Schalke 04 GelsenkirchenSchalke 04 Gelsenkirchen
1 : 0
WikimediaBorussia M'Gladbach
92'

Koniec meczu w Gelsenkirchen! Gol jubilata Tranquillo Barnetty zadecydował o arcyważnym zwycięstwie Schalke 04 nad Borussią Mönchengladbach! Nieporadna ofensywa gości była dziś bezradna w obliczu świetnie dysponowanej obrony Schalke - to dzięki fenomenalnej postawie tyłów, wliczając młodego bramkarza Timona Wellenreuthera gospodarze inkasują trzy punkty. Dziękujemy za śledzenie naszej relacji LIVE!

92'

Niemal na sam koniec meczu w Gelsenkirchen żółta kartka dla Dennisa Aogo (Schalke).

90'

Ekscytująca końcówka meczu na Veltins-Arena potrwa jeszcze dwie minuty - tak zadecydował sędzia Wolfgang Stark.

88'

Solowa akcja Traore lewą stroną boiska kończy się stratą piłki - wszystko wskazuje na to, że do ostatniego gwizdka arbitra obejrzymy już tylko i wyłącznie desperackie próby zdobycia wyrównującej bramki przez Borussię.

87'

Ależ ten Raffael jest dzisiaj nieporadny! Ryzykowne wybicie Fuchsa z narożnika boiska skończyło się przejęciem piłki przez Borussię i szybkim wstrzeleniem jej w pole karne Schalke. Nieszczęsny Brazylijczyk kompletnie zaplątał się między obrońcami gospodarzy i uderzył daleko obok bramki!

84'

Na ostatnie minuty tego meczu Schalke stawia na defensywę - Dennis Aogo zmienia strzelca jedynej bramki w dzisiejszym spotkaniu, Tranquillo Barnettę.

83'

Wrzutka wszędobylskiego Traore precyzyjna jak z automatu, nadciągający Raffael w ułamku sekundy wyprzedzony przez młodego bramkarza Schalke!

82'

Po kornerze dla Schalke niecelnie strzelał Nastasić, sędzia Stark i tak odgwizduje faul jednego z zawodników gospodarzy przy okazji przepychanki w obrębie pola karnego.

81'

Siedmiu wspaniałych w polu karnym Schalke przy okazji rzutu wolnego wykonywanego przez Ibrahimę Traore, do zagrania rezerwowego Borussii pierwszy wyskoczył jednak Timon Wellenreuther.

78'

Jęk zawodu kibiców z Mönchengladbach po tym, jak Granit Xhaka zmarnował rzut wolny ze znacznej odległości i huknął w sam środek muru złożonego z piłkarzy Schalke.

76'

Na ławkę rezerwowych powędrował Patrick Hermann (Borussia), bojowe zadanie przed Branimirem Hrgotą.

74'

Mecz w Gelsenkirchen nabiera rumieńców, a jednym z głównych podejrzanych w tej sprawie jest nie kto inny, jak Kevin-Prince Boateng! Gwiazdor Schalke właśnie strącił futbolówkę głową kilka metrów nad bramką Borussii!

72'

Jest zmiana w ekipie Schalke - Maxim Choupo-Moting ustępuje miejsca Leroyowi Sané.

71'

Co wyrabia Joël Matip?! Stoper gospodarzy w tak niefortunny sposób główkował we własnym polu karnym, że prawie... przelobował własnego bramkarza! Piłkę na rzut rożny odprowadził jeszcze Uchida!

70'

Szalone kilkanaście sekund Kevina-Prince Boatenga! Najpierw kompletnie niepotrzebny lob z kilkudziesięciu minut ląduje w rękach Sommera, chwilę potem podanie w tempo od Choupo-Motinga przecięte w fenomenalnym stylu przez nadciągającego z odsieczą Xhakę!

69'

Frustracja ruchliwego Traore po tym, jak piłka wychodzi na aut zanim zdążył ją zagarnąć do siebie. Mamy nieodparte wrażenie, że jeśli ktoś ma odwrócić losy tego meczu, to właśnie Gwinejczyk!

65'

Zaledwie kilkadziesiąt sekund po wejściu na boisko Traore już nęka obronę Schalke! Strzał z ostrego kąta instynktownie odbija Wellenreuther, piłkę sprzed pustej bramki poza pole karne wybija Nastasić!

63'

Pierwsza roszada trenera Borussii - Lucien Favre sięga po Ibrahimę Traore, z boiska schodzi niemal bezużyteczny Max Kruse.

62'

Dośrodkowanie Thorgana Hazarda w przysłowiowe maliny. Chciałoby się powiedzieć, że Belg dzisiaj zawodzi, ale nie jest osamotniony - ofensywa Borussii jest dzisiaj w kiepskiej formie.

60'

Gwizdek sędziego milczy po tym, jak Nastasić niemal siłą powalił Raffaela w polu karnym! Wcześniejsze podanie Jantschkego było palce lizać, ale na Serba nie ma dzisiaj siły!

