Borussia DortmundBorussia Dortmund
2 : 0
Arsenal LondynArsenal Londyn
95'

Koniec meczu, Borussia zasłużenie pokonuje Arsenal 2-0. Bramki strzelali Immobile i Aubameyang.

94'

Ramos z Aubameyangiem na jeden kontakt, ale piłkarz z Gabonu niedokładnie zagrywał piłkę w pole karne.

91'

3 minuty doliczone do podstawowego czasu gry.

91'

Podolski w polu karnym minął już Weidenfellera, lecz zgubił piłkę!

87'

Znowu Szczęsny interweniuje poza polem karnym, tym razem uprzedził Ramosa i wybił piłkę na aut.

86'

Ostatnia zmiana w Borussi. Za strzelca pierwszego gola, Ciro Immobile, pojawia się Adrian Ramos.

86'

Znowu Mkhitarian w akcji! Przebiegł z piłką kilkadziesiąt metrów, wpadł w pole karne i minął obrońców, ale w ostatniej chwili wślizgiem ratuje sytuacje Oxlade-Chamberlain!

83'

Piłkarz z Gabonu już opatrzony przez medyków powraca na boisko.

82'

Szczęsny interweniuje poza polem karnym i wpadł na Aubameyanga, który leży na boisku znokautowany przez polskiego bramkarza.

80'

Zmiana również w Borussi. Za Schmelzera wchodzi Jojić.

78'

Za Artetę pojawia się na boisku Lukas Podolski.

78'

Welbeck kapitalnie obrócił się z Sokratisem na plecach i z 16. metra uderzył na bramkę Weidenfellera, lecz ponad bramką! Znowu zmarnowana okazja przez nowego napastnika Arsenalu!

76'

Wielbłąd Artety! Przepuścił piłkę na własnej połowie do Koscielnego, który był zbyt daleko, do piłki doszedł Mkhitarian i ruszył na bramkę Szczęsnego, ale jego strzał, choć mocny, to niecelny!

73'

Niebezpieczna zabawa Szczęsnego, który przyjął sobie piłkę, lecz natychmiastowo dobiegł napastnik Borussi. Na szczęście dla Arsenalu piłka wyszła poza pole gry.

69'

Grosskreutz przed polem karnym zaczarował obrońców i uderzył podkręconą piłkę po długim rogu, ale niecelnie i od bramki zaczyna Szczęsny.

68'

Gra od kilku minut toczy się głównie w środku pola.

66'

Sanchez próbował pressingu w polu karnym, ale obrońcy nabili skrzydłowego Arsenalu.

63'

I za Ramseya pojawia się Cazorla.

63'

Za Ozila wchodzi Oxlade-Chamberlain.

61'

Bellerin świetnie minął Schmelzera, ale już z asekurującym Grosskreutzem sobie nie poradził.

59'

Aż 7 kilometrów więcej przebiegła drużyna Borussi. Kolejna przytłaczająca statystyka dla Arsenalu.

59'

Kontra wyprowadzona przez Weidenfellera, który wyrzucił piłkę do Aubameyanga, ten wyprzedził Koscielnego i uderzył na bramkę Szczęsnego, a piłka trafiła w poprzeczkę!

57'

Bardzo mocny strzał Sokratisa z dystansu, ale w środek bramki i Szczęsny nie ma problemu ze złapaniem piłki.

57'

Arsenal nawet jak już wyjdzie przez połowę, to jego akcję zastopuje...sędzia. Piłka przypadkiem trafiła w Benquerencę.

55'

Borussia znowu gra bardzo wysoko, Arsenal ma spore problemy żeby wyjść z własnej połowy.

52'

Bomba Immobile z 15. metra! Broni Szczęsny!

49'

Grosskreutz podcinką podawał do wychodzącego na czystą pozycję Aubameyanga, ten w pełnym biegu minął Szczęsnego, który chyba się potknął, i skierował piłkę do pustej bramki! Próbował interweniować Koscielny, ale nie zdążył zablokować uderzenia.

49'

Aubameyang!

49'

Już pierwsza próba Sancheza, jednak jego strzał został zablokowany przez obrońców i siła uderzenia została znacząco obniżona. Weidenfeller bez problemów łapie ten strzał.

46'

Ginter na boisko za Kehla.

46'

Wracamy na stadion, od środka rozpoczynają gospodarze.

21:36

Bramką dla Borussi kończy się pierwsza część meczu w Dortmundzie. Gospodarze miażdżą Arsenal w strzałach 15-1. Również z przebiegu meczu wydaje się, że dortmundczycy zasługują na zwycięstwo. Potrafili zdominować Arsenal w środkowej części boiska i swoją przewagę udokumentowali bramką strzeloną przez Ciro Immobile w 45. minucie. Czy Arsenal się podniesie z kolan? Arsene Wenger musi w przerwie trafić do swoich zawodników, bo ci ani trochę nie przypominają graczy, którzy toczyli równy bój z Manchesterem City ledwie kilka dni temu.

46'

Koniec pierwszej połowy.

