Czwartek, 30 października 2014, godz. 17:45
2. połowa2 : 2
dogrywka 1. połowa2 : 2
dogrywka 2. połowa4 : 2
20:21

To był bardzo ciężki mecz dla obu drużyn. Mecz wzlotów i upadków, który ostatnim wzlotem zakończył Kolejorz, dzięki czemu to on przechodzi do kolejnej rundy! To tyle z mojej strony, za uwagę dziękuje Kuba Seweryn.

121'

Koniec meczu! Lech w ćwierćfinale!

120'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOLL!!! Karol Linetty wykańcza kontrę Lecha! Pozamiatane!

120'

Minuta doliczona. Za chwilę koniec.

119'

Teraz Jevtić w dogodnej okazji nie potrafił pokonać Drągowskiego!

118'

Kontra Lecha! Świetnie rozegrana akcja, po której fatalnie w bardzo dobrej sytuacji uderza Linetty!

117'

Sadajew utrzymał się przy piłce w polu karnym, po czym fatalnie dośrodkowywał w kierunku Pawłowskiego.

116'

Po podaniu Lovrencsicsa Jevtić w kapitalnej sytuacji został zablokowany przez Maderę!

114'

Ostatnia zmiana Probierza. Schodzi Romanczuk, w jego miejsce Kądzior.

112'

Piękny strzał z rzutu wolnego Szkota i Lech na prowadzeniu! Ledwie kilka minut do końca, ale Kolejorz blisko zwycięstwa!

112'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! BARRY DOUGLAS!

110'

Pawłowski faulowany przez Jasińskiego tuż przed polem karnym Jagi! Szansa dla Lecha!

109'

Akcja dwójkowa Linettego z Lovrencsicsem kończy się interwencją Wasiluka.

108'

Popędził prawym skrzydłem Jan Pawłowski, ale jego dośrodkowanie wyleciało poza linię końcową.

106'

Wznawiamy grę!

105'

Przerwa!

105'

Fatalne dośrodkowanie Douglasa. Lech jednak wciąż przy piłce.

105'

Linetty faulowany przez Tuszyńskiego na skrzydle. Kolejny stały fragment gry dla Lecha.

103'

Po dośrodkowaniu z wolnego Szymona Pawłowskiego Bednarek uderza głową zbyt lekko by pokonać Drągowskiego.

103'

Faul taktyczny Jana Pawłowskiego na Douglasie. Żółta kartka.

102'

Uderzenie z dystansu Jevticia zablokowane przez Romanczuka.

99'

Ogromne problemy fizyczne zaczynają mieć gospodarze. Arajuuri ledwo biega po boisku.

98'

Piątkowski już wychodził na czystą pozycję, ale doskonałą interwencją wślizgiem zatrzymał go Arajuuri!

95'

Świetna akcja Jagiellonii! Piątkowski ze skrzydła zagrywa w pole karne do Tuszyńskiego, którego świetnie blokuje Wołąkiewicz!

94'

Zmiana w Jagiellonii. Mający problemy ze zdrowiem Pazdan zostaje zmieniony przez Jasińskiego.

92'

Pawłowski zdobywa rzut rożny dla Jagiellonii, ale z tego nie było żadnego zagrożenia dla bramki Lecha.

91'

Po słabej drugiej połowie z obu stron rozpoczynamy dogrywkę!

93'

Koniec regulaminowego czasu gry! Będzie dogrywka!

92'

Po akcji Pawłowskiego Madera omal nie wpakował piłki do własnej siatki!!!

91'

Dwie minuty doliczone, a Sadajew dośrodkowuje w ręce Drągowskiego.

90'

Gajos z rzutu wolnego zagrywa prosto w ręce Gostomskiego. Kontra Lecha przynosi poznaniakom korner.

88'

Dużo walki, mało gry w tej drugiej połowie. Teraz Wołąkiewicz fauluje Tuszyńskiego na skrzydle. Rzut wolny dla Jagiellonii.

87'

Jakiś problem ze zdrowiem Michała Pazdana. Potrzebna pomoc medyczna.

86'

Pazdan blokuje uderzenie z dystansu Lovrencsicsa, a po chwili odbity strzał zza szesnastki Pawłowskiego wpada w ręce Drągowskiego.

