Podbeskidzie Bielsko-BiałaPodbeskidzie Bielsko-Biała
1 : 0
Piast GliwicePiast Gliwice
17:56

W dwumeczu o finał bielszczanie zmierzą się z warszawską Legią. Zamykamy już naszą relację LIVE, na naszej stronie wkrótce pojawią się pomeczowe materiały z Bielska-Białej.

94'

KONIEC MECZU. Podbeskidzie Bielsko-Biała w półfinale Pucharu Polski!

93'

Strzał rozpaczy Vassiljeva nad poprzeczką bramki Podbeskidzia. Piłkarze Piasta już wiedzą, że to rywale awansują do półfinału Pucharu Polski.

92'

Horvath ukarany żółtą kartką.

92'

Znów świetną interwencją popisał się Zajac, który sparował strzał pod poprzeczkę!

90'

Popisowa kontra "Górali"! Demjan znakomicie zagrał do wchodzącego w pole karne Chmiela, ale ten znów nieznacznie chybił.

87'

Chmiel mógł dobić gości! Najlepszy strzelec Podbeskidzia uderzył zza pola karnego minimalnie obok słupka.

84'

Znów z dystansu próbował Żivec, ale na posterunku był Zajac! Piłkarz Piasta z wściekłością machnął ręką, Piast bije głową w mur, ale nie może strzelić gola.

82'

Kontra Podbeskidzia! Chmiel zagrał w pole karne do Demjana, ten zwiódł rywala, ale oddał strzał nad bramką.

81'

Trwa bombardowanie bramki Podbeskidzia. Tym razem zza pola karnego strzelał mocno Żivec, ale zabrakło mu precyzji.

81'

Znów Piastowi zabrakło kropki nad "i". Dośrodkowywał Podgórski, a z piłką w polu karnym nieznacznie minął się Kędziora.

80'

Groźny strzał Wilczka z linii pola karnego pewnie wybronił Zajac.

78'

Ostatnia zmiana trenerów Piasta. Napastnik za obrońcę, czyli Wojciech Kędziora zastępuje Kornela Osyrę.

77'

Znów akcję Piasta znakomicie rozprowadził Vassiljev, z prawego skrzydła w pole karne podawał Podgórski, ale żaden z jego kolegów nie był wystarczająco blisko bramki, by skierować piłkę do siatki.

74'

Trener Ojrzyński wzmacnia defensywę. Adama Deję zastępuje Pavol Stano.

72'

Głupota przy żółtej kartce Adu sprzed kilkunastu minut może się zemścić na Podbeskidziu. Pomocnik z Ghany otrzymał za faul drugie napomnienie i gospodarze przez ostatnie 20 minut będą grali w dziesiątkę!

69'

Kolejna zmiana w szeregach "Górali". Za Śpiączkę na murawie pojawił się Robert Demjan.

66'

Z dystansu znów próbował Kołodziej, ale jego strzał zblokowali obrońcy Piasta i piłka wytraciła impet, zanim dotarła do rąk Szumskiego.

64'

Za zmianę decyduje się także Leszek Ojrzyński. Za Chrapka wszedł Damian Chmiel.

64'

Druga zmiana w Piaście. Bezproduktywnego dziś Rubena Jurado zmienia Bartosz Szeliga.

62'

Poprzeczka ratuje gospodarzy! Bliski szczęścia był Osyra, który główkował po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Vassiljeva.

61'

W pole karne dośrodkowywał Adu Kwame, ale zrobił to zbyt głęboko i Szumski ubiegł Śpiączkę.

57'

Głupią żółtą kartkę otrzymał tym razem Adu Kwame, który nie pozwolił rywalowi na wznowienie gry z rzutu wolnego.

53'

Ostry faul Kołodzieja na Moskwiku, strzelec bramki ogląda żółtą kartkę.

53'

Podbeskidzie mogło "zamknąć" mecz! Po podaniu Chrapka w sytuacji sam na sam z bramkarzem znalazł się Kołodziej, ale Szmatuła do spółki z Osyrą zdołali zatrzymać jego strzał. Przy próbie dobitki Chrapek fatalnie skiksował...

