20:55

93'

Koniec spotkania! GKS Katowice pokonał na wyjeździe Chrobrego Głogów 2:1.

93'

Honorową bramkę dla Chrobrego Głogów zdobył w ostatniej akcji meczu Damian Piotrowski.

92'

Gooool! Damian Piotrowski!!!

90'

Sędzia doliczył trzy minuty do regulaminowego czasu gry.

90'

Piękny gol Rafała Pietrzaka! Piłkarz GKS trafił do siatki rywala uderzając futbolówkę z rzutu wolnego, tuż nad murem, w samo okienko!

90'

Gooool!! Rafał Pietrzak!!!

87'

Przemysław Pitry doznał jakiegoś urazu, sztab medyczny GKS udziela mu pomocy przy linii.

87'

Żółtą kartką ukarany Damian Byrtek.

86'

Januszkiewicz wyszedł z kontrą, oddał strzał, ale ostrym wślizgiem zatrzymał go Byrtek.

84'

Mateusz Hałambiec płasko, z dystansu uderzał na bramkę GKS, futbolówka minęła lewy słupek o centymetry.

82'

Ostatniej zmiany dokonują goście. Strzelca bramki, Alana Czerwińskiego zastąpi Piotr Ceglarz.

80'

Adrian Frańczak lewą stroną próbował minąć rywala, ale zbyt daleko wypuścił piłkę i skierował ją na aut.

79'

Do końca spotkania pozostało niewiele ponad dziesięć minut.

77'

Ostatnia zmiana w Chrobrym, Hirskyj opuści boisko, zastąpi go Pisarczuk.

75'

Bardzo groźne uderzenie Samca, po którym piłka powędrowała minimalnie nad poprzeczką bramki GieKSy!

74'

Zmiana w Chrobrym, Gąsior zastąpi Ziemniaka.

71'

Kamil Cholerzyński zostaje ukarany żółtą kartką.

71'

Zmiana w GKS, za Wołkowicza wejdzie Januszkiewicz.

68'

Rafał Pietrzak głową uderzał na bramkę Chrobrego, ale piłka o kilka centymetrów minęła słupek.

67'

Mocny strzał Goncerza zza pola karnego, ale Janicki poradził sobie z jego obroną.

64'

Piotrowski niebezpiecznie uderzał z ostrego kąta, ale bardzo dobrą interwencją popisał się Rafał Dobroliński, który uchronił swój zespół przed stratą gola.

61'

Bednarski zdecydował się na oddanie strzału sprzed pola karnego, ale piłka powędrowała ponad poprzeczką.

60'

59'

Rzut rożny dla Chrobrego, dośrodkowanie na pole karne, bez zagrożenia pod bramką gości.

57'

Szybka kontra GKS, Goncerz zgrał futbolówkę do Pitrego, który oddał jednak słaby strzał i Janicki nie miał żadnych problemów z jego obroną.

56'

Krzysztof Wołkowicz ukarany żółtą kartką.

55'

Przemysław Pitry trafił do bramki Chrobrego, ale sędzia odgwizdał spalonego.

53'

Potężna centra Pietrzaka w pole karne, Alan Czerwiński w tej sytuacji jedynie dołożył nogę do piłki i skierował ją do pustej bramki Chrobrego!

52'

52'

Goooool!!! Alan Czerwiński!!!

51'

Niewiele dzieje się na początku drugiej połowy. Podobnie jak w pierwszej, bardziej agresywnie grają na razie katowiczanie, piłkarze Chrobrego zepchnięci na własną połowę liczą na groźne kontry.

49'

Kontra katowiczan, zbyt mocne zagranie Goncerza do Pitrego zakończyło jednak tę akcję.

47'

Niezły strzał Pitrego lewą nogą, ale napastnik GKS trafił prosto w bramkarza Chrobrego.

46'

Pierwsza zmiana w drużynie gości, za Bętkowskiego wchodzi Goncerz.

45'

Wracamy po przerwie i rozpoczynamy drugą połowę!

19:50

48'

Koniec pierwszej połowy! Do przerwy w Głogowie bezbramkowy remis.

45'

Sędzia przedłużył pierwszą połowę o trzy minuty.

42'

Hudyma pomógł sobie ręką w zatrzymaniu piłki, protestował w tej sprawie Jurkowski, ale sędzia "puścił" grę.

42'

Ależ błąd Dobrolińskiego, golkiper GKS źle wyszedł do piłki i w ostatniej chwili uratował go Adrian Frańczak wybijając futbolówkę z linii.

39'

Rzut wolny dla Chrobrego, Piotrowski zagrał do Michalca, który główką uderzał na bramkę GKS, jednak piłka znalazła się w rękach Dobrolińskiego.

36'

Stepan Hirskyj utyka na boisku.

35'

Rzut wolny dla Chrobrego wykonywało pięciu graczy, czterech przeskoczyło piłkę, a piąty posłał ją na aut.

33'

Gospodarze nieco spuścili z tonu, w ostatnich minutach to Chrobry dyktuje warunki gry.

31'

Groźny strzał Bogusławskiego z prawego narożnika pola karnego, ale Dobroliński z trudem broni.