45'

Włoch zabrał piłkę od połowy boiska i biegł na bramkę Szczęsnego, zwiódł Koscielnego i Mertesackera i strzałem po długim rogu pokonał bramkarza Arsenalu!

45'

Immobile i 1-0!

42'

Borussia Dortmund - Arsenal Londyn

41'

Ramsey prostopadle do Welbecka, ale ten w sytuacji sam na sam z Weidenfellerem strzela obok bramki!

38'

Pierwszy strzał Arsenalu. Dośrodkował Ozil z wolnego, piłka trafiła do Sancheza, ale ten z najbliższej odległości nie trafił czysto głową!

36'

Druzgocąca statystyka strzałów: 13-0 dla Borussi.

35'

Strata Sancheza na 40. metrze, odebrał Kehl i dograł do Aubameyanga, ten przyjął piłkę i uderzył z prawej nogi na bramkę Arsenalu, jednak tylko w boczną siatkę!

33'

Mkhitarian z lewej nogi potężnie kropnął z okolicy 25. metra, jednak obok bramki.

32'

Akcja po drugiej stronie! Gibbs przedarł się na lewą stroną i zagrał miękką piłkę do Welbecka, który nieczysto trafił w piłkę!

31'

30'

Błąd Koscielnego w komunikacji ze Szczęsnym, który niemal wybił piłkę z rąk bramkarza! Piłka trafiła do Mkhitariana na 5. metr, ale ka-pi-tal-nie Wilshere wybija!

29'

Szczęsny! Aubameyang po podaniu z lewej strony Grosskreutza znalazł się w najbliższej odległości przed bramką Arsenalu i uderzył, lecz Polak kapitalnie powstrzymał napastnika Borussi!

25'

Mecz toczony w szybkim tempie, choć brakuje strzałów i sytuacji bramkowych.

23'

Immobile z dystansu, ale baaardzo wysoko nad bramką.

22'

Kapitalne podanie prostopadłe do Sancheza, jednak Chilijczyk na minimalnym spalonym!

20'

Kibice na trybunach głośno wyrażają swoje niezadowolenie z pracy arbitra, który nie używa gwizdka w stykowych sytuacjach.

19'

Pierwsza interwencja Szczęsnego, Polak popisał się udanym piąstkowaniem piłki po dośrodkowaniu Schmelzera z rzutu wolnego.

18'

17'

Strzał Immobile z lewej nogi po długim słupku, jednak piłka minęła słupek w bezpiecznej odległości.

16'

Znowu Kościelny eleganckim wślizgiem zażegnuje niebezpieczeństwo! Na czystą pozycję wychodził Aubameyang.

15'

Sokratis! Płaskie dośrodkowanie z rożnego, Grek przyjął piłkę na brzuch i uderzy z woleja, jednak niecelnie!

14'

Borussia nieco spuściła z tonu jeżeli chodzi o pressing i Arsenal ma nieco więcej miejsca.

11'

Prostopadłe podanie do Welbecka, jednak szybszy Weidenfeller.

11'

Błąd Mertesackera naprawiony przez Koscielnego, który był ostatnim obrońcą.

9'

Próba ataku Arsenalu została zneutralizowana na 40. metrze przed bramką Weidenfellera.

8'

Ależ tłok przed polem karnym Arsenalu, wielokrotne próby strzałów i prostopadłych podań blokowane przez obrońców.

7'

6'

Żółtko dla Mkhitaryana za symulowanie rzutu karnego. Jak pokazują powtórki - bardzo dobra decyzja sędziego Benquerency.

5'

Aubameyang wypychany z pola karnego i jest aut dla Borussi.

3'

Bardzo agresywnie Borussia odbiera piłki, Kanonierzy nie potrafią wyjść z futbolówką nawet na 40. metr.

3'

Pierwsza próba Aubameyanga, dośrodkowanie blokują obrońcy i jest pierwszy rzut rożny. Piłkę znowu wybijają defensorzy Arsenalu i korner z drugiej strony.

1'

Pierwszy gwizdek Benquerency, rozpoczyna Arsenal!

20:43

Borussia gra w tradycyjnych żółto-czarnych strojach, natomiast Arsenal wychodzi na boisko w swoich granatowych wyjazdówkach.

20:34

Kilka zmian w porównaniu z ostatnimi meczami obu drużyn. W Borussi nie ma Piszczka, Jojicia, Kagawy, Ramosa.

W Arsenalu brakuje Debuchy'ego, Monreala, Flaminiego.

19:59

Ławki rezerwowych obu zespołów:

Borussia Dortmund: Langerak, Ginter, Bandowski, Kagawa, Jojić, Amini, Ramos.

Arsenal Londyn: Ospina, Chambers, Rosicky, Oxlade-Chamberlain, Cazorla, Podolski, Campbell.

19:55

Mecz ten rozegrany zostanie w ramach fazy grupowej Ligi Mistrzów. W grupie D rywalizują jeszcze Galatasaray Stambuł i Anderlecht Bruksela.

19:53

Już tylko minuty dzielą nas od hitowego meczu na Signal Iduna Park, gdzie Borussia Dortmund podejmie Arsenal Londyn!