Porto pewnie zwycięża w Bilbao, ale jeszcze nie jest pewne awansu do kolejnej rundy. Wiadomo natomiast, że z grupy na pewno nie wyjdzie Athletic Bilbao, który już dziś pogrzebał wszystkie szanse na to. To tyle z mojej strony, za uwagę dziękuje Kuba Seweryn.

94'

Koniec meczu!

93'

Bawi się już na murawie ekipa gości. Ich kibice kolejne podania swoich ulubieńców kwitują gromkim 'Ole!'

91'

Cztery minuty doliczone do tego spotkania.

89'

Ostatnia zmiana w Porto. Schodzi Brahimi, a w jego miejsce wchodzi Adrian.

85'

Kibice gospodarzy już opuszczają Estadio San Mames.

82'

Bardzo niecelny strzał z dystansu San Jose.

82'

Ruben Neves zmienia Olivera Torresa.

79'

Nie wierzą już w korzystny wynik gospodarze. Takze kibice już siedzą cicho jak na mszy w kościele. Na szczęście dla nich Laporte zdołał wrócić do gry.

77'

Kontuzja kolana Laporte'a. Ma spory problem stoper Athletiku.

74'

Katastrofalny błąd Iraizoza!!! Bramkarz Athletiku nie opanował piłki podanej przez San Jose i Brahimi musiał tylko skierować piłkę do pustej bramki! 0:2

74'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! Brahimi!!!

73'

Trzecia zmiana Ernesto Valverde. Schodzi Ibai, wchodzi Viguera.

72'

Kontra Porto zakończona bardzo niecelnym strzałem z 20 metrów Martineza.

72'

Rozbity nos Guillermo może być teraz powodem trzeciej zmiany w ekipie gospodarzy. Na razie jednak napastnik Athletiku wraca do gry.

70'

Słupek!!! Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego De Marcosa ekwilbrystyczny strzał głową Guillermo trafił tylko w słupek bramki FC Porto!

68'

Po rzucie rożnym dla Porto bardzo niecelnie głową strzela Martins Indi.

67'

Chciał oszukać bramkarza rywali Brahimi! Uderzył w jego róg bramki, ale Bask odbił piłkę na korner!

66'

Martinez faulowany 20 metrów od bramki iraizoza. Szansa dla gości.

63'

Na spalonym złapany Guillermo.

61'

Gospodarze wywalczyli rzut rożny, ale po dośrodkowaniu w pole karne dobrze piąstkował piłkę Fabiano.

60'

Quaresma zastępuje Tello.

56'

Bramka dla Porto!!! Kapitalny rajd lewym skrzydłem Brahimiego, który minął dwóch graczy, wpadł w pole karne i wyłożył piłkę Martinezowi, który z metra 'wepchnął' ją do siatki! 0:1!

55'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! Jackson Martinez!

53'

Szalona próba Guillermo z dystansu poszybowała wysoko w trybuny San Mames.

52'

Jakiś problem ze zdrowiem ma Bruno Martins Indi. Czyżby potrzebna była zmiana?

50'

Indywidualna akcja Danilo kończy się bardzo niedokładnym strzałem z dystansu Brazylijczyka.

50'

Agresywniej gra po przerwie Athletic. Baskowie muszą dzisiaj wygrać, jeśli marzą jeszcze o wyjściu z grupy.

48'

Dwa rzuty rożne dla gospodarzy nie przyniosły zagrożenia dla dobrze interweniującego Fabiano.

47'

Dobra akcja Athletiku! Po podaniu Iraoli, na prawej stronie pola karnego świetnie zabrał się z piłką De Marcos, ale płaskim strzałem posłał piłkę obok słupka!

46'

Wznawiamy grę!

46'

Jest też Muniain w miejsce Susaety.

46'

Piłkarze wracają na murawę, a Iraola pojawia się na boisku w miejsce Benata.

21:31

Nie jest to wielki mecz na San Mames. Na murawie dzieje się stosunkowo niewiele, ale goście i tak powinni prowadzić. Trzech fantastycznych szans, w tym rzutu karnego, nie wykorzystał jednak Jackson Martinez, przez co wciąż utrzymuje się bezbramkowy remis.

