniu Jevticia i znów w bramce Śląska świetnie Pawełek!

78'

Kiks Linettego we własnym polu karnym, będzie rożny dla Śląska.

76'

To powinna być bramka! Po doskonałym podaniu Jevticia Formella przegrał pojedynek sam na sam z Pawełkiem!

74'

Mamy drugą zmianę w Lechu: boisko opuszcza Kasper Hamalainen, a na murawie pojawia się Darko Jevtić.

73'

Krótko rozegrany rzut rożny Lecha zakończony złym dośrodkowaniem Douglasa. Szkot zagrał za płasko, pod nogi jednego z rywali.

72'

A teraz Sadajew przesadził z dryblingiem i piłkę wybił mu spod nóg Hateley.

71'

Ależ okazja dla Lecha! Dobre dośrodkowanie Formelli do Sadajewa, ten jednak nie zorientował się w porę w sytuacji i zamiast skierować piłkę do siatki... to dostał nią w twarz, po czym trafiła w ręce Pawełka.

69'

Arajuuri wybija piłkę z własnego pola karnego po dośrodkowaniu Dudu.

68'

Marco Paixao trafia do bramki Lecha, ale sędzia już wcześniej odgwizdał spalonego.

68'

Kamiński podał do tylu do Buricia, a ten źle trafił w piłkę i w konsekwencji mamy róg dla Śląska. Bośniak miał ogromne szczęście, że piłka nie szła w światło bramki.

66'

Pierwsza zmiana w Lechu: Dariusz Formella zastępuje Dawida Kownackiego.

64'

Chwila przewagi gości z Wrocławia, którzy jednak wciąż dalecy są od odrobienia trzybramkowej straty.

62'

Najlepsza okazja dla Śląska w tym meczu! Sprzed pola karnego uderzał Dudu, a Burić sparował piłkę na rzut rożny.

61'

Dobra akcja Sadajewa z Hamalainenem, zakończona podaniem tego drugiego do Kownackiego. Strzał młodego zawodnika Lecha pozostawimy jednak bez komentarza...

19:18

59'

Rzut wolny dla Lecha - Douglas wrzuca na głowę Arajuuriego, ten próbował zgrać do Sadajewa, jednak napastnik poznańskiego zespołu dopadł piłkę już za linią końcową.

58'

Hateley dobrym wślizgiem zatrzymuje rozpędzonego Hamalainena.

55'

Dośrodkowanie Flavio na prawej stronie blokuje Trałka. Chwilę później po kolejnej wrzutce piłkę z własnego pola karnego wybija Kamiński.

53'

Kontratak Śląska zakończony strzałem Picha w środek bramki, Burić bez problemów łapie piłkę.

51'

Pawłowski próbował teraz dobrego prostopadłego podania do Kownackiego, piłkę przechwycił jednak Celeban.

50'

Nieudany strzał Flavio Paixao z ostrego kąta, piłka wędruje daleko obok bramki Buricia.

49'

Po dośrodkowaniu Douglasa z rożnego piłkę z rąk wypuścił Pawełek, na szczęście dla niego obyło się bez konsekwencji.

47'

Wejście doświadczonego Słowaka może poukładać nieco grę wrocławian w środku boiska. Do przerwy wyraźnie w tej strefie dominował Lech, czyli dobrze dysponowani Łukasz Trałka i Karol Linetty.

46'

...a także Petera Grajciara, który zastąpił Mateusza Machaja.

46'

Od początku drugiej połowy oglądać będziemy Karola Angielskiego, który wszedł w miejsce Milosa Lacnego...

46'

Zaczynamy drugą połowę!

19:03

Oba zespoły już ponownie na murawie, będą dwie zmiany w Śląsku.

19:02

Za nami widowiskowa pierwsza część meczu, po której Lech zasłużenie prowadzi trzema bramkami. Podopieczni Macieja Skorży mogli dołożyć jeszcze kilka trafień, jednak nie wykorzystali dogodnych sytuacji. Czekamy na rozpoczęcie drugiej połowy i mamy nadzieje na równie ciekawie widowisko.

18:48

47'

Koniec pierwszej połowy.

45'

Z dystansu strzelał Dudu, ale piłka przeleciała nad bramką Buricia.

