1. połowa2 : 1
22:38

Z mojej strony to już wszytko, za uwagę dziękuje Damian Wiśniewski.

22:37

Po niezłej pierwszej połowie, drugą oglądało się nieco gorzej. Ale nie to jest ważne dla Alyaksandra Yermakovicha i jego podopiecznych. BATE sensacyjnie, ale jak najbardziej zasłużenie ograło Athletic Bilbao i po klęsce w poprzedniej kolejce, teraz może dopisać sobie do konta trzy oczka!

93'

I koniec! Sensacja, BATE ogrywa Athletic 2:1!!

93'

Jeszcze żółta kartka dla Laporte

92'

Zmiana w BATE, Alyaknovich zastąpi Gordeichuka.

91'

Dwie minuty doliczył sędzia do drugiej połowy

91'

Ten jednak został słabo wykonany i piłkę złapał Chernik

90'

Było groźnie! Po dosrodkowaniu w pole karne strzał głową oddał Aduriz, który wywalczył jednak tylko corner

89'

Mladenović dośrodkowywał teraz z rzutu rożnego, ale zrobił to nieudolnie. Grę od bramki wznowi Iraizoz

88'

Toquero! Dobry strzal sprzed pola karnego piłkarza ekipy Valverde, ale piłka przeleciała nieznacznie nad bramką

86'

Rodionov zmienia Karnitskiego

85'

A teraz żółty kartonik dla wprowadzonego z ławki Toquero

84'

Żółta kartka dla Benata

83'

Było groźnie! Aduriz doszedł do strzału głową po wrzutce z narożnika boiska, ale nie trafił jednak w bramkę

82'

Susaeta oddał strzał sprzed pola karnego, ale bramkarz sparował piłkę na corner

81'

M. Volodko schodzi, a Yakovlev wchodzi na boisko

80'

Próba przedarcia się w szesnastkę gospodarzy, zakończona niedokładnym dograniem Iturraspe. Przy piłce BATE

79'

Dużo chaosu mamy teraz na boisku. Ani jedni ani drudzy nie potrafią wymienić chocby kilku podań i szybko tracą piłkę

77'

Ostatnia zmiana w ekipie gości. Toquero wchodzi na boisko i zmienia Iraolę

76'

Brzydki fragment meczu. Oglądamy teraz dużo przepychanek, fauli, a mało niestety gry piłką

75'

Dośrodkowanie z prawej strony w pole karne gości, Iraizoz spokojnie złapał piłkę

74'

I podopieczni Ernesto Valverde wrócili do długiego rozgrywania futbolówki

73'

Muniain faulował Khagusha na jego połowie boiska

72'

Długo, bardzo długo wymieniają podania goście. Na razie jednak zupełnie nic z tego nie wynika

70'

Susaeta oddał strzał sprzed pola karnego, ale pomylił się i to wyraźnie

68'

IRAIZOZ!! A. Volodko dograł świetną piłkę do Signevicha, ten wyszedł sam na sam z bramkarzem i przegrał ten pojedynek! To powinien być gol!

68'

Żółtą kartkę dostał Polyakov

68'

Kolejna akcja gospodarzy, tym razem obrońcy gości zablokowali uderzenie Gordeychuka

66'

Khagush był faulowany na własnej połowie przez Muniaina

64'

Iturraspe przymierzył sprzed pola karnego i przestrzelił. Od bramki gospodarze

64'

Balenziaga dośrodkowywał teraz z lewej strony boiska, ale wywalczył tylko rzut rożny

62'

Yablonski oddał strzał sprzed pola karnego, ale nie trafił nawet w bramkę

62'

Okres przewagi BATE, gospodarze długo rozgrywają piłkę. Co z tego wyniknie?

60'

Kagush dośrodkował teraz z lewej strony boiska, ale piłkę spokojnie złapał Iraizoz

59'

Poprzeczka! Benat zdecydował się na strzał z rzutu wolnego i trafił w poprzeczkę!

57'

Ależ błędy popełniają obrońcy baskijscy! Signevich dośrodkował piłkę z rzutu z autu, z prawej strony, a tam trafiła ona do M. Volodko, który trafił w boczną siatkę!