85'

Jevtić zmienia w Lechu Hamalainena.

84'

Kolejna próba z dystansu Gajosa. Tym razem pomocnik Jagiellonii uderza ponad bramką Gostomskiego.

82'

Po błędzie Pawłowskiego Lovrencsics popędził prawym skrzydłem, jednak jego centrę wybija z pola karnego Pazdan.

81'

Beznadziejnie słaby strzał Sadajewa zza pola karnego pewnie broni Drągowski.

80'

Przedarł się lewym skrzydłem do linii końcowej Pawłowski, ale z jego dośrodkowaniem pod bramkę dobrze poradził sobie Wasiluk.

79'

Ostatnie minuty należą do gości, którzy również wcale nie myślą jeszcze o dogrywce.

78'

Po rzucie rożnym zamieszanie w polu karnym Lecha i ostatecznie Wasiluk zostaje zablokowany przez gospodarzy. Kolejny korner nie przyniósł zagrożenia dla bramki Lecha.

77'

Gostomski kapitalnie broni teraz świetny strzał z dystansu Gajosa!

76'

Kapitalna interwencja Tuszyńskiego!!! Przy linii końcowej gracz Jagiellonii zabawił się z Wołąkiewiczem, po czym jego uderzenie z ostrego kąta świetnie broni Gostomski!

75'

74'

Fatalny strzał zza pola karnego Pawłowskiego wpada w ręce Drągowskiego. Po chwili raz jeszcze strzela skrzydłowy Lecha i ponownie pewnie łapie piłkę bramkarz Jagi.

72'

Żółta kartka dla Wołąkiewicza za faul na Pazdanie.

71'

Fatalnie grającego w ostatnich minutach Frankowskiego zmienia teraz Pawłowski.

70'

Ależ katastrofa piłkarzy Jagiellonii w obronie! Jeden z piłkarzy Probierza zagraniem głową wypuścił sam na sam z bramkarzem Sadajewa, ale ten przegrał pojedynek z Drągowskim!

68'

Teraz jakby to Lech chciał wciągnąć rywala na własną połowę. Akcja pozycyjna Jagiellonii jest równie słaba jak ta gospodarzy.

65'

Miał okazję do efektownego uderzenia z dystansu Frankowski, jednak fatalnie skiksował.

64'

Sadajew w polu karnym rywala pomagał sobie ręką przy przyjęciu piłki. Sędzia przerwał grę.

63'

Kolejny korner dla Lecha po akcji Lovrencsicsa, ale ponownie nie ma zagrożenia dla bramki białostoczan.

61'

Nic wielkiego się nie dzieje pod obiema bramkami w drugiej połowie. Po radosnym futbolu przed przerwą teraz oba zespoły grają znacznie ostrożniej.

60'

Lovrencsics zdobywa rzut rożny dla Kolejorza.

58'

Żółta kartka dla Piątkowskiego za ostry faul na Lovrencsicsu.

57'

Nie idzie gra w drugiej połowie gospodarzom. Widać, że gdy rywale są dobrze ustawieni i nie popełniają tak katastrofalnych błędów, jak Jagiellonia w pierwszej połowie, to ciężko im przychodzi przedostawanie się pod bramkę przeciwnika.

54'

Jagiellonia teraz skupia się głównie na szczelnej defensywie. Lech z kolei zostaje zmuszony do gry w ataku pozycyjnym.

53'

Krótkie, sprytne rozegranie kornera - piłka zagrana przed szesnastkę do Douglasa, który z dystansu uderza wysoko w trybuny!

51'

Dobrze interweniuje defensywa Jagiellonii. Po chwili kolejny stały fragment gry kończy się celnym strzałem z dystansu Lovrencsicsa, które jednak świetnie broni Drągowski!

49'

Lech zdobywa rzut rożny.

48'

Ósma sekunda tym razem przebiegła bez zagrożenia pod bramką Drągowskiego.

46'

Piłkarze już z powrotem na murawie. Rozpoczynamy drugą połowę!

46'

Bednarek zmienia w przerwie kontuzjowanego Kędziorę.

18:43

Po 10 minutach gry wydawało się, że Lech urządzi sobie strzelaninę wobec fatalnej postawy białostoczan, ale potem to spotkanie zupełnie się odwróciło i tym razem to gospodarze popełniali koszmarne błędy, dzięki którym wicelider Ekstraklasy doprowadził do wyrównania. Będzie bardzo ciekawie w drugiej połowie, to pewne.

