Sobota, 4 października 2014, godz. 15:30
Górnik ŁęcznaGórnik Łęczna
1 : 0
Korona KielceKorona Kielce
17:25

Dodam, że nieźle wypadł także bramkarz żółto-krwistych Cerniauskas, który obronił kilka groźnych sytuacji w tym rzut karny. Do zobaczenia !

17:24

Niezły mecz Górników, z dobrej strony pokazał się szczególnie Cernych. W drużynie gości zawiódł głównie Dejmek, który w głupi sposób osłabił drużynę, natomiast im plus wypadł zdecydowanie Trytko, któremu zabrakło wsparcia partnerów z drużyny. Górnik zasłużenie wygrywa po bramce Cernycha, asystę zapisuje Patrik Mraz. Górnicy awansują zatem na 7 lokatę, a Korona pozostaje przedostatnia. Dziękuję za uwagę, Piotr Jacek Smoluch.

94'

Koniec spotkania ! Trzy punkty zasłużenie zostają w Łęcznej!

93'

Teraz ładnie pokazał się Cernych, ale minimalnie spalił, w porę zamknął linię Ouatarra.

92'

Kiełb fauluje mijającego go Mierzejewskiego, który prosi o zmianę. Limit jednak już wykorzystany.

91'

Bonin ma pretensje do Szałachowskiego, słuszne zresztą, zagalopował się w dryblingu zawodnik Górnika.

0'

4 minuty doliczone, a my mamy zmianę. Boisko opuszcza, a wchodzi z numerem 19 Nabil Aankour.

89'

Janota ! Uderzył na bliski słupek, zauważył źle ustawionego Prusaka i tylko brak precyzji sprawił, że Korona dalej przegrywa.

88'

Trytko ! Ponownie świetnie wywalczył pozycję, nieprzepisowo zatrzymał go Bozić, będzie rzut wolny z 30 metra.

87'

Dos Santos pokazał teraz dobrą technikę, ale koledzy zepsuli tą akcję.

86'

Mraz fauluje przed polem karnym, Korona ma rzut wolny z 25 metra.

85'

Mamy zmianę, na boisku jest już Chiżniczenko, opuszcza je Kamil Sylwestrzak. Ofensywna zmiana Ryszarda Tarasiewicza.

85'

Chiżniczenko przygotowany do zmiany.

85'

Cernych świetnie minął obrońce, wycofał piłkę z pod linii do Bonina, ten jednak zablokowany, a kolejna próba wysoko nad bramką! Dobra akcje Cernycha.

83'

Świetnym wślizgiem Petrov przerywa szarże Hasaniego.

80'

Ależ Michał Janota błysnął w środku pola, minął kilku rywali dograł do Dos Santosa, który niestety niecelnie podawał w kierunku Kiełba.

79'

Będzie kartka! Jest kolor żółty ! Ostre wejście Petrova, które zatrzymało Cernycha wychodzącego na czystą pozycję.

77'

W odpowiedzi Bonin próbował zaskoczyń wysuniętego Cerniauskasa, ale minimalnie za wysoko uderzył były gracz Korony.

76'

Ponownie indywidualna próba Trytki, ale zbyt lekko i w dodatku obok bramki.

75'

Strzał Mraza zablokowany ! Chwilę później Cernych skacze do głowy, ale uderza niecelnie. Nieznacznie pomylił się Litwin.

73'

Właśnie on opuszcza murawę, Nikitovic, pełniący zwykle funkcję kapitana, kolejna żywa legenda Łęcznej melduje się na placu gry.

72'

Leży na murawie teraz zawodnik gospodarzy, po łysinie poznaje, że jest to Pruchnik

72'

Outarra do Trytki, ten ponownie ładnie się zastawił, odegrał do kolegi jednak ten uderza obok prawego słupka bramki Prusaka.

70'

Fantastyczna parada bramkarza Korony, dobitka okazała się niecelna i mamy rzut rożny.

69'

Niesamowite! Świetnie broni ten techniczny mierzony strzał Cerniauskas !

