22:29

22:28

Dziękujemy Państwu, że byliście z nami! Zapraszamy na kolejne relacje, oczywiście z Ekstraklasa.net!

22:28

Plebiscyt na najlepszego zawodnika spotkania, prowadzony na naszym portalu, wygrywa kapitan Lechii Gdańsk - Sebastian Mila.

22:26

Obraz drugiej połowy był zdecydowanie dużo lepszy, aniżeli miało to miejsce w pierwszej odsłonie. Obie drużyny nie mają zbyt wielkich powodów do radości, podział punktów nie satysfakcjonuje żadnej z nich.

93'

Koniec meczu! Arbiter gwiżdże po raz ostatni w tym spotkaniu.

93'

Strzał Jovicia! Piłka mija o centymetry spojenie poprzeczki ze słupkiem!

91'

Lechia daje odetchnąć zmęczonym zawodnikom obu zespołów. Długo wznawiają grę z rzutu wolnego.

91'

Daniel Stefański dolicza 3 minuty do regulaminowego czasu gry.

90'

Wisła teraz broni się pełną jedenastką we własnym polu karnym.

89'

Przebudzenie Stilicia w końcowych minutach. Świetne zagranie do Burligi, który był jednak na minimalnym spalonym.

88'

Wisła nie przestaje atakować, cały czas napierają na gospodarzy.

86'

Co za szanse Wisły! Najpierw sprzed szesnastki w poprzeczkę trafia Stilić, a później strzał Burligi na rzut rożny paruje Budziłek.

84'

Vranjes głową wybija piłkę na rzut rożny.

84'

Wisła stara się strzelić bramkę na wagę zwycięstwa, jednak Lechia przytomnie gra w defensywie.

82'

Zmianę przeprowadza także Kazimierz Moskal. Strzelca wyrównującego gola dla Wisły zmienia wracający po kontuzji Węgier - Richard Guzmics.

82'

Mający problemy ze skurczami Łukasik opuszcza boisko, a w jego miejsce Jerzy Brzęczek wpuszcza Mateusza Możdżenia.

81'

Barrientos pada w polu karnym, jednak arbiter nie daje się nabrać.

80'

Koronkowa akcja Wisły, jednak Brożek nie mógł oddać strzały, gdyż był blokowany przez defensorów Lechii.

80'

Jović nie zdołał opanować piłki i od bramki wznawia Budziłek.

78'

Z boiska schodzi kapitan Lechii, Sebastian Mila. Na jego miejsce wchodzi Piotr Wiśniewski.

77'

Nazario marnuje świetną szansę! Z najbliższej odległości nie trafia czysto w piłkę.

76'

Jović odpycha Friesenbichlera i otrzymuje za to żółtą kartkę.

75'

Obie drużyny przyspieszyły w drugiej połowie, czego rezultatem są kolejne bramki.

74'

Lechia odpowiada po 5 minutach! Dośrodkowanie Mili z rzutu rożnego pewnie wykorzystuje Friesenbichler, który chwilę wcześniej pojawił się na murawie. Znowu mamy remis!

73'

Głowacki wybija piłkę spod nóg Nazario i piłka wychodzi na rzut rożny.

72'

Wisła nie przestaje atakować, kolejna akcja podopiecznych Kazimierza Moskala.

72'

71'

Iskrzy między zawodnikami obu zespołów po starciu Dudki i Borysiuka. Arbiter musi interweniować.

70'

Lechia Gdańsk - Wisła Kraków

69'

CO ZA BRAMKA BARRIENTOSA! Urugwajczyk zabawił się w polu karnym z piłkarzami Lechii i piętą umieszcza piłkę w siatce. Wisła wraca z dalekiej podróży!

68'

Daniel Łukasik w ciemno na prawe skrzydło, jednak piłka do nikogo nie dociera.

67'

Jęrzy Brzęczek przeprowadza pierwszą zmianę. Wpuszcza na boisko Kevina Friesenbichlera, który zmienia Antonio Colaka.

66'

Barrientos chciał zaskoczyć Budziłka strzałem z lewej flanki, jednak golkiper Lechii przytomnie zachował się w tej sytuacji.

65'

Mila dośrodkowuje z rzutu wolnego w pole karne Buchalika, jednak Colak fauluje Głowackiego.

64'

Wojtkowiak głową do Budziłka. Nie mógł sobie pozwolić na błąd, za jego plecami czaili się już zawodnicy Wisły.

