Atletico MadrytAtletico Madryt
0 : 0
Real MadrytReal Madryt
22:45

To już wszystko na dziś. Dziękujemy za uwagę i zapraszamy na relację jutrzejszych meczów!

103'

I jeszcze na koniec garść statystyk:

94'

Z bezbramkowego remisu z pewnością bardziej cieszą się podopieczni Diego Simeone, gdyż każdy bramkowy remis na Bernabeu będzie ich premiował. Losy dwumeczu są jak najbardziej otwarte

93'

I to była ostatnia akcja dzisiejszego meczu!

93'

Varane w ostatniej chwili zdjął piłkę z głowy Mandzukicia!

92'

I już akcja przenosi się na drugą stronę. Ronaldo uderzył z ostrego kąta, pewnie broni Oblak

90'

Kolejny raz zakotłowało się pod bramką Realu! Suarez o mały włos sięgnąłby piłkę i z kilku metrów uderzył! Tym razem Casillas świetnie go uprzedził! Po chwili strzał Mandzukicia trafia prosto w Arbeloę, ale nie ma mowy o ręce!

89'

Casillas wyszedł z bramki nie wiadomo po co, minął się z piłką, ale uratował go Arbeloa!

89'

Jest także osłabienie Realu na rewanż, a wszystko przez żółty kartonik dla Marcelo

88'

Mógł być karny dla Atletico! Torres chciał okiwać Ramosa, a ten zabiegł mu drogę, jednak gwizdek sędziego milczy!

87'

Modrić huknął z woleja tuż obok bramki!

86'

Jest druga korekta w Realu - Arbeloa zastępuje Carvajala

85'

Żółtą kartką ukarany został Mario Suarez, co oznacza, że nie zagra w rewanżu

83'

Na boisku melduje się El Nino, który zmienia Koke

83'

Gabi za nisko dośrodkowuje z kornera, piłkę wybija pierwszy obrońca, czyli Marcelo

82'

Arda Turan efektownie przedryblował trzech rywali, ale jego podanie przechwycił Carvajal. Po aucie do strzału doszedł Godin, ale uderzył wyraźnie ponad poprzeczką

80'

Hiszpan nie najlepiej wszedł w mecz

80'

Przepychanka pomiędzy Sergio Ramosem i Raulem Garcią kończy się żółtą kartką dla obu graczy.

77'

Simeone odpowiada wpuszczając Raula Garcię w miejsce Griezmanna

75'

Ancelotti dokonuje pierwszej zmiany. Kiepskiego dziś Benzemę zastępuje Isco

74'

Real kontroluje spotkanie, ale nie stwarza tak groźnych akcji jak w pierwszej połowie, głównie przez kiepską dyspozycję tria BBC. Rojiblancos w dalszym ciągu nie są w stanie przeprowadzić składnej akcji

71'

Mandzukic kolejny raz prowokuje, uderzył łokciem Carvajala i powinien za to obejrzeć drugą żółtą kartkę!

70'

Mandzukic

69'

Co też dzisiaj wyrabia Benzema? Kolejna groźna akcja zaprzepaszczona przez Francuza! Sytuację próbował ratować Bale, ale jego strzał zablokował Miranda

66'

Ronaldo pomagał sobie ręką. Gospodarze domagają się to kartki, ale zagranie było przypadkowe i sędzia podjął dobrą decyzję oszczędzając Portugalczyka.

63'

A Mandzukić po raz kolejny pada na murawę i wymachuje rękoma w kierunku sędziego. Jak tak dalej pójdzie to zostanie odesłany do szatni.

63'

Kapitalny drybling Ronaldo w polu karnym. Zagrał do Benzemy, ale nie był to najlepszy pomysł, bo Francuz ma dziś kolosalne problemy z przyjęciem piłki.

61'

Carvajal uderzył pięścią w klatkę Mandzukicia w polu karnym Atletico! Ci zawodnicy cały czas szarpią się ze sobą, ale sędzia tego nie widział!