56'

Roztrzepana obrona Borussii pozwoliła Högerowi na wygarnięcie piłki i odegranie do Boatenga, na szczęście dla gości gwiazdor Schalke nie zrobił użytku z podania swojego kapitana.

53'

Kruse nadepnięty przez Höwedesa, kapitan Schalke potraktowany przez arbitra z litością i nie ogląda żółtej kartki.

50'

Hazard krąży wokół pola karnego Schalke jak jastrząb, ze strony Belga zabrakło najważniejszego - dośrodkowania w kierunku któregoś z kolegów z zespołu.

46'

Zaczynamy drugą połowę na Veltins-Arena! Jakby ktoś dopiero zaczął śledzić mecz z nami, telegraficzny skrót: odwołany alarm bombowy, świetna centra Boatenga, bramka Barnetty w 250. meczu w Bundeslidze i prowadzenie Schalke! A teraz gramy - czas na drugie 45 minut!

21:29

Na przerwę z prowadzeniem schodzą piłkarze Schalke, jednak trzeba przyznać, że wynik jest trochę mylący - jedna sprawna akcja z udziałem Kevina-Prince Boatenga i Tranquillo Barnetty dała gospodarzom prowadzenie, którego bronili niemal przez resztę pierwszych 45 minut. Borussia nie odpuściła po utracie gola, co nie zmienia faktu, że większość mozolnych ataków skrzydłami nie było w stanie sforsować pięcioosobowej obrony dowodzonej przez Roberto Di Matteo. Do zobaczenia za niecały kwadrans!

46'

Kilkanaście sekund po upływie regulaminowych 45 minut sędzia Wolfgang Stark zaprasza piłkarzy obu drużyn na przerwę! Schalke prowadzi 1:0 z Borussią Mönchengladbach po golu obchodzącego jubileusz 250. meczu w Bundeslidze Tranquillo Barnetty!

43'

Co to był za rajd! Barnetta urwał się spóźnionemu Hazardowi i wpadły w pole karne, gdyby nie ofiarny wślizg Wendta. Bez Szweda pojedynek sam na sam z bramkarzem Borussii byłby murowany!

41'

Wendt w samotnym rajdzie między obrońcami Schalke, po ograniu dwóch piłkarzy rywala zatrzymał się dopiero na Matipie. Rozegrany w mgnieniu oka kontratak gospodarzy zepsuty przez niedokładne dogranie Choupo-Motinga.

38'

Wreszcie jakaś okazja dla Schalke! Z rzutu rożnego na głowę Joëla Matipa dogrywał szczęśliwy jubilat Barnetta, główka Kameruńczyka pofrunęła nad bramką strzeżoną przez Sommera!

34'

Jantschke wykłada piłkę Raffaelowi - Brazylijczyk przytomnie wybiegł do podania kapitana Borussii i z pierwszej piłki huknął dobre kilka metrów od bramki Schalke!

32'

Kiks Barnetty na własnej połowie prowokuje groźną kontrę Borussii, Xhaka holował piłkę kilkanaście metrów, zanim zdecydował się oddać ją na prawe skrzydło do Krusego - napastnikowi gości zabrakło pomysłu na rozegranie i futbolówka wróciła do gospodarzy.

28'

Kolejne zepsute dośrodkowanie Borussii zapiszemy na konto Maxa Krusego. Nie będzie ani krzty przesady w stwierdzeniu, że goście z każdą minutą poczynają sobie coraz odważniej. Schalke stawia na spokojne neutralizowanie ataków rywala na własnej połowie.

27'

Na murawie dzieje się niewiele, kibice mogą co najwyżej liczyć na mało przyjemne dla oka migawki takie, jak faul Wendta na połowie Schalke po jednym z jego dynamicznych wypadów.

22'

Trochę niepotrzebnej brazyliany w polu karnym Borussii kończy się fatalnym pudłem Kirchhoffa z dalszej odległości.

20'

Faul Domingueza na Boatengu przerywa okupację połowy gospodarzy przez Borussię. Podopieczni Luciena Favre'a usiłują bombardować obronę Schalke ze skrzydeł - jak na razie bezskutecznie.

17'

Tak blisko gola dla Borussii! Dokłądna centra wybita w ostatniej chwili przez Höwedesa - gdyby nie obrońca Schalke, Max Kruse wbiłby piłkę do pustej bramki!

17'

Wellenreuther wystawiony na ciężką próbę przez bombę Granita Xhaki z dystansu! Młody golkiper Schalke radzi sobie z zaskakującym uderzeniem z problemami!

14'

Borussia desperacko rusza do odrabiania strat, lecz zazwyczaj kończy się tak, jak teraz - Raffael nie daje rady dwóm obrońcom gospodarzy i traci piłkę tuż pod polem karnym.

