dogrywka 2. połowa3 : 2
126'

Za uwagę dziękuje Marcin Trzyna, dobranoc wszystkim!

123'

Koniec. Awans Borussii Dortmund zapewniła bramka strzelona przez Sebastiana Kehla w dogrywce!

122'

Koniec spotkania! Borussia Dortmund pokonała na własnym obiekcie TSG Hoffenheim 3:2 po niezwykle zaciętym spotkaniu. Podopieczni Jurgena Kloppa dzięki dzisiejszemu zwycięstwu awansowali do półfinału Pucharu Niemiec.

120'

Rzut rożny dla gości, w polu karnym BVB znalazł się nawet bramkarz Hoffenheim!

117'

Nieco zaostrzyło się spotkanie na Signal Iduna Park. Żółtą kartkę otrzymał teraz Sebastian Kehl.

114'

Żółtym kartonikiem ukarany został również Ermin Bicakcić.

114'

Żółta kartka dla Jakuba Błaszczykowskiego.

113'

Ostatnia zmiana w tym spotkaniu. Adrian Ramos zmienia na placu gry Aubameyanga.

111'

Kevin Kampl! Mogło być 4:2 dla Borussii, ale rezerwowy gospodarzy spudłował w dogodnej sytuacji.

110'

Piłka trafiła na około 20. metr pod nogi Kehla, doświadczony zawodnik fantastycznie przymierzył z dystansu i pokonał bramkarza gości. Fantastyczny gol Sebastiana Kehla!

107'

GOOOOOOOOL! 3:2 dla Borussii Dortmund, ależ strzał Sebastiana Kehla!

106'

Czas na drugą część dogrywki. Przy piłce podopieczni Markusa Gisdola.

105'

Koniec pierwszej części dogrywki. Wciąż utrzymuje się wynik 2:2.

101'

Trzecia zmiana w ekipie gości. Steven Zuber zmienia Schipplocka.

101'

Kevin Kampl zastępuje na boisku zmęczonego Henrika Mkhitaryana.

99'

Henrik Mkhitaryan ładnie przejął piłkę przed polem karnym, ale strzał Ormianina pozostawia wiele do życzenia. Od bramki rozpocznie bramkarz gości.

95'

Zbyt głębokie dośrodkowanie Rudego i piłkę pewnie złapał bramkarz Borussii.

94'

Faul Sebastiana Kehla na Kimie.

91'

Sędzia Aytekin rozpoczął pierwszą połowę dogrywki.

90'

2:2 po 90 minutach gry, zatem na Signal Iduna Park rozegrana zostanie dogrywka!

90'

Roberto Firmino ukarany żółtą kartką. Brazylijczyk uderzył łokciem Erika Durma.

90'

Żółtą kartką został ukarany Kevin Volland.

89'

Groźny strzał Błaszczykowskiego, Baumann z problemami łapie piłkę.

86'

Firmino! To powinien być gol dla Hoffenheim! Brazylijczyk oddał strzał z pięciu metrów, ale piłka przeleciała tuż obok słupka bramki gospodarzy.

85'

Firmino zagrał na czyste pole do Eugena Polanskiego. Polak przymierzył dość mocno, ale Langerak zdołał wybronić ten strzał.

83'

Rajd Schmelzera na lewym skrzydle, Borussia wywalczyła zaledwie wyrzut z autu na wysokości pola karnego gości.

78'

Świetna obrona Olivera Baumanna po główce Suboticia! Kolejny korner dla gospodarzy.

77'

Kolejny korner dla podopiecznych Kloppa. Tym razem dośrodkowywał będzie Schmelzer.

75'

Zbyt mocne zagranie Mkhitaryana w pole karne. Borussia bez większego pomysłu na zaatakowanie bramki Hoffenheim.

70'

Błaszczykowski wycofał piłkę za pole karne, tam znalazł się Guendogan, ale jego strzał był zbyt lekki i piłkę pewnie wyłapał golkiper "Wieśniaków".

68'

Kolejny rzut rożny dla Borussii Dortmund, ale defensywa gości szybko oddaliła zagrożenie.

