Podbeskidzie Bielsko-BiałaPodbeskidzie Bielsko-Biała
1 : 4
1. połowa0 : 2
92'

Ostatni gwizdek arbitra, koniec meczu! Legia pewnie wygrywa w Bielsku i jest niemal pewna awansu do wielkiego finału Pucharu Polski. Za uwagę dziękuje Szymon Janczyk!

90'

Dwie minuty doliczone do podstawowych 90.

89'

Goście spokojnie rozgrywają piłkę czekając na koniec spotkania.

88'

Zabawił się w polu karnym Kosecki, który otrzymał znakomite podanie wzdłuż linii piątego metra, oszukał obrońcę i posłał piłkę do bramki obok rozpaczliwie interweniującego Zajaca.

87'

KOSECKI! Szybka odpowiedź Legii!

86'

Saganowski! Niemalże z linii bramkowej, a jednak nie wpadło! Dobra interwencja obrońcy, który przeszkodził Saganowi w wykończeniu wślizgiem płaskiego podania od kolegi z zespołu.

86'

Zaspał obrońca Legii, bodajże Lewczuk, który pozwolił Korzymowi na przyjęcie piłki i posłanie jej w dolny róg bramki. Kuciak bez szans.

84'

KORZYM!!! Podbeskidzie zmniejsza rozmiary porażki!

82'

KUCIAK! Świetna, popisowa parada po strzale w górny róg jednego z zawodników Podbeskidzia!

81'

Saganowski! Obrońcy Podbeskidzia zagapili się i zostawili niekrytego Sagana przy wrzucie z autu, jednak doświadczony napastnik nie zdołał pokonać Zajaca w stuprocentowej sytuacji!

80'

Helio Pinto pojawia się na placu gry za Masłowskiego.

81'

Podbeskidzie - Legia

79'

Furman zmienia Jodłowca.

78'

Korzym traci piłkę pod bramką rywala.

77'

Gospodarze rozgrywają piłkę na własnej połowie.

76'

Kosecki zmienia Guilherme.

74'

Spadło nam tempo rozgrywania tego spotkania, obydwa zespoły myślą już o zejściu do szatni.

73'

Zajac uprzeda Saganowskiego i ratuje zespół przed stratą czwartej bramki.

72'

Kapitalna bramka Michała Kucharczyka! "Kuchy" ruszył z piłką zaczynając bieg na własnej połowie, minął czterech rywali i zza pola karnego pewnym strzałem w dolny róg pokonał Richarda Zajaca!

71'

KUCHARCZYK! 3:0!!!

70'

Kolejny faul na Masłowskim.

69'

Mocny strzał Tomasika mija bramkę Legii.

68'

Kuciak wznawia grę od własnej bramki dając sygnał do ataku legionistom.

67'

Demjan w miejsce Deji.

66'

Robert Demjan szykuje się do wejścia na plac gry.

65'

Nieudane wykonanie rzutu wolnego przez gospodarzy, coraz mniej czasu mają górale na zmianę niekorzystnego wyniku.

64'

Dobry pomysł Masłowskiego, ale podanie w kierunku Bereszyńskiego pada łupem obrońców z Bielska.

63'

Skuteczna interwencja Bereszyńskiego, który asekurując kolegę z zespołu wybija piłkę z okolic własnego pola karnego.

62'

Zajac chwyta piłkę po strzale Kucharczyka.

61'

Kuciak niezbyt fortunnie wybija piłkę po ziemi wprost pod nogi Pazio, ale obrońca Podbeskidzia zdecydował się na strzał z pierwszej piłki - bardzo słaby, który nie mógł zaskoczyć bramkarza Legii.

60'

Sporo fauli w drugiej połowie spotkania. Tym razem rzut wolny w środkowej części boiska wywalczyli legioniści.

60'

59'

Jodłowiec złapany na spalonym.

58'

Rzut wolny dla gości w okolicach ich własnego pola karnego. Legia kontroluje przebieg spotkania.

57'

Jeszcze rzut wolny dla Podbeskidzia, ponownie Deja i ponownie nieskutecznie - tym razem dośrodkowanie w pole karne.

56'

DUSAN KUCIAK! Słowak kapitalnie broni strzał Adama Deji w prawy górny róg bramki!

55'

Rzut karny dla gospodarzy, Saganowski zagrał piłkę ręką!!!

55'

Kolejny rzut rożny dla Podbeskidzia.

54'

Po zmianie stron górale częściej atakują bramkę Legii, jednak wciąż nie przynosi to zamierzonych skutków. Kuciak wznawia grę wybiciem.

52'

Saganowski zakręcił obrońcami, ale w ostatniej chwili został zablokowany.

51'

Masłowski próbując naprawić swój błąd faulował rywala co skończyło się upomnieniem dla piłkarza Legii.

