20:21

To tyle z mojej strony, za uwagę dziękuje Jacek Szczupak!

20:21

20:19

Bayer ostatecznie dzieli się punktami z Borussią, co ostatecznie spycha ekipę z Dortmundu na ostatnie miejsce w lidze! Przed końcem liczono jeszcze na zmianę Papadopoulosa, lecz sędzia ostatecznie nie dopuścił do tej rotacji.

92'

Koniec meczu!

91'

90'

Arbiter dolicza jeszcze dwie minuty!

88'

Stefan Kiessling dryblował w polu karnym, ale osaczyło go trzech rywali i odebrało piłkę.

86'

Pokazał się Nuri Sahin, oddając strzał z dystansu. Turek pomylił się nieznacznie.

86'

84'

Obiecujące podanie Reusa do Ramosa, jednak Kolumbijczykowi nieco odskoczyła piłka i dortmundczycy nie oddali strzału.

81'

Jeżeli Borussia Dortmund w tym meczu zremisuje, to zrobi mały krok w tył. Bowiem spadnie z 17. miejsca na 18.

79'

I właśnie teraz. Adrian Ramos zastępuje Ciro Immobile.

79'

Za chwilę szykuje nam się trzecia zmiana w ekipie BVB, wejdzie Adrian Ramos.

77'

76'

Co za okazja dla Bayeru! Aptekarze przeprowadzili szybką akcję i Gonzalo Castro stanął oko w oko z Weidenfellerem. Postanowił lobować bramkarza i przeniósł piłkę nad poprzeczką.

73'

Zmiana w drużynie Bayeru Leverkusen schodzi Hakan Calhanoglu, wchodzi Simon Rolfes.

73'

Rzut rożny nic nie przyniósł graczom Leverkusen.

72'

Sporo roboty ma dzisiaj Schmelzer, Bellarabi próbował właśnie minąć go, ale Marcel nie dał się ograć i wybił piłkę na rożny.

71'

70'

Kampl świetnie zagrał przed bramkę do niekrytego Immobile, ale on nie trafił czysto w piłkę. Z 5. metra grę wznowi Leno.

70'

Coraz więcej wskazuje na to, że spotkanie zakończy się bezbramkowym remisem. Taki wynik nie krzywdziłby żadnej z drużyn.

69'

Zmiana w drużynie Bayeru Leverkusen schodzi Josip Drmić, wchodzi Julian Brandt.

67'

Za chwilkę na boisku pojawi się Julian Brandt.

66'

Strzał Hummelsa, po dośrodkowaniu z rzutu rożnego wysoko nad bramką

65'

Zamieszanie w polu bramkowym Bayeru, ale z interwencją zdążył Calhanoglu, który wybił piłkę na rzut rożny.

64'

Dobre podanie Reusa do Immobile. Włoch zastawiał się w polu karnym, ale nic z tego nie wynikło dla dortmundczyków.

62'

Kąśliwe dośrodkowanie Drmicia w pełnym biegu do Kiesslinga, jednak najbliżej do piłki miał golkiper Borussii.

61'

Zmiana w drużynie Borussii Dortmund schodzi Kevin Grosskreutz, wchodzi Henrik Mkhitaryan.

58'

Hakan Calhanoglu chciał sprytnie rozegrać rzut rożny, jednak przechytrzył nawet swoich kolegów.

55'

Stefan Kiessling miał nieco przestrzeni na 20. metrze i postanowił oddać strzał z powietrza. Były król strzelców Bundesligi wyraźnie chybił.

54'

Lars Bender potrzebował pomocy lekarskiej, ale powrócił już do gry.

53'

51'

Bender zderzył się z Sahinem. Ten drugi już wstał, a kapitan Leverkusen ciągle leży na murawie. Oby nic groźnego się nie stało!

50'

Najlepsza szansa dla BVB! Po błędzie Calhanoglu na wolne pole wyszedł Ciro Immobile i oddał mocny strzał, który w świetnym stylu obronił Leno.

48'

Nie wiadomo komu zagrywał długą piłke Toprak, ale futbolówka spadła na pole karnym BVB i została pewnie wyłapana przez Weidenfellera.

47'

46'

Zmiana w drużynie Borussii Dortmund schodzi Łukasz Piszczek, wchodzi Neven Subotić.

