2 : 0
Dolcan ZąbkiDolcan Ząbki
20:54

90'

Koniec spotkania w Lubinie. Zagłębie pokonało dzisiaj Dolcan Ząbki 2-0. Bramki dla Miedziowych zdobywali Krzysztof Piątek oraz Michal Papadopulos.
Za uwagę dziękuje Piotr Ziemiański.

90'

Patryk Mikita nie wytrzymał chyba ciśnienia tego meczu i bezpardonowo zaatakował Guldana.

90'

Dolcan był tak bliski szczęscia i doprowadzenia do remisu a tymczasem to Miedziowi zdobyli drugą bramkę.

90'

Niewykorzystane sytuacje się mszczą! Zagłębie po strzale Michala Papadopulosa podwyższa na 2-0!

89'

Ależ szansa dla Dolcanu!! Z prawej strony dośrodkował Jakubiak a na strzał głową z 7. metrów zdecydował się Mikita. Piłkę zmierzającą do bramki wybił jednak Guldan!

87'

Adrian Łuszkiewicz został ukarany żółtą kartką za faul na Miłoszu Przybeckim.

85'

Dolcan po bardzo dobrej pierwszej połowie nie potrafi znaleźć sposobu na stworzenie zagrożenia pod bramką Forenca w drugiej części meczu.

84'

Sebastian Bonecki wchodzi za Łukasza Janoszkę.

82'

Dzisiejsze spotkanie z trybun "na żywo" ogląda 3462 widzów ( w tym 20 kibiców Dolcanu).

81'

Piłka ląduje w siatce po strzale Papadopulosa ale jeden z bocznych arbitrów uniósł chorągiewkę oznaczającą pozycję spaloną napastnika Zagłębia.

76'

Narzekającego na drobny uraz Arkadiusza Woźniaka zastępuje Michal Papadopulos.

75'

Patryk Mikita pojawił się na boisku zas Grzegorza Piesio. To już ostatnia zmiana w drużynie Dolcanu.

72'

Swoje możliwośći pokazał teraz Miłosz Przybecki, który urwał się obrońcom Dolcanu i dośrodkował w pole karne do Krzysztofa Piątka. Strzał napastnika Zagłębia minimalnie minął bramkę Leszczyńskiego.

71'

Damian Jakubik został ukarany żółtą kartką za faul na Krzysztofie Piątku.

70'

Zółtą kartką został ukarany Lubomir Guldan za dyskusję z sędzią.

68'

Zmiana w Zagłębiu. Adriana Błąda zastąpił Miłosz Przybecki.

67'

Ależ akcja Miedziowych! Sam na sam wyszedł Adrian Błąd ale piłkę po jego strzale odbił Leszczyński. Dopadł do niej Krzysztof Piątek ale nie potrafił wbić jej do pustej bramki.

66'

Pan Tomasz Wajda podejmuje co raz więcej kontrowersyjnych decyzji co nie podoba się Piotrowi Stokowcowi.

64'

Miedziowi wyszli z kontrą ale Arkadiusz Woźniak sam postanowił wykończyć akcję i jego strzał minął bramkę Leszczyńskiego. Lepszym rozwiązaniem byłoby dogranie piłki do wbiegającego Krzysztofa Piątka.

62'

Bardzo aktywny w Dolcanie jest Damian Świerblewski. Napastnik drużyny gości cały czas próbuje wysokim pressingiem naciskać na obrońców Zagłębia ale nie wsparcia kolegów z zespołu.

20:17

60'

Rafał Grzelak został ukarany zółtą kartką za faul na Todorovskim.

59'

Na bosko wchodzi Paweł Tarnowski w miejsce Bartosza Osolińskiego.

56'

Nietypowe spięcie przy bocznej linii boiska. Pan Tomasz Wajda musiał coś wyjaśnić trenerowi bramkarzy Zagłębia - Jarosławowi Bako.

53'

Dolcan nie może się zorganizować w drugiej części spotkania i ewentualne ataki piłkarzy z Ząbek kończą się już w okolicach środkowej części boiska.

49'

Zagłębie odważniej wyszło na drugą połowę i cały czas próbuje atakować na bramkę Dolcanu.

46'

Michał Bajdur pojawił się za Sebastiana Brtlewskiego od 46 minuty.

46'

Rozpoczynamy drugą połowę!

20:00

Oba zespoły są już na boisku. Liczymy na ciekawszą drugą część spotkania!

19:59

Już za chwilę początek drugiej połowy. Zobaczymy czy trenerzy obu zespołów zdecydują się na jakieś zmiany już od 46 minuty.

19:57

45'

Koniec pierwszej połowy. Po dość niemrawym meczu Zagłębie prowadzi z Dolcanem 1-0 po bramce zdobytej przez Krzysztofa Piątka w 39 minucie.

45'

Już w doliczonym czasie gry, Łukasz Janoszka zdecydował się na strzał z przewrotki ale piłkę pewnie złapał Rafał Leszczyński.

45'

Sędzia główny doliczył do pierwszej połowy conajmniej 60 sekund.

43'

Kolejna szansa dla Zagłębia. Z prawego skrzydła w pole karne wpadł Todorovski i oddał strzał na bramkę Dolcanu, jednak Leszczyński wybił ją przed siebie a dobitka Tosika również nie przyniosła podwyższenia rezulatatu.