62'

Zmiana w zespole BVB. Sebastian Kehl zastępuje na boisku Svena Bendera.

62'

Nadiem Amiri zastępuje na boisku Schweglera.

61'

Rzut rożny dla Borussii po interwencji Baumanna. Groźnie na bramkę uderzał Aubameyang.

61'

Kim Jin-Su wchodzi w miejsce Jeremyego Toljana.

58'

Dośrodkowanie z prawego skrzydła Erika Durma trafia do Gabończyka, ten uderzeniem z główki pokonuje bramkarza gości! Remis na Signal Iduna Park!

57'

GOOOOOOL! 2:2 po golu Pierre-Emericka Aubameyanga!

55'

Faul Schweglera na Jakubie Błaszczykowski. Żółta kartka dla zawodnika Hoffenheim.

53'

Żółta kartka dla Svena Schipplocka za faul na Schmelzerze.

52'

Ofiarna interwencja Andreasa Becka pod własną bramką, Borussia będzie wykonywać rzut rożny.

51'

Strzał z kilku metrów Ilkaya Guendogana ląduje w rękawicach Baumanna. Borussia coraz śmielej poczyna sobie na połowie Hoffenheim.

50'

Indywidualny rajd Błaszczykowskiego zakończył się na linii pola karnego gości.

48'

Aubameyang! Strzał Gabończyka z kilku metrów tuż obok bramki Hoffenheim!

47'

Niecelny strzał głową Kagawy po dośrodkowaniu Schmelzera.

46'

Piłkarze Borussii rozpoczęli drugą część spotkania.

21:20

Hoffenheim dość niespodziewanie prowadzi do przerwy z Borussią Dortmund. Goście po stracie bramki szybko się otrząsnęli i wyrównali wynik spotkania. Podopieczni Markusa Gisdola poszli za ciosem i po kilku minutach zdobyli gola na 2:1. Wielki udział przy tym golu zanotował Neven Sutobić, który stracił piłkę na rzecz Firmino. Brazylijczyk z zimną krwią wykończył stuprocentową sytuację, dzięki czemu Hoffenheim prowadzi na Signal Iduna Park 2:1.

45'

Koniec pierwszej części spotkania. Hoffenheim prowadzi na Signal Iduna Parka z Borussią Dortmund 2:1!

45'

Kevin Volland trafia w słupek, jednak wcześniej arbiter odgwizdał spalonego. Kontrowersyjna sytuacja.

40'

Było gorąco pod bramką Hoffenheim! Błaszczykowski zagrywał wzdłuż pola karnego, jednak defensywa gości poradziła sobie z zagrożeniem. Borussia wciąż przegrywa na własnym obiekcie z Hoffenheim.

39'

Piłka dośrodkowana w pole karne, jednak Aubameyang oddalił zagrożenie.

38'

Kolejny rzut rożny dla Hoffenheim po interwencji Papastathopoulosa.

37'

Strzał Aubameyanga po podaniu Kagawy. Piłka przeleciała daleko obok bramki Hoffenheim.

34'

Andreas Beck dogrywał w pole karne do Firmino, jednak Sokratis Papastathopoulos wybił piłkę na rzut rożny.

32'

Strzał Błaszczykowskiego zablokowany, dlatego Borussia będzie rozpoczynać akcję od rzutu rożnego.

30'

Schmelzer dośrodkował z rzutu wolnego w pole karne gości, ale pewnie na przedpolu zachował się Baumann.

30'

Roberto Firmino przejął piłkę po fatalnym błędzie Nevena Suboticia! Brazylijczyk pognał z futbolówką i podcinką przelobował golkipera BVB!

28'

GOOOOOOOL! Hoffenheim prowadzi 2:1 po golu Roberto Firmino!

25'

Składna akcja Borussii Dortmund. Andreas Beck w ostatniej chwili wybił piłkę na rzut rożny.