45'

Zaczynamy drugą połowę! Od środka Bayer Leverkusen!

19:18

Do przerwy bez bramek na BayArena. Szybki pojedynek, ale sytuacji do zdobycia gola praktycznie nie było z wyjątkiem strzału Bellarabiego, który sprzed linii wybił Hummels. Widzimy się za niespełna kwadrans, zostańcie z nami!

45'

Koniec pierwszej połowy!

44'

W pierwszej połowie nic nie można zarzucić formacjom obronnym obu drużyn. Defensorzy wystrzegają się błędów.

44'

Bellarabi znów ubiegł obrońców Borussii i próbował wrzucić piłkę za "kołnierz" Weidenfellerowi. Bramkarz w porę zareagował.

39'

Knut Kircher pozwolił dokończyć akcję, po czym wrócił do ostrego faulu Kampla na Kiesslingu. Żółta kartka dla Słoweńca.

38'

Bellarabi świetnie minął Sokratisa i zaggrał na 8. metr do Calhanoglu, ale jego uderzenie zostaje wybite szczupakiem tuż przed linią bramkową przez Hummelsa.

36'

Wciąż lepsze wrażenie na BayArena sprawiają gospodarze. Borussii stosunkowo niewiele daje na razie Marco Reus.

35'

Obrona Leverkusen jest dzisiaj nie do przejścia! Immobile próbował przejść przez Spahicia, ale nie udała mu się ta sztuka.

34'

Drmić zagrywa piłkę ręką w polu karnym BVB. Od rzutu wolnego Weidenfeller.

32'

Strzał Calhanoglu z rzutu wolnego trafia prosto w ręce Weidenfellera.

31'

Świetny drybling Bellarabiego. Na 18. metrze od bramki został sfaulowany przez Schmelzera, który otrzymuje żółtą kartkę. Bardzo dobra sytuacja z rzutu wolnego dla Bayeru Leverkusen!

30'

28'

Nuri Sahin po rzucie rożnym próbował strzelać z około 19. metrów od bramki. Piłka po jego strzale nieznacznie minęła bramkę.

27'

Dobra piłka dograna przez Marco Reusa, piłkę wybił Wendell, który pojawił się już na boisku. Korner dla BVB.

27'

Gonzalo Castro fauluje Reusa, stały fragment gry dla BVB.

27'

Nie jest to na razie interesujące widowisko. Żadna z drużyn nie miała jeszcze klarownej sytuacji bramkowej.

26'

Na murawie leży Wendell. Miejmy nadzieję, że to nic groźnego!

25'

Dortmundczycy próbują grać kontratakami, ale Immobile nie radzi sobie z defensywą Bayeru.

22'

Podopieczni Rogera Schmidta grają wzorowo w wysokim pressingu. Gdy tylko tracą piłką, natychmiast dwóch Aptekarzy doskakuje do rywala.

21'

Tymczasem Reus fauluje Castro.

20'

Dobre podanie Hilberta do Drmića, ale ten drugi nie potrafił przyjąć piłki. Z 5. metra zacznie Weidenfeller.

20'

Bayer w ataku pozycyjnym, a Borussia nie potrafi wyjść z własnej połowy. Aptekarze szybko wymieniają piłkę.

19'

Immobile próbował centrować do Kevina Kampla, ale jego dośrodkowanie było za wysokie. Od autu Bayer.

16'

Dośrodkowanie Bendnera do Drmicia, a ten starał się jeszcze przedłużyć podanie na 7. metr. Nie wyruszył tam jednak żaden z kolegów Szwajcara.

15'

Płasko w pole karne próbował zagrywać Marco Reus, jego podanie zdołał wybić Spahic.

13'

Żółtą kartką zostaje ukarany Josip Drmić.

12'

Dobre podanie prostopadłe do wychodzącego sam na sam Immobile, ale szybszy był Leno.

12'

W środku pola zdecydowanie gubią się goście. Każde ich podanie kończy się stratą.

10'

Marco Reus dośrodkowywał, piłkę wybił Drmić. Przy piłce utrzymują się gracze z Leverkusen.

10'

Immobile założył "siatkę" Toprakowi, ale ten drugi wcześniej faulował byłego gracza Torino. Stały fragment gry dla BVB.

