4 : 2
Dinamo BukaresztDinamo Bukareszt
1. połowa4 : 0
92'

Sędzia doliczył minutę i zakończył spotkanie. Legia przegrywała 0:1, ale potem strzeliła 4 bramki. W drugiej połowie straciła jednego gola i mecz zakończył się zwycięstwem mistrzów Polski 4:2. Więcej o sparingach Legii tutaj.

87'

Dinamo ciągle próbuje. Dośrodkowanie z prawej strony blokuje jednak Wieteska.

85'

Sa powalczył i Legia miała rzut rożny. Korner nie przyniósł jednak zagrożenia pod bramką Marca.

82'

Dinamo zdecydowanie poczuło krew i przejęło inicjatywę. Dadzą radę strzelić gola kontaktowego? Legia trochę stłamszona.

79'

Piękna bramka Dinama! Niculae!

78'

Bartczak zmienia Ryczkowskiego, strzelca dwóch bramek.

78'

Misiak za Brozia.

74'

Wieteska wchodzi za Rzeźniczaka.

73'

Dośrodkowanie z prawej strony boiska w pole karne Legii - Kuciak skacze wysoko i pewnie łapie piłkę.

71'

Szybka akcja Legii - Sa zgrał na prawo do Żyro, ten zaczął schodzić do środka, szykował się do strzału, ale w końcu nie uderzył i stracił futbolówkę.

69'

Legia znów w ofensywie. Legioniści spokojnie rozgrywają futbolówkę pod polem karnym Dinama. Dośrodkowanie Guilherme zablokowane.

64'

Potężny strzał Kamila Bilińskiego sprzed pola karnego - uderzenie było jednak niecelne.

63'

Długa piłka Lewczuka w stronę napastników - dobrze głową futbolówkę do bramkarza zgrał jednak Collins Fai.

62'

Ładnie Legia poklepała w środku boiska wychodząc spod pressingu rywali.

61'

Saganowski zmienia Masłowskiego.

61'

Więcej gry w środku pola w ostatnim okresie. Ostra gra. Teraz faulowany Żyro.

56'

Świetnie przedarł się Broź na prawej stronie boiska - odważnie wbiegł między dwóch zawodników w pole karne, ale ostatecznie sędzia uznał, że Polak faulował.

55'

Sa zmienia Radovicia.

54'

Ale akcja Legii! Radović, który wyraźnie schudł, ma zupełnie inną sylwetkę, namieszał rywalem na prawej stronie boiska i dograł w pole karne. Piłka trafiła do Guilherme, który huknął z lewej nogi - minimalnie nad bramką.

53'

Dinamo poczyna sobie coraz śmielej na połowie Legii. Mistrzostwie Polski na razie bez groźnej akcji pod bramką Marca.

51'

Rzut wolny dla Dinama na lewej stronie boiska... Świetne dośrodkowanie, strzał głową Bilińskiego, ale fenomenalnie broni Kuciak!

49'

Rzut rożny dla Dinama. Czy Rumuni będą w stanie odrobić straty? Na razie korner nie przyniósł skutku bramkowego.

46'

Wracamy do gry.

18:55

18:55

45'

Koniec pierwszej połowy.

45'

4:1 dla Legii! Legioniści dobijają Dinamo jeszcze przed przerwą. Z najbliższej odległości do siatki trafił Miroslav Radović.

44'

Oj, nie, Kuciak Neuerem nie jest! Słowak wyszedł poza pole karne, przejął piłkę, ale po chwili dał ją sobie odebrać. Strzał z dystansu jednego z zawodników Dinama był jednak niecelny. Arkadiusz Malarz poruszył się na ławce...

43'

Kolejne dośrodkowanie Dinama z prawej strony. Do strzału głową doszedł jeden z napastników rumuńskiej drużyny, ale uderzył lekko i niecelnie. Kuciak pozwolił piłce opuścić boisko.

42'

Długa piłka od bramkarza Dinama do napastników rumuńskiej drużyny - naciskany był Guilherme. W końcu Brazylijczyk wybił piłkę na aut. Chwilę później dośrodkowanie z prawej strony boiska złapał Kuciak.

40'

Świetna prostopadła piłka Jodłowca do ustawionych z przodu piłkarzy Legii, ale bramkarz Dinama był bardzo czujny i wybił futbolówkę.

39'

Szybka akcja Dinama. Na prawej stronie znalazł się Grozav. Próbował dośrodkować, ale uczynił to za mocno - piłka leciała niebezpiecznie wysoko dla Kuciaka, ale Słowak złapał futbolówkę.

37'

Żółta kartka dla gracza Dinama Grozava.

34'

Piłkarz Dinama uderzył ponad bramką Kuciaka. Słowak zaczyna z "piątki".

33'

Szybka akcja Dinama - faul na jednym z piłkarzy rumuńskiej drużyny blisko pola karnego i będzie rzut wolny.