60'

Kolejne dobre wejście Juanfrana. Ramos dał się ograć dość łatwo, jego pozycję zajął Modrić, który w ekwilibrystyczny sposób przejął to dośrodkowanie

58'

Krótkie rozegranie, Real umiejętnie utrzymuje się przy piłce na połowie rywala

58'

Faul Turana na Marcelo. To mogła być kartka, jest "tylko" wolny z ok. 40 metrów dla Realu.

57'

Kroos strzela z dystansu! Kąśliwe uderzenie, ale na Oblaka to dziś za mało, Słoweniec pewnie łapie

56'

Chorwat wrócił na murawę, był przekonany, że był faulowany i złapał piłkę w ręce. Faulu nie było, jest żółta kartka dla Mandzukicia

54'

Dośrodkowanie Modricia ląduje w koszyczku Oblaka. A Mandzukić zupełnie się zagotował, cały czas się z kimś kłóci przy linii bocznej boiska

51'

Mandzukić chyba oberwał łokciem. Chorwat ma całą zakrwawioną twarz i musi opuścić boiska. Napastnik gospodarzy ma spore pretensje do sędziego i Ramosa.

49'

Dobra szansa dla Atletico! Juanfran zwiódł Jamesa i dośrodkował na głowę Turana. Strzał Turka minął bramkę o dobry metr.

48'

Rodriguez dośrodkowuje w pole karne w kierunku Ronaldo, ale Oblak potwierdza dobrą formę z pierwszej połowy i przechwytuje piłkę.

47'

Kto będzie górą? Zachęcamy do typowania w komentarzach i głosowania na gracza meczu!

45'

Piłkarze już na murawie, rozpoczynamy drugie 45 minut!

21:46

Jednakże podopieczni Diego Simeone muszą coś zmienić w swojej grze, bo póki co nawet kontry im nie wychodzą. Kapitalnie gra Sergio Ramos, który jest nie do przejścia, a Modrić z Kroosem zdecydowanie dominują w środku pola

21:44

Największym grzechem Realu w poprzednich meczach z Atletico był brak zaangażowania i lekceważenie rywala, dziś nie ma o tym mowy. Królewscy dominują, ale szyki obronne rywala są zwarte i większość szans to strzały z dystansu.

21:40

1/4 finału LM: Atletico Madryt - Real Madryt1/4 finału LM: Atletico Madryt - Real Madryt

21:39

46'

I to była ostatnia akcja pierwszej połowy! Z gwizdka sędziego chyba najbardziej cieszy się Diego Simeone.

45'

pierwszy raz dzisiaj wrzutka gracza Atletico trafia w pole karne. Griezmann wygrał pojedynek powietrzny, ale uderzył nad bramką

43'

A wszystko zaczęło się od fatalnie wykonanego rożnego przez Koke, który sprokurował kontrę

43'

Znowu kapitalnie broni Oblak! Real miał przewagę w kontrze, ale źle ją rozprowadził i Rodriguez musiał uderzać z ostrego kąta. Słoweniec znowu popisał się świetną paradą!

41'

Kolejne dośrodkowanie bocznego obrońcy Atletico trafia prosto w rywala. Tym razem Juanfran ustrzelił Marcelo, piłka trafiła do bramkarza

40'

Kolejna szansa z dystansu dla Realu! Ronaldo podał do Marcelo, ten do Modricia, a ten bez zastanowienia uderzył "z czuba" tuż nad poprzeczką!

38'

Ramos podał prosto pod nogi Gabiego, ten zgrał piłkę do Griezmanna. Francuz uderzył z półobrotu, ale ten strzał nie mógł sprawić problemów Casillasowi.

37'

Do odbitej piłki dopadł James i uderzył tuż przy słupku! Kolejny raz kapitalnie broni Oblak!

36'

Tym razem stały fragment miał Real. Rodriguez dośrodkował w pole karne, obrońcy wybijają na korner.

