2 : 3
Zenit St. PetersburgZenit St. Petersburg
1. połowa1 : 2
97'

Zapraszamy na relacje z kolejnych sparingów Legii, a już teraz na Puchar Narodów Afryki! Za uwagę dziękuje Wojciech Adamczak

18:52

Szkoda tej bramki, bo Legia, z wyjątkiem pierwszych 30 minut, grała dziś z Zenitem jak równy z równym, momentami przeważając i pokazując dobry futbol.

18:50

Przy trzeciej bramce najbardziej zawinił Helio pinto, który zamiast spokojnie utrzymać piłkę i szykować się do ostatniego ataku, fatalnie ją stracił.

93'

Koniec! Zenit wygrywa 3:2!

93'

Arshavin dośrodkował wprost na głowę Lombaertsa, który pokonuje Kuciaka i zapewnia zwycięstwo swojej drużynie!

92'

GOOOOOOOOOOOL! 3:2 dla Zenita!

91'

Fatalna strata Helio Pinto, Zenit ruszył z kontrą i będzie miał rzut rożny

90'

Dobra pułapka ofsajdowa Zenita, w którą dał się złapać Guilherme

90'

Kuciak dobrze broni strzał głową

89'

Lewczuk ograł Szejdajewa i zastawił piłkę, sędzia zdecydował jedank, że będzie rzut rożny.

87'

Guilherme nie pękał w fizycznych pojedynkach z Hulkiem, nie daję się też Rondonowi

85'

Rondon lekko po ziemi, to nie mogło sprawić problemów Kuciakowi

85'

Arshavin trafił w rękę Helio Pinto i będzie dobra szansa z wolnego dla Rosjan

82'

Świetne dogranie Bartczaka do Orlando Sa, który był o krok od zdobycia swej drugiej bramki!

80'

I jeszcze Khodzhaniyazov za Neto

78'

Świetna prostopadła piłka Szwocha do Żyry, który był jednak na minimalnym spalonym.

78'

76'

Kolejna świetna interwencja Lewczuka

74'

Żujew za Criscito

74'

Ryazantsev za Witsela

74'

Arshavin za Hulka

73'

Kolejne 3 zmiany w ekipie Zenita

73'

Krótkie rozegranie z Guilherme, który złamał akcję i uderzał prawą nogą, jednak zbyt słabo.

73'

Dobre dośrodkowanie Guilherme, Neto wybija na rożny

72'

Ajajaj fatalny błąd Lewczuka w przyjęciu, ale na szczęście bez konsekwencji, bo Rondon się nie zorientował w porę

70'

Tym razem Guilherme nie odpuścił Hulka i walnie przyczynił się do bardzo niecelnego strzału Brazylijczyka.

69'

W międzyczasie Szejdajew zmienił Shatova

67'

Michał Kucharczyk miał sporo miejsca z boku pola karnego i fantastycznie przymierzył w okienko, dając Legii wyrównanie!

66'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOL! Ależ to uderzył Kucharczyk!

65'

Brzydki fragment meczu, dużo fizycznej walki w środku pola.

61'

Wszedł także Javi Garcia za Tymoszczuka

61'

Podwójna zmiana u Rosjan. Na murawie melduje się Pavel Mogilevets, który zmienia Dannego

59'

Hulk dośrodkowywał w pole karne, tym razem dobrą interwencją popisał się Helio Pinto

58'

Żyro na spalonym

57'

Orlando Sa otrzymał dobre dogranie z wolnego od Kucharczyka i przeniósł piłkę nad poprzeczką.

56'

Witsel potrafił zatrzymać Szwocha tylko faulem, za który otrzymał żółtą kartkę

55'

Pinto zauważył, że Lodygin wyszedł z bramki i Helio Pinto próbował go przelobować strzałem z połowy, jednak wyraźnie chybił.

52'

Dobre dośrodkowanie Shatova na głowę Witsela. Strzał Belga przeszedł tuż nad bramką Legii.

51'

Guilherme za mocno dośrodkowuje z rożnego.

48'

Legioniści zaczęli agresywnie, Guilherme właśnie powalił Hulka, co jest nie lada wyczynem.

46'

Rondon za Kerzhakova

46'

Bartczak za Astiza. Broź przesunął się na środek defensywy.

45'

Druga połowa właśnie się rozpoczęła!

18:00

Pierwsze 30 minut w wykonaniu Legii było bardzo słabe, mistrz Polski został kompletnie stłamszony przez rywali. Po zdobyciu kontaktowej bramki nieco się przebudzili i gra wyglądała już dużo lepiej.

17:55

A w przerwie warto odnotować, że Legia dopięła transfer Michała Masłowskiego, który ma zostać zaprezentowany w czwartek.

