Środa, 15 października 2014, godz. 17:45
Znicz PruszkówZnicz Pruszków
2 : 1
Zagłębie LubinZagłębie Lubin
94'

Koniec meczu w Pruszkowie. Drugoligowy Znicz pokonał Zagłębie Lubin 2:1 i zagra w ćwierćfinale Pucharu Polski.

92'

Przybecki nie dał rady dojść do piłki. Gracz gości dogrywał piłkę już zza linii końcówej.

90'

Arbiter doliczył cztery minuty do regulaminowego czasu gry.

86'

Strzał z ponad 23 metrów przelatuje tuż nad poprzeczką bramki Forenca. Ten chciał szybko wznowić w grę, ale na przeszkodzie stanął... chłopak od podawania piłek. Kolejny atak Zagłębia i spalony.

86'

Gwoli przypomnienia: zwycięzca tego spotkania zagra z lepszym z pary Lech Poznań - Jagiellonia. Ćwierćfinał Pucharu Polski w marcu przyszłego roku.

84'

Gramy o finał, hej Pruszków, gramy o finał - skandują kibice gospodarzy.

83'

Cotra w roli lewoskrzydłowego zagrywa płasko w pole karne i Jędrych wybija na uwolnienie. Gra w ostatnich minutach raczej się nie zmieni - Zagłębie, mimo gry w osłabieniu, będzie atakować, a Znicz wyprowadzał kontry, bądź wybijał jak najdalej.

81'

Kontra Znicza po rzucie wolnym Zagłębia. Zabrakło dokładnego podania Glanowskiego w stronę Pielaka.

80'

Glanowski za Nawrockiego. Zmiana wyraźnie defensywna.

77'

Drugą żółtą, i w konsekwencji czerwoną, dostaje Tosik i Zagłębie przez niespełna kwadrans gra w osłabieniu. To pokłosie przepychanki na prawej stronie boiska.

77'

Pielak upomniany żółtą kartką. Ale to nie koniec emocji...

75'

Forenc przed interwencją poślizgnął się. Na jego szczęście piłka zdołała się do niego doturlać. Prostopadłe podanie do Banaszewskiego przecięte przez Jacha.

72'

Dośrodkowanie Nawrockiego w pole karne i Górski strzela głową obok bramki.

71'

Nawrocki upomniany kartką przez sędziego.

71'

Atak za atak, cios za cios. Forenc wybija piłkę poza stadion.

68'

Idealne centra na głowę Górskiego, a ten posyła piłkę obok dalszego słupka

68'

GOL, MACIEJ GÓRSKI

64'

Ty, zaczniesz gwizdać? - krzyknął w stronę arbitra kibic Znicza. I rozległ się gwizdek. Na korzyść Zagłębia...

63'

Maksymilian Banaszewski zmienia Karola Grudniewskiego.

62'

Bigajski pewnym wyjściem z bramki uprzedza atakującego Krzysztofa Piątka.

61'

Papadopoulos za Boneckiego.

60'

Bugajski rzuca się niepewnie w stroją prawą stronę, a piłka poleciała tuż przy lewym słupku.

60'

LUDOMIR GULDAN PEWNIE STRZELA

60'

... i Tosik upomniany kartonikiem przez arbitra.

60'

Jędrych dopuścił się faulu i dostaje żółtą kartkę.

59'

Atak Zagłębia! Strzał Krzysztofa Piątka broni bramkarza, ale sędzia gwiżdże "jedenastkę

58'

Zmiana w Zniczu Pruszków. Za "świeżo upomnianego" żółta kartką Januszewskiego na boisku melduje się Tomczyk.

57'

Kolejny rzut wolny dla Zagłębia, z którego nic nie wynika.

57'

Atak Przybeckiego prawą stroną zastopowany przez Januszewskiego. Zdaniem sędziego za ostro interweniował obrońca Znicza, więc upomniał do żółtą kartką.

55'

Krzysztof Piątek nieprzepisowo przytrzymuje Jędrycha w walce o górną piłkę. Wolny przy linii środka boiska. Jednak szybki przechwyt daje okazję do przeprowadzenia akcji, której finałem jest rzut rożny.