56'

Długo wymieniają podania goście, choć robią to głównie na własnej połowie

55'

BATE Borysów - Athletic BilbaoBATE Borysów - Athletic Bilbao

54'

M. Volodko otrzymał piłkę na lewej stronie, oddał strzał na bramkę, ale został zablokowany przez Laporte

53'

Susaeta oddał strzał na bramkę, ale został zablokowany

52'

Ładna akcja gospodarzy, piłka trafiła do Signevicha, którego strzał wybronił jednak Iraizoz

52'

Dłużej przy piłce w tym fragmencie gry utrzymuje się Athletic. Zobaczymy, co z tego wyniknie

50'

Aduriz upadł teraz w polu karnym rywala, ale o podyktowaniu jedenastki nie mogło być mowy. Piłka jednak wróciła do gości

49'

Konkurs na FB

48'

Ależ było blisko gola! Po kolejnym zamieszaniu w polu karnym piłka trafiła do Karnitskiego, a futbolówka po jego uderzeniu i kontakcie z plecami obrońcy wyszła na corner, choć bramkę minęła minimalnie!

47'

I już mamy strzał na bramkę w wykonaniu gospodarzy. Uderzającym Signevich, który jednak nie trafił w bramkę

46'

A Susaeta wchodzi za Rico

46'

I od razu dwie zmiany u gości. De Marcos zmienia Gomeza

46'

I zaczynamy!

21:45

Pierwsza połowa była niezwykle emocjonująca, a jaka będzie druga? Za chwilkę się przekonamy!

21:36

Statystyki pierwszej połowy:

• Posiadanie piłki 54% do 46% dla gości
  • Strzały 5 (2) do 3 (1) dla gospodarzy
  • Rzuty rożne 4 do 1 dla gospodarzy
21:33

Obejrzeliśmy kawał dobrej piłki w trakcie tych pierwszych trzech kwadransów! Gospodarze byli w przeciągu nich dużo lepsi, ich akcje były dokładniejsze, szybsze, lepsze, ale mimo iż prowadzili już 2:0, to nie potrafili tej przewagi utrzymać i stracili jedną bramkę. To wszystko zapowiada nam wielkie emocje w drugiej połowie, na którą czekamy ze zniecierpliwieniem!

46'

I mamy koniec pierwszej połowy!

45'

Nie utrzymali gospodarze dwubramkowej przewagi do końca pierwszej połowy. Muniain zagrał piłkę w pole karne do Aduriza, ten wymanewrował obrońcę i wpakował piłkę do bramki!

44'

GOOOOOOOOOOOOL!! Mamy trafienie kontaktowe. Aduriz!

43'

Aduriz faulował teraz na połowie rywala Khagusha

42'

Kolejny atak skrzydłem gospodarzy, piłka trafiła na 14. metr od bramki do Karnitskiego, a ten ładnym strzałem po ziemi pokonał bramkarza! 2:0!

41'

GOOOOOOOOOOOOL!! Coś niebywałego, Karnitski i jest 2:0!!

40'

Ależ sieją popłoch te dośrodkowania w pole karne gości! Tym razem z prawej strony boiska piłkę wrzucał Khagush, a po ogromny zamieszaniu i niepewnych interwencjach obrońców, w końcu złapał ją Iraizoz

38'

Sporo chaosu wdarło się w boiskowe wydarzenia. Gra toczy się głównie w środkowej strefie, a jedni i drudzy szybko tracą piłkę

36'

Długa piłka z głębi pola w kierunku Muniaina, ale ten był na spalonym

35'

Benat dośrodkował z prawej strony, ale piłkę znów spokojnie złapał Chernik

34'

Dłużej przy piłce utrzymuje się teraz Athletic, ale rozgrywa ją głównie na własnej połowie.

33'

BATE Borysów - Athletic Bilbao

32'

Teraz mieliśmy dośrodkowanie z prawej strony w pole karne BATE, ale tam pewnie interweniował Chernik

31'

Aj, ależ było blisko gola! Karnitski najpierw genialnie rozciągnął piłkę do prawej strony pola karnego, a tam na strzał Signevich, który trafił w słupek! Później piłka wróciła do podającego, który z kolei z wysokości pola karnego przestrzelił minimalnie!

29'

Gomez dośrodkowywał teraz z rzutu rożnego, ale zrobił to fatalnie. Piłka dla BATE

27'

Lewą stroną zaatakowali goście, ale tam bez problemu obrońca powstrzymał Gomeza. Aut bramkowy dla gospodarzy

26'

Benat zdecydował się przed chwilą na uderzenie sprzed pola karnego, ale nie trafił nawet w bramkę gospodarzy

24'

Signevich faulował przed chwilą Laporte

23'

Lewą stroną zaatakował teraz Athletic, ale tam na spalonym znalazł się Aritz Aduriz

23'

Dwukrotnie z narożnika boiska dośrodkowywał przed chwilą M. Volodko , ale za każdym razem dobrze radziła sobie defensywa gości

21'

Mogło być 2:0! Po bardzo ładnej wymianie podań w dogodnej sytuacji znalazł się Signevich, jednak jego uderzenie zostało zablokowane! Tylko corner

20'

Po dośrodkowaniu piłki z rzutu rożnego i zgraniu jej przez Signevicha, trafiła ona do Polyakova, który stojąc dwa metry od bramki pewnym strzałem wpakował ją do bramki. Jak na razie mamy sensację!