45'

KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY!

45'

Jeszcze jeden korner po interwencji Arajuuriego.

45'

Romanczuk zablokowany w polu karnym Lecha. Rzut rożny dla gości.

45'

Cztery minuty doliczone do pierwszej połowy. Pawłowski chciał nabrać sędziego na faul Grzyba, ale Marcin Borski nawet nie pomyślał o gwizdku.

45'

Ponownie doszukiwali się zagrania ręką Pazdana, ale ponownie sędzia Borski uznał je za przypadkowe. Po chwili z dystansu Lovrencsics uderza w ręce Drągowskiego.

44'

44'

Jagiellonia wychodziła ze świetną kontrą, którą przerwał sędzia Borski dopatrując się faulu Gajosa. Chyba dobrą decyzję podjął arbiter z Warszawy.

42'

Zupełnie nieudany strzał z dystansu Czeczena. Piłka potoczyła się daleko od jagiellońskiej bramki.

41'

Na spalonym teraz znalazł się Sadajew.

40'

Romanczuk z 'czepkiem' wraca do gry, tymczasem mamy chyba kolejny uraz w Lechu, bo opatrywany jest Kędziora i nie wygląda to dobrze.

38'

Pawłowski złapany na pozycji spalonej. Tymczasem zderzenie głowami Arajuuriego z Romanczukiem kończy się rozbitą głową Ukraińca.

37'

Sadajew próbował dryblingu w polu karnym, jednak po interwencji Madery jest tylko rzut rożny.

34'

Piątkowski wychodzi sam na sam z Gostomskim, ale jednak był na wyraźnym spalonym i sędzia słusznie przerwał grę.

34'

Było jeszcze w poniższej sytuacji zagranie ręką jednego z przyjezdnych. Przypadkowe, ale można zastanawiać się, czy Lechowi nie należał się rzut karny.

32'

Spore zamieszanie w polu karnym Jagiellonii. Upadł Sadajew, ale sędzia nie dopatrzył się faulu.

31'

Hamalainen na lewym skrzydle został powstrzymany przez Romanczuka. Rzut rożny.

30'

Dośrodkowanie Gajosa z rzutu wolnego nietknięte przez Pazdana trafia w ręce Gostomskiego.

29'

Brzydki atak ręką Kędziory na Tuszyńskim. To powinna być kartka dla obrońcy Kolejorza.

28'

Leży na boisku Rafał Grzyb, który ucierpiał w starciu z jednym z lechitów.

28'

28'

Piłkarskie jaja z obu stron w Poznaniu! Lewą stroną przedarł się Tuszyński i zagrał przed bramkę Lecha, gdzie Douglas nastrzelił Arajuuriego i ta akcja kończy się samobójem gospodarzy!!! 2:2!

27'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOLL!!! Samobój Arajuuriego!

26'

Groźna akcja Lecha, po podaniu Pawłowskiego w niezłej sytuacji płasko uderza Sadajew, jednak dobrze broni Drągowski. Sędzia jeszcze dopatrzył się spalonego.

24'

Swoją drogą bardzo kiepsko wygląda murawa w Poznaniu. Fragmentami jest to bagno.

23'

Bardzo bolesne starcie Madery z Linettym. Obaj jednak wrócą do gry.

21'

Lovrencsics zmienia kontuzjowanego Keitę.

20'

Już przygotowany do gry Lovrencsics. Za chwilę będzie zmiana.

18'

Jakiegoś urazu doznał teraz Muhamed Keita. Czyżby potrzebna była zmiana w Lechu Poznań?

16'

Prosta strata Lecha na własnej połowie, przejął piłkę Gajos, ze spokojem poradził sobie z Wołąkiewiczem i huknął z dystansu nie do obrony dla Gostomskiego! Jaga wraca do gry!

15'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! Maciej Gajos!!!

14'

Po dośrodkowaniu piłki przez Wasiluka wybija ją skutecznie Wołąkiewicz.

13'

Kontratak Jagiellonii kończy się nieudanym dośrodkowaniem Frankowskiego, po którym piłkę odbił pod nogi kolegi Arajuuri.