50'

Ładne uderzenie z woleja oddał Deja, ale piłkę zdołał złapać Szumski.

48'

Do prostopadłego podania Kołodzieja wychodził Chrapek, ale w polu karnym ubiegł go Horvath.

46'

Rozpoczynamy drugą połowę.

46'

Nie ma czego bronić, więc trenerzy Piasta od początku drugiej połowy grają va banque - Carlesa Martineza zastępuje Kamil Wilczek.

16:54

W pierwszej połowie lepsze wrażenie sprawiał Piast, który dłużej utrzymywał się przy piłce i stworzył sobie więcej okazji podbramkowych. Na prowadzeniu jest jednak Podbeskidzie, bo w doliczonym czasie gry bramkę z rzutu wolnego strzelił Dariusz Kołodziej. W tej chwili gliwiczanie potrzebują dwóch goli, by doprowadzić do dogrywki.

47'

KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY. Podbeskidzie prowadzi do przerwy 1:0.

45'

Lewą nogą, ponad murem, Szumski nawet nie drgnął. Kapitan Podbeskidzia w swoim stylu, uderzeniem z rzutu wolnego, daje swojej drużynie prowadzenie!

45'

GOOOOOOOOL, DARIUSZ KOŁODZIEJ!

45'

Żółtą kartką za przepychanki w murze ukarany Carles Martinez.

47'

W ostatniej minucie pierwszej połowy Podbeskidzie będzie miało jeszcze jedną szansę z rzutu wolnego tuż przed polem karnym. Faulował Jurado.

45'

Sędzia doliczył trzy minuty.

43'

Kolejne dośrodkowanie w pole karne Podbeskidzia i kolejne starcie w szesnastce. Tym razem poturbowany leży Śpiączka.

39'

Niesamowite... Śpiączka po wygranej przebitce z Osyrą znalazł się sam na sam ze Szmatułą, ale zamiast oddawać strzał, zwolnił akcję, wszedł w drybling z obrońcami Piasta i został zablokowany.

37'

Do prostopadłego podania wychodził Żivec, ale Słoweńca uprzedził Zajac, który interwencją "na raty" zażegnał niebezpieczeństwo.

36'

Kołodziej trafił w stojącego w murze kolegę z zespołu...

36'

Kołodziej faulowany tuż przed polem karnym. Pomocnik Podbeskidzia będzie miał dobrą okazję na uderzenie.

33'

Kontuzji nabawił się Kolcak, początkowo wydawało się, że będzie konieczna zmiana, ale jak na razie stoper Podbeskidzia może kontynuować grę.

32'

Vassiljev kolejny raz uderzył w światło bramki, ale piłkę bez problemów złapał Zajac.

30'

Deja faulował Rubena Jurado i został ukarany żółtą kartką.

29'

Na trybunach w Bielsku-Białej obecnych jest 2660 widzów.

28'

Kolejny strzał Vassiljeva na bramkę Podbeskidzia, tym razem nad poprzeczką.

26'

Ależ szansa Piasta! Zajac wybronił strzał Vassiljeva z bliskiej odległości, a chwilę później Górkiewicz ofiarnie powstrzymał dobitkę Ziveca. Duże szczęście gospodarzy, którzy zbyt głęboko cofnęli się do defensywy.

22'

Po dobrym początku Podbeskidzia teraz przewagę ma Piast, który częściej utrzymuje się przy piłce.

21'

Po podaniu Vassiljeva rajd prawą stroną przeprowadził Podgórski, Mazan pozwolił mu na dośrodkowanie, ale tuż przed bramką Żivca uprzedził Horoszkiewicz.

19'

W odstępie kilkudziesięciu sekund Piast wykonywał dwa rzuty rożne, jednak nie zdołał oddać strzału na bramkę Podbeskidzia.

18'

Vassiljev oddał strzał z dwudziestu metrów, ale piłka przeleciała kilka metrów nad poprzeczką.