9'

Calhanoglu próbował strzelać z daleka, ale świetnie w defensywie Hummels.

7'

Piszczek próbował ograć Bellarabiego, ale nie wyszło mu to. Przy piłce Leverkusen.

7'

Dość wyrównany początek rywalizacji na BayArena, żadna drużyna nie osiągnęła jeszcze przewagi.

6'

Dortmundczycy próbują atakować, ale skutecznie w obronie jest Leverkusen.

3'

Szansa dla BVB, sam na sam wyszedł Ciro Immobile, ale trafił w oborońcę, który zdołał go dogonić. Przy piłce Leverkusen.

3'

Źle wykonany korner, od bramki Weidenfeller.

2'

Bellarabi założył "siatkę" Hummelsowi, ale ten zdołał jeszcze wybić piłkę. Rzut rożny dla Bayeru.

1'

Pierwsza groźna akcja Aptekarzy, na pozycję sam na sam wdarł się Bellarabi, ale uprzedził go Weidenfeller.

1'

Zaczynamy! Od środka Borussia Dortmund!

18:28

Mecz zostanie poprzedzony minutą ciszy, zmarłemu Juniorze Malandzie.

18:28

Piłkarze obu drużyn zameldowali się już na murawie. Za chwilkę zaczynamy!

18:27

Dzisiaj piłkarze BVB staną przed ciężkim zadaniem. Bayer jest w tym sezonie bardzo mocny na własnym stadionie, Borussia gra poniżej swoich oczekiwań, a dodatkowo będzie osłabiona brakiem kilku ważnych zawodników. Kibice jednak mogą liczyć na wielkie emocje na BayArena.

18:21

Jürgen Klopp napisał:
To będzie ciężki sprawdzian już na samym początku tej rundy. Nasze przygotowania były o wiele lepsze niż wyniki osiągnięte w meczach kontrolnych. Zrobiliśmy dużo i liczymy na poprawę naszej gry
18:21

Jesienią Leverkusen pokonał w Dortmundzie BVB 2:0, a pierwszy gol padł już w 9. sekundzie spotkania. W tamtym pojedynku Borussia była bardzo nieporadna i nie potrafiła stworzyć zagrożenia pod bramką gości.

18:19

Natomiast Klopp nie będzie mógł na pewno skorzystać z usług Bendera, Kehla oraz Durma. W składzie zabraknie także chorego Jakuba Błaszczykowskiego.

18:19

W drużynie gospodarzy na ten mecz zabraknie Jedvaja (uraz), Heung-min Sona i Robbiego Kruse (Puchar Azji).

18:17

Stefan Kießling strzelił w 21 spotkaniach przeciwko Borussii 8 goli. Jednak w ostatnich 12 spotkaniach przeciwko Dortmundowi, trafiał tylko dwa razy.

18:16

Olivier Kirch w ubiegłym sezonie w meczu z Aptekarzami strzelił swojego jedynego ligowego gola w barwach BVB.

18:15

18:12

18:10

Z wypowiedzi przedmeczowych trenera Schmidta i jego podopiecznych dominuje przede wszystkim szacunek dla rywala, którym będzie przedostatnia w tabeli Borussia Dortmund.

18:08

Jürgen Klopp przegrał tylko 1 z 9 meczów przeciwko Leverkusen na ich stadionie. Miało to miejsce jeszcze za czasów jego pracy w Mainz (0:2, 13. lutego 2005)

18:07

Tak wygląda fryzura Kevina Grosskreutza na dzisiejszy mecz

18:05

Ławka rezerwowych Borussii Dortmund: Alomerović, Subotić, Kirch, Mkhitaryan, Aubameyang, Kagawa, Ramos

18:04

Ławka rezerwowych Bayeru Leverkusen: Reinartz, Rolfes, Papadopoulos, Boenisch, Brandt, Kresić, Yurchenko

18:03

Po lewej stronie macie już dostępne wyjściowe jedenastki obu zespołów. Za chwilkę dodamy do nich ławki rezerwowych.

18:00

Witamy! Zapraszamy na relację live z meczu 18. kolejki Bundesligi, w którym Bayer Leverkusen podejmie u siebie Borussię Dortmund.