Paris Saint-GermainParis Saint-Germain
1 : 0
APOEL NikozjaAPOEL Nikozja
22:37

Mecz był ciekawy, obfity w wiele akcji. Stroną przeważającą było zdecydowanie PSG, ale nie można odmówić ambicji gościom z Nikozji. Zwycięstwo gospodarzy zasłużone, można się tylko zapytać dlaczego takie małe?. PSG z 10 punktami na koncie jest na pierwszym miejscu w tabeli i podobnie jak Barcelona, która pokonała dziś Ajax zapewnia sobie grę w fazie pucharowej Ligi Mistrzów. Z mojej strony to wszystko, dziękuję za uwagę i życzę dobrej nocy. Relacjonował dla Państwa Tomasz Stanisławski.

92'

Ostatnia szansa dla graczy Apoelu Nikozja, z własnej połowy długim wykopem grę wznowił Pardo, piłka na pole karne i dwa zablokowane strzały. Jeszcze próba ostrej wrzutki i KONIEC SPOTKANIA! PSG pokonuje zasłużenie Apoel Nikozje 1:0 po bramce Edinsona Cavaniego!

90'

Sędzia dolicza tylko dwie minuty. Nie było przerw więc decyzja dziwić nie może.

89'

Minuta do końca a emocje nas nie opuszczają, Cavani w pole karne, tam Matuidi przełożył piłkę raz, drugi uderzył mocno ale piłka odbija się od obrońcy- rzut rozny!

87'

Jeszcze próbują goście, jeszcze rzut wolny...strata piłki.

86'

Zmiana w zespole PSG. Boisko opuszcza Lucas, w jego miejsce wchodzi Cabaye.

85'

Po raz kolejny w ataku gospodarze, po raz kolejny jakoś udaje się przerwać atak gościom, znowu starają się wyprowadzić kontrę i wszystko kończy się tak samo. Na obronie PSG.

79'

Trochę dłużej przy piłce postanowili utrzymac się piłkarze gości, nawet pojawiła się próba zagrożenia bramki gospodarzy.... niestety nieskuteczna- z kontrą gracze PSG!

78'

Mamy zmianę w PSG. Boisko opuszcza zmęczony Lavezzi. W jego miejsce wypoczęty Bahebeck.

75'

Lavezzi teraz wyprowadzał kontrę, przebiegł prawie całe boisko, podał na skrzydło do Lucasa, ten odegrał do Lavezziego jednakże strzał....daleki od doskonałości. Od bramki Pardo.

74'

Uspokoiła się nam trochę gra w Paryżu, cały czas jednak przy piłce gospodarze.

73'

Groźna wrzutka Matuidiego na głowe Cavaniego, jednak piłka mija bramkę gości. Zacznie Urki Pardo.

71'

Krótko rozegrany stały fragment gry, pogubili się troszeczkę zawodnicy z Nikozji i narazili zespół na niebezpieczną kontrę.

69'

Rzut rożny dla Apoelu.

68'

Fantastycznie teraz podawał Lavezzi, jakby od niechcenia podrzucił piłkę nad zawodnikami Apoelu, Lucas jednak nie utrzymał się przy piłce. Aut dla gospodarzy.

66'

Aloneftis, zawodnik który ma zdecydowanie najwięcej sił, porwał się na rajd, próbował wstrzelić piłkę w pole karne, ale zdecydowanie za lekko. Obrońcy PSG konstruują kolejny atak.

65'

To trzecia i ostatnia zmiana w zespole Apoelu. Boisko opuszcza Djebbour, w jego miejsce wywoływany przeze mnie wcześniej, Aloneftis

63'

Do wejścia w zespole z Nikozji szykuje się Aloneftis, a gospodarze bombardują bramkę Pardo, ciężkie spotkanie dla bramkarza Cypryjczyków.

60'

12 strzałów gospodarzy w tym 6 celnych. Co na to goście? Odpowiedzieli 3 strzałami w tym....jednym celnym.

60'

Teraz Pastore sam na sam z Pardo! Ostry kąt i górą bramkarz Apoelu!

59'

mamy zmianę teraz w zespole gości: Boisko opuszcza Manduca w jego miejsce wchodzi De Vincenti

58'

Ostro teraz Guilherme w nogi Lavezziego- rzut wolny dla gospodarzy.

58'

Próba szybkiego wyjścia z atakiem graczy z Nikozji, świetne czucie piłki zaprezentował nam Nuno Morais, ale był sam przeciwko 4 obrońcom. Przy piłce z powrotem zawodnicy PSG

56'

W natarciu gospodarze! Pastore blisko linii końcowej, wstrzelił piłkę w pole karne, ta dostała się pod nogi Cavaniego! i piłka po strzale napastnika poszybowała daleeeko w trybuny!