44'

Z pozoru łatwa dla obrońców sytuacja a jednak gospodarze pogubili się we własnym polu karnym co próbował wykorzystać Lacny. Przeniósł jednak piłkę nad poprzeczką.

42'

Znów ładnie pograł Kolejorz, ale tym razem obrońcy Śląska w niebezpiecznej sytuacji zdołali wybić piłę poza własne pole karne.

40'

Hateley próbował przerzucać do Zielińskiego, ale zrobił to bardzo niecelnie.

40'

38'

Dudu wystawia do Machaj a ten trafia prosto w mur.

36'

Nakładką wchodził Arajuuri i rzut wolny dla Śląska tuż sprzed pola karnego. Mniej więcej z tego samego miejsca w ostatnim meczu przy Bułgarskiej Buricia pokonał Gajos.

33'

Kolejna szansa dla gospodarzy! Przejęcie na własnej połowie zanotował Linetty. Następnie Hamalainen podprowadził piłkę i zagrał ją prostopadle do Sadajewa, który lewą nogą uderza tuż obok słupka!

29'

Fatalna strata Hateleya, który podał prosto pod nogi Pawłowskiego. Skrzydłowy Kolejorza pomknął na bramkę kończąc akcję efektownym lobem nad Pawełkiem. 3:0. Nokaut w pierwszej połowie!

28'

Gooooool!!! Co za trafienie Szymona Pawłowskiego!!

27'

Rzut rożny dla Lecha. Jego wykonawcą był rzecz jasna Douglas. Piłka po dośrodkowaniu wypiąstkowana przez Pawełka.

25'

Strzał z dystansu Kędziory był baaaardzo niecelny.

24'

Ładna akcja Śląska. Lacny z pierwszej piłki wystawił futbolówkę Marco Paixao, który bez zastanowienia, technicznie strzelił tuż zza pola karnego. Na miejscu jednak Burić.

24'

22'

Trałka w dość nietypowy dla siebie sposób z prawej strony pola karnego zwodem przeszedł bliżej środka i oddał strzał. Uderzenie zostało jednak zblokowane i skończyło się na strachu.

21'

Dwójkowa akcja Linettego i Kownackiego zakończona niecelnym strzałem tego drugiego.

20'

Można powiedzieć, że niewykorzystane sytuacje się mszczą. W doskonałej sytuacji Buricia nie zdołał pokonać Paixao więc jak powinno się strzelać pokazali mu Kownacki i Pawłowski.

20'

18'

Szybka akcja Kolejorza. Sadajew z prawej strony boiska zszedł do środka i markując strzał zagrał prostopadle w pole karne do Pawłowskiego. Skrzydłowy Lecha mimo asysty obrońcy strzałem z pierwszej piłki pokonuje bramkarza gości.

17'

2:0!!! Szymon Pawłowski!!

18:15

15'

Fatalna strata Trałki. Błąd kolegi w porę naprawia jednak Linetty. Znów Lech przy piłce.

13'

Z lewej strony boiska piłkę dochodzącą do bramki dośrodkował Pawłowski. W polu karnym Pawełka uprzedził Dawid Kownacki, który strzałem głową pakuje futbolówkę do bramki Śląska.

12'

Gooooool!!! 1:0 dla Lecha! Strzelcem gola Dawid Kownacki!

9'

Ależ szansa Kolejorza! Hamalainen z głębi pola zagrał prostopadłą piłkę do Sadajewa, który znalazł się sam na sam z Pawełkiem. Mijając bramkarza za bardzo wygonił się pod linię końcową. Zbyt długo czekał jednak z podaniem i ostatecznie w akcję wmieszał się jeden z piłkarzy Śląska wyjaśniając sytuację.

8'

Centra Pawłowskiego wybita przez obrońców na aut.

7'

Podopieczni Tadeusza Pawłowskiego w pierwszych minutach poczynają sobie bardzo odważnie. Jak na razie to oni są stroną dominującą w tym meczu.

5'

Teraz Machaj poślizgnął się przy rzucie wolnym efektem czego było złe dośrodkowanie praktycznie po ziemi, z którym bez problemu poradzili sobie lechici.