68'

Rzut karny! Ręką zagrał zawodnik Korony po strzale niepilnowanego zawodnika. Strzelać będzie Tomasz Nowak !

67'

Szałachowski na lewo do Mraza i mamy rzut rożny po tym jak piłka odbiła się od Malarczyka. Tym razem to Nowak będzie wykonywał ten stały fragment gry.

66'

Trytko sprytnie przepchnął dwóch obrońców, wywalczył pozycję i uderzył. Mamy rzut rożny, Korona to dziś jednoosobowa armia w postaci Trytki.

66'

Zmiana w zespole gospodarzy, boisko opuści Mirosław Bożok, wchodzi na nie żywa legenda Łęcznej, Sebastian Szałachowski !

65'

Teraz świetnie poradził sobie Nowak z dwójką obrońców w środku pola.

65'

Żółta kartka i rzut wolny, przewinił Michał Janota.

64'

Bonin świetna piłka do Cernyha, ten niecelnie podaje, a gdy piłka do niego wraca, uderza! Piłka trafia w Ouatarre, mogło tu być zagranie ręką ! Po chwili uderza Grzegorz Bonin i świetą paradą popisuje się Cerniauskas.

63'

Faul Kiełba, agrysywnie zaatakowal Mraza.

62'

Pojedynek główkowy z Cernychem nie stanowi dla Ouatarry żadnego problemu...

60'

Teraz było groźnie ! Nieporozumienie bramkarza z obrońcą mógł wykorzystać Hasani, jednak nie trafił czysto główką. Teraz Fedor Cernych ponownie spróbował szczęścia, jednak zbyt blisko środka bramki, takiej piłki Cerniauskas na pewno nie przepuści.

59'

Długa piłka na Trytkę, pewnie futbolówkę chwyta Prusak na 10 metrze.

58'

Hasani! Zbierał się do uderzenia z 25 metrów, w ostatniej chwili Petrov wybija mu piłkę!

57'

Nowak dośrodkował w pole karne, Bonin jednak zbyt mocno podszedł pod piłkę, która szerokim łukiem omija bramkę Cerniauskasa.

57'

Faul w ofensywie, tym razem to Trytko odgryzł się Szmatiukowi.

56'

Bonin szarżował w pole karne, świetnie odebrał mu piłkę Ouatarra.

56'

Kapitanem jest oczywiście Piotr Malarczyk.

55'

Mraz faulowany, przez kapitana gospodarzy , na środu boiska.

46'

Ominęła nas zmiana Hasaniego w przerwie, na boisku nie widzę już Burcharda.

51'

Pojawił nam się tutaj Jacek Kiełb przy ławce rezerwowych, musiał tam ucierpieć przy dośrodkowaniu. Zaraz jednak wróci na murawę.

49'

Nowak wywalczył stały fragment gry, Pruchnik jednak dośrodkował niecelnie.

49'

48'

Niesamowite uderzenie Pruchnika z około 30 metrów, Cerniauskas byłby bez szans! Uratowała go poprzeczka!

47'

Korona teraz zagrała agresywniejszym pressingiem, wychodzą jednak spod niego umiejętnie gospodarze.

46'

Pylypczuk w przerwie opuścił murawę, a jego miejsce zajmuje Bernardo Dos Santos.

46'

Zaczynamy drugą część, przy piłce Trytko.

16:31

Obie jedenastki już na murawie za chwile zaczniemy drugą część. W pierwszej pokazał się Cernych, zdobywając ładną bramkę głową, po dośrodowaniu Mraza z rzutu rożnego. Negatywnie wyróżnił się Radek Dejmek, zaliczając głupią czerwień już w 28 minucie spotkania. Ciężka sytuacja Koroniarzy.

48'

Janota! Nad murem ale i nad bramką. Sędzia kończy pierwszą połowę.

48'

Trytko ponownie faulowany w walce o piłkę, rzut wolny tuż sprzed pola karnego. Przy piłce Kiełb, Janota, i Pylypczuk, będzie groźnie.

46'

Cały zespół Korony pod własną szesnastką, tylko Trytko na desancie.

