Borussia DortmundBorussia Dortmund
22:39

Końcowe statystki

93'

I koniec! Borussia gładko ograła Anderlecht po golu Immobile i dwóch rezerwowego Adriana Ramosa. Nas szczególnie cieszy ładna asysta Łukasza Piszczka przy drugim golu dla gości! Dziękujemy za uwagę i zapraszamy na kolejne relacje na żywo w Ekstraklasa.net!

93'

Ostatnia szansa na bramkę honorową, ale Syriac sprzed pola karnego uderzył po zewnętrznej stronie słupka.

93'

Wrzutka Piszczka z wolnego wprost na głowę Ramosa, który jednak źle ją przyłożył i lekko uderzoną piłkę złapał Proto.

92'

Durm szarżował prawą stroną i był faulowany na wysokości pola karnego. Rzut wolny.

91'

Jeszcze rzut rożny dla Borussii, bez zagrożenia w polu karnym.

90'

Trzy minuty doliczone.

89'

Jeszcze dwa z rzędu rzuty rożne dla gospodarzy, ale nic z nich nie wynikło.

88'

Uderzenie Aubemeyanga bardzo niecelne. Od bramki Proto.

86'

Jeszcze rzut wolny dla Anderlechtu przed polem karnym gości. Uderzył Tielemans, wysoko ponad bramką. Szkoleniowiec gospodarzy schował twarz w dłoniach...

85'

Kabasele wywalczył rzut rożny, po którym nic nie wynikło.

83'

Anderlecht - Borussia DortmundAnderlecht - Borussia Dortmund

82'

...i Syriac za Suareza

82'

Dwie zmiany także w Anderlechcie. Kabasele za Mitrovicia...

82'

Zmiana w Borussii. Hummels za Bendera.

81'

W tym meczu już nic się raczej nie wydarzy. Możemy liczyć ewentualnie na kolejną bramkę, która w żaden sposób nie wpłynie już na losy spotkania. Nas cieszy bardzo ładna asysta Piszczka przy drugim golu, która pokazuje, że nas obrońca jest w formie.

79'

Aubemeyang dograł piłkę z prawej strony pola karnego do Ramosa, ten nawinął na raz Nuytincka i oddał strzał na bramkę z okolicy 11 metra. Proto był bez szans.

79'

Goooool! Druga bramka Ramosa! Jest już po meczu.

75'

Ależ okazja gospodarzy na bramkę kontaktową! Piłka spadła pod nogi Mitrovicia, który uderzył z bliska w słupek!

73'

Pierwsza zmiana w Anderlechcie. Conte schodzi, w jego miejsce Achempong.

72'

Druga zmiana w Borussii. Z boiska schodzi Immobile, który zdobył pierwszego gola, a w jego miejsce Erik Durm

70'

Z prawej strony ostro dośrodkował Piszczek, a Ramos ubiegł kryjącego go obrońcę, dostawił nogę i wpakował piłkę tuż przy prawym słupku bramki Proto.

70'

Gooooool! Piłkę do bramki gospodarzy pakuje Adrian Ramos!

67'

Kontra Anderlechtu, ale dośrodkowanie z prawej strony wybite głową w polu karnym przez stopera gości.

67'

Dośrodkowanie Piszczka głową wybija obrońca.

66'

Immobile dogrywał wzdłuż pola karnego, ale piłkę na rzut rożny wybił Mbemba.

65'

Zmiana w Borussii. Ramos wchodzi w miejsce Grosskreutza

64'

Okazja Anderlechtu, po wrzutce z prawej strony piłkę głową przyjął Mitrović, ale odskoczyła mu i padła łupem bramkarza.

63'

Dośrodkowanie w pole karne Borussii z lewej strony pewnie wyłapuje Weidenfeller.

62'

Posiadanie piłki coraz bardziej się wyrównuje. W tej chwili wynosi 52 do 48% dla Borussii.

61'

Okres wyrównanej gry w środku pola, piłka wędruje spod jednego pola karnego pod drugie, ale na razie nie ma bezpośredniego zagrożenia żadnej z bramek.

59'

58'

Mbemba dośrodkował z lewej strony prawą nogą i o mały włos pokusiłby się o centrostrzał, niczym Tomasz Brzyski w ostatnim meczu Legii.

57'

Najar sprawił teraz sporo problemów obrońcom gości, mijając kilku zawodników. Ostatecznie Anderlecht wywalczył jednak tylko korner, z którego nic nie wynikło.

