Koniec meczu! Anderlecht pokonał Galatasaray 2:0.

Strzał Gohi Cyriaca obronił Fernando Muslera.

Arbiter przedłużył mecz o cztery minuty.

Gohi Cyriac wchodzi w miejsce Aleksandara Mitrovicia.

86'

Anderlecht Bruksela - Galatasaray Stambuł

86'

Potężne uderzenie z rzutu wolnego Kiljestana, Muslera odbił do boku, tam był jednak Chncel Mbemba, który pokonał urugwajskiego bramkarza po raz drugi.

86'

GOOOOOOL! Mbemba

84'

Za Praeta wchodzi Sacha Kiljestan.

83'

Selcuk Inan otrzymał drugą żółtą kartkę. Musi opuścić boisko. Galatasaray gra w dzisiątkę.

82'

Po błędzie Selcuka Inan Anderlecht wyprowadził podręcznikową kontrę. Piłka trafiła do Ibrahimy Conte, jednak piłkarz gospodarzy w stuprocentowej sytuacji strzelił tuż obok słupka.

79'

Wrzutka na 14 metr w kierunku Mitrovicia. Napastnik Fiołków w powietrznej walce o piłkę starł się z Fernando Muslerą. Sędzia ogwizdał faul ofensywny.

77'

Solidna porcja gwizdów na Constant Vanden Stock Stadium. W polu karnym padł Frank Acheampong. Gwizdek arbitra milczał.

76'

Znakomite podanie górą do Buraka Yilmaza. Turecki napastnik uderzył ponad wybiegającym Silvio Proto, ale trafił w poprzeczkę!

74'

Umut Bulut pojawia się na placu gry w miejsce Brumy.

73'

Aleksandar Mitrović złapany na pozycji spalonej.

71'

W ataku pozycyjnym Galatasaray. Akcja została zakończona strzałem Hamita Altintopa. Jego uderzenie zostało zablokowane.

69'

Jeszcze jeden raz Burak Yilmaz nie przypilnował ustawienia obrońców i został złapany na pozycji spalonej.

68'

brahima Conte uderzył niecelnie w polu karnym. Piłkę dogrywał do niego bardzo aktywny dzisiaj Dennis Praet.

66'

Jeszcze jedna żółta kartka. Tym razem obejrzał ją Hamit Altintop.

65'

Selcuk Inan obejrzał żółtą kartkę.

62'

Piłka dograna do Aleksandara Mitrovicia. Napastnik Fiołków znalazł się w dogodnej sytuacji, uderzył głową, ale futbolówka poszybowała wprost w bramkarza Galatasaray.

58'

Uderzał Burak Yilmaz z ostrego kąta. Strzał obronił Silvio Proto.

56'

Atakował prawą stronę Anthony Vanden Borre. Piłka dość przypadkowo trafiła pod nogi Dennisa Praeta. Młody Belg uderzył z pierwszej piłki. Jego strzał był jednak zbyt słaby i zmierzał w środek bramki.

53'

Szybka szarża prawą stroną w wykonaniu Franka Acheamponga. Sędzia uznał jednak, że piłkarz gospodarzy faulował Tarıka Çamdala. Goscie rozpoczną od rzutu wolnego.

53'

Dobra okazja dla Galatasaray. Selcuk Inan uderzał z rzutu wolnego. Piłkę odbił Silvio Proto.

52'

Jeszcze jedna akcja Galatasaray prawą stroną. Armindo Bruma zdecydował się na uderzenie tuż zza pola karnego. Jego próba została zablokowana przez strzelca bramki Chancela Mbembę.

50'

Indywidualna akcja prawą stroną Armindo Brumy została powstrzymana. Bardzo pewnie interweniował Youri Tielemans.

48'

Anemiczny strzał Aleksandara Mitrovicia z ponad 20 metrów padł łupem Fenando Muslery.

46'

Za Defoura wchodzi Andy Kawaya.

46'

Drugą połowę rozpoczęli gospodarze.

45'

Koniec pierwszej połowy. Do przerwy Anderlecht prowadzi z Galatasaray 1:0.

45'

Ivan Bebek przedłużył pierwszą część spotkania o dwie minuty.

44'

44'

GOOOOOL! Frank Acheampong dośrodkował z lewej strony w pole karne. Futbolówkę przedłużył Dennis Praet, a Chancel Mbemba uderzeniem głową wpakował piłkę do siatki. Fernando Muslera był bez szans.

42'

Ostre wejście Armindo Brumy. Piłkarz Galatasaray obejrzał żółty kartonik.

40'

Piłkarze Galatasaray postanowili uspokoić grę. Tureccy piłkarze przez dłuższą chwilę utrzymywali się przy piłce.

38'

Dennis Praet złapany na pozycji spalonej. Po cheili młody gracz Anderlechtu został sfaulowany przez Felipe Melo.

36'

Ależ szczęście Galatasaray. Strzelał Defour, piłka odbiła się od Aleksandara Mitrovicia i uderzyła w jeden słupek, następnie w drugi słupek. Następnie futbolówkę złapał Fernando Muslera.

35'

Anderlecht Bruksela - Galatasaray StambułAnderlecht Bruksela - Galatasaray Stambuł

34'

Było groźnie. Strzał z rzutu wolnego Wesleya Sneijdera nieznacznie minął słupek bramki Silvio Proto.

