To jednak nie koniec walki o utrzymanie w Bundeslidze, Mainz nie miało dziś żadnych atutów, aby odmienić losy spotkania. Za wspólnie spędzony czas dziękuje Sebastian Chmielak, miłego wieczoru!

20:22

93'

Arbiter kończy mecz, sympatycy VfB mogą dziś odetchnąć! Stuttgart - Mainz 2:0.

92'

Stuttgart zmniejszy stratę do poprzedzających zespołów, teraz VfB będzie tracił jedno oczko do miejsca barażowego.

91'

Noveski minął się z futbolówką, na szczęście do piłki dopadł Karius!

90'

Arbiter doliczył trzy minuty do regulaminowego czasu gry.

91'

Romeu zmienia Die.

90'

Kontra za kontrę, gospodarze z a bardzo kombinują pod bramka Mainz!

88'

Timo Werner pojawi się w miejsce Kosticia.

87'

Christian Clemens za Bungerta melduje się na murawie

87'

Ginczek strzelał z 10. metra, to powinno być 3:0!!!

86'

Gospodarze nastawili się na kontry, Kostic popędził z piłką i uderzył na bramkę Kariusa, ale zawodnik FSV broni.

81'

Jak Stuttgart wygra, to będzie piąty kolejny mecz bez porażki na własnym obiekcie.

80'

Harnik wyłożył piłkę na 10. metr, a tam do niej dopadł Kostić, który mocnym strzałem trafił do siatki!

79'

Kostić!! 2:0!!!!!!

78'

Alexandru Maxi za Didaviego, który z bramką kończy udział w dzisiejszym mecz. .

77'

De Blasis był bliski strzelenia bramki, minimalnie przestrzelił!

76'

Pablo de Blasis za Geisa. Druga roszada w ekipie FSV.

74'

Ginczek uderzył z rzutu wolnego wprost w Kariusa.

72'

Kostić dośrodkował w pole karne, tam do piłki dopadł Ginczek, który nie trafił w bramkę gości.

71'

Geis uderzył z rzutu wolnego nad bramką Ulriecha.

69'

Didavi niepotrzebnie fauluje na 30. metrze. Żółta kartka dla zawodnika gospodarzy.

68'

Didavi zdecydował się na uderzenie z ok. 40 metrów, piłka skozłowała przed Kariusem i wpadła do siatki!!!

66'

Didavi!!!!! 1:0!!!!!!!!

64'

Ja-Cheol Koo pojawił się w miejsce Moritza.

64'

Bardzo słabo rozegrany rzut wolny, prosta strata gospodarzy.

63'

Kostić faulowany tuż przy linii końcowej.

62'

Malii zagrywał prostopadle do Okazkaiego, ale szybszy bramkarz Stuttgartu.

61'

Jedna z nielicznych akcji FSV Mainz, jednak zagranie Okazakiego wyłapuje Ulreich.

19:46

59'

Kolejna sytuacja VfB, jednak Harnik nie postarał się, Austriak nie powalczył o piłkę.

57'

Posiadanie piłki 56% do 44% na korzyść podopiecznych Stevensa.

55'

Goście z Moguncji szarpnęli do przodu, jednak Die wybił piłkę poza boisko.

53'

Kolejny korner dla gospodarzy, ale nadal bez efektu bramkowego.

52'

Arbiter przerywa grę , gdy piłka była już zagrana z narożnika boiska, Bell faulował jednego z rywali.

51'

Antonio Ruediger wybił piłkę na rzut rożny.

50'

Jeszcze 40 minut nadziei kibiców VfB, na korzystny wynik swoich ulubieńców.

49'

Żaden z trenerów nie zdecydował się w przerwie na dokonanie zmian.

48'

Dośrodkowanie w pole karne Mainz, a tam Harnik z kilku metrów spudłował strzałem głową.

46'

Od środka tym razem zaczynają goście z Moguncji, gramy!

19:31

Obie drużyny są już na murawie, za chwilkę arbiter wznowi grę!

45'

Koniec pierwszej odsłony, do przerwy na Mercedes-Benz Arena bez bramek!

