1 : 2
Lech PoznańLech Poznań
17:21

17:20

Fantastyczny początek drugiej połowy w wykonaniu Lecha daje poznaniakom arcyważne zwycięstwo! Kolejorz jest nowym liderem tabeli Ekstraklasy i teraz to podopieczni Skorży są na dobrej drodze do zdobycia mistrzostwa Polski! Z mojej strony to już wszystko, za uwagę dziękuje Kuba Seweryn.

94'

KONIEC MECZU!!! TRZY PUNKTY JADĄ DO POZNANIA!

94'

CO ZA PUDŁO GUILHERME! Po świetnej centrze Kucharczyka Brazylijczyk w idealnej sytuacji uderza Panu Bogu w okno!!!

92'

Żółta kartka dla Dudy.

92'

I teraz Słowak musiał wracać, bo Lech pędził z kontrą, którą fatalnie zepsuł Pawłowski!

91'

Nieporozumienie Kamińskiego z Formellą daje Legii rzut rożny. Nawet Kuciak biegnie pod bramkę rywala!

90'

Po dośrodkowaniu Jodłowca na strzał przewrotką zdecydował się Michał Kucharczyk, ale uderzył niecelnie! Cztery minuty doliczone przez sędziego!

88'

Formella zmienia Jevticia w ekipie Kolejorza.

88'

Raz jeszcze po rzucie rożnym do piłki doszedł Vrdoljak, ale ponownie uderzył głową niecelnie!

87'

Duda znalazł się niepilnowany z piłką na 16. metrze przed bramką, ale jego strzał jeszcze został zablokowany!

86'

Żółta kartka dla Linettego za faul taktyczny na Dudzie.

83'

Kucharczyk!!!! To była szansa na remis, ale w sytuacji sam na sam z bramkarzem rozpędzony legionista uderzył obok bramki!

82'

Sędzia Marciniak jest konsekwentny. Żółta kartka za bezczelne symulowanie tym razem dla Sadajewa.

79'

Rzeźniczak! Po centrze Kucharczyka z rożnego obrońca Legii strzela głową, ale trafia tylko w boczną siatkę!

78'

Po rzucie rożnym dla Legii źle wyszedł do piłki Burić, ale na jego szczęście akcja kończy się na kolejnym kornerze dla Wojskowych.

78'

Guilherme zmienia Żyrę w ekipie gospodarzy.

77'

Mogło być po meczu! Prześliczna podcinka z kilkunastu metrów Sadajewa trafia w słupek bramki Kuciaka!

76'

Długą piłkę w kierunku Żyry Kamiński przypadkowo zgrał w ręce Buricia. Gospodarze domagali się rzutu wolnego, ale niesłusznie.

73'

Burić! Po dośrodkowaniu z lewego skrzydła Kucharczyka do strzału głową doszedł Orlando Sa, ale bośniacki bramkarz Lecha odbił futbolówkę!

72'

Sadajew zmienia w Lechu Douglasa. Kadar przechodzi na lewą obronę.

72'

Jodłowiec! Po rzucie wolnym dla Legii piłka spada pod nogi reprezentanta Polski, którego strzał nieznacznie minął bramkę Buricia! To mógł być gol!

71'

Żółta kartka także dla Arajuuriego.

70'

Żyro wycofał piłkę przed szesnastkę, gdzie na płaski strzał zdecydował się Broź! Burić pewnie łapie piłkę!

69'

Teraz kartkę ogląda Astiz za ostry faul w środku pola.

68'

W kontrataku Legii w polu karnym przewraca się Kucharczyk. Zdaniem sędziego to była symulka, więc jest i kartka.

68'

W niezłym ataku Lecha Pawłowski nie najlepiej zagrał piłkę na prawą stronę pola karnego, gdzie zablokowany został Kędziora.

67'

65'

Zmiana w Lechu. Kadar za Kownackiego.

63'

Vrdoljak!!! Kapitan Legii raz jeszcze doszedł do pozycji strzeleckiej, ale tym razem posłał piłkę głową obok bramki!

62'

Ogromne zamieszanie w polu karnym Lecha, Kamiński z trudem wybija piłkę na kolejny korner.

62'

I już Orlando Sa wywalczył dla Legii rzut rożny.

61'

Zmiana w Legii. Schodzi z boiska Saganowski, a w jego miejsce Orlando Sa.

60'

Niezbyt udane dośrodkowanie Ondreja Dudy zmierzało w światło bramki Lecha, ale Burić zdołał złapać piłkę.

16:44

57'

Dobry płaski strzał z dystansu Jevticia z trudem odbija Kuciak!!!

56'

Co za mecz nam się zrobił po przerwie! Wreszcie doczekaliśmy się emocji na miarę hitu.