10'

Jagiellonia pod polem karnym Lecha. Tuszyński zostaje jednak złapany na spalonymm.

9'

9'

Jeszcze opatrywany Bartłomiej Drągowski, który doznał jakiegoś urazu. Na razie jednak pozostaje na placu gry.

8'

Katastrofa w obronie Jagiellonii, Keita cudownie wchodzi w pole karne i wykłada piłkę Linettemu, który strzela do pustej bramki! 2:0!

8'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOLL!!! Karol Linetty!

6'

Chyba już cztery rzuty rożne dla gospodarzy za nami. Wszystko kończy się jednak szczęśliwie dla Jagi.

5'

Seria rzutów rożnych dla Lecha. Co się dzieje z Jagiellonią?!

4'

Mogło być 2:0!!! Po rzucie rożnym dla Lecha z powietrza uderzył Arajuuri i kapitalnie obronił ten strzał Drągowski!

2'

Nieprawdopodobne! Od rozpoczęcia meczu Lech zrobił w osiem sekund akcję, która pozwoliła Sadajewowi wyjść sam na sam z Drągowskim i go pokonać! 1:0! Coś niebywałego!

1'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! Zaur Sadajew!

1'

Rozpoczynamy mecz!

17:46

Piłkarze obu drużyn wychodzą na plac gry. Kapitanami są Rafał Grzyb (Jaga) i Łukasz Trałka (Lech).

17:40

Sędzią tego spotkania będzie arbiter z Warszawy, Marcin Borski.

17:37

- Byliśmy zaskoczeni, że gramy ten mecz w Poznaniu, bo ostatnio jeszcze w takich przypadkach decydowała drabinka i losowanie. Doszedł nowy przepis, ale trzeba to przyjąć. Lech jest zdecydowanym faworytem tego meczu, bo ma na polskie warunki dream-team, kadrę porównywalną do Legii, która kadrowo jest najsilniejsza w Polsce - chwalił swojego rywala trener Jagiellonii, Michał Probierz

17:31

- Nasze cele są niezmienne. Już wcześniej zapowiadałem, że mierzymy w końcowy triumf i w ten sposób przygotowujemy się do tego meczu pod względem mentalnym. Dlatego spotkanie z Jagiellonią jest dla nas najważniejsze do końca tego roku. Poza tym, to właśnie w Białymstoku doznałem jedynej porażki jako trener Lecha i teraz liczę na rewanż - mówił przed tym spotkaniem szkoleniowiec Lecha, Maciej Skorża.

17:30

W Jagiellonii brakuje dzisiaj Niki Dzalamidze oraz Filipa Modelskiego, z kolei w Lechu Poznań nie zobaczymy dziś Marcina Kamińskiego, Macieja Wilusza, Vojo Ubiparipa, Dariusza Formelli czy Kebby Ceesaya.

17:28

Ławka rezerwowych Jagiellonii: Jakub Słowik, Jonatan Straus, Radosław Jasiński, Łukasz Tymiński, Damian Kądzior, Povilas Leimonas, Jan Pawłowski

17:28

Ławka rezerwowych Lecha Poznań: Jasmin Burić, Jan Bednarek, Luis Henriquez, Szymon Drewniak, Darko Jevtić, Gergo Lovrencsics, Dawid Kownacki

17:26

Obok prezentujemy składy wyjściowe obu drużyn!

17:22

Zwycięzca dzisiejszego spotkania zmierzy się w ćwierćfinale Pucharu Polski ze Zniczem Pruszków. Dwumecz z drugoligowcem zostanie rozegrany już wiosną.

17:14

To spotkanie jest absolutnym hitem meczów tej rundy Pucharu Polski. Lech Poznań co roku jest jednym z faworytów do końcowego zwycięstwa w tych rozgrywkach, a dzisiaj do stolicy Wielkopolski przyjeżdża aktualny wicelider Ekstraklasy. Jagiellonia z ostatnich ośmiu oficjalnych spotkań wygrała siedem i jeden zremisowała. Zapowiadają się wielkie pucharowe emocje!

16:30

Witamy bardzo serdecznie na relacji na żywo z meczu 1/8 finału Pucharu Polski, w którym Lech Poznań zmierzy się z Jagiellonią Białystok!