34'

Spore zamieszanie w polu karnym Królewskich, ale ostatecznie Ramos wyjaśnia sytuację

33'

Kolejny pojedynek Siqueiry z Carvajalem. Efekt ten sam - korner dla los Colchoneros

31'

Groźny strzał Bale'a z dystansu! Oblak odbił to płaskie uderzenie przed siebie, obrońcy dobrze go wyasekurowali.

30'

Najlepsza dziś akcja Atletico. Griezmann ładnie rozciągnął grę i podał do Siqueiry. Ten dośrodkował prosto w Carvajala. Rzut rożny pewnie wyłapał Iker Casillas.

29'

Po raz pierwszy pokazał się dziś Karim Benzema, przyjął piłkę w polu karnym w stylu Zinedine'a Zidane'a. Na jego nieszczęście Godin pilnował go bardzo sumiennie i wybił piłkę

29'

27'

Na skrzydle pojawił się James Rodriquez, ale efekty osiągnął takie same jak Bale i Carvajal

24'

A Atletico nie potrafi wyprowadzić groźnej kontry, Mandzukić jest zdecydowanie za wolny aby dochodzić do prostopadłych piłek

23'

Kolejne dośrodkowanie Bale'a ale póki co obrońcy Rojibalncos dobrze się ustawiają. Tym razem wybijał Miranda

22'

Tym razem Portugalczyk uderzył prosto w mur

22'

Gabi protestuje ale był faul i jest druga okazja dla Ronaldo z wolnego

20'

Bale niepotrzebnie uderzył barkiem Juanfrana. Zdecydowanie powinien za to otrzymać żółtą kartkę, ale tym razem mu się upiekło

18'

Piłkę zgrywał Varane, ale ponownie w polu karnym króluje Godin

19'

Bale zwiódł Siqueirą i wstrzelił piłkę fałszem w pole karne. Tam był Godin, który efektownym szczupakiem wybił ją na rzut rożny

17'

Griezmann urwał się skrzydłem, ale zamiast zagrać do Mandzukicia kopnął piłkę prosto w Marcelo

15'

Nic z tego nie wyszło, Siqueira oddał jeszcze strzał rozpaczy, ale trafił w okolice chorągiewki.

15'

Ramos wyblokował strzał głową Godina, będzie rzut rożny, tym razem wrzuca Gabi

14'

Turan faulowany z boku boiska i mamy pierwszy stały fragment dla Atletico

12'

Bale miał sporo miejsca w polu karnym, wstrzelił piłkę w środek w kierunku Ronaldo, ale świetną interwencją popisał się Godin. Portugalczyk sugerował zagranie ręką, nic takiego nie miało jednak miejsca

11'

Atletico gra zupełnie bez pomysłu - Mandzukić nie miał do kogo podać, więc wszedł w drybling, ale nie miał żadnych szans w starciu z Ramosem

9'

Ronaldo uderzył celnie, ale odległość była zdecydowanie zbyt duża - Oblak dobrze chwyta piłkę

8'

Dość wątpliwy faul na Modriciu popełnił Mandzukić i będzie rzut wolny dla Królewskich z ponad 30 metrów

7'

Kolejny kapitalny przechwyt notuje Sergio Ramos

6'

Trwa napór Realu, Atletico póki co nie może opuścić własnej połowie. Piłkarze Simeone muszą się szybko obudzić, bo za chwilę mogą przegrywać

4'

Koszmarny błąd Atletico w defensywie, ale Bale w sytuacji sam na sam trafia w Oblaka!

2'

Pierwsze dobre wejście Carvajala. Dobre dośrodkowanie, ale Bale nie doszedł do piłki. Wybitą futbolówkę przejął Carvajal i oddał strzał! Pewnie broni Oblak

0'

Wybrzmiał pierwszy gwizdek Milorada Mazicia i zaczynamy!

20:43

Piłkarze już na murawie! Hymn LM już za nami, za chwilę początek!