63'

Bliski straty Gerson, jednak Brazylijczyk naprawia swój błąd.

61'

Zamieszanie w polu karnym. Daniel Stefański przerywa atak Wisły widząc, że Colak leży tuż obok bramki gospodarzy.

60'

Wisła wraca do gry! Stilić świetnie uruchomił ze środka Jovicia, który podbiegł prawym skrzydłem pod pole karne i dośrodkował piłkę wprost na głowę Boguskiego. Ten z kolei pięknym strzałem nie pozostawił złudzeń Budziłkowi na jego obronę. Mamy remis!

59'

Złe podanie Stilicia, Lechia odzyskuje futbolówkę.

58'

Burliga blokuje dośrodkowanie Makuszewskiego, piłka wychodzi za linię boczną.

57'

Nieczyste uderzenie głową Wojtkowiaka po dośrodkowaniu z rzutu rożnego.

56'

Lechia przed kolejną szansą. Ponownie z prawego skrzydła zagrywał Makuszewski, lecz jego podanie przecina Sadlok.

54'

Pierwsza akcja Wisły przed polem karnym gdańszczan w tej połowie, jednak kończy ją brak pomysłu Stilicia na rozegranie piłki.

53'

Faul Burligi na Makuszewskim. Obrońcy Wisły udaje się wyjść z tej sytuacji bez kary.

52'

Nieporozumienie przy rozegraniu rzutu wolnego przez Lechitów. Od bramki wznowi Buchalik.

51'

Lechia ponownie w natarciu. Dudka widząc zbliżające się zagrożenie postanowił sfaulować Milę, za co ujrzał żółty kartonik.

50'

49'

Kontratak Lechii! Prawym skrzydłem popędził Makuszewski, który idealnie zagrał piłkę za linię defensywną Wisły wzdłuż pola karnego, jednak napastnik gospodarzy mija się z piłką.

49'

Stilić najpierw zwykłym zwodem minął dwóch zawodników Lechii, lecz późniejsze zagranie Bośniaka pozostawia wiele do życzenia.

47'

Colak leży na boisku po starciu z Sadolkiem.

46'

Lechia gubi piłkę, błąd w rozegraniu Makuszewskiego.

45'

Gospodarze rozpoczęli już od środka. Zaczynami drugą połowę!

45'

Kazimierz Moskal w przerwie decyduje się na zmianę. Za Łukasza Gargułę wchodzi Jean Barrientos.

21:32

Piłkarze wracają już na murawę.

21:25

21:21

Kazimierz Moskal ma kwadrans, aby poprawić obraz gry swoich zawodników. Lechia zdecydowanie przeważa, dużo atakuje, zaś Wisła skupia się jedynie na działaniach defensywnych. Szczególnie martwi forma Semira Stilicia w pierwszej odsłonie. Bośniak ma problemy z wywalczeniem piłki oraz jej rozegraniem, a to przede wszystkim na nim opiera się gra "Białej Gwiazdy" w środkowej części boiska.

46'

Daniel Stefański nie dolicza nawet minuty i gwizdkiem zaprasza obie drużyny do szatni na 15-minutową przerwę.

46'

Nieporozumienie Stilicia i Brożka, Lechia ma szansę na kontrę.

45'

Dudka przenosi piłkę z rzutu wolnego wysoko nad bramką .

44'

Wojtkowiak przed własnym polem karnym przerywa taktycznym faulem kontrę Wisły za co arbiter karze go żółtą kartką.

42'

Za mocne zagranie do Colaka od Mili, Chorwat nie trafia czysto w piłkę i nie trafia w bramkę.

41'

Brożek ponownie na spalonym. Dudka zbyt szybko chciał wznowić grę z rzutu wolnego.

40'

Lechia przed szansą na drugą bramkę! Colak nie mógł jednak przeciąć dośrodkowania.

39'

Na murawie leży Mila po wślizgu Boguskiego.

38'

Wisła po stracie bramki chciała jak najszybciej odrobić stratę, jednak ponownie przed polem karnym myli się Stilić.

37'

Maciej Makuszewski otwiera wynik spotkania! Błąd przy wybiciu Wiślaków i piłka trafia pod nogi Colaka, którego uderzenie broni Buchalik, lecz przy dobitce Makuszewskiego z prawej części pola karnego jest już bez szans. 1:0!

35'

Rolę wysuniętego napastnika w drużynie Wisły przejął Garguła. Były gracz GKS-u Bełchatów podchodzi najbliżej bramki Budziłka.