55'

Fantastycznie teraz wbiegł w pole karne Lucas! Okiwał dwóch zawodników i kiedy wydawało się, ze będzie strzelał (co oznaczało by definitywnie utratę drugiej bramki przez Apoel) w obronie znalazł się Carlao i w ostatniej chwili zabrał piłkę spod nóg zawodnika PSG!

52'

Cierpliwie teraz zawodnicy z Francji, długo rozgrywali piłkę, długie podanie w pole karne, ale za mocne do Cavaniego- Od bramki Pardo.

51'

Teraz dla odmiany dłużej przy piłce utrzymują się goście i....strata, kontra PSG!

49'

Ogromny błąd teraz w defensywie Apoelu! Zamiast mocnego wybicia jak najdalej od własnej bramki obrońcy chcieli rozegrać piłke i podali ją pod nogi Cavaniemu, ten jednak fatalnie uderzył.

48'

Druga część zaczęła się podobnie jak pierwsza, atak gospodarzy, Apoel spróbował swoich sił w ofensywie, jednak piłka poza boiskiem.

47'

W przerwie zmiana u gości:

46'

Zaczynamy drugą część spotkania!

21:34

Pierwsza połowa zdecydowanie dla gospodarzy. Dużo ciekawie rozegranych akcji, strzałów, dryblingów i przede wszystkim gol zdobyty przez Edinsona Cavaniego. Goście z Nikozji starali się odpowiedzieć na ataki PSG. Najlepszą okazję zmarnował kapitan Apoelu Nuno Morais kiedy to z 5 metrów posłał piłkę ponad bramką Sirigu. Można go jednak usprawiedliwić, ogromne zamieszanie w polu karnym, przepychanki. Wydaje się, że w ostatniej chwili jeden z obrońców Paryżan szturchnął Moraisa i ten niecelnie uderzył. Czekamy na drugie 45 minut, miejmy nadzieję, ze zobaczymy jeszcze bramki...piękne bramki.

49'

Sędzia kończy pierwszą połowę.

46'

Nieładne teraz zachowanie Matuidiego i w pobliżu pola karnego gospodarzy piłkę ustawia Nuno Morais.

46'

Mieli teraz problem gracze z Nikozji aby wyjść z własnej połowy, na szczęście dla nich faul w środku pola. Goście przy piłce.

43'

Na trybunach jak zwykle wyluzowany Zlatan Ibrachimovic jedzący popcorn.

42'

Odwazniej teraz zaczął poczynać sobie Apoel! Po ciekawym ataku kolejna groźna kontra gospodarzy, Lavezzi starał sie ominać Guilherme, wydaje się, ze obrońca gości faulował zawodnika PSG- sędzia pozostał jednak niewzruszony.

39'

Świetnie teraz zawalczył Efrem przy linii bocznej, udało mu się założyć nawet siateczke obrońcy PSG, gospodarze jendak ruszyli z niezwykle groźną kontrą, piłka pod nogami Lucasa, oddaje do Cavaniego, ten stara się minąć Pardo, jednak doświadczony bramkarz wychodzi z opresji!

34'

Goście w ataku tracą piłkę, Lucas pobiegł na bramkę Pardo, strzelił mocno ale wprost w bramkarza, rzut rożny!

32'

Ma problem Apoel, o ile na początku meczu zdarzało mi sie napisać o ofensywnej akcji gości o tyle teraz każda piłka w środku pola pada łupem obrońców bądź pomocników gospodarzy.

31'

Kolejny rzut rożny, tym razem po strzale Lucasa z główki piłka ociera się o zawodnika gości.

30'

Maxwell ze skrzydła podaje do Matuidiego, ten wrzuca w pole karne, piłka pod nogami Lavezziego! i.... piłka o pół centymetra moja bramkę Pardo!!!

28'

Groźnie teraz pod bramką Pardo! Znowu Cavani, znowu świetne przyjęcie! Tym razem jednak świetne zachowanie Guilherne który zablokował strzał!

25'

Cavani w polu karnym jest niezastąpiony. Przyjął piłkę wydawało by się w idealny wprost sposób, wystawił przed pole karne, ale przed strzałem Matuidiego uslyszelismy gwizdek sędziego- ręka Cavaniego.

24'

Piłka na aucie, wybili ja piłkarze PSG, powód? Słabo napompowana piłka :)

23'

Teraz świetne podanie Lavezziego do wbiegajacego w pole karne Cavaniego, ale troszeczkę za dużo siły włożył w to Ezeqiel i piłka w rekach Pardo.