55'

Mamy gola kontaktowego! Po dośrodkowaniu Kucharczyka z rzutu rożnego zupełnie niepilnowany Vrdoljak uderza celnie głową i przywraca wiarę gospodarzom w korzystny wynik!!!

54'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! Ivica Vrdoljak!!!

53'

Legia rzuciła się do ataku. Kolejne stałe fragmenty gry nie przynoszą jednak strzału na bramkę Buricia.

52'

Żółta kartka dla Kamińskiego.

50'

Nieprawdopodobne!!! Po stracie Vrdoljaka Linetty w pojedynkę popędził na bramkę Lecha i oddał doskonały strzał z 20 metrów, którym nie dał Kuciakowi żadnych szans!!! 0:2!

49'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! Karol Linetty!!!

47'

GOL DLA LECHA!!! Po rzucie rożnym bezpańska piłka spada na skraj szesnastki pod nogi Jevticia, a ten płaskim strzałem umieszcza ją w siatce! 0:1!

47'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOLLLL!!! Darko Jevtić!!!

46'

Wznawiamy grę!

16:29

Obie drużyny wróciły na plac gry. Nie ma zmian w żadnej z nich.

16:23

Dramatycznie słabe spotkanie oglądamy w Warszawie. Obie drużyny nie są w stanie skonstruować żadnej składnej akcji, o sytuacjach stuprocentowych czy bramkach nie wspominając. Można się zastanawiać, czy to efekt presji, kalkulacji, czy może słabej jakości obu drużyn. Cóż, trzeba mieć nadzieję, że po przerwie będzie lepiej.

16:19

45'

Kolejny źle rozegrany rzut rożny przez Legię kończy pierwszą połowę. Do przerwy 0:0.

44'

Żółta kartka dla Kędziory za spóźnione wejście na nogi Kucharczyka.

44'

Ondrej Duda w starciu z Barrym Douglasem starał się w dość kiepski sposób wymusić rzut karny. Sędzia nie dał się nabrać.

43'

Dośrodkowanie Kucharczyka pewnie piąstkuje Burić, wyjaśniając sytuację we własnej szesnastce.

42'

Rzut rożny dla Legii nie przyniósł żadnego zagrożenia pod bramką Lecha, ale po chwili Kucharczyk wywalczył jeszcze jeden korner.

40'

Kędziora z prawego skrzydła dobrze wycofał piłkę na 16. metr do Hamalainena, ale ten uderzył koszmarnie.

38'

Na trzy razy musiał rozgrywać swój rzut rożny Lech, a ostatecznie wykonał to fatalnie. W odpowiedzi słabiutkie dośrodkowanie Żyry łapie Burić.

35'

Centra w pole bramkowe, gdzie w dobrej sytuacji fatalnie pudłuje Arajuuri! Sędzia Marciniak dopatrzył się jeszcze jakiegoś faulu Kamińskiego. Rzut wolny dla Legii.

34'

Szybka akcja Lecha kończy się ostrym dośrodkowaniem Kędziory, po którym piłkę na rzut rożny wybił Astiz.

32'

Rzut rożny dla Legii. Dośrodkowanie Brzyskiego na raty łapie Jasmin Burić.

30'

Na telebimach pojawiają się statystyki pojedynków Legia - Lech. Cóż, nawet tam jest ciekawiej niż na murawie.

29'

Linetty!!! Młody pomocnik Lecha zdecydował się na mocny, kąśliwy strzał z dystansu, ale piłka nieznacznie minęła bramkę Kuciaka!

27'

Broź zdołał celnie płasko dośrodkować w pole karne do Dudy, ale ten nie zdołał się pozbyć opieki obrońców Kolejorza, którzy wybili piłkę.

25'

Kuciak wychodzi poza pole karne i interwencją głową uprzedza Hamalainena. Dobre zachowanie Słowaka.

24'

Niewiele obecnie dzieje się na murawie stadionu przy Łazienkowskiej. Na razie może rozczarowywać kibiców ten mecz.

21'

Duda faulował Trałkę około 30 metrów od bramki Kuciaka. Szansa dla Lecha z rzutu wolnego.

19'

Kolejną dobrą piłkę w pole karne dostał Kownacki, ale naciskany przez rywala nie zdołał oddać czystego strzału. Co ciekawe, to właśnie ten piłkarz gra na pozycji napastnika, a Hamalainen zajął miejsce na skrzydle. Przynajmniej tymczasowo.

17'

Wracający Kucharczyk teraz doskonale zatrzymał pędzącego z kontratakiem Kędziorę.

16'

Prostopadłe podanie w kierunku Saganowskiego. Ten jednak przegrywa pojedynek biegowy z Arajuurim.

15:44

14'

Akcja Lecha. Najpierw piłkę prowadził Jevtić, następnie Pawłowski, aż w końcu dośrodkował ją w pole karne Kędziora. Kuciak dobrze odbił ją pod nogi Brozia.