20:43

Są oczywiście także fani Realu:

20:40

Mario Suarez:

To będzie dla nas bardzo trudny mecz, derby zawsze dodają dodatkowego smaku. Znamy się bardzo dobrze, wiemy o lepszych i słabszych stronach. Śmiało można powiedzieć, kto popełni mniej błędów, ten wygra
20:38

Do meczu zostało jeszcze 7 minut, kibice Rojiblancos chóralnie odśpiewują hymn klubu.

20:36

Spiker właśnie odczytuje skład Atletico, kibice Los Colchoneros wiwatują po każdym nazwisku. Z pewnością będą oni dziś dwunastym zawodnikiem. Skład Realu jest przeraźliwie wygwizdywany

20:19

Carlo Ancelotti przed meczem:

To nie będzie jeden mecz, to będą dwa starcia. Nie musimy zwyciężyć, ważne mogą okazać się dwa remisy, tak też można awansować. Najważniejszy dla nas jest awans.
20:13

Dość nieoczekiwanie zabrakło miejsca nawet na ławce dla Javiera Hernandeza, który w sobotę rozegrał dobry mecz przeciwko Eibar, w którym zdobył bramkę. Poza tym w składach nie ma większych zaskoczeń.

20:06

I ławka Królewskich: Navas, Arbeloa, Pepe, Kheira, Illaramendi, Isco, Jese

20:03

Po lewej stronie macie już wyjściowe jedenastki, czas przedstawić rezerwowych obu ekip. Atletico: Moya, Gimenez, Gamez, Tiago, Saul, Raul Garcia, Torres

19:57

Witamy i zapraszamy na relacje live z ćwierćfinału Champions League. Na Vicente Calderon Atletico podejmie rywala zza miedzy - Real Madryt. Ten mecz skomentuje dla was Wojciech Adamczak, kłaniam się.

16:00

14:50

Real Madryt - Atletico Madryt 2:2

14:50

Rozszczepienie piłkarskich atomów, czyli derby Madrytu w Lidze Mistrzów

Zapowiedź meczu Atletico - Real

W poprzedniej edycji Ligi Mistrzów te dwie ekipy zmierzyły się w finale. Dziś dwie ekipy z Madrytu stoczą bój w pierwszym meczu ćwierćfinałowym Champions League. Szanse wydają się być wyrównane, ale coś podpowiada, że Atletico jest w nieco lepszej sytuacji. Po pierwsze gra na własnym boisku, a po drugie w ostatnich sześciu meczach ani razu nie zaznało smaku porażki w derbach Madrytu.

To mógłby być wielki rewanż za finał Ligi Mistrzów z poprzedniego sezonu. Atletico z pewnością chciałoby wziąć odwet za mecz, który odbył się 24. maja 2014 roku, w którym Real przez długi czas prowadziło 1:0, by stracić gola w doliczonym czasie gry, a następnie przegrać po dogrywce 1:4. Mógłby, gdyby nie fakt, że Atletico już się zrewanżowało. I to kilka razy. Zaczęło się od meczu w Superpucharze, gdzie po remisie 1:1 na stadionie Realu, "Los Colchoneros" zwyciężyli u siebie 1:0. Później podopieczni trenera Diego Simeone podbili Santiago Bernabeu, wygrywając w meczu ligowym 2:1. Następnie Atleti wyrzuciło "Królewskich" za burtę Copa del Rey, pokonując rywala 2:0 na swoim boisku i remisując 2:2 na terenie wroga. 7.lutego 2015 roku byliśmy świadkami wielkiego uwieńczenia piłkarskiej zemsty. Atletico wygrało na Estadio Vicente Claderon z Realem Madryt 4:0. A może to jeszcze nie był wielki finał? Diego Simeone i spółka zrobią wszystko, by jeszcze raz zemścić się za porażkę w ubiegłorocznym finale Ligi Mistrzów i utorować sobie w ten sposób drogę do tegorocznego finału.