52'

Zagłębie przycisnęło, lecz niewiele z tego wynika. Bije głową w żółto-czerwony mur na wysokości 20. metra.

51'

Prawą stroną przedziera się Przybecki, ale został powstrzymany przez Rackiewicza. Rzut wolny, a po chwili rożny dla Zagłębia. Obrońcy Znicza na raty wybijają piłkę na uwolnienie. Dodatkowo Rackiewicz był faulowany.

50'

Atak Zagłębia sfinalizowany zupełnie nieudanym strzałem Jacha. Bigajski z "piątki".

48'

Uchwycony w kadrze poniżej rzut wolny dla Zagłębie nie przynosi zagrożenia pod bramką Bigajskiego. Sędzia odgwizduje spalonego

Znicz Zagłębie

47'

Przechwyt w środku pola zapoczątkował kontrę gospodarzy! Grudniewski popędził prawą stroną i podaje za plecy do Górskiego. Powrót Łukasza Piątka kasuje groźną okazję Znicza.

46'

Zagłębie zaczyna drugą odsłonę. Na chwilę odezwali się kibice z Lubina.

46'

Jednak jest zmiana w szeregach Zagłębia. Łukasz Janoszka od początku drugiej połowy w miejsce Adriana Błąda.

18:46

Piłkarze Znicza wracają na murawę. Nieco wcześniej pojawili się. Nie widać, by były zmiany w obu "jedenastkach".

18:41

Frontem do "klienta" (kibica), czy jednak telewizja ustala nowe zasady?

Znicz - Zagłębie

18:36

Puchar, jak wiadomo, rządzi się swoimi prawami. Zagłębie przeważało, miało więcej okazji, lecz nie potrafiło tego wykorzystać. Znicz, jak wczoraj Szkoci, nastawieni na kontry i jedną z nich wykorzystał. Kapitalna bramka Karola Grudniewskiego może być ozdobą ligowych boisk. Nie tylko drugoligowych. Co na drugą połowę przygotował Piotr Stokowiec? Wracamy za kilka minut.

46'

Po doliczeniu jednej minuty Rafał Rokosz kończy pierwszą połowę. Znicz prowadzi z Zagłębiem Lubin po pięknej bramce Karola Grudniewskiego

45'

Fatalny błąd w środku pola popełnia zawodnik Znicza i kontra Zagłębia! Podanie na wolne pole do Przybeckiego, który wpada w pole karne, po czym wystawia "patelnię" Krzysztofowi PIątkowi. Ten ostatni... nie trafia w piłkę!

42'

Seria przewinień gospodarzy, które są kwitowane gwizdami kibiców Znicza. Atak Zagłębia prawą stroną i kolejny spalony.

40'

Faul taktyczny Guldana, który został upomniany żółtą kartką.

39'

Atak Znicza przerwany przed polem karnym Zagłębia. Szybka kontra była zbyt... szybka do Cotry, który nie doszedł do piłki.

38'

Bonecki próbował przedzierać się przez 3-4 zawodników Znicza. Bezskutecznie. Piłkarze Piotra Stokowca od nowa musza konstruować atak pozycyjny. Przerzut na lewą stronę i centra w "16", jednak liniowy dopatrzył się spalonego

36'

Błąd katastrofalnie strzela zza pola karnego. A Znicz już w komplecie.

35'

Z murawy nie podnosi się od dłuższego czasu Grudniewski. W asyście medyka opuszcza linię boczną. Znicz w "dziesiątkę" oddaje piłkę gościom.

33'

Kontratak Znicza i Grudniewski zwleka z uderzeniem/podaniem. Ostatecznie spychany przez obrońcę Zagłębia wychodzi z piłką poza linię końcową.

33'

Biedrzycki umiejętnie zatrzymuje na lewej stronie Krzysztofa Piątka.

