21:20

19:55

Dziękujemy za uwagę!

95'

Koniec meczu! Po ciekawym widowisku Śląsk Wrocław remisuje z Legią Warszawa 1:1!

95'

Piłka meczowa dla Śląska Wrocław! Marco Paixao zdecydował się na uderzenie zza pola karnego, ale Kuciak broni! To mogła być bramka!

94'

Malarz niepotrzebnie dyskutował z ławki rezerwowych. Żółta kartka.

93'

Śląsk Wrocław wyszedł z dobrą kontrą, ale Hately zepsuł sprawę.

90'

Sędzia doliczył cztery minuty.

90'

Orlando SA! Dobre dośrodkowanie Brozia w pole karne, ale napastnik Legii Warszawa przenosi piłkę nad poprzeczką!

89'

Najpierw dobre dośrodkowanie Machaja, ale nikt nie doszedł do podania. Po chwili piłka wróciła do pomocnika Śląska Wrocław, który mógł pokusić się o uderzenie, ale dziwnym trafem piłka nie leciała w środek bramki, tylko w kierunku pozostałych piłkarzy znajdujących się w polu karnym.

87'

W ataku Śląsk Wrocław. Mogło być groźnie, ale Marco Paixao w ostatnim momencie uciekła piłka.

86'

Zmiana w Śląsku Wrocław. Kaczmarek schodzi, a pojawia się Angielski.

83'

Zmiana w Śląsku Wrocław. Lacny za Flavio Paixao.

81'

Marco Paixao zbierał się do uderzenia, ale jednak próbował podawać do Machaja. Mógł lepiej strzelać, bo podanie było kompletnie nieudane.

80'

Dobre podłączenie się Dudu, który dośrodkował w pole karne. Tam był m.in Marco Paixao, ale Portugalczykowi zabrakło kilku centymetrów dojść do podania.

78'

Znowu w ataku Śląsk Wrocław, ale zawodnicy gospodarzy nie doszli nawet do szesnastego metra, bo akcję zakończyło niedokładne podanie.

77'

Śląsk Wrocław częściej utrzymuje się przy piłce, ale brakuje chyba pomysłu na rozegranie akcji. Podobnie dzieje się z Legią Warszawa. Na ten moment najprawdopodobniejszy jest remis 1:1.

74'

Na razie pod polem karnym czy to jednej czy drugiej drużyny nie dzieje się nic ciekawego. Legioniści łapią za to niepotrzebne kartki.

73'

Piłkarzom Legii Warszawa puszczają chyba nerwy. SA sfaulował ostro Celebana. Żółta kartka.

70'

Kolejny piłkarz Legii Warszawa ukarany żółtą kartką. Furman przy wykonywaniu rzutu wolnego przysuwał piłkę bliżej pola karnego Śląska.

68'

Obie kartki dla Brzyskiego wydają się być zasłużone. Obrońca Legii Warszawa od początku spotkania ostro walczył z Flavio Paixao.

66'

Druga żółta kartka dla Tomasza Brzyskiego! Legia Warszawa będzie grać w dziesiątkę! Faulowany był znowu Flavio!

63'

Kilka sekund po wejściu na boisko bliski pokonania Kuciaka był Machaj! Fantastycznie zachował się jednak bramkarz Legii Warszawa!

63'

A w zespole Legii Vrdoljaka zastępuje Furman.

62'

Zmiana w Śląsku Wrocław. Machaj zastępuje Grajciara.

60'

Było wielkie zamieszanie po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Grajciara. Nikt jednak nie zdołał skierować piłki do siatki.

58'

Żółta kartka dla Tomasza Brzyskiego, za faul na Flavio Paixao.

57'

Saganowski blisko zdobycia bramki, ale Celeban ofiarną interwencją ratuje swój zespół przed utratą gola!

19:13

54'

Starcie Picha z Kuciakiem. Sędzia gwizdnął faul zawodnika Śląska Wrocław, co nie spodobało się kibicom zgromadzonym dzisiaj na stadionie.

52'

Duda sfaulowany przez Konrada Kaczmarka i młody zawodnik Śląska Wrocław otrzymał za to zagranie żółtą kartkę!

50'

Szansa dla Legii Warszawa na objęcie prowadzenia! Sa dobrze zauważył Marka Saganowskiego, ale ten uderzył obok słupka! Było blisko!

48'

Rzut rożny dla Śląska Wrocław! Dośrodkowanie Grajciara, ale piłkę przejęli piłkarze gości.

46'

Piłkarze już ustawieni na swoich pozycjach! Zaczynamy drugą połowę!

