Athletic BilbaoAthletic Bilbao
2 : 0
BATE BorysówBATE Borysów
93'

Dominacja Basków nie podlegała dyskusji. O ile w pierwszej połowie gospodarzom zabrakło skuteczności, to dwie bramki po przerwie załatwiły sprawę. Athletic wiosną zagra w Lidze Europy, a BATE żegna się z pucharami.

93'

Jeszcze niepotrzebna kartka dla Rico.

90'

Trzy minuty doliczone.

88'

GOOOOL!!! 2:0! Rezerwowy Viguera zagrał na prawą stronę pola karnego, a tam niepilnowany Susaeta spokojnie złożył się do strzału i pokonał bramkarza!

87'

Ostatnia zmiana za nami. Borja Viguera wszedł za Ibai Gomeza.

85'

Kotłuje się w okolicach pola karnego Białorusinów, ale gospodarze nie są w stanie zagrozić rywalowi celnym strzałem.

83'

Likhtarovich zastępuje Rodionova.

83'

Strzelał Susaeta, ale spokojnie broni Soroko. Dobrze spisuje się dzisiaj bramkarz BATE.

81'

Zejście Iraoli spowodowane było kontuzją. Kapitan Basków naciągnął sobie mięsień.

79'

A tuż przed tą zmiana najgroźniejszą akcję przeprowadził BATE. Wpadł w pole karne jeden z graczy gości, dośrodkował na dalszy słupek, ale tam nikt nie zamykał akcji.

79'

Aritz Aduriz wchodzi za Fernandeza.

77'

Yablonskiy opuszcza plac gry. Wchodzi Baha.

76'

Zmiana u gospodarzy: Unai Lopez za Iraolę.

75'

Ogromne problemy mają Białorusini, by wymienić choćby kilka podań na połowie Hiszpanów.

71'

Chóralne śpiewy kibiców Athletiku, którzy przez 60 minut... milczeli.

70'

Sprzed pola karnego strzelał Susaeta, ale po rykoszecie piłka wyszła na korner.

69'

Leniwe ostatnie minuty. Gospodarze spokojnie, natomiast Białorusini jeszcze coś próbują, ale kompletnie nie mają argumentów w grze ofensywnej.

66'

Bardzo dużo miejsca miał przed polem karnym Ibai, ale dokręcił piłkę prosto do koszyczka bramkarza.

65'

12 strzałów po stronie Athletic (5 celnych), a ani jednego dla BATE.

63'

Pierwszy celny strzał gości, ale jednak Rodionov był na spalonym. Nie słychać było gwizdka.

62'

Umyślne zagranie piłkę ręką przez Tubicia, ale nie zauważył tego arbiter.

60'

Pierwsza zmiana u gości. Schodzi Alyaksandr Valadzko, a w jego miejsce melduje się Signevich.

59'

Złapał się za głowę Vitali Rodionov, bo fatalnie dośrodkowywał z lewej strony.

57'

Nie wiedział, co zrobić z futbolówką Balenziaga i zdecydował się na strzał z dystansu. Beznadziejny.

55'

35 minut do końca. Jeśli BATE chce awansować do Ligi Europy, musi się odsłonić i powalczyć o zwycięstwo. Tylko, czy to aby na pewno jest wykonalne?

54'

Słupek! Piękne zagranie Iturraspe do Fernandeza, który błyskawicznie zabrał się z piłkę i zatrzymał go dopiero słupek!

52'

Obraz gry bez zmian. Czyli spokojnie rozgrywają piłkę gospodarze.

50'

Ależ okazja! Znowu pogubiła się obrona BATE, ale nieczysto w powietrzu złożył się do uderzenia Ibai Gomez.

48'

GOOOOL!! San Jose otworzył wynik po dośrodkowaniu z rogu Susaety!

47'

Złe ustawienie jednego z obrońców BATE i Fernandez znalazł się sam na sam. Zwlekał tak długo, że został zablokowany przez powracającego defensora.

46'

Drugą połowę rozpoczęli Baskowie. Czekamy na gole.

45'

Koniec pierwszej połowy. Sędzia nie doliczył ani minuty. Wracamy za kwadrans.

43'

Teraz próbował zaskoczyć bramkarza strzałem z główki Fernandez, ale bardzo niecelnie.

42'

Wybitą tuż przed linię pola karnego piłkę opanował Rico i uderzył bardzo, ale to bardzo mocno. Tuż nad poprzeczką, ale i tak na posterunku był bramkarz.

40'

Nie opanował długiego zagrania Susaeta. To było bardzo przewidywalne zagranie.