44'

Głupia strata Mainz po prawej stronie boiska w okolicach pola karnego VfB.

42'

Korner dla gospodarzy, ale Ginczek faulował jednego z rywali.

41'

Kostić wrzucił piłkę, ta trafiła przed pole karne do Gentnera, który uderzył, a piłka po drodze odbiła się od defensora FSV. Do futbolówki dopadł Ginczek, który fatalnie przestrzelił!

39'

Wreszcie uderzenie na bramkę Ulreicha, Geis uderzył z rzutu wolnego, ale piłka ląduje w rękawicach bramkarza VfB.

38'

Didavi uderzył nad poprzeczką!

37'

Didavi faulowany tuż przed polem karnym!

36'

Karius odbił piłkę, zza pola karnego huknął Didavi, a piłka odbija się od słupka!!!

35'

Akcja, za akcję, teraz Kostić wywalczył rzut rożny.

32'

Okazaki faulowany przez Gentnera w środkowej strefie boiska.

31'

Stuttgart konstruuje kolejny atak pozycyjny, wszyscy czekamy na gola na Mercedes-Benz Arena.

29'

Ginczek uderzył bardzo mocno, ale tylko w mur.

28'

Arbiter odgwizdał niebezpieczne zagranie głowa, będzie stały fragment gry dla VfB.

26'

Moritz napomniany słownie za faul na Kleinie.

23'

Teraz mamy do czynienia z dużą ilością pojedynków w środku pola.

20'

Mainz sporadycznie zbliża się pod bramkę gospodarzy, ale jak na razie bez większych efektów.

20'

Mainz nadal bez strzału,.

18'

Didavi za mocno zagrywał wzdłuż bramki, napór VfB nadal trwa.

16'

Didavi uderzy mocno z 20. metra, borni jednak Karius!

18:45

14'

Noveski nieprzepisowo powstrzymywał Ginczka, żółta kartka dla doświadczonego defensora FSV.

13'

Yunus Malli przesadził w polu karnym, zbyt długo zwlekał ze strzałem i stracił piłkę.

12'

Harnik faulował jednego z rywali.

10'

Mainz , jak na razie nie potrafi zblizyc się pod bramkę Ulreicha.

9'

Kontra gospodarzy, jednak Didavi zagrał niedokładnie do Gentnera.

8'

Mocny początek gospodarzy, którzy chcą szybko zdobyć bramkę.

7'

Die oddał bardzo słaby strzał z dystansu.

6'

Dwa rzuty rożne pod rząd dla gospodarzy, defensywa Mainz radzi sobie z tymi zagraniami.

5'

Kostić zagrał do Didaviego, a ten z kilku metrów nie trafił do bramki strzeżonej przez Kariusa! Powinno być 1:0!!!

4'

Gospodarze występują w białych trykotach, a goście w granatowych.

3'

Klein łapie bardzo szybko żółtą kartkę po faulu na Sampiero.

2'

Mainz radzi sobie z tym stałym fragmentem gry.

1'

Ginczek szarżował, a w ostatniej chwili Noveski wybił piłkę poza boisko, będzie korner dla VfB

18:31

Od środka zaczynają gospodarze, gramy!

18:30

Oba zespoły już są na murawie za chwilkę zaczynamy!

18:29

Rezerwowi Mainz: Kapíno – Allagui, K. Ja-cheol, De Blasis, Díaz, P. Joo-ho, Clemens.

18:28

Rezerwowi: VfB Vlachodimos – G. Sakai, Niedermeier, Romeu, Werner, Abdellaoue, Maxim.

18:27

Goście z Moguncji zajmują 11. lokatę i maja 37 pkt. na koncie, zatem gościom ani puchary, ani spadek nie grozi.

18:19

Stuttgart okupuje ostatnią pozycję w tabeli i musi dziś za wszelka cenę wygrać, jeśli chce realnie myśleć o utrzymaniu się w Bundeslidze. Podopieczni Huuba Stevensa tracą cztery oczka do miejsca barażowego.

17:47

Witamy serdecznie za niespełna 45 minut rozpocznie się mecz 32. kolejki Bundesligi pomiędzy VfB a Mainz.