FC AugsburgAugsburg
0 : 4
Bayern MonachiumBayern Monachium
17:20

Bayern wygrał to spotkanie zasłużenie, Augsburg zaś zasłużenie przegrał. Gospodarze liczyli, że czekając na rywala przed własnym polem karnym, uda się urwać choćby punkt. Nic z tych rzeczy. Goście konsekwentni i w przeciągu 60 sekund rozmontowali cały zespół Augsburga. Świetna postawa podopiecznych Josepa Guardioli.

90'

Sędzia dwie sekundy przed czasem zakończył męczarnie Augsburga.

90'

Ta sytuacja podsumowuje całą grę Augsburga! Dwóch na samego Neuera i akcja kończy się... podaniem do rąk golkipera gości

90'

Nie ma już o czym pisać. Bayern podaje głównie na swojej połowie, a gospodarze stoją i się patrzą.

84'

Przyjezdnym wciąż mało. W zamieszaniu w polu karnym bliski gola był Lewandowski. Zablokowany jednak jego strzał.

82'

24 strzały Bayernu! I 5 gospodarzy...

80'

Blisko było drugiego gola Roberta! Strzelił lewą nogą z półobrotu! Drobny rykoszet i tylko korner.

79'

Obie ekipy powoli wyczekują już końca spotkania. Bayern zrobił swoje (i wiele więcej). Augsburg zaś zrobił wszystko, by przegrać. I to się udało.

74'

Druga zmiana u "Bawarczyków". Poza placem gry już Xabi Alonso, za niego na ostatni kwadrans Mario Goetze.

77'

I ostatnia zmiana tego meczu. Za zdecydowanie MVP tego spotkania, Arjena Robbena, pojawia się Thomas Mueller.

77'

Augsburg próbuje, ale to już są bardziej pobożne życzenia...

73'

...chwilę później Altintopa zastąpił Kohr.

72'

W między czasie dwie zmiany: najpierw za Wernera pojawił się Esswein...

72'

Guardiola daje pograć zmiennikom: Hojbjerg w miejsce Schweinsteigera.

72'

Podbiegł wzdłuż pola karnego Holender i płasko uderzył kontrującą piłkę. To już istny pogrom!

71'

0:4!!! Odszczekujemy!!! Mamy kanonadę! Znowu Arjen Robben!

70'

Podciągnął z futbolówką Lewandowski i uderzył po krótkim słupku tuż przy ziemi. Piłka zahaczyła jeszcze słupek i zatrzepotała w siatce!

69'

0:3!! W końcu gol Roberta Lewandowskiego!!!

68'

Robben próbował "dowinąć" lewą nogą przy dalszym słupku. Tym razem chybił.

67'

Bayern umiejętnie teraz uspokoił tempo meczu. Gospodarzom odechciało się wszystkiego.

64'

Reakcja szkoleniowca gospodarzy: Sascha Moelders pojawia się w miejsce Nikoli Djurdjicia.

63'

Cóż za miażdżące dwie minuty przyjezdnych! Rozmontowali Augsburg w tempie błyskawicznym. Tak się, niestety, kończy granie na 0:0... Nie da się taką taktyką pokonać lidera. Kara surowa za takie granie.

61'

Strzał Holendra z lewej nogi zmieścił się idealnie przy dalszym słupku i po odbiciu od niego, piłka grzęźnie w siatce! Jest już po meczu!

59'

Mamy już 0:2!!! Arjen Robben!!!

59'

Dośrodkowanie Ribery'ego z boku boiska po rzucie wolnym. Najwyżej w powietrze wyskoczył Mehdi Benatia i idealnie zmieścił futbolówkę w bramce! Zasłużony gol "Bawarczyków"!

58'

BENATIA!!! 0:1!!!

57'

Zupełnie nie widać, że mamy do czynienia z meczem 3. z 1. drużyną w tabeli. Widać z kolei, że Augsburg zajmuje lokatę na pudle trochę na wyrost.

55'

Augsburg całkowicie się cofnął

54'

Stuprocentowa okazja Francuza! Znalazł się oko w oko z Maningerem z boku pola karnego, lecz uderzył obok bramki! Co za pudło!

54'

RIBERY!!!!!!!!!!!!!