34'

Potężne uderzenie Mili sprzed pola karnego Wisły! Piłka przelatuje tuż obok słupka, golkiper gości byłby bez szans na obronę.

33'

Stilić gubi futbolówkę przed szesnastką Lechii po podaniu Brożka.

31'

Brożek nie zdołał uratować piłki przed wyjściem na aut. Gospodarze wznawiają grę wyrzutem zza linii bocznej boiska.

30'

Dośrodkowanie Mili z rzutu wolnego zamyka Makuszewski. Jego strzał jednak wysoko ponad poprzeczką.

29'

Błąd w podaniu Jankowskiego, Lechia kontratakuje, jednak Jović przerywa akcję faulem.

28'

Faul Jovicia na Makuszewskim. Mila będzie dośrodkowywał z wysokości pola karnego.

26'

Arbiter główny wznowi grę rzutem sędziowskim. Przez moment mieliśmy na boisku dwie piłki.

25'

Piłkarze obu zespołów na połowie Wisły. "Biała Gwiazda" zamknięta na własnej części boiska.

24'

Długo wznawia grę z rzutu wolnego Sebastian Mila.

23'

Po pierwszych 20 minutach zdecydowanie lepiej wygląda gra Lechii, Wisła ma problemy ze skonstruowaniem ataku. Jedyne zagrożenie stwarzają ze stałych fragmentów.

22'

Lechia oddaje kolejny niecelny strzał. Buchalik zaczyna z 5. metra.

21'

Świetny wślizg Dudki przed polem własnym polem karnym powstrzymuje atak Lechii.

20'

20'

Wawrzyniak chciał zaskoczyć Jankowskiego technicznym zagraniem. Pomocnik "Białej Gwiazdy" zdołał ją wybić za boisko.

19'

Dudka w poszukiwaniu partnerów do zagrania obrócił się z piłką kilka razy, lecz nie mógł nikogo znaleźć.

18'

Colak ponownie na spalonym. Chorwat w każdej akcji liczy na błąd w ustawieniu linii obrony Wisły.

17'

Wiślacy agresywniej podchodzi do rywala, rozpoczynają pressing już od połowy Lechii.

16'

Makuszewski na spalonym po podaniu z lewej części boiska Mili.

15'

Garguła próbował w polu karnym napastnika "Białej Gwiazdy", ale piłka po jego zagraniu ląduje w ręakch Budziłka.

14'

Wawrzyniak próbuje się przedzierać lewą flanką, jednak Burliga wybija piłkę na aut.

13'

Piłka po zagraniu Stilicia nie znajduje drogi do Brożka. Obrona Lechii świetnie pilnuje najlepszego strzelca Ekstraklasy.

12'

Paweł Brożek na spalonym po dośrodkowaniu Garguły.

11'

Faul Gersona na Jankowskim. Wisła ma stały fragment z okolic pola karnego gospodarzy.

10'

Makuszewski przerywa akcję Wisły, wybijając piłkę na aut spod nóg Stilicia.

9'

Zbyt szybki strzał Nazario, nie dostrzegł on partnerów z drużyny i piłka mija się z bramką.

8'

Lechia nie przestaje atakować. Podchodzą bardzo blisko bramki Michała Buchalika, jednak nie potrafią oddać celnego strzału.

7'

Dwójkowa akcja Colaka i Nazario przed szesnastką Wisły. Goście wychodzą obronną ręką z tej akcji.

6'

Tym razem Wisła marnuje stuprocentową sytuację! Dośrodkowanie z rzutu rożnego Semura Stilicia wprost na głowę Macieja Jankowskiego, jednak pomocnik Wisły nie trafia czysto w piłkę.

5'

Potężny strzał Dariusza Dudka z rzutu wolnego. Łukasz Budziłek z problemami wybija piłkę za bramkę.

4'

Wisła przyśpiesza lewym skrzydłem. Gospodarze nie mogąc zatrzymać Wiślaków faulują na wysokości 25. metra.

3'

Sebastian Mila ze środka boiska do Antonio Colaka - stuprocentowa akcja Lechii! Arkadiusz Głowacki ratuje sytuację w ostatniej chwili.

3'

Wisła traci piłkę pod polem karnym Lechitów.

2'

Wysoki pressing Lechii, defensorzy Wisły uporali się jednak z napastnikami gospodarzy.

1'

Pierwszy faul dla Krakowian, faulowany Boban Jović przez Bruno Nazario.

