Środa, 22 października 2014, godz. 20:45
0 : 4
Borussia DortmundBorussia Dortmund
1. połowa0 : 3
22:39

W drugim meczu grupy D Anderlecht uległ u siebie Arsenalowi 1:2. Za uwagę dziękuje Wojciech Adamczak.

22:39

Piłkarze Galatasaray ani przez moment nie byli w stanie zagrozić rywalom, wyszli na boisko bez wiary w sukces. Trener Prandelli musi szybko coś pozmieniać bo jego posada wisi na włosku.

22:37

Borussia szybko ustawiła sobie mecz i do końca go kontrolowała, wykazała się też niezłą skutecznością.

92'

Po 2 doliczonych minutach sędzia Mateu Lahoz kończy męki piłkarzy i kibiców Galatasaray.

92'

Ostatnia szansa na honorową bramkę dla gospodarzy z rzutu rożnego kończy się fiaskiem

91'

Z drugiej strony z dystansu Sneijder ale z podobnym skutkiem.

90'

Jeszcze Mkhitaryan uderzał z dystansu, ale zupełnie mu to nie wyszło.

87'

Borussia na dużym luzie, w zasadzie bawi się z bezradnym rywalem, któremu odebrała ochotę do gry.

83'

Świetna akcja rezerwowych. Ramos do Gundogana, który minął dwóch rywali i oddał do Kulumbijczyka, ten technicznym strzałem z 10 metrów pokonuje bezradnego Muslerę!

83'

GOOOOOOOOOOOOOOOL!!!!! Ależ wejście Ramosa! 4:0!

82'

I oglądamy ostatnią zmianę w dzisiejszym meczu. Z boiska zszedł już 2 minuty temu Shinji Kagawa, którego łapały skurcze, a na boisku melduje się Adrian Ramos.

80'

Jedna z lepszych akcji gospodarzy. Ladne rozegranie piłki z lewej strony na prawą, do Yasina, który jednak niedokładnie dograł w pole karne i nic z tego nie wyszło.

78'

Ostatnia zmiana w ekipie gospodarzy. Emre Colak wchodzi za Gorana Pandeva, który nie może zaliczyć tego meczu do udanych.

76'

Dośrodkowanie Pandeva w pole karne pewnie wyłapane przez Weidenfellera.

75'

Żółty kartonik dla Chedjou za ostry wślizg w Aubameyanga.

72'

Reus zupełnie bezkarnie przebiegł z piłką 20 metrów, podał do Mkhitaryana. Dobry strzał z 12 metrów pewnie broni Muslera.

69'

Z boiska schodzi świetny dziś Hummels, w jego miejsce Ilkay Gundogan. Zapewne Ginter przesunie się na środek obrony.

69'

Pierwszą żółtą kartką w tym meczu ukarany zostaje Semih Kaya, który w ostatniej chwili powstrzymał faulem Mkhitaryana, gdy ten wychodził na dobrą pozycję.

65'

Piłkarze Borussi długo rozgrywali piłkę na połowie rywali. Kagawa zdecydował się na strzał z 16 metrów ale poślizgnął się i nieznacznie chybił.

61'

To nie koniec zmian u gospodarzy. Na murawie pojawił się także urodzony w Dortmundzie Yasin Oztekin, który zmienia Alexa Tellesa.

61'

Na boisku pojawia się Blerim Dzemaili, może on coś tu zmieni. Schodzi niewidoczny dziś Altintop.

61'

Semih zapomniał jak szybki jest Aubameyang, Gabonczyk go uprzedził i od razu dograł do Reusa. Niemiec błyskawicznie zdecydował się na strzał, który jednak pewnie wyłapał Muslera.

59'

Fatalna pomyłka Reusa! Mkhitaryan dośrodkował, piłka dość szczęśliwie trafiła do Reusa który nieczysto uderzył i przeniósł piłkę wysoko nad poprzeczką.

55'

Trener Klopp zmuszony jest dokonać pierwszej zmiany, za kontuzjowanego Bendera wchodzi Matthias Ginter.

55'

Sven Bender nie będzie w stanie kontynuować gry, Borussia w 10.

53'

Chyba najlepsza dziś szansa Galatasaray. Ładny strzał z dystansu Selcuka Inana minął bramkę o metr.

52'

Bender ucierpiał w starciu z Inanem, gracze Galaty wybijają na aut. Niemiec trzyma się za łokieć, chyba pechowo upadł.

49'

Kolejne dośrodkowanie Tellesa, po raz kolejny Hummels wybija piłkę na róg, uprzedzając Buraka. Po rożnym wyjaśnia Subotic.

46'

Bez zmian w obu zespołach, na co czeka Prandelli?

45'

Obie ekipy już na murawie i zaczynamy drugą połowę!

21:44

Galatasaray nie miało żadnego pomysłu na sforsowanie szczelnej obrony żółto - czarnych. Borussia bardzo spokojnie kontroluje mecz, raz po raz przyspieszając akcje pewnie wykorzystuje swoje szanse.

47'

Po 2 doliczonych minutach sędzia Lahoz kończy tą jednostronną połowę.

45'

Mkhitaryan groźnie z dystansu! Muslera ładnie paruje piłkę do boku.

45'

Melo z 30 metrów, rykoszet i Weidenfeller bez problemów łapie.

41'

Marco Reus miał stanowczo za dużo miejsca na 20 metrze przed bramką Muslery i kapitalnie przymierzył w okienko. Czy Turcy są w stanie jeszcze się podnieść?