53'

Bayern coraz groźniejszy! Tym razem dobra akcja czwórki: Lewandowski, Robben, Schweinsteiger i Ribbery, zakończona płaskim strzałem tego ostatniego.

52'

Dobrze w drugą część meczu wszedł cały Bayern i sam Robert Lewandowski.

50'

Jak Alonso tego nie trafił! Hiszpan stał całkowicie sam na 7. metrze, lecz za lekko głową uderzył w kierunku bramki. Manninger świetnie interweniuje!

50'

Strzał Lewandowskiego zablokowany. Mamy korner.

49'

Augsburg atakuje po raz trzeci po przerwie! I czyni to kolejny raz groźnie. Mimo to, akcja nie kończy się strzałem na bramkę.

48'

Dobra akcja gospodarzy w kontrze, lecz wszystko skończyło się w polu karnym gości.

48'

Ribery centrował, Lewandowski głową strzelał. Ale Polak był w trudnej sytuacji, by zdobyć gola.

46'

Zadumany Robert Lewandowski. Ale ma powody do myślenia. Póki co, on sam i jego partnerzy, nie stworzyli mu wiele sytuacji (dokładnie miał tylko jedną). Zaczynamy grę po przerwie. Od środka boiska Augsburg.

16:27

FC Augsburg - Bayern MonachiumFC Augsburg - Bayern Monachium

47'

Czas na przerwę. A co powiedzieć o tym spotkaniu? Kanonady bramek w tym meczu raczej nie zobaczymy. Chcielibyśmy jednak odszczekiwać te słowa w drugiej połowie.

46'

Cóż za rajd poza pole karnego Manuela Neuera! Wyszedł na 40 metr i wślizgiem wygarnął piłkę rywalowi. To było coś!

44'

Życzmy sobie lepszego spotkania po przerwie. Chociaż gorzej już chyba być nie może, także wątpliwości, co do spełnienia życzenia, nie mamy...

42'

Rajd Robbena i wymiana piłki z Ribbery'm. Holender sygnalizował w między czasie rękę któregoś z obrońców Augsburga. Sędzia jednak niewzruszony i rzutu karnego nie dyktuje.

40'

Anemiczne uderzenie Bobadilli. Piłka ledwo doleciała do... muru.

38'

Rzut wolny dla gospodarzy już ze znacznie bliższej odległości. Mniej więcej 20 metrów do bramki.

38'

Stały fragment gry i szansa na centrę z rzutu wolnego dla Augsburga.

36'

Posiadanie: 74-26 %* Strzały: 10-3*

* - na korzyść Bayernu

33'

Świetnie mocny strzał z boku pola karnego Robbena broni Manninger! Huknął Holender ile sił! Brawa jednak dla bramkarza gości!

32'

Oglądając Bayern, musieliśmy liczyć się z tym, że będzie to Barcelona bis. Szkoda jednak, że widać to aż tak bardzo. Momentami bardzo nudne rozgrywanie "Bawarczyków".

31'

Bilans Lewandowskiego w Bayernie: 22 mecze, 9 goli, 7 asyst. Czy to dobry bilans? Pojęcie względne w tym przypadku.

30'

Bayern sprawia trochę wrażenie drużyny, która wie, że gol to tylko kwestia czasu.

29'

Lewandowski!!! To musiał być gol! Reprezentant Polski stał sam na 11. metrze, lecz jego strzał z woleja w ostatniej chwili zablokował Klavan!

27'

Altintop chciał zrobić tak zwany "zakos", jednak było to bardzo widoczne

26'

Szansa na kontrę dla Augsburga, ale braki techniczne dały się we znaki i szybko było po akcji.

24'

To w końcu mogła być bramka! Świetnie klatką piersiową do wbiegającego w pole karne Robbena zgrał piłkę Lewandowski. Holender jednak fatalnie przyjął i nie oddał nawet strzału.

22'

Rzut wolny dla gości z boku boiska, po faulu, którego nie było

22'

Mało klarownych sytuacji, jak na razie. W zasadzie to żadna. Najgroźniej było po strzale Arjena Robbena w 8. minucie.

20'

W końcu Robert Lewandowski! Skutecznie odzyskał piłkę na połowie rywala.

18'

To, co mówiliśmy, potwierdza się w liczbach: posiadanie na korzyść Bayernu w stosunku 76 do 24 %.