21'

Coś niesamowitego!! Po lekkiej przewadze Apoelu do kontry ruszyli gospodarze, prawą stroną ruszył Matuidi, dośrodkował w pole karne, tam Edinson Cavani uderzły z główki, wychodzący do piłki Pardo byl bez szans, piłka trafiła w słupek! Wyszła na 7 metr, tam nabiegało dwóch zawodników PSG, ale ofiarność obrońcy gości uchroniła piłkarzy z Cypru przed stratą kolejnej bramki!! Dzieje się w Paryzu!

17'

Ciekawie zapowiadająca się, długa akcja graczy Apoelu, ale dośrodkowanie w pole karne zbyt głęboki i piłka ląduje w rękach Sirigu.

17'

Trochę nieporadności teraz w środku pola obydwu zespołów, w ataku goście.

16'

I wracamy na połowę Apoelu, podania gospodarzy, ale tylko aut w strefie obronnej graczy z Nikozji.

14'

ALEŻ OKAZJA DLA APOELU!!! Po rzucie rożnym zamieszanie w polu karnym, instynktownie broni Sirigu, dobija Nuno Morais ale z 5 metrów wysoko, wysoko nad bramką!!

13'

Drugi rzut rożny dla gości.

12'

Goście z Cypru starali się teraz zaatakować, bardzo ciekawa próba, na lewej stronie duzo podań na małej przestrzeni, w końcu strzał.... ale nad bramka Sirigu.

11'

Długo leżał teraz na boisku Guilherme, podniósł się jednak o własnych siłach i opuścił boisko. Goście w 10.

10'

Naciska teraz PSG, drugi z rzędu rzut rożny dla gospodarzy.

9'

Mogła być teraz ciekawa kontra Apoelu, Lavezzi stracił piłkę na połowie rywala, przejęli ją pomocnicy z Nikozji jednakże nie było do kogo podać i piłka po raz kolejny wróciła pod nogi obrońców gości.

8'

Wydawało się, ze goście na dłużej oddalą piłke od własnego pola karnego, w środku jednak panują gracze z Paryża i to oni teraz konstruuja kolejną akcję.

6'

To gospodarze prowadza grę, szybko strzelona bramka na pewno doda im pewności siebie, uskrzydleni kibice wyśpiewują przyśpiewki, Apoel w obronie.

5'

Ledwo rozpoczął się ten mecz, a Pardo już wyjmuje piłke z siatki! Prawą stroną ruszyli gospodarze, ostra centra w pile karne idealnie pod nogi Cavaniego, ten przyjął piłkę, uderzył z woleja a piłka po drodze odbiła sie jeszcze od nóg bramkarza Apoelu!

2'

GOOOL dla PSG! CAVANI!

1'

1'

I zaczęli! Gospodarze w granatowych trykotach, goście z Nikozji w żółtych strojach! Przy piłce Apoel!

20:41

Zespoły wychodzą już na boisko, niedługo hymn Ligi Mistrzów i pierwszy gwizdek sędziego Dionisa!

20:36

Składy obydwu drużyn widoczne są po lewej stronie. Przedstawię Państwu ławki rezerwowych:

PSG: Douchez, Marquinhos, Aurier, Digne, Cabaye, Rabiot, Bahebeck APOEL: Chiotis, Papazoglou, Artymatas, Alexandrou, Aloneftis, Sheridan, De Vincenti

20:18

Póki co stadion świeci pustkami, ale zostało jeszcze pół godziny do meczu. O 20:45 wszystkie miejsca powinny być już zajęte.

19:49

Jednakże wynik dzisiejszego meczu nie może być oczywisty. Wszystkie mecze piłkarze z Nikozji rozgrywali na bardzo wysokim poziomie. Nie chowali głów w piasek przed wyżej notowanymi rywalami i dzielnie stawiali opór w starciu Dawida z Goliatem. Zwycięstwo mistrzom Francji w pierwszym meczu, zapewnił dopiero w 87 minucie Edinson Cavani.

19:48

Patrząc na tabelę grupy F zwycięzca może być tylko jeden. Paryżanie z siedmioma oczkami przewodzą w swojej grupie. Pokonali Dumę Katalonii 3:2 po fantastycznym widowisku. Z kolei Cypryjczycy zamykają stawkę z jednym punktem wywalczonym w starciu z Ajaxem (1:1). Drużyna Giorgosa Donisa poza remisem z holendrami przegrała z Barceloną na Camp Nou (1:0) oraz z dzisiejszymi rywalami. (również 1:0).

19:45

Witamy Państwa z Paryża! Na Parc Des Princes rozegrana zostanie 3 kolejka Ligi Mistrzów. Miejscowe PSG podejmie Apoel z Nikozji.