Werder BremaWerder Brema
2 : 1
Borussia DortmundBorussia Dortmund
17:25

Mecz zakończył się sprawiedliwym wynikiem 2:1 dla Werderu Brema, choć Borussia w ostatnim kwadransie gry była drużyną przeważającą. Strzelona bramka w 69. minucie nie dała nawet jednego punktu Dortmundczykom. Po jutrzejszych meczach dowiemy się na którym miejscu BVB zakończy ten rok. To tyle z mojej strony, za uwagę dziękuje Jacek Szczupak!

93'

Koniec meczu!

90'

90'

Trzy minuty doliczone do regulaminowego czasu gry

88'

Świetna akcja gospodarzy. Fritz zagrał do Bartelsa, a ten w sytuacji sam na sam trafił w słupek!

87'

86'

Kontra gospodarzy wyprowadzona przez Junuzovicia. Otwierające podanie w kierunku Bartelsa przeciął jednak Mitchell Langerak, który interweniował nogami na daleko przed polem karnym.

84'

Kolejny strzał głową gracza gości. Tym razem do centry Schmelzera wyskoczył Ilkay Gundogan ale uderzył w sam środek bramki, dokładnie tam stał Wolf.

80'

Po dośrodkowaniu Kagawy lekki strzał głową oddał Matthias Ginter ale bramkarz nie miał żadnych problemów z interwencją.

77'

Ależ okazja gości! Piłka szczęśliwie spadła pod nogi, stojącego na 10. metrze Kagawy, ale Japończyk uderzył dwa metry nad bramką.

77'

Po kombinacyjnej akcji, z 23 metrów wysoko nad poprzeczką uderzył Felix Kroos.

75'

Zmiana w drużynie Borussii schodzi Łukasz Piszczek, wchodzi Jakub Błaszczykowski

74'

Atak pozycyjny orzygotowują piłkarze Werderu.

74'

Do wejścia na boisko przygotowuje się Jakub Błaszczykowski!

73'

Leży na murawie Junuzović po faulu Łukasza Piszczka.

70'

Mats Hummels wykorzystał dobrą centrę Gundogana z kornera i strzałem "szczupakiem" zdobył gola.

69'

GOOLL!! MATS HUMMELS!!!

68'

Rzut rożny dla Borussii Dortmund.

67'

65'

Immobile przyczynił się swoim podaniem do utraty kolejnej bramki

63'

Hummels w dziecinny sposób został ograny przez Selke na prawej stronie boiska. Napastnik zagrał przed bramkę gdzie formalności dopełnił Fin Bartels.

62'

GOOLLLL!!! FIN BARTELS!!!

60'

Druga połowa jest kontynuacją gry z pierwszej odsłony. Borussia atakuje bez pomysłu, a zupełnie niewidoczny jest Immobile.

59'

Od autu drużyna Werderu

58'

Zmiana w drużynie Werderu schodzi Melvyn Lorenzen, wchodzi Felix Kroos

56'

Grosskreutz zagrywa do boku do Aubameyanga ten dogrywa do Kagawy, a strzał Japończyka wyszedł fatalnie.

55'

Strzał z dystansu Aubameyanga, ale piłka minęła bramkę Wolfa o parę metrów.

53'

Mnożą się niedokładne centry gości. Raz za razem piłka pada łupem stoperów Werderu.

52'

Immobile w dryblingu, podawał do Piszczka, ale ten źle dośrodkował.

51'

Źle wykonany rzut rożny przez Schmelzera.

50'

Piszczek, rykoszet, ale obok bramki. Rzut rożny dla BVB.

50'

Dośrodkowanie Piszczka, ale dobra interwencja Galveza

49'

Faulowany Kagawa, dobra okazja z rzutu wolnego dla BVB.

47'

Aubameyang ładnie wypuścił sobie piłkę, ale uprzedził go Wolf.

47'

Dośrodkowanie Schmelzera, ale niecelne.

45'

Zaczynamy II połowę! Od środka Borussia Dortmund!

45'

Zmiana w drużynie Borussii schodzi Sebastian Kehl , wchodzi Shinji Kagawa

16:18

Do przerwy oglądaliśmy słabe widowisko w Bremie. Padła tylko jedna bramka z kilku akcji Werderu. Myślimy, że druga połowa przyniesie więcej emocji. Widzimy się za niespełna kwadrans!

45'

Koniec pierwszej połowy meczu!

44'

Łukasz Piszczek dobrze zagrał w pole karne, a nadbiegający Oliver Kirch trącił piłkę w kierunku bramki...pewna obrona Wolfa.

43'

Po błędzie Hummelsa, piłkę na połowie Borussii przejął Lorenzen i natychmiast zagrał do Selke. Młody napastnik był o włos od zgarnięcia futbolówki, ale minimalnie szybszy okazał się Langerak, który dalekim wyjściem uratował swój zespół.

41'

Dortmundczycy nie mają pomysłu na zbudowanie akcji, podawają między sobą na własnej połowie boiska.

37'

Borussia Dortmund często buduje swoje akcje prawą stroną boiska.

36'

Na murawie leży Fritz, po zderzeniu Khela. Zaraz powinien powrócić na plac gry.

34'

Bardzo dobre rozegranie rzutu wolnego, ale bramki to nie przyniosło. Można powiedzieć, że obrona BVB jest "uśpiona".

33'

Grosskreutz fauluje Lorenzena. Szansa na dobrą wrzutkę dla Werderu.

32'

Po stronie BVB na obecną chwilę najaktywniejszym graczem jest Aubameyang, który stworzył najwięcej akcji dla Borussii.

29'

Akcja BVB, ale Aubameyang podaje niecelnie do wychodzącego Immobile.