18:51

45'

Koniec pierwszej połowy! Do przerwy 1:1! Będą emocje w drugiej części gry!

45'

Saganowski przesadził ze słownictwem w kierunku sędziego liniowego i został ukarany żółtą kartką.

46'

Sędzia doliczył dwie minuty.

44'

Orlando SA dobrze zauważył Saganowskiego, który miał pustą bramkę przed sobą. Podanie przeciął jednak Celeban. Legia Warszawa była bliska bramki na 2:1!

42'

Orlando SA próbował wymanewrować stoperów Śląska Wrocław. Z pierwszym się udało, drugi odebrał mu piłkę.

40'

Ciężko stwierdzić czy zmiana była wymuszona. Jedno jest pewne, Żyro był bardzo niezadowolony co pokazał rzucając maską o ziemię.

39'

Druga zmiana w Legii Warszawa. Schodzi Żyro, pojawia się Guilherme.

36'

Ostre wejście Michała Żyro i sędzia Adam Lyczmański jest zmuszony pokazać zawodnikowi Legii Warszawa żółtą kartkę.

35'

Bardzo ładne uderzenie Tomasza Jodłowca w polu karnym. Mariusz Pawełek był bez szans.

34'

Gol dla Legii Warszawa! Tomasz Jodłowiec!

33'

Grajciar mógł podawać do dobrze ustawionych Picha lub M.Paixao. Wybrał uderzenie na bramkę i wywalczył tylko rzut rożny.

30'

Teraz inne rozegranie rzutu rożnego przez Legię Warszawa. Duda krótko zagrał do Brzyskiego, ale jego uderzenie minęło słupek bramki.

29'

W Legii Warszawa szykuje się zmiana. Kontuzjowanego Koseckiego zastąpi Orlando SA.

26'

Szybka kontra Śląska Wrocław. Flavio podał jednak niedokładnie do Grajciara i Jakub Kosecki zanotował przechwyt.

24'

Flavio Paixao bliski dopadnięcia do piłki, ale uprzedził go Dusan Kuciak. Gdyby tak się nie stało, Legia Warszawa przegrywałaby pewnie 0:2.

22'

Po dośrodkowaniu Brzyskiego z rzutu rożnego i przedłużeniu piłki przez któregoś z graczy, z bliskiej odległości Żyro pakuje piłkę do siatki! Pomocnik Legii Warszawa był jednak na spalonym!

18'

Ciekawie teraz na trybunach. Kibice gospodarzy przygotowali oprawę meczową z użyciem środków pirotechnicznych.

16'

Piłkarze Śląska Wrocław podnosili ręce pokazując, że piłkarze Legii jest na spalonym, ale w przypadku Saganowskiego tak nie było. Napastnik gości nie zdołał jednak oddać strzału na bramkę.

18:15

14'

Śląsk Wrocław ma wyraźną przewagę. Tym razem po akcji gospodarzy uderzał Kaczmarek, ale piłka minęła słupek bramki strzeżonej przez Kuciaka.

11'

Legia Warszawa lubi strzelać bramki Śląskowi Wrocław z rzutów rożnych, ale nie tym razem. Dobra wrzutka Brzyskiego, ale Pawełek złapał piłkę, choć miał z tym lekkie problemy.

10'

Legia Warszawa starała się odpowiedzieć. Na prawej stronie przy piłce utrzymywał się Broź, ale dobrze wrócił do obrony Pich.

8'

I mamy małą sensację we Wrocławiu! Flavio Paixao otrzymał podanie na piątym metrze od Roberta Picha i pewnie skierował piłkę do bramki!

6'

Gol dla Śląska Wrocław! Flavio Paixao!

5'

Kibice rozpoczęli wspólny doping - tematem oczywiście policja.

2'

Marco Paixao zagrał na lewą stronę do swojego brata Flavio, ale ten dośrodkował zbyt głęboko w pole karne.

1'

Rozpoczynamy spotkanie we Wrocławiu!

17:59

- Wiemy, w jaki sposób piłkarze z Wrocławia reagują, gdy dochodzi do starć, jak symulują faule. Próbują w ten sposób wykartkować naszych piłkarzy – stwierdził Henning Berg. - Mam nadzieję, że sędzia się spisze i będzie w stanie odróżnić faule od udawania - dodał.

17:57

- Byliśmy strasznie wściekli po ostatnim meczu i ze mnie ta złość wyparowała dopiero w środę albo w czwartek. Długo rozpamiętywałem to, co stało się w sobotę, bo przegraliśmy bardzo ważny mecz i nie mamy już marginesu błędu. Nie możemy sobie pozwolić na jakiekolwiek potknięcie. Musimy wygrać wszystkie spotkania, żeby zdobyć mistrzostwo, ale stać nas na to. Bardzo chcemy zdobyć mistrzostwo - mówi Jakub Rzeźniczak.