40'

Zagłębie w natarciu. Teraz to Krzysztof Piątek rozprowadził akcje Miedziowych ale strzał Adriana Błąda minął bramkę Dolcanu.

39'

GOOOOOOOOOLLL !!!

Krzysztof Piątek sam pomknął przez całą połowę Dolcanu i w sytuacji sam na sam z Leszczyńskim, pokonał bramkarza gości.

36'

I mamy w końcu strzał na jedną z bramek. Bartosz Osoliński postanowił sprawdzić czujność Konrada Forenca i zdecydował się na strzał z ok. 30 metrów. Bramkarz Zagłębia pewnie złapał futbolówkę.

32'

Od kilku minut żadna z drużyn nie oddała strzału. Spotkanie po 32 minutach na pewno roczarowuje.

29'

Dolcan jest najlepiej prezentującą się drużyną jaka przyjechała do Lubina w tym roku. Miedziowi nie potrafią narzucić swojego stylu gry a goście co raz groźniej atakują.

25'

Doskonała okazja dla Zagłębia. Do bezpańskiej piłki w polu karnym Dolcanu dopadł Krzysztof Piątek, ale jego strzał minął bramkę Leszczyńskiego i nadal mamy remis 0-0.

21'

Trwa napór na bramkę Zagłębia. Dolcan w ciągu kilkunastu sekund oddał kilka strzałów

18'

Arkadiusz Woźniak założył "siatkę" Cichockiemu a ten w odwecie sfaulował pomocnika Zagłębia za co został ukarany żółtą kartką.

18'

Słabszą postawę obu drużyn nadrabiają fani Zagłębia, którzy od pierwszej minuty głośno dopingują swój zespół.

19:14

14'

Dzisiejsze spotkanie nie porywa, choć grają ze sobą dwie najlepsze drużyny w 2015 roku.

10'

Adrian Błąd oddał bardzo ładny strzał z woleja ale piłka nie zdołała dokręcić się do bramki i przeleciała obok słupka.

9'

Obaj szkoleniowcy od początku spotkania na stojąco obserwują to spotkanie i przekazują wskazówki swoim podopiecznym

7'

Sebastian Bartlewski zdecydował się na strzał zza pola karnego ale piłka poleciała daleko od prawego słupka bramki strzeżonej przez Konrada Forenca.

4'

Dolcan próbuje rozgrywać piłkę na swojej połowie ale Zagłębie wysokim pressingiem szybko odbiera chęci do gry gościom.

2'

Pierwsza minuta i pierwszy rzut rożny dla Dolcanu. Stały fragment nie przyniósł jednak korzyści gościom.

19:00

Rozpoczynają piłkarze Dolcanu! Miejmy nadzieję, że czeka nas ciekawe widowisko.

18:57

Miedziowi zagrają dzisiaj na pomarańczowo, natomiast Dolcan wystąpi w strojach zielono - białych.

18:56

Pojawili się również kibice Dolcanu. Jest ich ok. 20.

18:53

Do rozpoczęcia spotkania pozostało już tylko kilka minut a na trybunach mimo długiego weekendu przybywa co raz więcej kibiców.

18:40

Ciekawe czy gospodarze podtrzymają znakomitą formę sprzed tygodnia? W poprzedniej kolejce Miedziowi zdemolowali w Katowicach GKS 5:0.

18:36

Jesienny mecz pomiędzy tymi drużynami zakończył się wynikiem 2:2. Bramki w tamtym spotkaniu zdobywali Rafał Grzelak i Szymon Matuszek dla Dolcanu oraz Arkadiusz Woźniak oraz Michal Papadopulos. Emocji nie brakowało, bo Zagłębie najpierw goniło wynik, aby później wyjść na prowadzenie, którego nie dowiozło do końca.

18:34

Ławka rezerwowych Dolcanu: Kryczka, Bajdur, Włodarczyk, Długołęcki, Tarnowski, Mikita, Gołębiewski.

18:32

Ławka rezerwowych Zagłębia: Hładun, Bonecki, Jach, Żmijewski, Kubicki, Przybecki, Papadopulos.

18:30

Zapraszamy na relację na żywo z Lubin, gdzie prowadzące na zapleczu Ekstraklasy Zagłębie zmierzy się z zajmującym szóste miejsce Dolcanem Ząbki.

11:00

ZAPOWIEDŹ SPOTKANIA ZAGŁĘBIE LUBIN - DOLCAN ZĄBKI

Dolcan Ząbki zremisował na własnym boisku ze spadkowiczem z ekstraklasy Zagłębiem Lubin 2-2

Ciekawie zapowiada się starcie Zagłębia Lubin z Dolcanem Ząbki. "Miedziowi" zachwycają formą - wiosną nie przegrali jeszcze żadnego spotkania, w przed tygodniem pokazali siłę przy Bukowej i w drobny mak rozbili GKS Katowice. Dzięki zwycięstwu drużyna Piotra Stokowca odskoczyła od drugiej Wisły Płock na trzy punkty i pewnie zmierza ku awansowi do Ekstraklasy z pierwszego miejsca.

Zagłębie zagra z Dolcanem Ząbki, który w tym sezonie nie walczy już o nic. Piłkarze Dariusza Dźwigały plasują się na szóstej pozycji z dorobkiem czterdziestu punktów.