33'

Żółta kartka dla Defoura.

33'

Weswley Sniejder faulowany przez obrońcę Fiołków. Goście będą mieli dobrą okazję. Rzut wolny wykona zapewne sam poszkodawany.

31'

Jeszcze raz na pozycji spalonej został złapany Burak Yılmaz.

29'

Z rzutu wolnego dośrodkował w pole karne Youri Tielemans. Obrońca Galatasaray zażegnał niebezpieczeństwo.

28'

Tarik Camdal obejrzał żółtą kartkę. Faulowany był Frank Acheampong, który szarżował prawym skrzydłem.

26'

Burak Yılmaz znalazł się na pozycji spalonej. Nie przeczył tej sytuacji arbiter liniowy.

25'

Posiadanie piłki. Anderlecht 62% - Galatasaray 38%.

24'

Semih Kaya faulował Aleksandara Mitrovicia w walce o górną piłkę.

22'

Anthony Vanden Borre faulowany na skraju pola karnego. Piłkarz i trener Anderlechtu domagali się podyktowani jedenastki. Sędzia nakazał rozpoczęcie gry od rzutu wolnego.

21'

20'

Drużyna Fiołków cały czas w ataku pozycyjnym. Goście w pierwszych minutach nastawili się na czujną grę w defensywie i kontratak.

19'

Jeszcze jeden rzut rożny, który wywalczył Praet. Wrzutka w pole karne i faulowany był przy wyjściu do piłki Fernando Muslera.

16'

Dobra akcja Anderlechtu prawym skrzydłem. Dośrodkowanie Ibrahimy Conte zablokowane i rzut rożny dla drużyny Fiołków.

16'

Ostre wejście Hamita Altintopa w nogi Ibrahimy Conte. Sędzia ustnie upomniał tureckiego piłkarza.

13'

Z rzytu rożnego zagrywał Youri Tielemans. Dośrodkowana przez niego piłka kilka razy w niekontrolowany sposób odbiła się od murawy. Nie było jednak zagrożenia pd bramką Muslery.

11'

Najlepsza jak dotychczas sytuacja w meczu. Ibrahima Conte zagrał w pole karne do Aleksandara Mitrovicia. Napastnik Anderlechtu nie trafił jednak w futbolówkę.

9'

Dobrą okazję do kontrataku mieli goście. Armindo Bruma popędził z piłką około 30 metrów. Zbiegł z lewej strony do środka, ale podał do obrońcy Anderlechtu.

7'

Lewą stroną boiska przedzierał się Dennis Praet. Strzał piłkarza Anderlechtu został jednak zablokowany. Skutecznie grają w obronie gracze Galatasaray.

5'

Armindo Bruma złapany na pozycji spalonej.

5'

Aleksandar Mitrović w starciu przy linii końcowej z Semihiem Kayą wywalczył rzut rożny. Po chwili zza pola karneo strzelał Praet. Muslera nie miał problemów z interwencją.

2'

W natarciu piłkarze Anderlechtu. Na prawej stronie szarżował Najar, zszedł do środka, ale został wybity z rytmu biegowego przez defensora Galatasaray. Gwizdek sędziego milczał w tej sytuacji.

1'

Pierwszy gwizdek Ivana Bebeka. Rozpoczęli od środka piłkarze Galatasaray

20:42

Oba zespoły wychodzą już na murawę Constant Vanden Stock Stadium. Za chwilę usłyszymy hymn Ligi Mistrzów.

20:35

Przypomnijmy, że w pierwszym meczu obu drużyn w Stambule padł remis 1:1. Bramki zdobywali wówczas Burak Yilmaz i Dennis Praet.

20:32

20:27

20:22

Ławka rezerwowych Galatasaray: Sinan Bolat, Coşkun, Veysel Sarı, Furkan Özçal, Yasin Oztekin, Olcan Adın, Umut Bulut

20:20

Ławka rezerwowych Anderlechtu: Roef, Colin, Kljestan, Dendoncker, Cyriac, Kawaya, Kabasele

20:18

W ostatnich meczach ligowych obie ekipy zanotowały porażki. Anderlecht niespodziewanie przegrał 1:3 z Charleroi i stracił pozycję lidera ligi belgijskiej. Galatasaray na własnym boisku przegrał 0:3 z dobrze znanym warszawskiej Legii Trabzonsporem.

20:15

20:07

Drugi w grupie D Arsenal ma pięciopunktową przewagę nad trzecim Anderlechtem i sześć punktów przewagi nad Galatasaray. Wydaje się, że piłkarze Arsene'a Wengera nie powinni mieć problemów z awansem do dalszej fazy Champions League. Anderlechtowi i Galatasaray najprawdopodobniej pozostanie już tylko walka o trzecią lokatę.

20:04

Zapraszamy na relację na żywo z meczu grupy D Ligi Mistrzów, w którym Anderlecht zmierzy się z Galatasaray Stambuł. Dla zespołów z Belgii i Turcji dzisiejsze spotkanie może okazać się kluczowe w walce o 3. miejsce dające awans do 1/16 finału Ligi Europy. Jeśli nie zdarzy się nic nieoczekiwanego, to czołowe dwa miejsca zajmą Borussia Dortmund i Arsenal.