13'

Dobre krzyżowe zagranie w pole karne do Michała Żyry, ale ten uwikłał się w drybling i stracił piłkę.

11'

Niezłe dośrodkowanie z lewej strony boiska w kierunku Kownackiego, ale ten został dobrze wyblokowany przez Astiza. Po chwili Kędziora zdołał zacentrować piłkę na głowę swojego młodszego kolegi, ale ten uderzył bardzo niedokładnie!

9'

Dużo walki w wykonaniu piłkarzy obu drużyn. Na pewno więcej, niż jakości piłkarskiej.

8'

Zupełnie na razie nie klei się gra w ofensywie Lechowi. Poznaniacy pod polem karnym Legii są bardzo niedokładni.

6'

Saganowski!!! Napastnik Legii doszedł do dośrodkowania z rożnego Kucharczyka, ale głową uderzył ponad poprzeczką!

5'

Jodłowiec! Dobry strzał z dystansu reprezentanta Polski, odbity jeszcze od obrońcy, nieznacznie mija bramkę Buricia!

5'

Pierwsze 10 minut na Łazienkowskiej, podobnie jak w całej piłkarskiej Polsce, bez dopingu. Wszystko to w związku z wydarzeniami w Knurowie.

2'

Darko Jevtić strzela z dystansu ponad poprzeczką!

1'

Zaczynamy mecz!

15:26

Piłkarze obu drużyn wychodzą na plac gry! Kapitanami są dzisiaj Ivica Vrdoljak (Legia) oraz Łukasz Trałka (Lech).

15:23

Sędzią tego spotkania będzie polski arbiter międzynarodowy, Szymon Marciniak z Płocka. Czas na 'Sen na Warszawie'.

15:21

15:21

14:45

W ataku Legii po raz kolejny wystąpi Marek Saganowski, dla którego jest to 300 mecz w Ekstraklasie. Na ławce znalazł się Orlando Sa, którego zabrakło w meczowej 18 na finał Pucharu Polski. Na szpicy Lecha wystąpi natomiast od pierwszych minut Kasper Hamalainen.

14:40

Poznaliśmy już składy obu zespołów. Pora na ławki rezerwowych. Legia: Arkadiusz Malarz, Guilherme, Orlando Sa, IgorLewczuk, Bartosz Bereszyński, Jakub Kosecki, Michał Masłowski Lech: Maciej Gostomski, Armand Djoum, Luis Henriquez, Dariusz Formella, Tamas Kadar, Zaur Sadajew, Muhamed Keita

14:35

Na dzisiaj sytuacja jest jednak taka, że Legia jest liderem i wszystko zależy niejako od niej. Warszawianie mają dodatkowo przewagę psychologiczną po zeszłotygodniowym finale pucharu Polski, w którym pokonali Lechitów 2:1, sięgając po 17. triumf w tych rozgrywkach w historii klubu. Poznaniacy byli po spotkaniu podłamani, ponieważ w pierwszej połowie przycisnęli Legię, ale nie potrafili tego zamienić na więcej niż jedną zdobytą bramkę. W drugiej odsłonie spotkania Lech wypadł już gorzej i ostatecznie musiał się pogodzić z przegraniem kolejnej w ostatnich latach rywalizacji ze stołeczną drużyną.

14:30

Witamy w relacji na żywo prosto ze stadionu przy Łazienkowskiej 3, gdzie za godzinę rozpocznie się spotkanie, które z dużym prawdopodobieństwem może wyłonić mistrza Polski. Emocje rosną z minuty na minutę! Zostańcie z nami na to pasjonujące spotkanie!

08:00

ZAPOWIEDŹ SPOTKANIA LEGIA WARSZAWA - LECH POZNAŃ

Czy hitowe starcie Legii z Lechem w fazie finałowej Ekstraklasy zostanie rozegrane w Warszawie, czy jednak w Poznaniu?

Już drugi raz w przeciągu kilku dni Legia Warszawa na Łazienkowskiej zmierzy się z Lechem Poznań. Oba zespoły, które walczą o mistrzostwo Polski, w ubiegłą sobotę rywalizowały w finale Pucharu Polski. W meczu tym lepsi okazali się "Wojskowi", którzy wygrali 2:1 i sięgnęli po pierwsze w sezonie trofeum.

Po podziale punktów różnica w tabeli pomiędzy tymi zespołami jest minimalna. Warszawiacy mają raptem punkt przewagi nad drugimi poznaniakami, zatem stawka tego meczu jest bardzo wysoka. Zwycięzca kolejny tydzień spędzi na fotelu lidera.

W trwającym sezonie oba zespoły rywalizowały ze sobą w lidze dwa razy - pierwsze starcie zakończyło się remisem 2:2, drugie zaś zwycięstwem Lecha 2:1.