45'

Rzut rożny z prawej strony po desperackim wybiciu obrońcy. Piłkę wrzuci oczywiście Patrik Mraz. 2 minuty doliczone.

44'

Teraz spięcie w polu karnym gospodarzy, znów leży Prusak, przy próbie interwencji wpadł na niego Trytko. Już sytuacja zażegnana, najbardziej aktywny był tutaj Bozić.

43'

Szmatiuk fauluje Trytkę w walce o górną piłkę , rzut wolny na 30 metrze. Janota przy piłce.

43'

Zbyt mocne uderzenie Cernycha prostym podbiciem. Ma armatę w nodze Litwin.

40'

Trytko zgrał piłkę do Kiełba, ten jednak nie opanował futbolówki. Nieźle prezentuje się dziś Trytko jeśli chodzi o zastawienie czy też zgranie piłki do partnera.

37'

Bramka ! Świetne dośrodkowanie Mraza, nieupilnowany przez obrońców zawodnik gospodarzy i mamy 1:0 !! Cernych ! Nareszcie trafił, piękna główka, samo okienko ! Cerniauskas bezradny!

37'

Rzut rożny z lewego narożnika wykona Patrik Mraz.

36'

Trytko ładnie zastawił sie i odegrał przy próbie kontry jednak nikt nie zamierzał brać udziału w tej akcji i strata.

36'

Kiełb nie zdołał odwrócić się z piłką na połowie Korony i atakują pozycyjnie gospodarze.

34'

Cernych po raz trzeci ! Tym razem zbyt lekko i nie zmuszony do wielkiego wysiłku Cerniauskas

33'

Ah, znowu Cernych ! Główka z piątego metra , po dobrym rozegraniu Górników na lewym skrzydle, jednak Litwin uderzył prosto w bramkarza gości.

31'

Ależ było groźnie ! Jęk zawodu na trybunach, Fiodor Cernych dostał świetne podanie wbiegł w pole karne i uderzył po długim rogu, mocno, ale pomylił się o jakieś 1,5 metra.

31'

Na pewno łatwiej grać się będzie teraz gospodarzom.

29'

Nadmienie, że było to zagranie ręką.

29'

Druga żółta kartka po tym jak nieprzepisowo przerwał akcje Radek Dejmek. Głupie zachowanie zawodnika Korony.

28'

Teraz groźnie kulał Pylypczuk, leży i zwija się z bólu przy bocznej lnii. Sędzia nie przerwał gry.

27'

Wrzutka z linii obrony w pole karne Górnika, piłka po głowie Bozicia ląduje " w koszyku", grającego w pomarańczowym komplecie Prusaka.

26'

Kapitan gospodarzy wstaje o własych siłach, oczywiście będzie w stanie kontynuować grę.

24'

Kiełb podczas pojedynku biegowego z obrońcą wpadł na interweniującego Prusaka, nie obędzie się bez interwencji medycznej.

22'

Niewiele dzieje się obecnie na murawie, mam nadzieję, że ten post zmotywuje piłkarzy do nieco bardziej kreatywnej gry.

21'

Sylwestrzak za wysoko do Pylypczuka i piłka po jego głowie wychodzi poza pole gry, wznowi kapitan gospodarzy.

20'

Próba ataku gospodarzy, przerwana wybiciem Outarry na aut boczny.

18'

Na murawie leży Buchardt, mocno ucierpiał po starciu z jednym z rywali, fizjoterapeuci wbiegają na boisko.

16'

Za mocne podanie na prawą stronę do Mierzejewskiego, sporo dziś przerzutów na boisku.

16'

Główkę wygrał teraz Ouatarra, zdecydowanie góruje w powietrzu czarnoskóry obrońca gości.

15'

A dalekim podaniem popisał się Piotr Malarczyk.

12'

Piękny cross do Pylypczuka, nareszcie udało się celnie dograć na lewą flankę, niestety kolejne niedokładne podanie kończy próbę ataku pozycyjnego.

11'

Próba prostopadłego podania do Trytki, jednak ten szybki kontratak przerwany przez Szmatiuka.

10'

Kolejny rzut rożny, tym razem z drugiej strony, piłka po plecach obrońy wyszła na aut bramowy.