50'

Brzydki faul Slobody w środku pola, przy piłce utrzymują się legioniści.

49'

Akcja Podbeskidzia kończy się pewnym chwytem Dusana Kuciaka.

48'

Na raty łapie piłkę Zajac, jednak tym razem wyszło mu to lepiej niż przy pierwszej bramce dla Legii.

47'

Drugą połowę zaczynamy od strat z obu stron.

46'

Malinowski w miejsce Chmiela.

45'

Gra wznowiona!

21:04

Sloboda za Kołodzieja.

21:03

Wracamy na stadion w Bielsku, za chwilę rozpocznie się druga część spotkania.

45'

Koniec pierwszej połowy meczu, błąd Zajaca i ładna bramka Vrdoljaka dają Legii prowadzenie w Bielsku-Białej.

43'

Ależ szczęście Podbeskidzia! Kucharczyk wpadł w pole karne i oddał strzał z ostrego kąta, piłkę odbił nogami Zajac, a wbiegającego na dobitkę Guilherme kapitalnym wślizgiem powstrzymał Tomasik!

42'

Piłkarze z Bielska tracą piłkę przy próbie wyprowadzenia kontrataku.

41'

Horoszkiewicz oddala zagrożenie spod własnej bramki po dośrodkowaniu Guilherme.

40'

Podbeskidzie - LegiaPodbeskidzie - Legia

40'

Nieudana próba gospodarzy, legioniści ruszają z kontrą, którą zatrzymuje Kolcak.

39'

Horoszkiewicz! Niespodziewanie znalazł się niepilnowany w polu karnym i uderzył z woleja, strzał zablokowali w ostatniej chwili obrońcy Legii! Tylko rzut rożny.

37'

Zamieszanie pod bramką warszawian, Chmiel upadł po starciu z Rzeźniczakiem, sędzia nie dał się nabrać na próbę wymuszenia odgwizdania rzutu karnego.

36'

Niezła próba zagrania wzdłuż pola karnego Kucharczyka kończy się skuteczną interwencją Stano.

35'

Gospodarze zamknięci na własnej połowie, od czasu straty drugiej bramki nie mogą skonstruować skutecznego ataku.

34'

Rezerwowi Podbeskidzia rozpoczynają rozgrzewkę, górale nie zamierzają łatwo się poddawać.

33'

Lenartowski zdecydował się na strzał z dystansu, ale lepiej pozostawić tę próbę bez komentarza. Słabe uderzenie.

32'

Nie zwalniają tempa goście, tym razem jednak nie zdołali się przedrzeć przez obronę gospodarzy.

31'

Świetne dośrodkowanie Brzyskiego z bocznego sektora boiska, najwyżej w polu karnym skacze Vrdoljak, który kapitalnie przymierzył wprost w "okienko" nie dając szans Zajacowi!

30'

VRDOOOLJAAAK!!! 2:0!

29'

Rzut wolny dla Legii, Tomasz Brzyski.

28'

Mocno niecelny strzał Adama Pazio.

27'

Jeden z obrońców Legii skutecznym wślizgiem zablokował strzał piłkarza Podbeskidzia. Przez moment było niebezpiecznie pod bramką ekipy z Warszawy.

26'

Grę długim wykopem wznawia Dusan Kuciak.

25'

Gospodarze od razu ruszyli do ataku, póki co wywalczyli jedynie rzut wolny.

24'

Koszmarny błąd Richarda Zajaca! Michał Masłowski przełożył sobie piłkę przed polem karnym, oddał z pozoru niegroźny strzał, jednak piłka skozłowała przed Zajacem, który nie zdołał złapać jej w "koszyczek".

23'

MASŁOWSKI!!! LEGIA PROWADZI W BIELSKU!

22'

Jodłowiec skutecznie odebrał piłkę we własnym polu karnym zażegnując niebezpieczeństwo.

20'

21'

Nieudane dośrodkowanie Brzyskiego w pole karne Podbeskidzia.

20'

Wciąż bez bramek i bez emocji na Stadionie Miejskim. Niewiele okazji bramkowych, niewiele groźnych, ciekawych akcji z obu stron.

19'

Zaczynają się błędy i mały chaos - sporo strat w wykonaniu obydwu zespołów.

18'

Nie było zagrożenia, goście wybijają piłkę w kierunku napastnika, jak najdalej od własnej szesnastki.

17'

Kolejny rzut wolny dla górali, szansa na dogranie długiej piłki w kierunku wysokich zawodników w polu karnym.

16'

Tym razem rzut wolny dla gospodarzy, krótkie rozegranie dało okazję do dośrodkowania w pole karne, które zakończyło się wybiciem piłki przez defensorów Legii.