27'

Ostre wejście Aubameyanga, ale arbiter nie zauważył tam fauli.

26'

Oglądamy spokojny mecz w wykonaniu Bremeńczyków, dużo podań, ale mniej strzałów oraz groźnych akcji.

23'

David Selke ładne dośrodkowanie, ale zdążył wybić piłkę wracający Marcel Schmelzer.

22'

Okres spokojnej, mało emocjonującej gry w środku pola.

22'

Dortmundczycy byli przed chwilą w polu karnym przeciwników, ale obrona gospodarzy nie dała się przejść, dzięki czemu BVB musiało się wycofać.

20'

Podania wymieniają między sobą Bremeńczycy, tym samym próbują wyprowadzić kontrę.

18'

Optyczna przewaga po stronie przyjezdnych, ale ataki pozycyjne nie przynoszą spodziewanych rezultatów.

16'

16'

Rzut wolny z ostrego kąta dla Werderu, który nic nie przyniósł Bremeńczykom.

14'

Kolejna akcja Werderu, strzał Davie Selke, który został zablokowany przez Łukasza Piszczka.

14'

Rzut rożny dla BVB.

13'

Warto przypomnieć, że Werder gra dzisiaj z "świątecznym" herbem:

10'

Wolf nieporozumienie z obrońcą, ale szczęśliwie zakończyło się to dla Werderu.

9'

Piszczek prostopadle do Gundogana, ale ten po raz kolejny traci piłkę.

9'

Gundogan próbował środkiem boiska, ale skończyło się na odbiorze piłki przez Garcie.

7'

Grosskreutz szarżował lewym skrzydłem, ale świetnie wybija piłkę Theodor Gebre Selassie

6'

Rzut rożny dla Werderu, który nie przyniósł kolejnej bramki Bremeńczykom.

4'

Garcia odważnie wbiegł środkiem pola i zagrał prostopadłe podaniew pole karne. Davie Selke wybiegł w uliczkę i technicznym strzałem po długim rogu zupełnie zaskoczył Langeraka!

3'

GOOOLLLL!!!! DAVIE SELKE!!!

2'

Faul Schmelzera

1'

Od autu Piszczek.

1'

Zaczynamy! Od środka Werder Brema!

15:27

Piłkarze obu ekip zameldowali się już na murawie. Za chwilę zaczniemy to spotkanie!

15:23

Jeszcze nigdy w historii klubu Werder Brema po szesnastu kolejkach nie miał gorszego bilansu, jak obecnie.

15:21

Aż osiem goli straciło BVB w tym sezonie w ostatnim kwadransie gry.

15:19

Pojedynek w Bremie będzie szczególny dla obrońcy Borussii Sokratisa, który w latach 2011-2012 sam reprezentował bremeńskie barwy (59 meczów w Bundeslidze, dwa gole).

15:18

W meczu Brema - Dortmund rozegranym 23 sierpnia 1963 roku padł pierwszy gol w historii Bundesligi. Jego autorem był piłkarz BVB Timo Konietzka.

15:16

Najwyższą porażkę w Bundeslidze Juergen Klopp jako szkoleniowiec odniósł właśnie w starciu przeciwko Bremie (1:6 z Mainz 27 października 2006 roku).

15:15

Tylko cztery punkty zdobyli piłkarze BVB w ośmiu meczach wyjazdowych tego sezonu (najgorszy bilans w lidze). Od siedmiu spotkań na wyjeździe pozostają bez zwycięstwa.

15:12

W tym sezonie Bundesligi Borussia odnotowała już sześć porażek w meczach wyjazdowych. Tak dużo pod wodzą Juergena Kloppa wcześniej nie ponieśli dortmundczycy jeszcze nigdy wcześniej, nawet w przeciągu całego sezonu.

15:10

Pod wodzą Jürgena Kloppa dortmundczycy wygrali dziewięć z dwunastu meczów Bundesligi przeciwko Bremie.

15:08

Borussia wygrała trzy ostatnie mecze w Bremie i to mocno przekonywująco (2:0, 5:0, 5:1).

15:08

Z ostatnich spotkań z Bremą, Borussia ma jednak dość miłe wspomnienia. Dortmundczycy wygrali sześć minionych spotkań z rzędu, ze stosunkiem bramek 16:2.

15:07

Przeciwko żadnej drużynie Werder Brema nie rozstrzygnął na swoją korzyść, przed własną publicznością więcej meczów, jak tych przeciwko Borussii Dortmund (30). Z drugiej zaś strony, dortmundczycy w Bremie odnotowali historycznie najwięcej porażek (30).

15:04

Pod presją do ostatniego meczu w tym roku przystąpi Borussia Dortmund. Sytuujący się na szesnastym miejscu w tabeli podopieczni Juergena Kloppa muszą w sobotę pokonać Werder Bremę. W przeciwnym razie grozi im zakończenie rundy jesiennej jako ostatni zespół ligi.

15:04

Ławka Borussii: Weidenfeller, Hornschuh, Kagawa, Jojić, Błaszczykowski, Sahin, Durm

15:04

Ławka Werderu: Strebinger, Busch, Hüsing, Aycicek, Hajrović, Kroos, Makiadi

15:02

Po lewej stronie macie już dostępne wyjściowe jedenastki obu zespołów. Za chwilkę dodamy do nich ławki rezerwowych, tymczasem zachęcamy do zapoznania się z zapowiedzią tego meczu.

15:00

Witamy bardzo serdecznie na relacji na żywo z meczu 17. kolejki Bundesligi, w którym Werder Brema zmierzy się z Borussią Dortmund. Mecz już za niespełna półgodziny!