37'

Wreszcie jakaś akcja lewą stroną! Ograł dwóch obrońców Oscar de Marcos i uderzył mocno, jednak kąt był zbyt ostry i udanie sparował strzał bramkarz.

36'

Znalazł się polu karnym Mikhail Gordeichuk, ale próba wycofania futbolówki do kolegi nie powiodła się.

35'

Uparcie prawą stroną przedostają się gracze Athletic. Zawsze kończy się na tym samym: czyli dośrodkowaniu i wybiciu przez obrońców BATE.

34'

Zdenerwowany trener Valverde. Przestała się kleić gra Basków.

32'

Coraz lepiej poczyna sobie BATE. Goście otrząsnęli się z przewagi Athletic i starają się coraz częściej gościć na połowie rywala.

30'

Przekroczył przepisy na lewej stronie boiska waleczny Anri Khagush.

29'

Posiadanie piłki: 60% - 40% dla Athletic.

28'

Płaski, zbyt lekki strzał Andera Iturraspe. Żadnych kłopotów dla rozgrzanego bramkarza.

27'

Edhar Alyakhnovich świetnie interweniował w polu karnym i uratował Białorusinów!

25'

Mierzone dośrodkowanie z prawej strony w wykonaniu Iraoli, główka Ibaia Gomeza tuż nad poprzeczką.

23'

Umyślna ręka Iraoli, który powstrzymał gracza BATE, który już go mijał. Żółta kartka.

22'

Yevgeniy Yablonskiy ukarany kartką za przerwanie kontry w środku pola.

20'

Ajj! Gomez uderzył jeszcze raz i piłka po drobnym rykoszecie przeszła tuż nad bramką! Będzie rzut rożny.

19'

Autobus BATE dobrze zaparkowany. Ibai Gomez zszedł z lewego skrzydła do środka, szukał strzału, ale został łatwo zablokowany.

17'

Nietęga mina Ernesto Valverde, który nie może być zadowolony z gry swoich podopiecznych. Wprawdzie dominacja Basków jest wyraźna, ale tylko z jedną sytuacją bramkową.

15'

Nieco odetchnęli obrońcy BATE, ale trudno gościom utrzymać się w posiadaniu piłki na połowie przeciwnika.

13'

Jeszcze raz przy piłce Susaeta, który ma ogromne zaufanie od kolegów, tym razem dośrodkował zbyt głęboko.

12'

Znowu urwał się prawym skrzydłem Susaeta, ale poradzili sobie z jego wrzutką obrońcy z Białorusi.

11'

Miękkie wstrzelenie w pole karne z lewej strony, ale na posterunku Artem Soroko.

9'

Nieoczekiwany korner dla BATE, ale nic poważniejszego z tego nie wyszło.

7'

I proszę! Jak na zawołanie. Przedarł się środkiem Ibai Gomez, kropnął potężnie, ale czujny bramkarz wybił na rzut rożny.

7'

Całkowita dominacja ekipy Athletic, ale jeszcze bez celnego uderzenia na bramkę.

5'

Wycofana piłka doszło na linię pola karnego, ale uderzenie Mikela Rico zablokowane.

4'

Długie podanie prawym skrzydłem w kierunku Guillermo Fernandeza, ale za mocne. Rozpocznie bramkarz BATE.

3'

Gospodarze na dużym luzie utrzymują się w posiadaniu piłki. Piłkarze BATE nie są w stanie przerwać łańcuszka podań.

1'

Rozpoczęli goście z Białorusi.

20:43

Słuchamy hymnu Ligi Mistrzów, potem jeszcze przywitanie i zaczynamy!

20:42

Zawodnicy obu zespołów, witani brawami, wychodzą na murawę.

20:35

W Bilbao dobre warunki do gry. Termometry wskazują ok. 10 stopni Celsjusza, murawa jest zroszona.

20:17

20:12

Rezerwowi BATE: Chernik, Gayduchik, Likhtarovich, Aleksievich, Baga, Yakovlev, Signevich.

20:10

Rezerwowi Athletic: Iago Herrerin, Aurtenetxe, Moran, Muniain, Lopez, Aritz Aduriz, Viguera.

19:54

Przed dzisiejszym meczem Athletic ma w dorobku 4 punkty, a Białorusini 3 "oczka". Zatem gospodarzom wystarczy remis, a BATE musi wygrać, jeśli na wiosnę chce nadal grać w pucharach.

19:51

19:49

Witamy z Kraju Basków! Dzisiaj Athletic zmierzy się z BATE Borysów, a stawką tego meczu będzie awans do... Ligi Europy. Obie drużyny nie mają już bowiem, szans na wyjście z grupy H Ligi Mistrzów. Zapraszamy na relację na żywo!