30'

Krzysztof Piątek dostaje, wydaje się, bardzo dobre podanie z głębi pola, ale nie sięga piłki. Powtórka w wykonaniu Łukasza Piątka do Cotry. Nie w tempo i Bigajski przechwytuje piłkę.

28'

Rzut wolny dla gospodarzy. Zagranie na dalszy słupek do Jędrycha, a ten zgrywa do środka pola karnego. Ostatecznie Zagłębie wyjaśnia sytuację.

27'

Atak Znicza prawą stroną i niepotrzebne wyjście bramkarza. Zauważył to napastnik gospodarzy, który podcinką zagrywa do kolegi na wprost bramki, ale ten nie zdołał skierować piłki do siatki.

25'

Prostopadłe podanie do Przybeckiego, ale był na spalonym.

23'

Kolejne dalekie podanie w stronę Grudniewskiego. Szybszy był od niego Guldan.

20'

Dalekie podanie do Górskiego, który na 25. metrze zagrywa do Grudniewskiego, a ten huknął pod okienko.

20'

GOL, KAROL GRUDNIEWSKI

17'

Kibice gospodarzy "pytają" przyjezdnych czemu nie dopingują Zagłębia. Nie doczekali(śmy) się odpowiedzi.

15'

Strzał Mateusza Pielaka trafia prosto w mur. Dobitka jednego z piłkarzy Znicza bardzo niecelna.

14'

Maciej Górski przedarł się przez obronę gości. Napastnika znicza sfaulował Jarosław Jach. Gospodarze mają rzut wolny z około 20 metrów.

12'

Sebastian Bonecki w walce o piłkę zdaniem arbitra faulował Igora Biedrzyckiego. Od rzutu wolnego rozpoczną gospodarze.

12'

Początek należy do Zagłębia, który trzyma grę daleko od własnego pola karnego. Znicz rzadko przekracza linię środkową.

9'

Zagłębie Lubin będzie miało rzut wolny, faulował Artur Januszewski.

7'

Miłosz Przybecki w roli głównej. Zawodnik Zagłębia wykończył akcję Miedziowych strzałem. Uderzenie po długim rogu pomocnika gości nieznacznie minęło słupek bramki Michała Bigajskiego.

6'

Atak prawą stroną Zagłębia. Przybecki zagrywa w pole karne, ale nikt nie zamknął akcji.

4'

Górski ruszał sam na sam na sam z bramkarzem, ale poślizgnął się! Piłkę zabrał mu Jach.

2'

Piłka trafia z pruszkowski mur.

2'

Atak gości i rzut wolny ok. 25 metrów od bramki Michała Bugajskiego.

0'

Rafał Rokosz gwizdkiem oznajmia rozpoczęcie meczu! Ze środka gospodarze.

17:42

Obie drużyny już na murawie!

ZNicz - Zagłębie

17:38

Zagłębie jest za to wiceliderem - po takiej samej ilości kolejek ma 22 punkty i traci pięć "oczek" do pierwszej Termaliki Bruk-Bet Nieciecza.

17:35

W ostatniej kolejce zespół z Pruszkowa pokonał u siebie Limanovię 3:0. Po 12 kolejkach zajmuje 9. miejsce w tabeli.

17:30

Jeszcze ciut czasu do pierwszego gwizdka sędziego, więc odsyłam do zapowiedzi:

17:28

W poprzedniej rundzie PP Znicz wyeliminował Stal Rzeszów, wygrywając 3:1. Z kolei Zagłębie, które nie przegrało od 9 spotkań, pokonało Energetyk ROW Rybnik 4:0.

17:24

Rezerwowi Zagłębia Lubin: Majchrowski, Azikiewicz, Janoszka, Kowalski-Haberek, Papadopoulos, Oleksy, Rakowski.

17:22

Rezerwowo Znicza Pruszków: Wienczatek, Sokołowski, Tomczyk, Glanowski, Banaszewski, Misiński, Kubicki.

17:20

Po trudach i znoju organizacyjno-technicznych witam z Pruszkowa, gdzie niedługo Znicz zagra w 1/8 finału Pucharu Polski z Zagłębiem Lubin.