55'

Kehl ucierpiał w starciu z Tielemansem i wymaga pomocy medycznej. Piłkarz wydaje się cierpieć i nie podnosi się z boiska. Po chwili utykając schodzi. Może być konieczna zmiana. Rozgrzewa się Jojić

53'

Sprzed pola karnego uderzył Immobile, przymierzył przy prawym słupku, ale dobrze rzucił się do piłki Proto i obronił ten strzał.

53'

Z kornera wrzucił piłkę Piszczek, ale od razu została ona wybita przez obrońców.

52'

Dobra okazja Borussii! W uliczkę dostał piłkę Aubemeyang, ale jego uderzenie dobrze wybronił Proto, parując piłkę na rzut rożny.

50'

Piłka w pole karne Anderlechtu, ale Proto uprzedził szarżującego Immobile.

49'

Groźnie zapowiadająca się akcja gospodarzy przerwana, bo... pośliznął się przed polem karnym jeden z piłkarzy gospodarzy.

48'

Spokojne te pierwsze minuty, ale trzeba przyznać, że dym nad boiskiem poważnie utrudnia na razie widoczność.

48'

Anderlecht -  Borussia DortmundAnderlecht -  Borussia Dortmund

47'

I gra od razu przerwana. Na boisku pojawiły się petardy i chyba jakaś raca, która na dodatek płonie. Nad boiskiem unosi się dym. Po chwili gra wznowiona rzutem sędziowskim.

46'

Drugą połowę od środka rozpoczęli gospodarze.

21:46

Oba zespoły wychodzą już na drugą połowę. Mamy nadzieję na więcej emocji i przede wszystkim kolejne gole.

21:36

Statystyki pierwszej połowy: Borussia - Anderlecht statystyki połowy

21:33

Łukasz Piszczek stara się włączać do ataków prawą stroną, w obronie ofiarnie walczy. Należy odnotować dwa bardzo niecelne strzały sprzed pola karnego w jego wykonaniu. Gry z pewnością nie ułatwia mu rozcięty w ostatnim spotkaniu łuk brwiowy.

46'

Koniec pierwszej części gry. Na razie skromnie prowadzi Borussia, która jest zespołem lepszym, ale i gospodarze mieli swoje okazje.

45'

Minuta doliczona do pierwszej połowy.

45'

Za mocna wrzutka Aubemeyanga z prawej strony wyrzuciła Grosskreutza poza pole karne, po chwili dogranie do Immobile, który jednak uderzył niecelnie.

44'

Korner dla Borussii z lewego narożnika. Wrzucił piłkę Schmelzer, ta trafiła przed pole karne do Piszczka, który ponownie uderzył ponad bramką.

43'

Wrzutka z rzutu wolnego w pole karne i niepewnie wypiąstkował piłkę Weidenfeller

42'

35 metrów przed bramką Borussii faulowany Suarez.

41'

Weidenfeller musiał dalekim wyjściem przed pole karne przeciąć kontrę gospodarzy, wybijając piłkę na aut.

40'

Piszczek wypuścił Kagawę prawą stroną, a ten w starciu z Nuytinckiem wywalczył rzut rożny. Z kornera wrzucił Piszczek, ale nie było zagrożenia.

39'

Piszczek znowu w ataku prawą stroną, utrzymał się przy piłce w walce z rywalem, ale koledzy zmarnowali jego wysiłki.

38'

Conte faulował na własnej połowie Kagawę. Rzut wolny dla gości.

36'

Borussia ma 58% posiadania piłki, ale ostatnie kilka minut to ataki Anderlechtu. Dortmundczycy zapewne zaraz odzyskają jednak inicjatywę.

34'

Atak gospodarzy lewą stroną, Piszczek ofiarnym wślizgiem wybija piłkę na aut.

32'

Rzut rożny dla Borussii z prawego narożnika. Wrzucił piłkę Piszczek, w polu karnym zgranie głową nie trafiło już jednak do zawodnika z Dortmundu.

30'

Przed szansą stanął Aubameyang, ale w ostatniej chwili obrońca wybił mu piłkę. Po chwili na bramkę uderzał Schmelzer, ale Proto zdołał obronić.

29'

Piszczek uderzył sprzed pola karnego wysoko nad bramką. Do tego krwawi mu szyty łuk brwiowy.

28'

Anderlecht - Borussia Dortmund

27'

Sunie atak za atakiem gości. Anderlecht w głębokiej defensywie, bez pomysłu na wyprowadzenie akcji.

26'

Piłka w siatce Anderlechtu, ale sędzia uznał, że Grosskreutz chyba był na spalonym. Powtórki pokazały, że tak nie było, ale do tego faulował chyba bramkarza. W każdym razie gola nie ma.