15'

Próba akcji kombinacyjnej przed polem karnym ze strony Piasta. Podgórski prostopadłym zagraniem starał się "uruchomić" Żvica, ale jego zagranie było zbyt mocne.

12'

Chrapek starł się z w polu karnym z bramkarzem Piasta, do piłki doszedł Śpiączka, ale mając za sobą pustą bramkę fatalnie skiksował. Kolejna dobra okazja zmarnowana przez gospodarzy.

10'

Żivec padł w polu karnym po zderzeniu z Lenartowskim, ale sędzia chyba słusznie nie dopatrzył się faulu.

10'

Nieudane dośrodkowanie Adu Kwame ląduje na bocznej siatce bramki Piasta.

7'

Kolejny strzał gospodarzy, tym razem próbował Kołodziej, ale piłka minęła bramkę w bezpiecznej odległości dla Szumskiego.

3'

Podbeskidzie w natarciu. Zza pola karnego niecelnie uderzył Tomasz Górkiewicz.

2'

Ależ okazja gospodarzy! Bartosz Śpiączka znalazł się z piłką w polu karnym, oddał mocny strzał na bramkę, a skuteczną interwencją popisał się Szmatuła. Do dobitki doszedł jeszcze Adu Kwame, jednak jego próba była bardzo niecelna.

1'

GRAMY! Od środka grę rozpoczęli bielszczanie.

15:59

15:58

Piłkarze obu zespołów wychodzą już na murawę. Obie drużyny zagrają w jednolitych strojach - "Górale" w czerwonych, Piast w niebieskich.

15:47

Przed pierwszym gwizdkiem sędziego Marcina Borskiego zachęcamy do przeczytania naszej zapowiedzi tego meczu.

15:44

W Bielsku-Białej jest piękna, słoneczna pogoda, a termometry wskazują około osiem stopni Celsjusza. Niekorzystna pora rozgrywania meczu robi jednak swoje - na stadionie zasiądzie prawdopodobnie niespełna trzy tysiące widzów.

15:42

Rezerwowi Piasta: Dobrivoj Rusov, Gerard Badia, Wojciech Kędziora, Hebert, Bartosz Szeliga, Daniel Ciechański, Kamil Wilczek.

15:41

Rezerwowi Podbeskidzia: Michal Pesković, Pavol Stano, Szymon Jarosz, Wojciech Trochim, Damian Chmiel, Maciej Korzym, Robert Demjan.

15:38

Bardziej odważnie swój zespół ustawili Krzysztof Szumski i Bogdan Wilk, którzy w Bielsku-Białej poprowadzą Piasta po wczorajszym zwolnieniu trenera Angela Pereza Garcii. Na ławce rezerwowych pozostanie jedynie dwóch piłkarzy podstawowego składu - Kamil Wilczek i Gerard Badia.

15:36

Obok zamieściliśmy wyjściowe składy obu drużyn. Zgodnie z oczekiwaniami, w jedenastce Podbeskidzia zabrakło kilku podstawowych zawodników. Marek Sokołowski, Pavol Stano, Bartłomiej Konieczny, Piotr Tomasik czy Maciej Iwański zasiądą na trybunach, a duet napastników utworzą Krzysztof Chrapek i Bartosz Śpiączka. Według informacji, jaką otrzymaliśmy od kierownika druzyny, Piotra Czaka, "Górale" zagrają w ustawieniu 4-4-2.

15:30

Witamy ze Stadionu Miejskiego w Bielsku-Białej i zapraszamy do śledzenia relacji LIVE z rewanżowego meczu ćwierćfinału Pucharu Polski pomiędzy Podbeskidziem a Piastem Gliwice. W pierwszym spotkaniu lepsi byli "Górale", którzy wygrali 2-1 po bramkach Dariusza Kołodzieja i Piotra Malinowskiego. Honorowy gol Daniela Ciechańskiego sprawił jednak, że gliwiczanie wciąż mają realną szansę na awans do półfinału, gdzie na rywala czeka już warszawska Legia.