Śląsk WrocławŚląsk Wrocław
2 : 0
Górnik ZabrzeGórnik Zabrze
94'

Koniec meczu! Pierwsza porażka Górnika. Kibice gości mogą być zawiedzeni, bo ich drużyna dzisiaj zawiodła.

19:51

Hateley za Danielewicza.

92'

To już koniec marzeń Górnika na remis! Flavio wyszedł sam na sam z bramkarzem i podwyższył podcinką prowadzenie!

90'

Juanito zmienił Picha.

19:48

Umknęła nam zmiana w 71. minucie. Szeweluchin zmienił Gancarczyka.

88'

Sadzawicki uderza z daleka, ale Pawełek zdołał go obronić!

86'

Zmiana w Górniku. Za Jeża wchodzi Łuczak. Ofensywna zmiana, ale czy nie za późno?

85'

Flavio chciał wyłożyć piłkę koledze z zespołu, ale w ostatnim momencie interweniował powracający Danch.

82'

Mila do Picha, który poradził sobie z obrońcami, ale jego uderzenie obronił już Steinbors.

79'

Wielkie zamieszanie pod bramką Śląska! Ale było gorąco! Gdyby Madej podał dokładnie do Kosznika mielibyśmy wyrównanie!

74'

Pich doszedł do piłki przed polem karnym, ale jego uderzenie zostało zablokowane.

73'

Mańka już drugi raz doszedł do dobrej okazji, ale ponownie uderzył nad bramką.

71'

Zmiana w Śląsku. Machaj zmieniony przez Ostrowskiego.

70'

Steinbors na raty, ale skutecznie powstrzymał szarżującego w polu karnym Picha.

66'

Po kontrze Madeja Jeż centrował w pole karne Śląska, do piłki wyskoczył Sobolewski, ale nie skierował jej w światło bramki

64'

Danielewicz dobrze do Flavio, ale ten znalazł się na pozycji spalonej.

60'

Mila mógł stanąć przed dobrą okazją, ale nie najlepiej przyjął piłkę i uderzenie trafiło wprost w ręce Steinborsa.

58'

Mila próbował minąć w polu karnym Gancarczyka. W pojedynku jeden na jednego lepszy stoper Górnika.

56'

Najlepsza akcja Górnika chyba w tym meczu. Kończył ją na prawej stronie Mańka, ale uderzył obok słupka.

54'

Flavio najpierw źle dośrodkowuje, po chwili piłka do niego wraca, ale uderza nad bramką.

52'

Mila wykonując rzut wolny nie dośrodkowywał, ale wycofał do Dudu. Dobry pomysł, ale obrońca Śląska uderzył obok bramki.

50'

Flavio Paixiao faulowany przez Gancarczyka i zawodnik Górnika dostał żółtą kartkę.

49'

Mila dobrze pomyślał, ale nie połapał się w tym Pich, więc piłka znalazła się w dłoniach Steinborsa.

46'

W przerwie Gwaze zmieniony przez Mańkę.

46'

Wznawiamy spotkanie! Miejmy nadzieję, że w drugiej połowie będzie ciekawiej!

45'

Koniec pierwszej połowy! Trochę zawodzi spotkanie. Śląsk jednak prowadzi zasłużenie, po przeważał w tej części gry.

44'

Kosznik faulowany na lewej stronie boiska. Rzut wolny wykonywał Robert Jeż, ale uderzył w Kosznika, który źle był ustawiony.

41'

To chyba powinno być 2:0 dla Śląska! W przeciągu kilku sekund Steinbors obronił chyba trzy strzały z kilku metrów zawodników gospodarzy! Były one mocne, ale niezbyt celne, co ułatwiło nieco zadanie bramkarzowi Górnika!

36'

Prostopadłe podanie Mili do Paixao, a ten bez problemów pokonał Steinborsa. Bramki jednak nie powinno być, bo zawodnik Śląska w momencie podania był na spalonym.

34'

Gol! Gol! Flavio Paixao!

30'

Rafał Kosznik znalazł się z piłką na lewej stronie i dośrodkował w pole karne, ale to kompletnie mu nie wyszło. Od bramki Śląsk.

29'

Zachara przechytrzył Celebana, wyprzedził go i padł na murawę. Sędzia nie wskazał jednak na 11 metr.

28'

Daleka piłka do Paixao, ale zbyt mocna i bez problemu złapał ją Steinbors.