29'

Kolejny korner dla Chrobrego, znów swój zespół przed stratą gola uratował Rafał Dobroliński, który interweniował nogami, faulując przy okazji jednego z rywali.

27'

Chrobry powoli zaczyna dochodzić do głosu. Hudyma chciał zagrywać do dobrze ustawionego Bogusławskiego, ale nieczysto uderzał piłkę.

26'

Mateusz Hałambiec zdecydował się na oddanie strzału z dystansu, ale piłka przeleciała minimalnie obok bramki GKS!

25'

Dośrodkowanie Frańczaka z prawego skrzydła, , Pitry uderzał głową, ale niecelnie.

24'

Bętkowski pędził lewą stroną, zgrał futbolówkę wzdłuż linii bramkowej, ale gospodarze zdołali ją przechwycić.

23'

Niezła akcja Pietrzaka i Pitrego, jednak piłkarzom z Katowic brakuje dziś precyzji.

22'

Goście wywalczyli rzut rożny, dośrodkowanie Kamila Bętkowskiego, po zamieszaniu pod bramką Chrobrego, gospodarze zdołali przerwać atak rywali.

21'

Przemysław Pitry wywalczył rzut wolny dla GKS. Piłkę uderzał Bętkowski, ale trafił w mur.

19'

Trzeci rzut rożny, znów dla gospodarzy, uderzał ponownie Hudyma, do piłki wyskoczył Rafał Dobroliński, ale został faulowany.

18'

Kolejny korner dla Chrobrego, tym razem z narożnika boiska uderzał Wołodymyr Hudyma, ale Rafał Dobroliński wypiąstkował piłkę.

17'

Rzut rożny dla gospodarzy, bez zagrożenia pod bramką gości. Pitry i Kamiński spisali się na medal i oddalili zagrożenie od własnej bramki.

15'

14'

Nienajlepsze dośrodkowanie Pitrego, defensorzy Chrobrego nie mieli problemów by wybić piłkę.

12'

Mamy pierwszą zmianę w Chrobrym. Z powodu kontuzji Kościelniak musi opuścić boisko, zastąpi go Bednarski.

10'

Kościelniak ucierpiał w starciu z Pietrzakiem, piłkarz Chrobrego opuścił plac gry i sztab medyczny udziela mu przy linii bocznej pomocy.

7'

Początkowe minuty spotkania na plus dla gości. Jak na razie to gracze z Katowic częściej utrzymują się przy piłce i stwarzają więcej groźnych akcji.

5'

Wrzutka w pole karne GieKSy, ale czujny na posterunku Povilas Leimonas oddalił zagrożenie od własnej bramki.

4'

Kolejne, płaskie dośrodkowania Cholerzyńskiego, po małym zamierzaniu w polu karnym Chrobrego piłka wylądowała w rękach Janickiego.

3'

Strzał Wołkowicza z ostrego kąta, piłkarz katowiczan uderzał jednak zbyt lekko.

3'

Dośrodkowanie Kamila Cholerzyńskiego do Pitrego, zbyt mocno uderzona piłka nie dotarła jednak do adresata.

2'

Goście dzisiejszego spotkania grają w zielonych trykotach, z kolei piłkarze Chrobrego na pomarańczowo-czarno.

1'

Pierwszy gwizdek sędziego i zaczynamy mecz!

18:45

Rezerwowi GKS: Rudnicki, Goncerz, Wieczorek, Ceglarz, Kujawa, Januszkiewicz, Szołtys

18:45

Rezerwowi Chrobrego: Rzepecki, Bednarski, Gąsior, Kiełb, Pisarczuk, Szopa.

18:36

18:35

Zapraszamy na relację na żywo z meczu w Głogowie, gdzie broniący się przed spadkiem Chrobry podejmie katowicką GieKSę. Drużynę gości po raz pierwszy poprowadzi nowy-stary trener Piotr Piekarczyk.

11:00

ZAPOWIEDŹ SPOTKANIA CHROBRY GŁOGÓW - GKS KATOWICE

GKS Katowice - Zagłębie Lubin 0:5

Atmosfera w GKS-sie Katowice jest, mówiąc delikatnie, bardzo mocno napięta. Katowiczanie rozczarowują w tym sezonie i zamiast walczyć o awans do Ekstraklasy, tułają się w dolnych rejonach tabeli.W trwających rozgrywkach przy Bukowej stosowano już wiele "kar", ale żadna z nich nie podziałała. Tydzień temu piłkarze GKS skompromitowali się przed własną publicznością i polegli w starciu z Zagłębiem Lubin aż 0:5. Porażka ta sprawiła, że podziękowano za współpracę Arturowi Skowronowi i odtąd zespół z Katowic będzie prowadził duet Piotr Piekarczyk - Janusz Jojko.

GKS w piątek zmierzy się z Chrobrym Głogów. Beniaminek 1. ligi nie może pozwolić sobie na porażkę - zajmuje bowiem piętnaste miejsce w tabeli, które nie daje im pewnego utrzymania się w lidze, a jedynie udział w barażu. Każdy punkt dla głogowian jest zatem na wagę złota.