1. połowa3 : 0
95'

Koniec meczu, Arsenal 4-1 Galatasaray. Już wkrótce pomeczowa relacja z meczu.

94'

Cazorla po podaniu Wilshere'a znalazł się sam na sam przed Muslerą, podciął nad bramkarzem piłkę, ale z linii bramkowej wybił obrońca!

90'

4 minuty doliczył sędzia Rocchi.

90'

Z kolumbijskim bramkarzem już wszystko w porządku i piłkarze mogą wznowić grę.

89'

Zderzenie Ospiny z Burakiem Yilmazem, bramkarz Arsenalu ucierpiał w tym starciu i musi skorzystać z pomocy medyków.

89'

Rosicky miał ochotę zagrać kontrę z Welbeckiem, ale Anglik wykonał w tym meczu już tyle sprintów, że chyba nie ma siły już znowu szarpnąć.

88'

Sneijder po raz kolejny, tym razem udało mu się wcelować w bramkę i Ospina popisuje się dobrą interwencją!

87'

Mecz z pewnością się wyrównał, ale dla widza, który opuścił pierwsze 60 minut meczu mogłoby się wydawać, że obie drużyny grają w 11.

85'

Znowu uderza Sneijder, znowu piłka obok bramki! Holenderski rozgrywający to z pewnością najjaśniejsza postać w ekipie gości.

83'

Welbeck wyzwał na pojedynek biegowy dwóch obrońców Galatasaray! Chedjou w ostatniej chwili wyłuskał piłkę! Koncertowa gra Welbecka w tym meczu!

Kontra Galatasaray i Ospina broni strzał!

82'

Ospina interwencja na 10! Strata Cazorli, piłkę przejął Bulut i miękko dośrodkował na głowę Yilmaza, ale kolumbijski bramkarz pofrunął niczym orzeł i efektowną paradą odbił piłkę w bok!

79'

Kolejny strzał z dystansu Galatasaray, tym razem Telles, ale ta próba również daleka od ideału.

78'

Kontuzja Wilshere'a nie była chyba zbyt poważna, skoro pojawia się już w dzisiejszym meczu na boisku. Kibice Arsenalu mogą głęboko odetchnąć, bo już w niedzielę mecz derbowy z Chelsea Londyn, w którym Anglik z pewnością się przyda.

77'

Za Ozila wchodzi Wilshere. Kolejny dobry mecz Niemca, który odnajduje się w grze tuż za napastnikiem.

75'

Sneijder z dystansu w odpowiedzi na akcję Arsenalu! Piłka nieznacznie mija słupek. Dużo dzieje się na The Emirates

71'

Obłożona lodem stopa Sancheza, kibice Arsenalu mają powód do niepokoju.

69'

I Bruma za Pandeva. Ofensywne zmiany w zespole gości, Prandelli stawia wszystko na jedną kartę.

69'

Podwójna zmiana w Galacie. Za Sariego Bulut.

68'

Oxlade-Chamberlain żegnany owacjami na stojąco, za niego wchodzi Rosicky.

67'

Bez faulu na Ozilu, choć wydawało się, że Melo pomógł wywrócić się Niemcowi w polu karnym.

66'

Pierwsz skuteczna interwencja Ospiny. Kolumbijczyk bez problemów wyłapuje dośrodkowanie z prawej strony Sariego.

65'

Cazorla odbiera piłkę przed własnym polem karnym. Od samego początku widać, że Galatasaray będzie chciał przycisnąć gospodarzy.

63'

Yilmaz bezbłędnie wykorzystuje jedenastkę! Ospina w prawo, Burak w lewo, 4-1!

63'

Burak Yilmaz wyszedł na czystą pozycję, Szczęsny wyszedł z bramki i nie trafił w piłkę, za to złapał za nogi napastnika Galatasaray. Rzut karny!

62'

Za Alexisa wchodzi Ospina.

61'

Czerwona dla Szczęsnego!