23'

Rzut rożny dla Hoffenheim. Piłka została dośrodkowana na około 13. metr, tam świetnie znalazł się Kevin Volland, który mocnym uderzeniem pokonał bramkarza Borussii. Naprawdę błyskawiczna odpowiedź Hoffenheim!

21'

GOOOOOOOL! 1:1, błyskawiczna odpowiedź Hoffenheim. Strzelcem gola Kevin Vollanda.

20'

Jakub Błaszczykowski dośrodkował piłkę z rzutu rożnego w pole karne Hoffenheim, tam Subotić oddał precyzyjny strzał na bramkę gości. Piłka odbiła się jeszcze od słupka i trafiła do bramki strzeżonej przez Baumanna.

19'

GOOOOOOOOOOL! 1:0 dla Borussii Dortmund po strzale Nevena Suboticia!

18'

Jakub Błaszczykowski wbiegł z piłką w pole karne gości, ostatecznie Polak wywalczył rzut rożny.

17'

Kolejny raz obyło bez większego zagrożenia pod bramką Borussii Dortmund po dośrodkowaniu z rzutu rożnego.

17'

Jeremy Toljan wywalczył rzut rożny dla swojej drużyny.

13'

Piłkarze i kibice Borussii domagają się rzutu karnego, jednak faulu na Aubameyangu na pewno nie było.

12'

Tym razem uderzenia z dystansu spróbował Kagawa, ale znów futbolówka trafiła do rękawic golkipera "Wieśniaków".

10'

Strzał z dystansu Henrika Mkhitaryana. Piłkę złapał Oliver Baumann. Po chwili Borussia wywalczyła rzut rożny.

9'

Bender sfaulowany na połowie gości. Piłka po dośrodkowaniu ląduje w rękawicach bramkarza Hoffenheim.

7'

Obyło się bez zagrożenia pod bramką Borussii. Grę wznowi Langerak.

7'

Rzut rożny dla Hoffenheim po interwencji Papastathopoulosa.

6'

Dośrodkowanie Jakuba Błaszczykowskiego w pole karne gości, akcję próbował wykończyć Ilkay Guendogan, ale zawodnik BVB nieczysto trafił w piłkę.

4'

Kontratak gości, ale dobrze w defensywie zainterweniował Sokratis Papastathopoulos.

3'

Sporo chaosu na murawie, gra toczy się w okolicy środka boiska.

1'

Pierwszy gwizdek sędziego. W posiadaniu piłki piłkarze Hoffenheim.

20:27

Piłkarze obu drużyn wychodzą na płytę boiska. Trwa bardzo głośny doping fanów Borussii.

20:22

Do rozpoczęcia spotkania pozostało kilka minut. Sędzią dzisiejszego meczu jest Deniz Aytekin.

20:15

Ostatnie dwa bezpośrednie pojedynki obu drużyn rozgrywane były na Signal Iduna Park w Dortmundzie. Oba spotkania zakończyły się zwycięstwami podopiecznych Jurgena Kloppa (1:0 i 3:2).

20:10

Porażkę w Bundeslidze zanotował również zespół prowadzony przez Markusa Gisdola. Hoffenheim przegrało na własnym obiekcie z Borussią Moenchengladbach aż 1:4. Jedynego gola dla gospodarzy zdobył wówczas Sven Schipplock.

20:08

Więcej szans na awans do półfinału Pucharu Niemiec daje się Borussii Dortmund. Podopieczni Jurgena Kloppa w ostatnim ligowym spotkaniu ulegli przed własną publicznością Bayernowi Monachium 0:1.

20:02

W wyjściowym składzie gospodarzy wystąpi Jakub Błaszczykowski, natomiast w barwach Hoffenheim od pierwszej minuty zobaczymy Eugena Polanskiego.

19:58

W 1/8 finału Borussia Dortmund wyeliminowała Dynamo Drezno, natomiast zespół Hoffenheim okazał się lepszy od VfR Aalen.

19:55

Zapraszamy na relację tekstową z meczu Borussia Dortmund - TSG Hoffenheim. Dzisiejsze spotkanie rozgrywane jest w ramach ćwierćfinału Pucharu Niemiec.