1'

Sebastian Mila wygrywa losowanie, lecz od środka rozpoczynają zawodnicy Wisły. Paweł Brożek do Semira Stilicia - zaczynamy!

20:26

Piłkarze już wychodzą na murawę, za chwilę zaczynamy!

20:24

Ławka rezerwowych Wisły prezentuje się następująco:Michał Miśkiewicz, Jean Barrientos, Mariusz Stępiński, Ostoja Stjepanović, Richard Guzimcs, Alan Uryga, Piotr Żemło.

20:24

Na ławce rezerwowych gospodarzy zasiądą: Mateusz Bąk, Rudinilson, Piotr Grzelczak, Piotr Wiśniewski, Kevin Friesenbichler, Mateusz Możdżeń, Nikola Leković.

20:21

Wiele mówiło się, że szeregach gdańszczan zabraknie Vranjesa oraz Grzegorza Wojtkowiaka, który mecz przeciwko Pogoni Szczecin zakończył już w 25. minucie. Obaj jednak wychodzą w podstawowej jedenastce.

20:21

Na PGE Arena nie zagra Donald Guerrier. Haitańczyk w ostatnich spotkaniach prezentuje wysoką formę, jednak uraz nie pozwala mu na grę w dzisiejszym spotkaniu. Jak wyjaśnia Kazimierz Moskal, bardziej potrzebny będzie on następnych meczach. - Chcemy go trochę oszczędzić, będzie on potrzebny w kolejnych meczach.

20:18

Przed meczem wypowiedział się także najlepszy strzelec Ekstraklasy, Paweł Brożek, o którego formę najbardziej obawia się Mila. - W walce o mistrzowską koronę liczy się praktycznie każda drużyna, co oznacza, że bój o nią będzie się toczył do ostatniej kolejki. Tym niemniej podejmuję rękawicę.

20:18

Patrząc na statystki, zdecydowanym faworytem jest Lechia. Sebastian Mila jednak podchodzi do tego spotkania bardzo ostrożnie. - Każda z grupy mistrzowskiej myśli o europejskich pucharach. Wisła prezentuje się dużo lepiej, niż jesienią, czeka nas ciężki mecz. Trzeba przede wszystkim uważać na Pawła Brożka i Semira Stilicia.

20:11

Podopieczni Kazimierza Moskala rzadko wywożą komplet punktów ze stolicy Pomorza. Z pięciu ostatnich pojedynków tylko raz wychodzili zwycięsko, 3 lata temu, kiedy to wygrali 2:0. Trzykrotnie padał remis w ich starciach, a w lutym zawodnicy Jerzego Brzęczka wygrali 1:0.

20:11

Wisła Kraków nie przyjeżdża dziś na łatwy teren, Lechia przed własną publicznością jest nie do zatrzymania. W Gdańsku nie przegrali od 10 spotkań, remisując przy tym zaledwie dwa razy i tracąc jedynie cztery bramki. W poprzednich kolejkach polegli tu między innymi, Legia Warszawa, Górnik Zabrze, czy właśnie „Biała Gwiazda”.

20:08

Serdecznie witamy Państwa na relacji ze spotkania Lechii Gdańsk z Wisłą Kraków!

08:00

ZAPOWIEDŹ SPOTKANIA LECHIA GDAŃSK - WISŁA KRAKÓW

Lechia Gdańsk - Wisła Kraków 1:0

Rywalizację w grupie mistrzowskiej w 32. kolejce Ekstraklasy zainauguruje starcie Lechii z Wisłą Kraków. Spotkania obu drużyn nazywane są "meczem przyjaźni", bowiem kibice tych klubów darzą się dużą sympatią.

W dużo lepszych nastrojach do meczu przystąpią zawodnicy "Białej Gwiazdy". Przed tygodniem krakowianie pokazali, że w trwającym sezonie nie powiedzieli jeszcze ostatniego słowa i jeśli nawet nie na mistrzostwo, to wciąż mają spore szanse na grę w europejskich pucharach. Zawodnicy Kazimierza Moskala rozbili przed własną publicznością Górnika Zabrze 4:1. Z kolei gdańszczanie pokonali na wyjeździe Pogoń Szczecin 3:1.

Jak wygląda sytuacja w tabeli obu klubów? Wisła plasuję się na czwartym miejscu i ma na koniec 25 punktów, zaś Lechia z dorobkiem 24 punktów jest szósta.