9'

Teraz szarża prawym skrzydłem piłkarzy górnika i z rzutu rożnego dorzucać będzie Patrik Mraz.

9'

Znów próba crossowego podania do Sylwestrzaka, jednak ponownie niecelnie, i piła po koźle ląduje w rękach bramkarza gospodarzy.

7'

Faul na Burchardzie z prawej strony boiska, na około 35 metrze.

7'

Crossowe podanie do Sylwestrzaka, nie opanował jednak futbolówki na lewej stronie i wznowi Prusak.

6'

Teraz zagranie ręką odgwizdał arbiter.

6'

Bonin podanie górą do Cernycha, opanował piłkę Litwin, nie zatrzymał go Ouatarra, Górnik utrzymuje się przy piłce na połowie gości.

5'

Teraz próba rozegrania obrońców żółto-krwistych, zakończona stratą , aut dla Górnika z prawej strony przy linii środkowej.

4'

Głupia strata, podanie wszerz boiska piłkarza gospodarzy zakończyło się stratą. Korona jednak zbyt wolno zbierała się do tej kontry i w efekcji nic z tego nie wyszło.

3'

Górnik w ataku pozycyjnym, rozegranie akcji od linii środkowej.

2'

Rozegranie do tyłu i Prusak dalekim wybiciem traci piłkę, udało się ją jednak szybko odzyskać. Za długie jednak podanie na lewą flankę i wznowi od autu Korona.

1'

Mierzejewski i Cernych już w kole środkowym i zaczynamy spotkanie!

15:28

Przywitanie obu zespołów, rzut monetą i minuty dzielą nas od pierwszego gwizdka.

15:26

Zawodników na murawę wyprowadzą młodzi piłkarze Viktorii Parczew.

15:22

Koniec rozgrzewki, Spiker wymienia składy i za około 7minut pierwszy gwizdek pana Złotka.

15:18

Na Stadionie pojawiają się już obie zorganizowane grupy kibicowskie. Do Łęcznej przyjechało około 150 fanów żółto-krwistych.

15:12

Jak na większości Ekstraklasowych spotkań przed meczem odsłuchaliśmy między innymi Europe - Final Countdown.

15:11

Bezchmurne niebo na stadionie w Łęcznej, 15 stopni Celsjusza, idealna wręcz pogoda do gry. Pozostaje tylko dopasować się poziomem gry do warunków atmosferycznych.

15:05

Pierwszy gwizdek już za niespełna pół godziny

14:59

Popisy Jacka Kiełba na rozgrzewce! Zrobił aż dwie żonglerki :)

14:55

Sędzią dzisiejszego spotkania jest pan Mariusz Złotek ze Stalowej Woli.

14:55

Drużyny Górnika i Korony utknęły w dolnej części tabeli - Goście są przedostatni, tracąc do 14-ego Ruchu, 1 punkt. Gospodarze z kolei, mimo dobrej formy na własnym boisku są na 12 pozycji.

14:49

Przed meczem warto nadmienić, że Górnik swój ostatni mecz wygrał... w sierpniu! Korona natomiast przegrała wszystkie mecze wyjazdowe. Piłkarze obu drużyn wychodzą już na rozgrzewkę.

14:48

Ławki rezerwowych: Górnik: Rodić, Nikitovic, Sasin, Szałachowski, Buzała, Hasani, Kalkowski Korona: Małecki, Kapo, Aankour, Markovic, Dos Santos, Sobolewski, Chiżniczenko

14:46

I jedenastka gości: Cernauskas, Sylwestrzak, Malarczyk, Pylypczuk, Jovanovic, Trytko, Janota, Outarra, Petrov, Kiełb, Dejmek.

14:39

Murawę i rozgrzewkę bramkarza ostudzają strumienie zimnej wody.

14:35

Znamy składy w jakich obie jedenastki wybiegną na murawę. Gospodarze : Prusak - Mraz, Szmatiuk, Bozić, Pruchnik - Mierzejewski, Nowak, Burchardt, Bożok - Bonin, Cernych.