33'

3:1! Legia nokautuje rywala w siedem minut! Ryczkowski nie zmarnował sytuacji sam na sam! Drugi gol tego zawodnika.

30'

2:1 dla Legii! Furman wstrzelił piłkę w pole karne, tam futbolówka odbiła się od kilku zawodników i wpadła do siatki. Ostatni dotykał jej Jodłowiec.

29'

Może być groźnie. Jest rzut wolny dla Legii z linii pola karnego...

27'

Legia zdecydowanie przejęła inicjatywę - coraz aktywniejsi są Żyro i Radović, a w środku pola grę zaczyna kontrolować Jodłowiec.

25'

1:1! Ryczkowski! Świetna akcja Legii! Uciekł na prawym skrzydle Żyro, który popatrzył spokojnie do kogo dograć piłkę. Przerzucił futbolówkę nad Radoviciem i pilnującym go obrońcą zagrywając prosto do Ryczkowskiego, który z powietrza pewnie pokonał Marca.

23'

Było groźnie! Ruszył dynamicznie w swoim stylu Miroslav Radović, Serb wbiegł między dwóch rywali i znalazł się sam na sam z bramkarzem Dinama. Zawodnik Legii nie miał wygodnej pozycji do strzału i niestety chybił. Od bramki Marc.

20'

Teraz szybka akcja Dinama, wrzutka w pole karne i pewnie łapie futbolówkę Kuciak.

20'

Mocne dogranie w pole karne w kierunku bramki - wybijają obrońcy Dinama. Rzut rożny nie przyniósł żadnego zagrożenia.

19'

Rzut wolny dla Legii na lewo od pola karnego rywali. Furman...

18'

Za mocne podanie Rzeźniczaka do Guilherme na lewą stronę - trochę brakuje wyczucia, zrozumienia i płynności w grze drużyny z Warszawy.

17'

Długa piłka do Żyro, ale szybszy był bramkarz rumuńskiej drużyny, który wyszedł przed pole karne i przejął futbolówkę.

14'

Legioniści nie potrafią stworzyć zagrożenia pod bramką Dinama. Na razie gra Legii wygląda słabo.

10'

Gol dla Dinama! Grozav! Kuciak nieco niepewnie zachował się w tej sytuacji - wyszedł z bramki, ale potem cofnął się. Wykorzystał to piłkarz rumuńskiej drużyny. To siódma bramka stracona przez Legię w czwartym meczu sparingowym.

8'

Teraz faul legionistów na własnej połowie. Rzut wolny dla Dinama nie przyniósł jednak zagrożenia pod bramką Kuciaka. Słowacki bramkarz zaczyna ze stojącej piłki po faulu rywala.

4'

Furman dośrodkował w pole karne, ale Rumuni wybili piłkę na aut.

4'

Legia wychodziła z kontrą, ale gracz Dinama sfaulował Brozia i będzie rzut wolny dla legionistów.

2'

Było groźnie po dośrodkowaniu Guilherme, ale bramkarz Rumunów Traian Marc pewnie złapał piłkę po koźle.

1'

Pierwszy gwizdek sędziego - gramy!

17:42

Spotkanie Legii z Ajaxem wzbudza wiele emocji. Wiadomo, że spotkania w Warszawie na stadionie nie będą mogli obejrzeć kibice legionistów - to efekt kary za wybryki sympatyków mistrzów Polski w trakcie meczu z Lokeren w fazie grupowej Ligi Europy. Więcej: kara dla Legii podtrzymanaLegia - Ajax

17:36

17:35

Legia przygotowuje się w Hiszpanii do wiosennej części sezonu. Mistrzowie Polski będą rywalizować w Ekstraklasie, Pucharze Polski i Lidze Europy. 19 lutego zmierzą się w pierwszym spotkaniu 1/16 finału Europa League z Ajaxem Amsterdam - więcej o tym dwumeczu można dowiedzieć się tutaj.

17:20

17:19

Drużyna Legii przebywa obecnie na zgrupowaniu w Hiszpanii, gdzie zmierzy się z Dinamem Bukareszt i Dnipro Dniepropetrowsk. To drugie spotkanie rozegrane zostanie jutro, tj. w piątek, o godzinie 12.

17:18

W trakcie pierwszego zgrupowania w Turcji legioniści rozegrali trzy sparingi - z Viktorią Pilzno, Karabachem Agdam i Zenitem St. Petersburg. Więcej o tych spotkaniach można dowiedzieć się tutaj.

17:15

Legioniści zmierzą się dziś w swoim czwartym meczu sparingowym z Dinamem Bukareszt. Okazję debiutu na pewno dostanie Michał Masłowski, który znalazł się w pierwszym składzie Legii. Po raz pierwszy w barwach mistrzów Polski powinniśmy zobaczyć też Arkadiusza Malarza - jeśli nie dzisiaj, to w jutrzejszym sparingu z Dnipro Dniepropetrowsk.