26'

Sebastian Mila dyskutował z sędzia i otrzymał żółtą kartkę.

24'

Rzut rożny dla Śląska. Główkował Danielewicz, ale nad bramką.

23'

Rzut rożny po faulu na Gergelu wykonywał Gancarczyk. Wywalczył jednak tylko piłkę z autu.

20'

Madej ostro fauluje Celebana i mamy żółtą kartkę dla gracza Górnika.

18'

Paweł Zieliński powstrzymał groźny atak Górnika tuż przed polem karnym Śląska, odbierając piłkę Jeżowi.

15'

Była szansa dla Górnika po ciekawie rozegranym rzucie wolnym. Piłka trafiła ostatecznie do Kosznika, który uderzał nad bramką. Nie zauważył on Madeja, który lepiej był ustawiony.

11'

Widoczna przewaga Śląska. Rzut wolny wykonywał Machaj, ale poradzili sobie pewnie goście.

9'

Gergel fauluje Dudu i będzie żółta kartka dla Słowaka.

9'

Deszczowa pogoda sprawia psikusy. Rzut wolny wykonywał Machaj. Było zamieszanie, ale piłka wyszła ostatecznie poza boisko.

7'

Droopa złożył się bardzo ładnie do uderzenia, ale w porę zablokował je Adam Danch. Gdyby tego nie zrobił piłka mogłaby wpaść do bramki.

5'

Akcja Górnika. Gwaze do Madeja, a ten z pierwszej piłki do Jeża. Słowak nie zrozumiał jednak intencji byłego gracza m.in Śląska Wrocław.

3'

Gwaze podał do Gergela, a temu zawodnicy Śląska zostawili dużo miejsca. Ładne uderzenie Słowaka po ziemi, ale obok słupka.

2'

Deszczowa pogoda we Wrocławiu. Gwaze już dwa razy się poślizgnął.

1'

Rozpoczynamy spotkanie Śląsk - Górnik! Musi być ciekawie!

17:54

W przypadku wygranej Górnik powróci na pierwsze miejsce. 3 punkty dla Śląska pozwolą im się zbliżyć nawet do trzeciej lokaty.

17:44

- Śląsk, zwłaszcza u siebie, jest bardzo mocną drużyną. Tak więc na pewno czeka nas ciężki mecz i nie będzie łatwo o kolejne trzy punkty - stwierdził w rozmowie z oficjalną stroną Górnika Zabrze Robert Jeż.

17:39

Składy Górnika i Śląska są identyczne jak przed tygodniem.

17:35

Górnik Zabrze jest obok Cracovii jedynym zespołem w polskiej T-Mobile Ekstraklasie, który od początku sezonu stara się grać w coraz popularniejszym ustawieniu z trójką obrońców. Taktyka, której renesans obserwujemy od niedawnych mistrzostw świata w Brazylii wydaje się idealnie pasować do składu osobowego jakim dysponuje trener Dankowski

17:33

Ekipa 14-krotnych mistrzów Polski przed startem kolejki była liderem ligowej tabeli z 14 punktami na koncie i bardzo dobrym stosunkiem bramek 12:2

17:30

Odkąd trenerem Śląska Wrocław został Tadeusz Pawłowski, WKS nie przegrał na własnym obiekcie ani jednego meczu. Wojskowi przed własną publicznością są niepokonani od 10 spotkań ligowych - wygrali w tym czasie 6 pojedynków (z Lechią Gdańsk, Zagłębiem Lubin, Widzewem Łódź, Cracovią, Ruchem Chorzów i Zawiszą Bydgoszcz) i zremisowali 4 (z Legią Warszawa, Górnikiem Zabrze, Podbeskidziem Bielsko-Biała i Cracovią).

17:28

Ławka rezerwowych Górnika: Kasprzik, Szeweluchin, Oziębała, Plizga, Mańka, Małkowski, Łuczak

17:24

Ławka rezerwowych Śląska Wrocław: Wrąbel, Juanito, Hateley, Dankowski, Ostrowski, Pawelec, Pałaszewski

17:18

We Wrocławiu natomiast nie zagra Błażej Augustyn, który jeszcze rok temu był przymierzany do zespołu z Oporowskiej. Jego miejsce na obronie zajmie Adam Danch.

17:14

Witamy podczas relacji LIVE z sobotniego meczu, w którym Śląsk Wrocław podejmie Górnika Zabrze.