46'

Koniec pierwszej połowy!

44'

Zła interwencja Astiza, ratuje go Lewczuk, blokując strzał Kerzhakova

42'

Hulk przeszedł Guilherme i dograł do Kerzhakova, który próbował strzelać piętą, co kompletnie mu nie wyszło.

40'

Sa zdobył bramkę, był jednak na kilkumetrowym spalonym, co nie uszło uwadze sędziego.

38'

Fatalne wybicie Kuciaka wprost pod nogi Hulka. Brazylijczyk dograł do Shatova, który w idealnej sytuacji minimalnie spudłował

36'

Jodłowiec zagrał świetną przekątną piłkę do Brozia, który dograł z woleja w pole karne zupełnie do nikogo.

35'

Kontra Legii zakończona strzałem Mateusza Szwocha, który został jednak zablokowany.

34'

Tym razem Shatov źle dograł do Lodygina i Kucharczyk był o krok o zdobycie kuriozalnej bramki, jednak piłka wyszła za linię końcową.

32'

Smolnikov fatalnie zagrał do swego bramkarza, czym zmusił Lombaertsa do faulu na Kucharczyku. Dość przypadkowa bramka daje nadzieję legionistom!

30'

GOOOOOOOOOOL! Orlando Sa uderzył w środek, miał sporo szczęścia bo piłka po nodze bramkarza wpadła do siatki!

29'

Karny dla Legii!

28'

Danny złamał akcję do środka, Broź zostawił mu zbyt dużo miejsca, więc Portugalczyk przymierzył w okienko bramki bezradnego Kuciaka.

27'

GOOOOOOOOOOOOL! Ależ uderzenie Dannego!

25'

Hulk wpadł w pole karne, ale tym razem Guilherme nie dał się ograć i ze spokojem odebrał piłkę.

24'

Dobra piłka od Lewczuka do Orlando Sa, który jednak faulował Luisa Neto.

21'

Naciskany przez Dannego Lewczuk ze spokojem wybrnął z tarapatów i celnie zagrał do Astiza.

20'

Criscito uderzał z dystansu, jednak skiksował

18'

Lewczuk nie zdążył z interwencją i Danny znalazł się w idealnej sytuacji. Portugalczyk fatalnie spudłował!

15'

Hulk postraszył strzałem, jednak dobrze dograł do Smolnikova, który wpadł w pole karne i płaskim strzałem pokonał Kuciaka.

15'

GOOOOOOOOOL! Smolnikov na 1:0 dla Zenita!

14'

W tureckim Belek panują fatalne warunki atmosferyczne, mocno wieje i pada rzęsisty deszcz.

12'

Żyro próbował dryblować, ale został potrojony i Criscito odebrał mu piłkę

10'

Znów Hulk z wolnego, tym razem z ostrego kąta, ale dobrze wybił Astiz.

10'

Danny bezkarnie wszedł w pole karne i zagrał płasko w poprzek, jednak nikt tego nie przeciął.

9'

Broź źle zagrywa do Astiza i Rosjanie przejmują piłkę, po chwili jednak Hiszpan wybija piłkę z pola karnego.

7'

Pressing legionistów zbyt agresywny, Guilherme faulował Shatova

7'

Legia po raz pierwszy dłużej utrzymuje się przy piłce, na razie tylko na własnej połowie.

5'

Hulk próbował z wolnego, jego strzał zatrzymał się jednak na murze.

3'

Pinto wybił, Tymoszczuk chciał dobijać z woleja, ale nie trafił w piłkę

3'

Dośrodkowanie Smolnikowa zablokowane przez Guilherme i jest pierwszy korner dla Zenita

0'

Rozpoczynamy mecz!

16:58

Obaj trenerzy mają sobie wiele do powiedzenia:

16:49

W składzie Legii brakuje dziś Tomasza Brzyskiego i Ivicy Vrdoljaka, którzy z powodów zdrowotnych opuścili już zgrupowanie w Belek. Nie ma oczywiście Ondreja Dudy, ale jego kontuzja nie jest tak groźna jak się spodziewano i jest szansa, że wystąpi z Ajaxem

16:38

Dla legionistów jest to świetna szansa do przetestowania swoich sił przeciwko silnej europejskiej drużynie, tym bardziej, że Zenit wystąpi w swym najmocniejszym składzie.

16:35

Przypomnę, że dziś o 13 Legia przegrała sparing z Karabachem 0:2. Zachęcam do przeczytania zapisu z pomeczowej konferencji

16:32

Składy obu drużyn podane są po lewej stronie. Tym razem Legia już bliżej optymalnego zestawieniu, w meczu z Karabachem Agdam trener dał szansę młodzieży, zadebiutował także Taye Taiwo.