VfL WolfsburgVfL Wolfsburg
21:56

Zapraszamy na kolejne relacje na ekstraklasa.net! Za uwagę dziękuję Wojciech Adamczak.

21:55

Najlepszym graczem meczu wybraliście Kevina De Bruyne. W Borussii wyróżnił się Ciro Immobile, który rozegrał chyba najlepszy mecz w żółto-czarnych barwach.

21:54

Borussia pokazała dziś dobrą piłkę, ale Wolfsburg nieprzypadkowo jest wiceliderem i potrafił przeciwstawić się skutecznością ze stałych fragmentów gry.

93'

Koniec! Remis po dobrym widowisku!

93'

Akcja ostatniej szansy Borussii. Dośrodkowanie Kircha wybija Naldo i nic tu już się dziś nie wydarzy.

90'

Obie drużyny mają jeszcze 3 minuty na przechylenie szali na swoją korzyść.

90'

Durm niepotrzebnie zdecydował się na strzał, który kompletnie mu nie wyszedł.

89'

Rykoszet po strzale Bendera. Piłka ląduje w koszyczku Benaglio.

89'

Dlaczego Klopp nie wpuszcza Błaszczykowskiego i Kagawy?

86'

Z rożnego dośrodkował Rodriguez. Naldo zupełnie niekryty na 11 metrze uderzył głową przy słupku nie do obrony. Duży błąd Kehla, który odpowiadał za Brazylijczyka.

85'

GOOOOOOOOOOOOOOOOL!!!!! Naldo głową doprowadza do wyrównania!

84'

To było już ostatnie dziś zagranie Chorwata. Zmienia go jego rodak Ivica Olic

84'

De Bruyne na skrzydło do Perisicia, który od razu wrzuca w pole karne. Najlepiej ustawiony był jak zwykle Hummels.

83'

Aubameyang zrobił użytek ze swojej szybkości i ruszył prawą stroną. Rozejrzał i dośrodkował wprost pod nogi Naldo.

81'

Subotic z dystansu uderza bardzo niecelnie.

79'

Tymczasem ofensywnej zmiany dokonuje trener Dieter Hecking. Maximilian Arnold zmienia Luiza Gustavo

78'

Fatalny błąd techniczny Grosskreutza, Niemiec jest już wyraźnie zmęczony.

76'

Immobile rozprowadzał kontrę Borussii, już wydawało się, że za długo zwlekał z podaniem do Aubameyanga. Włoch jednak kapitalnie uderzył z 20 metrów tuż przy słupku nie do obrony dla Benaglio!

76'

GOOOOOOOOOOOOOL!!!!! Immobile pięczętuje świetny występ fenomenalną bramką!

74'

A Kirch zmienia Gundogana

75'

Pierwszą żółtą kartką dziś ukarany zostaje Neven Subotic za spóźniony wślizg w nogi Dosta.

74'

Do wejścia już przygotowany jest Oliver Kirch. Czyżby Kloppa remis satysfakcjonował?

73'

72'

Teraz to Subotic podłączył się do ataku, dobrze sobie przełożył piłkę, ale wrzucił fatalnie.

70'

Trzeci już raz Dost piętą do Perisicia, który ma dziś wyjątkowo dużo ochoty do gry. Tym razem dośrodkowanie wyraźnie przeciągnięte.

68'

Dost sprytnie do Caligiuriego, który jednak się pogubił i sfaulował Suboticia.

67'

Immobile tym razem pokazał się na skrzydle. Za słabe dośrodkowanie wybija Knoche.

66'

Znów dobra dwójkowa akcja Perisicia i Dosta. Dośrodkowanie Chorwata czujnie wybija Neven Subotic

65'

Kolejna akcja Immobile. Dobrze wpadł w pole karne i uderzył bardzo mocno, ale tuż obok bramki.

63'

I zapowiadana wcześniej zmiana: kontuzjowanego Vieirinhę zmienia Daniel Caligiuri.

62'

Gundogan tym razem na skrzydle. Wstrzelenie piłki wybija Benaglio.