59'

Altintop mocno, ale metr obok lewego słupka bramki strzeżonej przez Szczęsnego.

58'

Gibbs prostopadle do Welbecka, Muslera wyszedł i skrócił kąt, Welbeck próbował go minąć, ale piłka wyszła za pole gry.

56'

Nieudane zagranie piętą Sancheza do Ozila. Lekkość, z jaką atakuje Arsenal, zwiastuje kolejne groźne sytuacje pod bramką Galatasaray.

54'

Wszystko mu dziś wychodzi! Welbeck dostaje piłkę od Sancheza i podcinką kieruje piłkę do bramki nad bezradnie interweniującym Muslerą!

53'

4-0!

52'

Dobre podanie Sneijdera do Yilmaza, ale szybszy Szczęsny.

50'

Sanchez kapitalnym prostopadłym podaniem po ziemi uruchomił Chamberlaina, ten wyprzedził obrońcę i zdecydował się podawać wzdłuż pola bramkowego do Ozila, ale pomocnik Arsenalu nie zdążył do tej piłki!

46'

W przerwie meczu zmiana w zespole Galatasaray. Za Kurtulusa pojawia się na murawie Altintop.

46'

Rozpoczynamy drugie 45 minut!

21:33

Arsenal - GalatasarayArsenal - GalatasarayArsenal - Galatasaray

47'

Koniec pierwszej połowy. Arsenal 3-0 Galatasaray.

46'

Spokojnie Arsenal podaje piłkę w swojej strefie obronnej, czekając na gwizdek sędziego.

45'

2 minuty doliczone.

44'

Zaostrzyła się gra na The Emirates. Flamini po ataku na Sneijdera ogląda żółtą kartkę.

44'

Znowu żółta kartka po faulu na Sanchezie, tym razem ukarany Dzemaili. Polowanie na nogi Chilijczyka?

41'

Trzecia niemal identyczna bramka! W sytuacji sam na sam Alexis pokonuje Muslerę strzałem z prawej nogi po długim słupku. Świetne prostopadłe podanie w tej sytuacji posłał Ozil i to on notuje asystę.

40'

Sanchez!

37'

Przerwa w grze, na boisku lądują race wyrzucane z sektora gości. Swoich fanów próbują uspokajać Sneijder i Muslera.

36'

Z dystansu Sneijder, ale w środek bramki i Szczęsny spokojnie łapie piłkę.

35'

Melo ukarany za brutalny faul na Sanchezie. Wejście dwoma nogami w Chilijczyka i tylko łagodność sędziego uratowała Brazylijczyka od zejścia z boiska.

34'

W odpowiedzi Galatasaray, ale strzał Pandeva broni Szczęsny.

33'

Kapitalna akcja Arsenalu. Spokojnie rozgrywali piłkę, aż w końcu przyspieszyli i grą na jeden kontakt rozklepali obronę Galatasaray, piłkę w końcu dostał piłkę na 18. metrze Welbeck i uderzył lewą nogą, ale Muslera tym razem obronił!

30'

Welbeck przejął bezpańską piłkę, jeszcze odbił sobie futbolówkę główkę, wygrał pojedynek biegowy z obrońcą i znowu pokonał Muslerę!

30'

Znowu Welbeck!

29'

Ozil prostopadle do Welbecka, ten w polu karnym nawinął jeszcze jednego obrońcą i w ostatniej chwili wyłuskał mu piłkę Snejider!

28'

Zmiana pozycji Cazorli z Oxlade-Chamberlainem. Hiszpan melduje się na skrzydle, a młody Anglik będzie grał teraz bliżej Flaminiego.

26'

Ryzykownie rozgrywają między sobą piłkę obrońcy Galatasaray, bliski odbioru Welbeck, ale tym razem bez powodzenia.

22'

Lewą stroną pociągnął Sanchez, zszedł do środka i prostopadle podał do Welbecka, a ten w sytuacji sam na sam nie dał szans Muslerze na skuteczną interwencję!

22'

1-0 Welbeck!