4'

Fatalna teraz strata Linttego, która rozpoczęła kontrę Śląska. Machaj idealnie zagrał do Flavio Paixao, który w sytuacji sam na sam próbował przenieść piłkę nad Buriciem. Czujny Bośniak nie dał się zaskoczyć. Powinno być 1:0 dla gości!

3'

Troszkę dłużej przy piłce utrzymali się poznaniacy, ale akcja zakończyła się niecelnym przerzutem Linettego.

1'

Bardzo dobra wrzutka Zielińskiego z prawej strony boiska trafiła wprost na nogę Roberta Picha, który jednak uderzając z pierwszej piłki zdecydowanie skiksował.

1'

Arbiter dał znak do rozpoczęcia spotkania. Od środka boiska zaczęli podopieczni Tadeusza Pawłowskiego.

17:57

Pan Tomasz Musiał wyprowadza oba zespoły na boisko. Za moment zaczynamy miejmy nadzieję wielkie emocje w Poznaniu.

17:42

Trwa rozgrzewka obu drużyn. Za moment zawodnicy zejdą do szatni by pojawić się na placu gry już w pełnej gotowości do walki o ligowe punkty. Tymczasem na trybunach frekwencja dziś specjalnie nie dopisuje. Deszczowa środa nie zachęciła kibiców do przyjścia na stadion. Swoje z pewnością zrobiła również porażka w ostatnim ligowym meczu z Jagiellonią.

17:34

Rezerwowi Śląsk: Mateusz Abramowicz, Peter Grajciar, Konrad Kaczmarek, Krzysztof Danielewicz, Karol Angielski, Michał Bartkowiak, Bartosz Machaj.

17:32

Rezerwowi Lech: Maciej Gostomski, Tamas Kadar, Luis Henriquez, Luis Henriquez, Arnaud Djoum, Dariusz Formella, Muhamed Keita, Darko Jevtić.

17:24

Znamy już składy obu drużyn. Szkoleniowcy niczym nas nie zaskoczyli. W zespole gospodarzy w porównaniu z meczem przeciwko Jagiellonii dwie zmiany. Za Kadara w środku obrony zagra wracający po przymusowej pauzie za kartki Arajuuri natomiast Darko Jevticia zastępuje dziś strzelec jedynej bramki dla Lecha w niedzielnym spotkaniu, Dawid Kownacki.

17:22

Z Inea Stadionu w Poznaniu witają Państwa Bartosz Grzelak i Wojciech Maćczak. Wspólnie będziemy relacjonować dla Was mecz 33. kolejki T-Mobile Ekstraklasy, w którym zmierzą się piłkarze Lecha Poznań i Śląska Wrocław. Oba zespoły są obecnie w czubie tabeli. W przypadku wygranej w Poznaniu goście mogą realnie włączyć się do walki o tytuł. Z kolei Lech walczy o to, by utrzymać fotel lidera po tej kolejce. Do niezwykle pasjonującego starcia dojdzie bowiem również w Warszawie, gdzie zmierzą się Legia z Jagiellonią. Chcąc być pewnym pierwszego miejsca Kolejorz musi dziś wygrać.

12:00

RELACJA SMS

Nie będziesz w stanie śledzić meczu? Nic straconego! Zamów najlepszą relację SMS w Ekstraklasa.net! Nasz dziennikarz poinformuje Cię o składach, opisze strzelone bramki i przekaże wynik do przerwy i po ostatnim gwizdku!

Aby zamówić relację na żywo na Twój telefon wyślij SMS o treści lechslask na numer 72355 (koszt 2,46 zł).

11:52

Lech - Śląsk LIVE!

ZAPOWIEDŹ: Poznaniacy zrehabilitują się za porażkę z Jagiellonią?

W poprzedniej kolejce piłkarze Lecha Poznań przegrali drugi mecz na własnym boisku w tym sezonie. Pozycję lidera podopiecznym Macieja Skorży uratował tylko remis Legii ze Śląskiem. Teraz wrocławianie przyjeżdżają do stolicy Wielkopolski i będą chcieli pokrzyżować szyki kolejnemu faworytowi, Lech z kolei spróbuje zrehabilitować się za niedzielną porażkę. Relacja NA ŻYWO od 18:30 w Ekstraklasa.net!

Śląsk Wrocław-Lech Poznań 1:1