61'

Brazylijczyk schodzi z boiska mocno utykając, a do wejścia już szykuje się Caligiuri

60'

Vieirinha źle upadł i chyba ma problem z kostką.

57'

Po chwili Hummels z woleja po dośrodkowaniu Schmelzera uderza tuż obok bramki.

56'

Kolejna dobra akcja Immobile! Świetnym przyjęciem od razu wyłożył sobie piłkę do strzału. Mocne uderzeniu przy słupku świetnie broni Benaglio!

55'

Rodriguez na wolne pole do Perisicia, ale dobrze ubiegł go Langerak.

54'

Aubameyang strzela z 17 metrów prosto w Naldo. Gospodarze protestują, że było zagranie ręką, ale sędzia dobrze to ocenił, Brazylijczyk odbił piłkę plecami.

52'

Luis Gustavo bardzo efektowną ruletą uciekł spod krycia trzech Dortmundczyków.

49'

Ależ interwencja Langeraka! Kapitalna zespołowa akcja Wolfsburga, Perisic do Dosta, który odegrał mu piętą. Chorwat wyłożył piłkę Vieirinhi. Skrzydłowy gości z kilku metrów nie zdołał jednak pokonać fantastycznie broniącego bramkarza Borussii.

47'

Gundogan przed pole karne do Schmelzera, który nie za dobrze przyjął piłkę i chyba nie miał pomysłu co z nią zrobić, więc stracił.

46'

Od razu jest rzut rożny dla Wolfsburga. Sytuację wyjaśnia Kehl.

45'

Obie ekipy już gotowe do gry, zaczynamy drugie 45 minut!

21:00

Wyraźną przewagę w posiadaniu piłki mają goście: 61% - 39%. Wynika to z taktyki Kloppa, który nastawił swoją drużynę na pressing i szybkie przechodzenie do ataku.

20:54

Tradycyjnie zachęcam do komentowania oraz do głosowania na najlepszego gracza meczu.

20:51

Oglądaliśmy naprawdę emocjonującą pierwszą połowę, w której oba zespoły miały swoje szanse i z pewnością drugie 45 minut również nas nie zawiedzie

45'

Nic nie wyszło z akcji Wolfsburga i sędzia zaprosił obie drużyny na przerwę.

44'

W końcu do akcji podłączył się Rodriguez. Dośrodkowanie Szwajcara było za głębokie i pewnie wychwycił je Langerak

42'

42'

Schmelzer zanurkował w polu karnym, ale szybko zdał sobie sprawę z własnej głupoty, wstał i wraca na własną połowę.

41'

A wszystko zostało poprzedzone kolejną dobrą akcją Vieirinhi na skrzydle.

40'

De Bruyne jednym zamachem zgubił Kehla i Bendera i potężnie uderzył. Strzał trafił prosto w twarz Durma, który z pewnoscią będzie potrzebował chwili żeby się otrząsnąć.

37'

Świetna okazja Immobile! Gundogan kapitalnie zagrał nad całą linią obrony Wolfsburga. Włoch dobrze przyjął piłkę ale uderzył z bliska prosto w Benaglio.

36'

A trener Dieter Hecking popisał się ładną żonglerką.

34'

Gundogan dośrodkowuje z wolnego, ale najlepiej ustawiony był Naldo.

31'

Po faulu Kehla Wolfsburg miał rzut wolny na 20 metrze przed bramka Langeraka. De Bruyne uderzył obok muru i kompletnie zaskoczył Australijczyka, który nie dał rady obronić tego niezbyt mocnego strzału.

30'

GOOOOOOOOOL!!!!! De Bruyne wyrównuje z wolnego! Ależ babol Langeraka!

28'

Strata Durma skutkuje dobrym dośrodkowaniem De Bruyne, Dost jednak nie sięgnął piłki.

25'

Przejęcie Bendera i Borussia znalazła się w sytuacji 3 na 2. Gundogan jednak dogrywał zamiast strzelać i nic z tego nie wyszło.