41'

GOOOOOOOOOOOOL!!!!!!!!! Reus z dystansu na 3:0! Nokaut!

40'

Nic z tego nie wyszło, ale Turkom nie udało się wyprowadzić piłki, która ponownie wraca na ich połowę.

40'

Galatasaray - Borussia DortmundGalatasaray - Borussia DortmundGalatasaray - Borussia Dortmund

39'

Gospodarze zamknięci w polu karnym wybili 3 kolejne dośrodkowania, za chwilę kolejny korner dla Borussii.

38'

Mkhitaryan znów świetnie wpadł w pole karne, ale chyba niepotrzebnie jeszcze szukał kolegów i obrońcy Galaty wybili na róg.

36'

Telles dośrodkowuje na piąty metr, ale tym razem Weidenfeller się nie pomylił i pewnie chwycił futbolówkę.

34'

Świetnie spisuje się dziś obrona Dortmundu. Hummels i Subotic fantastycznie przerywają akcje rywali, a boczni obrońcy bardzo dobrze podłączają się do ofensywy.

31'

Sokratis kapitalnym prostopadłym podaniem dograł w pole karne do Mkhitaryana. Ormianin zdecydował się jeszcze dogrywać do Aubameyanga, który był nieco spóźniony i uderzył w słupek!

29'

Złe wyjście Wiedenfellera, który minął się z piłką na szczęście dla niego bez konsekwencji bo nikt nie przeciął jej lotu

28'

Gospodarze mieli rzut wolny z około 35 metrów i Sneijder o dziwo zdecydował się na uderzenie. Źle wybrał i strzelił Panu Bogu w okno.

25'

Sneijder z rożnego prosto na głowę Kayi, piłka spadła pod nogi Buraka Yilmaza, ale turecki napastnik nieczysto uderzył i od bramki zacznie Borussia.

23'

Galatasaray wygląda jak bokser po knock-downie, nie są w stanie przeprowadzić składnej akcji i choć na moment zagrozić bramce gości

18'

Piszczek kapitalnie podał po ziemi do Aubameyanga, który świetnie zgubił Chedjou i strzałem z 5 metra zdobył swą drugą bramkę w meczu.

18'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!!!!!!!! Aubameyang po raz drugi i 2:0!

17'

Groźna akcja Galaty. Camdal szarżował prawą stroną, celnie dośrodkował do Inana, piłka trafia w rękę Łukasza Piszczka. Było jednak przy ciele i bez intencji Polaka, więc nie ma mowy o karnym

15'

Sneijder z rożnego, pewnie piąstkuje Weidenfeller. Jeszcze próbował go zaskoczyć z dystansu Altintop, ale wyraźnie chybił.

14'

Telles w pole karne, dośrodkowanie jednak niezbyt precyzyjne i bez problemu wybił Hummels.

12'

Galatasaray chyba chcę za szybko odpowiedzieć, przez co brakuje im dokładności.

6'

Zabójcza kontra w wykonaniu Borussii. Mkhitaryan świetnie wypuścił Reusa, ten dograł do Aubameyanga, a Gabończyk nie miał problemu by z bliska pokonać Muslerę.

6'

GOOOOOOOOOOOOOOOOL!!!!!!!! Reus do Aubameyanga i mamy 1:0 dla BVB!

5'

Kagawa sprytnie chciał przerzucić piłkę nad obrońcą do Reusa, ale Chedjou połapał się w tym wszystkim i oddalił zagrożenie.

4'

Pierwszy kontakt z piłką Weidenfellera. Bramkarz gości dobrze wyszedł na 15 metr i uprzedził Pandeva.

3'

Pierwsza akcja Borussii, odważnie ruszył Mkhitaryan, ale Telles bardzo dobrze go powstrzymał.

0'

Hymn Champions League za nami, wspólne zdjęcie obu drużyn także, pierwszy gwizdek sędziego Antonio Mateu Lahoza i zaczynamy!

20:42

Piłkarze już wychodzą na murawę przy pięknej oprawie tureckich kibiców, którzy przygotowali bardzo efektowną kartoniadę i chóralnie odśpiewali klubowy hymn.

20:36

Do meczu pozostało jeszcze 10 minut, więc jest czas n ciekawostkę: w meczu Młodzieżowej Ligi UEFA juniorzy Galatasaray pokonali dziś swoich rówieśników z Dortmundu 3:2. Czy dorosła ekipa spisze się równie dobrze?

20:31

Natomiast na ławce gości zasiedli dziś: Langerak, Ginter, Grosskreutz, Gundogan, Immobile, Jojic i Ramos.

20:29

Znamy już wyjściowe jedenastki, a kogo obaj trenerzy zostawili sobie w odwodzie? Cesare Prandelli ma do dyspozycji następujących graczy: Bolat, Balta, Bulut, Colak, Dzemaili, Kurtulus i Oztekin

20:25

Borussia w tym sezonie zawodzi w lidze, ale za to w Champions League wygrała oba mecze, nie tracąc bramki i przewodzi tabeli grupy D. Galatasaray natomiast do tej pory zdobyło tylko jedno oczko i zajmuje trzecią lokatę.

20:21

Atmosfera przed meczem jest gorąca, doszło do zamieszek pomiędzy kibicami obu klubów, wideo można obejrzeć tu.

20:08

Mecz zrelacjonuje dla państwa Wojciech Adamczak, serdecznie zapraszam.

20:07

Czy Galatasaray niesione dopingiem swych fanatycznych kibiców uda się powstrzymać fantastycznie spisującą się w Lidze Mistrzów Borussię? Początek meczu już za niespełna 40 minut!