25'

W końcu widzieliśmy Piszcza w akcji ofensywnej, powalczył, przejął straconą przez kolegów piłkę, ale z akcji nic nie wynikło, bo dośrodkowanie innego zawodnika Borussii nie trafiło do nikogo.

23'

Na strzał z 20 metrów na wprost bramki zdecydował się aktywny Aubameyang, ale posłał piłkę obok lewego słupka, po jego zewnętrznej stronie.

22'

Stanowczo powstrzymany teraz przez obrońców Suarez, gospodarze sugerowali że był faulowany, ale o gwizdku sędziego nie było mowy.

20'

19'

Atak Anderlechtu, ale na spalonym jeden z gospodarzy, tym razem sędzia słusznie użył gwizdka.

18'

Okazja Borussii! Dobrze strzał Aubameyanga po podaniu Immobile obronił jednak Proto

18'

Grek ucierpiał i na chwilę zmuszony opuścić boisko.

17'

Żółta kartka dla Suareza za ostre wejście w ataku na Sokratisa.

16'

Ależ okazja Anderlechtu! Conte zagrał piłkę do Praeta, ten przepchnął Suboticia, ale w sytuacji sam na sam jego strzał na rzut rożny sparował Weidenfeler!

15'

Najar próbował dośrodkować z prawej strony, ale został w porę zablokowany.

14'

Jak na razie Łukasz Piszczek niezbyt widoczny, chociaż teraz kilka razy z rzędu miał piłkę przy nodze. Ogólnie jednak Borussia nie buduje na razie ataków prawą stroną.

12'

Rzut rożny dla gospodarzy, wrzutka, ale wybijają piłkę obrońcy

11'

Ależ okazja Borussii i pudło Aubameyanga! Kagawa zagrał w pole karne do wychodzącego Immobile, ten odegrał wzdłuż bramki do Aubameyanga, który huknął w idealnej okazji w boczną siatkę!

10'

Błąd obrony gości i błąd... sędziego! Mitrović wykorzystał gapiostwo stoperów Borussii i wyszedł sam na sam, ale sędzie niesłusznie podniósł chorągiewkę...

8'

Atakował prawą stroną Conte, ale czysto powstrzymany przez obrońcę Borussii.

6'

W dalszym ciągu atakuje Borussia, która chce pójść za ciosem. Na razie bronią się piłkarze Anderlechtu.

5'

4'

Ależ świetnie zrobił to Kagawa! Japończyk przerzucił piłkę nad linią obrony, a Immobile świetnie urwał się defensorom i w sytuacji sam na sam nie dał szans Proto.

4'

Gooooool! Cóż za początek Borussii! Immobile w sytuacji sam na sam pakuje piłkę do bramki!

2'

Pierwszy atak Borussii, ale Deschacht blokuj strzał Bendera.

1'

Pierwszy gwizdek sędziego i gramy!

20:38

Sędzią tego spotkania będzie Włoch Paolo Tagliavento.

20:31

Z Polaków w pierwszym składzie Borussii mamy dziś tylko Łukasza Piszczka, ale raczej nie jest to zaskoczeniem, bowiem Jakub Błaszczykowski od wielu miesięcy zmaga się z kłopotami zdrowotnymi. Obyśmy mogli kapitana naszej kadry jak najszybciej zobaczyć na boisku.

20:27

Ławki rezerwowych:

• Anderlecht: Roef, Kljestan, Kabasele, Colin, Achaempong, Heylen, Gohi.
  • Borussia: Langerak, Amini, Durm, Ginter, Hummels, Jojić, Ramos.
20:26

Obok prezentujemy składy wyjściowe obu drużyn.

20:25

Postawa w lidze Anderlechtu oraz Borussii to już jednak dwa zupełnie różne światy. W Belgii Anderlecht prowadzi w Jupiler Pro League z czterema punktami przewagi nad kolejnym zespołem, z kolei Borussia po sześciu kolejkach Bundesligi jest dopiero trzynasta, wygrywając zaledwie dwa spotkania. Na pewno nie tego oczekiwano po drużynie Jurgena Kloppa w Dortmundzie.

20:22

Obie drużyny całkiem dobrze rozpoczęły ten sezon piłkarskiej Ligi Mistrzów. Anderlecht zremisował 1:1 na trudnym terenie w Stambule, gdzie na Ali Sami Yen nie dał się pokonać Galatasaray. Borussia z kolei ograła na własnym stadionie Arsenal 2:0, nie dając Anglikom w tym spotkaniu żadnych szans.

19:58

Witamy bardzo serdecznie na relacji na żywo z meczu grupy D, w którym belgijski Anderlecht zmierzy się z Borussią Dortmund.