18'

Miejsce w tabeli Augsburga jest dość złudne. W najgorszym bowiem razie, gospodarze mogą dzisiaj spaść aż na 7. lokatę w tabeli.

15'

Po razy pierwszy goście stracili piłkę w strefie obronnej, lecz nic z tego nie urodziło się dla Augsburga.

15'

Neuer często operuje dzisiaj przed polem karnym. To chyba już trzecie udane wyjście golkipera reprezentacji Niemiec

12'

Lewandowskiego, póki co, w ogóle nie widać na boisku...

11'

Poza naprawdę nielicznymi wyjątkami, Bayern ciągle utrzymuje się przy piłce. Nie wydaje się, by takie "czekanie" wyszło gospodarzom na dobre...

10'

Faulowany w środkowej strefie boiska Halil Atlintop

9'

Znowu Robben! Podoba akcja skrzydłowego Bayernu zakończona strzałem, który znowu minimalnie minął bramkę. Tym razem rzut rożny.

8'

Ależ przymierzył zza pola karnego Holender! Futbolówka leciała przy murawie i tylko minimalnie minęła lewy słupek bramki Aleksa Manningera!

8'

ROBBEN!!!

7'

Tym razem gości. Główkował Raul Bobadilla, ale Neuer chwyta piłkę bez problemów.

6'

Po udanym dryblingu centruje Bernat, lecz wprost w golkipera Augsburga.

6'

Zatem to już 18 meczów ligowych bez porażki podopiecznych Guardioli

5'

Ciekawostka. Ostatnia porażka ligowa Bayernu to... właśnie na SGL Arena w Augsburgu, w kwietniu br.

5'

Bayern cały czas w posiadaniu piłki. Gospodarze czekają na rywala i liczą na kontry. Tym razem korner dla "Bawarczyków" po indywidualnej akcji Robbena.

4'

Rzut wolny z boku boiska. Dośrodkowanie Xabiego Alonso, po którym niecelnie główkuje Schweinsteiger.

2'

Od razu dłuższa piłka pod pole karne gości i wysoki pressing Augsburga. Gospodarze chyba nie mają zamiaru oddać kompletu punktów.

1'

No to zaczynamy!

15:28

Piłkarze obu ekip już na murawie. Za kilka chwil zaczynamy - jakkolwiek to brzmi - mecz na szczycie 15. serii spotkań w Niemczech!

15:23

Dzisiaj z kolei oczy zwrócone na Roberta Lewandowskiego, który nie trafił do siatki rywala od czterech spotkań. Ostatni gol "Lewy" zdobył w Manchesterze - w przegranym 2:3 meczu Ligi Mistrzów.

15:20

Warto przypomnieć, iż w kwietniu br. to właśnie Augsburg przerwał serię 53 meczów bez porażki Bayernu! Jedynego gola w spotkaniu strzelił wówczas Sascha Moelders.

15:20

W Bayernie dzisiaj poza kadrą Claudio Pizarro, nie zagrają też Pepe Reina, Tom Starke, David Alaba, Holger Badstuber, Javi Martinez, Philipp Lahm i Thiago Alcantara.

15:18

Podchodzimy do meczu pewni siebie, nie jako pewny przegrany

mówi szkoleniowiec Augsburga.

14:48

Rezerwowi Augsburga: Gelios, Esswein, De Jong, Kohr, Thommy, Caiuby, Mölders.

14:48

Rezerwowi Bayernu: Zingerle – Dante, Shaqiri, Götze, Müller, Weiser, Hojbjerg.

14:46

Bayern Monachium pewnie zmierza w tym sezonie po zdobycie kolejnego mistrzowskiego tytułu. Bawarczycy są liderami tabeli, a nad swoimi dzisiejszymi rywalami mają aż dziewięć punktów przewagi.

14:41

Chociaż zdecydowanym faworytem dzisiejszego starcia są piłkarze Bayernu, nie oznacza to, że gospodarze mają poddać się bez walki. W ostatnim czasie piłkarze FC Augsburg radzą sobie znakomicie i dość niespodziewanie znajduje się na 3. miejscu, mając na koncie 24 punkty. Warto także zaznaczyć, że od czterech meczów nie zaznali jeszcze smaku porażki.

14:40

14:31

Serdecznie witamy i zapraszamy na relację na żywo z meczu FC Augsburg - Bayern Monachium!