12'

Wszystko zaczęło się od fatalnej straty Wendta - piłka jak po sznurku trafiła na prawą flankę do Kevina Prince-Boatenga, skrzydłowy Schalke dograł na bliski słupek, gdzie już czyhał Tranquillo Barnetta. Szwajcar wpakował futbolówkę do siatki bez większych problemów!

10'

GOOOOOOL! 1:0 DLA SCHALKE! TRANQUILLO BARNETTA UCZCIŁ BRAMKĄ SWÓJ 250. MECZ W BUNDESLIDZE!

9'

Odrobina ping-ponga w polu karnym Schalke, piłka odbija się od trochę zaskoczonego Raffaela i ląduje w rękach młodziutkiego Timona Wellenreuthera. Młody bramkarz z Gelsenkirchen dopiero co debiutował w rozgrywkach Bundesligi w ostatnim meczu przeciwko Bayernowi.

7'

Niespodziewana wrzutka Choupo-Moutinga z prawego skrzydła trochę rozgrzała publiczność na Veltins-Arenie, jednak w polu karnym nie było nikogo, żeby wykończyć centrę Kameruńczyka.

7'

Wślizg Wendta na Uchidzie był czyściutki - gwizdek Wolfganga Starka milczy i Schalke ma jedynie rzut z autu na wysokości pola karnego przyjezdnych.

4'

Czujny Matip przerywa podanie z głębi pola w kierunku Krusego. Sam początek meczu póki co nie wyłonił wyraźnego faworyta - oba zespoły atakują na zmianę.

3'

Dobry przebój Choupo-Motinga na lewej flance, płaskie wstrzelenie piłki w pole karne kończy się fiaskiem - futbolówkę przejmuje stoper Borussii.

2'

Kruse spróbował strzału sprzed pola karnego, mocna bomba napastnika gości odbija się od obrońców Schalke 04 jak od ściany.

1'

Z małym poślizgiem, ale zaczynamy mecz Schalke 04 z Borussią Mönchengladbach! Pierwszy gwizdek Wolfganga Starka i ruszamy!

20:35

Powoli zbliżamy się do początku arcyciekawego meczu w Gelsenkirchen. Piłkarze obu jedenastek czekają na sygnał do wyjścia na murawę w tym gustownym tunelu:

20:25

Nico van Kerckhoven typuje dzisiaj wynik 3:1. Jeśli już zapraszają byłych obrońców Schalke 04 do zabawy w jasnowidza, to trochę szkoda, że nie pomyśleli o naszym Tomaszu Hajcie... Ale jakoś sobie poradzimy - piszcie swoje typy w zakładce Komentarze!

20:21

Tylko nie myślcie sobie, że pozwolimy Wam się nudzić! W oczekiwaniu na pierwszy gwizdek Wolfganga Starka zapraszamy do lektury zapowiedzi dzisiejszego meczu autorstwa Wiktora Bąka.

20:17

To nie koniec telenoweli z alarmem bombowym - organizatorzy spotkania zdecydowali, że mecz rozpocznie się z dziesięciominutowym opóźnieniem.

20:14

Na liście nieobecności w ekipie Luciena Favre'a znajduje się jedynie André Hahn. Trener Borussii zafundował za to swojemu składowi rotację i dlatego na ławce rezerwowych usiądzie dzisiaj między innymi mistrz świata Christoph Kramer.

20:12

Nie chcielibyśmy być dzisiaj w skórze Roberto di Matteo - szkoleniowiec Schalke 04 nie może skorzystać dzisiaj z kilku kluczowych piłkarzy. Do przewlekle kontuzjowanych Juliana Draxlera, Seada Kolašinaca i Jeffersona Farfána dołączył pauzujący za kartki Klaas-Jan Huntelaar.

20:10

A to ławka rezerwowych Borussii Mönchengladbach: Janis Blaswich, Mahmoud Dahoud, Ibrahima Traoré, Fabian Johnson, Julian Korb, Christoph Kramer, Branimir Hrgota.

20:10

Rezerwowi Schalke 04 to dzisiaj: Christian Wetklo, Kaan Ayhan, Felix Platte, Roman Neustädter, Leroy Sané i Max Meyer.

20:05

Mało brakowało, a dzisiejszy mecz w ogóle by się nie odbył. Przed godziną dziennik Hertener Allgemeine poinformował o... alarmie bombowym na Veltins-Arena. Całe szczęście, skończyło się na strachu i przeszukaniu kilku samochodów na stadionowym parkingu.

20:00

Serdecznie witamy wszystkich miłośników Bundesligi! Już za około pół godziny na murawę Veltins-Arena wybiegnie dwóch murowanych kandydatów do awansu do Ligi Mistrzów. Po cennym remisie w Monachium piłkarze Schalke 04 stawią czoła innemu pretendentowi do ligowego podium - Borussii Mönchengladbach. Jak na hit przystało, sędzią dzisiejszego spotkania będzie Wolfgang Stark - pierwszy gwizdek punktualnie o 20:30, a my zapraszamy na relację LIVE z tego meczu!