20'

19'

GOOOOOOOOOOL! Polyakov, 1:0!

17'

A teraz Balenziaga zatrzymał akcję gospodarzy na swojej lewej stronie boiska. Tylko aut dla BATE

16'

Troszkę zamieszania mamy teraz na boisku. Ani jedni ani drudzy nie potrafią wymienić większej ilości podań i szybko tracą piłkę

14'

Dużo chaosu sprawiają te zagrania piłki w pole karne gości. Przed chwilą Signevicha w ostatniej chwili zatrzymał obrońca i BATE wywalczyło tylko corner

13'

Troszkę wyżej podeszli teraz goście, ale po zagraniu piłki ręką przez Laporte, sędzia odgwizdał rzut wolny dla BATE

12'

Długie zagranie A. Volodko z głębi pola, ale niedokładne. Piłkę chwycił bramkarz

11'

Niezła wymiana podań w wykonaniu Białorusinów, Yablonskiy dośrodkował z lewej strony, ale obrońcy gości wybili piłkę

10'

Gospodarze dłużej rozgrywają teraz futbolówkę, ale robią to głównie na własnej połowie boiska

9'

Gorka Iraizoz już jest gotowy do gry i właśnie wykopał piłkę z rzutu wolnego

7'

Było ciekawie! Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Signevich oddał strzał głową, ale nie trafił w bramkę. Sędzia odgwizdał zresztą jego faul na bramkarzu, którzy jest teraz opatrywany przez lekarzy

6'

Teraz mamy okres, w którym to BATE nieco dłużej utrzymuje się przy piłce. Niewiele jednak jak na razie z tego wynika

4'

Polyakov faulował teraz Aduriza

3'

Gospodarze przejęli teraz piłkę na własnej połowie i starali się przeprowadzić kontrę, jednak błyskawicznie zatrzymali ją obrońcy z Bilbao

2'

Początek meczu należy do faworyzowanych gości, którzy jak na razie dłużej utrzymują się przy piłce. Benat oddał teraz nawet strzał sprzed szesnastki, ale przestrzelił

1'

Arbiter daje znak, mecz zaczynają gospodarze!

20:42

Hymny Ligi Mistrzów już za nami, jedni i drudzy są praktycznie gotowi do gry

20:41

Piłkarze obu zespołów już wychodzą na boisko, za chwilkę zaczniemy to spotkanie!

20:35

Zwycięstwo zawsze podwyższa morale, ale musimy liczyć się tym, że to nie będzie łatwy pojedynek. Musimy jednak zagrać jak najlepiej, aby zadośćuczynić naszym kibicom słabe wyniki. W tym meczu możemy zdobyć tylko trzy punkty, ale dałoby nam to sporą dawkę pewności siebie przed kolejnymi spotkaniami - to z kolei przedmeczowa wypowiedź Ernesto Valverde trener Basków.

20:32

Athletic to zespół z najlepszej ligi, w której znalazł się w pierwszej czwórce. To wiele o nim mówi. Grają tam piłkarze o wspaniałej technice, więc można mówić o nich tylko pozytywne rzeczy. To będzie dla nas bardzo interesujący sprawdzian - powiedział przed tym meczem Alyaksandr Yermakovich, szkoleniowiec gospodarzy.

20:28

BATE jeszcze nigdy nie pokonało przedstawiciela ligi hiszpańskiej i jeśli dzisiaj by mu się to udało, to byłaby spora niespodzianka. Athletic co prawda słabo zaczął rozgrywki ligowej, ale i tak pozostaje faworytem tego pojedynku.

20:24

Ani jedni, ani drudzy w pierwszej kolejce nie odnieśli zwycięstwa. Athletic zremisował bezbramkowo z Szachtarem Donieck, a dzisiejsi gospodarze ulegli FC Porto aż 0:6.

20:20

Ławka gospodarzy: Soroko, Tubić, Aleksievich, Pavlov, Olekhnovich, Yakovlev, Rodionov

20:19

Ławka gości: Herrerín, Etxeita, Gurpegi, De Marcos, Susaeta, Toquero, Fernández

20:17

Po lewej stronie macie już dostępne wyjściowe składy obu zespołów, za chwilkę dołączymy do nich ławki rezerwowych. Tymczasem zachęcamy do zapoznania się z zapowiedzią tego meczu.