15'

Vrdoljak ucierpiał w jednym ze starć, chwila przerwy w grze.

14'

Kapitalnie Zajac! Piłka strącona w kierunku dalszego słupka mogła przelobować słowackiego golkipera Podbeskidzia, jednak ten wyciągnął się jak długi i zdołał sparować piłkę poza linię końcową boiska!

13'

Guilherme wywalczył kolejny rzut wolny dla przyjezdnych z Warszawy.

12'

Pazio skutecznie zatrzymał Kucharczyka w polu karnym. Chociaż niektórzy domagali się odgwizdania faulu sędzia Złotek podjął dobrą decyzję pozwalając piłkarzom grać dalej.

11'

Po faulu na Kucharczyku i dośrodkowaniu Tomasza Brzyskiego piłkę piąstkuje Richard Zajac. Przy piłce utrzymują się legioniści.

10'

Dariusz Kołodziej padł w polu karnym, ale nie ma mowy o rzucie karnym. Chwilę później skuteczny kontratak strzałem zakończył Michał Kucharczyk - bezskutecznie.

9'

Wbrew zapowiedziom pierwsze minuty spotkania są bardzo wyrównane. Nie wydaje się, by Legia uzyskała zdecydowaną przewagę nad teoretycznie słabszym przeciwnikiem.

8'

Daleki wrzut z autu daje legionistom szansę do stworzenia zagrożenia pod bramką Podbeskidzia, jednak strzał z dystansu Jodłowca blokuje obrońca drużyny z Bielska.

7'

Goście zmuszeni do wycofania piłki do linii obrony konstruują atak pozycyjny.

6'

Dużo starć w środkowej strefie boiska - jedno z nich wygrywa Ivica Vrdoljak, który chwilę później nie zdołał opanować piłki nim ta wyszła za linię boczną boiska.

5'

Znów groźna akcja gospodarzy, Chmiel zagrał dobrą piłkę do Kołodzieja, jednak Legii udało się załagodzić sytuację i odzyskać futbolówkę.

4'

Dusan Kuciak pewnie łapie strzał Macieja Korzyma. Piłka odbiła się rykoszetem od obrońcy, ale nie sprawiła Słowakowi kłopotów.

3'

Pierwszy stały fragment gry, znów skutecznie obrońcy górali - nie było zagrożenia.

2'

Goście utrzymują się w posiadaniu piłki konsekwentnie zbliżając się do pola karnego rywala.

1'

Szybko do ataku ruszają legioniści, obrońcy Podbeskidzia nie dają się jednak zaskoczyć.

20:01

Ze środka boiska mecz rozpoczynają piłkarze Legii!

19:57

Zdjęcie jednej z trybun.

19:54

Stadion Miejski powoli się zapełnia, piłkarze za chwilę pojawią się na murawie.

19:44

Górale podczas rozgrzewki.

19:35

Do pierwszego gwizdka arbitra pozostało mniej niż 30 minut.

19:29

W pierwszym półfinale Błękitni Stargard Szczeciński pokonali Lecha Poznań 3:1. Dwie bramki dla trzecioligowca zdobył Tomasz Pustelnik, a wynik meczu ustalił Łukasz Kosakiewicz. Autorem honorowego trafienia dla Kolejorza był Zaur Sadajew.

19:24

Zapraszamy do lektury zapowiedzi tego spotkania autorstwa Przemysława Drewniaka: KLIK!

19:22

Rezerwowi Legii:

Arkadiusz Malarz, Dominik Furman, Inaki Astiz, Helio Pinto, Łukasz Broź, Jakub Kosecki, Orlando Sa.

19:20

Rezerwowi Podbeskidzia:

Michal Pesković, Bartłomiej Konieczny, Tomasz Górkiewicz, Piotr Malinowski, Anton Sloboda, Krzysztof Chrapek, Robert Demjan.

19:15

W tym sezonie obydwa zespoły spotkały się ze sobą dwukrotnie. Pierwszy mecz, w Bielsku, zakończył się zwycięstwem Podbeskidzia (2:1), natomiast w rewanżu skuteczniejsi okazali się mistrzowie Polski, który pokonali "Górali" 3:0. Warto jednak zaznaczyć, że dwa ostatnie spotkania przed własną publicznością wygrało Podbeskidzie.

19:10

W Bielsku padał dzisiaj śnieg, jednak trzeba przyznać, że widzieliśmy już murawę w gorszym stanie niż na Stadionie Miejskim.

19:05

19:03

Witamy i zapraszamy na relację z drugiego dziś półfinału Pucharu Polski. Podbeskidzie Bielsko-Biała podejmuje na własnym stadionie lidera T-Mobile Ekstraklasy - Legię Warszawa. Który zespół zwycięży i przybliży się do awansu do wielkiego finału rozgrywek?