24'

Durm na wolne pole do Immobile, który dobrze wstrzelił piłkę w pole karne. Nikt tego nie przeciął, Grosskreutz był wyraźnie spóźniony.

23'

Schemlzer dośrodkowuje zbyt głęboko i bez problemów wyłapuje to Benaglio.

21'

Immobile z dystansu w swoim stylu - dobre 5 metrów od bramki.

19'

Vieirinha chciał znów wycofać piłkę na 10 metr, ale tym razem świetnie przeczytał to Hummels i oddalił zagrożenie

17'

De Bruyne założył siatkę najpierw Suboticiowi, potem Durmowi podając do Perisicia, ale strzał Chorwata zablokowany przez ofiarnie interweniującego prawego obrońcę Borussii.

16'

Za głębokie dośrodkowanie Perisicia. Akcję próbował zamykać Vieirinha, ale nieczysto trafił w piłkę.

14'

Fatalne przyjęcie Immobile

13'

Gundogan z wolnego prosto na głowę Hummelsa. Strzał Niemca minimalnie za wysoki.

9'

Hummels odważnie wprowadził piłkę na połowę rywala i dograł do Immobile. Włoch świetnie dośrodkował do zamykającego akcję Aubameyanga, który wślizgiem wykonczył akcję. Spory błąd Rodrigueza, który nie zdołał przeciąć tego dośrodkowania.

8'

8'

GOOOOOOOOOL!!!!! Aubameyang wykorzystuje dośrodkowanie Immobile i wyprowadza Borussię na prowadzenie!

5'

Świetna okazja Wolfsburga! Vieirinha świetnie wycofał na 10 metr do De Bruyne, który stanął przed świetną szansą, jednak uderzył w środek bramki. Jego strzał odbił Langerak, a dobitka była już niecelna.

4'

Kolejna strata Wilków, Bender od razu prostopadle dograł do Immobile, ale Włoch na spalonym.

1'

Pierwsza szansa gospodarzy! Dobry pressing Gundogana, który przejął piłkę i od razu dośrodkował do Aubameyanga. Strzał głową Gabończyka jednak niecelny.

0'

Pierwszy gwizdek sędziego i zaczęli!

20:00

W ekipie Wilków jeszcze dziś awizowany był Ivica Olic, ale Chorwat ma problemy z pachwiną i w pierwszym składzie zastępuje go Bas Dost.

19:56

Na trybunach oczywiście komplet 80 tysięcy widzów, łopoczą flagi na Trybunie Południowej, zaraz zaczynamy!

19:45

Mimo, że Marco Reus wciąż jest kontuzjowany, to o nim mówi się najwięcej w ostatnich dniach. W zeszłym tygodniu podobno był już dogadany z Chelsea, ale dziś Marca podała, że już tej zimy niemiecki pomocnik odejdzie do Realu, który jest gotów wyłożyć za niego 25 mln euro.

19:38

W składzie gości zabraknie dziś Nicklasa Bendtnera, ale on zdaje się tym nie przejmować:

19:35

Wolfsburg: Grun, Arnold, Caligiuri, Klose, Malanda, Olic, Schafer

19:34

Pierwsze jedenastki znajdują się w panelu po lewej stronie, czas poznać rezerwowych. Borussia: Wiedenfeller, Ginter, Sahin, Kirch, Jojic, Błaszczykowski, Kagawa

19:27

Jeszcze wczoraj wydawało się, że obejrzymy dziś od pierwszej minuty zarówno Łukasza Piszczka, jak i Kubę Błaszczykowskiego. Piszczka nie ma w składzie z powodu problemów żołądkowych, natomiast Błaszczykowski rozpocznie mecz na ławce rezerwowych.

19:22

Na relację live z tego spotkania zaprasza Wojciech Adamczak

19:16

Mimo, że na Signal Iduna Park 14. drużyna podejmie wicelidera, to całą pewnością jest to hit 16. kolejki Bundesligi. Mecz Borussia - Wolfsburg już za 45 minut!