17:56

- Czeka nas bardzo fajne spotkanie. Myślę, że będzie to zacięty mecz, bo Legia nie może sobie pozwolić na stratę punktów, a my przy zwycięstwie włączamy się do walki o tytuł - mówi Tadeusz Pawłowski, szkoleniowiec Śląska Wrocław.

17:56

Bilans czterech ostatnich konfrontacji przemawia na korzyść podopiecznych Heninga Berga. Zwyciężyli dwukrotnie w lidze (4:3 i 3:1), a oba starcia w Pucharze Polski zakończyły się remisem 1:1. Wrocławianie pokazali jednak, że są w stanie nawiązać równorzędną walkę z mistrzem Polski i na pewno nie stoją na straconej pozycji.

17:54

Niespodzianką wydaje się występ w wyjściowej jedenastce Śląska Wrocław Marco Paixao. Wydawało się też, że od 1. minuty wybiegnie Orlando SA, ale trener Legii Warszawa postanowił posadzić Go jednak na ławce.

17:51

- Nigdy nie chciałem niczego udowadniać w meczach ze swoim byłym klubem. To jednak rywal, na którego nikt nie musi nas motywować. Takie mecze są najfajniejsze, na nie właśnie się czeka. Powinniśmy być świadkami dobrej gry z obu stron - stwierdził Krzysztof Ostrowski, skrzydłowy Śląska Wrocław.

17:50

Ławka rezerwowych Legia Warszawa: Malarz, Guilherme, Sa, Furman, Bereszyński, Masłowski, Astiz.

17:49

Ławka rezerwowych Śląsk Wrocław: Abramowicz, Lacny, Angielski, Bartkowiak, M. Machaj, B. Machaj, Ciolacu.

17:43

W piątym tym sezonie meczu Śląska Wrocław i Legii Warszawa nie zagra Paweł Zieliński i Mariusz Pawelec, a w drużynie gości Michał Kucharczyk. Wszyscy pauzują za nadmiar żółtych kartek.

17:41

Śląsk Wrocław musi uważać na stałe fragmenty gry. Legia Warszawa jest najskuteczniejszą drużyną pod tym względem, a cztery z dziewięciu bramek strzelonych w tym sezonie Śląsk Wrocław padły właśnie po rzutach rożnych wykonywanych przez Tomasza Brzyskiego.

17:35

We Wrocławiu dojdzie do ciekawego pojedynku pomiędzy dwoma Słowakami: Ondrejem Dudą z Legii Warszawa i Robertem Pichem, reprezentującym Śląsk Wrocław. Duda jest wymieniany jako jeden z najlepszych zawodników w T-Mobile Ekstraklasie, ale to Pich ma najlepsze obecnie statystyki ze Słowaków – zdobył dziewięć bramek i zaliczył dwie asysty.

17:33

Witamy podczas relacji LIVE z meczu Śląsk Wrocław - Legia Warszawa! Goście będą chcieli wykorzystać potknięcie Lecha Poznań i wrócić na pierwsze miejsce w tabeli T-Mobile Ekstraklasy!

09:00

RELACJA SMS

Nie będziesz w stanie śledzić meczu? Nic straconego! Zamów najlepszą relację SMS w Ekstraklasa.net! Nasz dziennikarz poinformuje Cię o składach, opisze strzelone bramki i przekaże wynik do przerwy i po ostatnim gwizdku!

Aby zamówić relację na żywo na Twój telefon wyślij SMS o treści slasleg na numer 72355 (koszt 2,46 zł).

08:00

ZAPOWIEDŹ SPOTKANIA ŚLĄSK WROCŁAW - LEGIA WARSZAWA

Śląsk Wrocław - Legia Warszawa

Radość po zdobyciu Pucharu Polski już dawno powinna minąć w szeregach Legii. Podopieczni Henniga Berga w kolejny sprawdzianie, meczu 31. kolejki Ekstraklasy dali plamę i przegrali z Lechem Poznań 1:2. Strata punktów z bezpośrednim rywalem w walce o mistrzostwo sprawiła, że "Wojskowi" stracili długo okupowaną pozycję lidera i obecnie tracą do "Kolejorza" punkt.

Legia o cenne ligowe punkty potrzebne do odrobienia strat, powalczy ze Śląskiem Wrocław. Gracze Tadeusza Pawłowskiego marzą o grze w europejskich pucharach i na pewno nie odpuszczą Legii.