22'

Melo w ostatniej chwili w polu bramkowym odcina Welbecka od podania Sancheza!

20'

Długo piłkę po lewej stronie boiska trzymali Cazorla, Sanchez i Gibbs. Dośrodkował w końcu Hiszpan, ale bardzo niecelnie.

17'

Kwadrans gry za nami, póki co przewagę ma Arsenal, ale nie przekłada się to ani na strzały, ani na groźne sytuacje.

14'

Flamini wybija piłkę spod nóg Pandeva, przerywając w ten sposób kontrę Galaty.

11'

Jakby na przekór akcja Galatasaray, ale strzał Tellesa zza pola karnego nie zagroził bramce Arsenalu.

10'

Arsenal szybko odbiera piłki, Galatasaray nie potrafi póki co zagrozić bramce Szczęsnego.

9'

Welbeck pada tuż przed polem karnym, ale sędzia nakazuje grać dalej.

7'

W polu karnym trójkową akcję próbowali rozegrać Ozil, Sanchez i Cazorla, ale obrońcy byli czujni i wybili futbolówkę z dala od pola karnego.

6'

Welbeck lewą stroną wyprzedził dwóch rywali, jednak gdy wpadł w pole karne nieco się pogubił i tylko rzut rożny.

4'

Ozil-Ox-Ozil-Welbeck-Ozil. W polu karnym jednak obrońcy wybijają piłkę. Pierwsza próbka możliwości Arsenalu.

3'

Pressing prowadzony przez Arsenal przypomina ten Borussi w meczu sprzed dwóch tygodni. Czy i wynik będzie podobny?

1'

Gospodarze w swoich tradycyjnych, czerwono-białych strojach, natomiast goście w fioletowych koszulkach i spodenkach.

1'

Rozpoczynają goście!

20:42

Piłkarze już pojawili się na boisku, na The Emirates rozbrzmiewa hymn Ligi Mistrzów.

20:40

Zapowiada się niezwykle ciekawy mecz. Z jednej strony Arsenal, będący pod presją oczekiwań, grający u siebie i chcący dać kibicom oraz trenerowi 3 oczka, z drugiej nieobliczana drużyna Galatasaray, która wychodzi ofensywnym ustawieniem z dwoma nominalnymi napastnikami - Pandev i Yilmaz. Pierwszy gwizdek sędziego Rocchiego już za chwilę!

20:35

Arsene Wenger o dzisiejszym meczu.

Nie przegrywamy wielu meczów, jednak chcemy powrócić na zwycięską ścieżkę i pierwszą okazję ku temu otrzymamy już w środę.To jeszcze wczesny etap rozgrywek, jednak teraz ciąży na nas większa presja. Byłoby inaczej, gdybyśmy wygrali pierwszy mecz. W Lidze Mistrzów potrzebujesz jednego dobrego rezultatu na wyjeździe oraz trzech zwycięstw w domu.
20:30

W ostatniej ligowej kolejce Arsenal zremisował u siebie 1-1 z Tottenhamem, a Galatasaray wygrał z Sivassporem 2-1.

20:26

Wobec kontuzji Artety, opaskę kapitana ubierze dzisiaj Per Mertesacker.

20:22

Ustawienie taktyczne obu zespołów:

20:18

Ławki rezerwowych obu zespołów:

Arsenal Londyn: Ospina, Coquelin, Bellerin, Rosicky, Wilshere, Campbell, Podolski.

Galatasaray Stanbul: Bolat, Balta, Camdal, Altintop, Bruma, Adin, Bulut.

20:14

1. października 1996 - tego dnia pracę w Arsenalu rozpoczął Arsene Wenger. Czy jego zawodnicy sprawią mu prezent i wygrają dla niego mecz w 18. rocznicę podpisania kontraktu przez francuskiego szkoleniowca?

20:10

Zapraszamy na relację z meczu 2. kolejki Ligi Mistrzów, w której Arsenal Londyn podejmie Galatasaray Stambul!