45'

Koniec pierwszej połowy!

43'

Nie ma gola!!! Po uderzeniu Martineza musnęła poprzeczkę i poleciała w trybuny!!!

42'

Rzut karny dla Porto!!!! Zdaniem sędziego Balenziaga przewrócił w szesnastce szarżującego Danilo!

35'

Brahimi! Piękny strzał z rzutu wolnego Algierczyka nieznacznie mija bramkę Athletiku!

32'

San Jose dobrze skasował teraz indywidualną akcję Tello środkiem boiska.

27'

Rzut rożny dla Athletiku nie przyniósł zagrożenia pod bramkę Fabiano.

26'

Korner przyniósł gościom kapitalną szansę Martineza, który jednak z pięciu metrów uderzył głową obok bramki Athletiku!

25'

Bardzo mocny strzał z rzutu wolnego Maicona odbija na rzut rożny Iraizoz!

24'

Oliver Torres przejął piłkę w pobliżu pola karnego Athletiku, po czym jednak jego dośrodkowanie w szesnastkę zostało wybite przez Gurpegiego.

23'

Dobra centra Ibaia z lewego skrzydła, ale wbiegający w pole karne Mikel Rico uderzył głową bardzo niecelnie!

21'

Danilo uderzył z rzutu wolnego prosto w baskijski mur.

20'

Faul Gurpegiego na mijającym go Martinezie. Żółta kartka.

17'

Żółta kartka dla Alexa Sandro za faul na Susaecie.

17'

Głębokie dośrodkowanie z rzutu wolnego Ibaia Gomeza pada łupem Fabiano.

13'

Martinez!!! Po dośrodkowaniu Danilo z prawego skrzydła Kolumbijczyk uprzedził Iraizoza, ale z pierwszej piłki uderzył obok słupka!

12'

Niezłe dośrodkowanie z rzutu wolnego Benata dobrze wybijają obrońcy Porto.

10'

Bardzo niewiele dzieje się na murawie. Czekamy na jakieś okazje/akcje/strzały. Na razie ich brak.

6'

Dużo walki, stosunkowo niewiele gry w pierwszych minutach na San Mames.

3'

Zagranie przed szesnastkę, gdzie z powietrza bardzo niecelnie uderza Ibai Gomez.

2'

Guillermo zdobywa korner dla Basków.

1'

Zaczynamy mecz!

20:44

Kapitanami obu drużyn są dziś Carlos Gurpegi (Athletic) oraz Jackson Martinez (Porto).

20:41

Piłkarze obu drużyn wychodzą na boisko. czas na hymn Ligi Mistrzów!

20:37

Sędzią tego spotkania będzie Niemiec Felix Brych, który w zeszłym sezonie prowadził finał Ligi Europy Benfica - Sevilla, a w Bundeslidze uznał słynną 'bramkę widmo' Kiesslinga w meczu Leverkusen - Hoffenheim.

20:37

Obok prezentujemy składy wyjściowe obu drużyn, a poniżej ławki rezerwowych:

• Athletic: Herrerin, Iraola, Bustinza, Etxeira, Viguera, Iturraspe, Muniain.

• BATE: Andres, Marcano, R. Neves, Adrian, Quaresma, Aboubakar, Quintero.

20:23

Ten mecz jest ostatnią szansą dla drużyny Athletiku Bilbao. Baskowie do tej pory zgromadzili w trzech meczach zaledwie punkt i zamykają tabelę grupy H. Porto z kolei ma tych oczek już siedem i przewodząc stawce jest bardzo bliskie awansu do fazy pucharowej. Przy dzisiejszym zwycięstwie gości Athletic byłby na 90% za burtą rozgrywek, a Porto jedną nogą w 1/8 finału.

20:13

Witamy bardzo serdecznie na relacji na żywo z meczu grupy H piłkarskiej Ligi Mistrzów, w którym Athletic Bilbao zmierzy się z FC Porto.