Niedziela, 26 października 2014, godz. 17:30
0 : 0
Bayern MonachiumBayern Monachium
19:25

19:25

Słaby Bayern ani razu nie zdołał dziś sforsować defensywy Gladbach. To gospodarze byli bliżej zwycięstwa, ale ich nieskuteczność im to uniemożliwiła. To tyle z mojej strony, za uwagę dziękuje Kuba Seweryn.

95'

Koniec meczu! Remis!

94'

Jeszcze wrócił na plac gry Xhaka, by tylko okazało się, że nie jest w stanie grać. Nieładne też zachowanie wściekłego Guardioli w stosunku do sędzi technicznej.

93'

Jeszcze Sommer wygrywa pojedynek z Pizarro!!! To mogła być piłka meczowa!

91'

Xhaka chyba nie będzie w stanie kontynuować gry. Gladbach będzie grać w dziesiątkę w doliczonym czasie gry.

91'

Trzy minuty doliczone do tego spotkania.

90'

Uderzenie z dystansu Lewandowskiego po rykoszecie trafia w ręce Sommera.

90'

Pizarro na spalonym, a mamy też ostatnią zmianę wśród gospodarzy. Raffaela zastępuje Hazard.

89'

Niewiele zabrakło teraz po strzale z narożnika pola karnego Bernata! Skrzydłowy Bayernu uderzył płasko minimalnie obok bramki!

88'

Traore teraz w polu karnym przegrał pojedynek siłowy z Benatią.

87'

Dośrodkowanie z lewej strony Traore w pole karne, gdzie dobrze interweniuje były gracz Gladbach, Dante.

84'

Mario Goetze zostaje zablokowany w polu karnym rywala, a po chwili zmienia go na boisku Shaqiri.

83'

Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Alonso ponownie najlepiej ustawiony był Dominguez, który wybił piłkę.

81'

... oraz Johnson za Herrmanna.

81'

Podwójna zmiana w Gladbach. Schodzą skrzydłowi! Traore za Hahna.

79'

Jeszcze jedna kontra Gladbach kończy się potężnym strzałem Raffaela z 16 metrów, który dobrze odbija Neuer! Rzut rożny już nie przyniósł zagrożenia pod jego bramką.

78'

Goetze w starciu ze Stranzlem upadł w polu karnym, ale obrońca Gladbach trafił w piłkę i słusznie nie było karnego.

74'

Claudio Pizarro zmienia Thomasa Muellera.

72'

To nie jest dobry mecz Bayernu Monachium. Podopieczni Guardioli mogą być szczęśliwi, że w tym spotkaniu nie przegrywają.

69'

Sommer odważnie uprzedził teraz napastnika Bayernu po ostrej centrze Bernata.

67'

NEUER! Kapitalna interwencja! Dośrodkowanie z rzutu wolnego Raffaela zmierzało do bramki Bayernu, ale bramkarz reprezentacji Niemiec zdołał jeszcze odbić piłkę!

66'

Borussia Moenchengladbach - Bayern MonachiumBorussia Moenchengladbach - Bayern Monachium

66'

Franck Ribery zmienia Rafinhę.

66'

Po rzucie rożnym dla Gladbach Dominguez uderza głową ponad poprzeczką!

63'

Żółta kartka dla Benatii.

62'

Wreszcie coś wyszło Bayernowi! Goetze w pole karne do Bernata, który z lewej strony szesnastki uderza płasko i mocno, ale tylko w boczną siatkę!

60'

Szansa dla gospodarzy! Raffael w polu karnym wycofał piłkę do Hahna, ale ten fatalnie skiksował!

59'

Kolejna kontra gospodarzy, piłka uciekała trochę w polu karnym Herrmannowi, ale ten jeszcze ekwilibrystycznie starał się zaskoczyć Neuera! Bramkarz Bayernu jednak odbija piłkę!

58'

Wrzutka Xabiego Alonso w kierunku Lewandowskiego, ten uprzedzony przez Sommera, a w dodatku był na spalonym.

57'

Goetze faulowany tuż przed polem karnym Gladbach. Rzut wolny dla gości.

55'

Dobre podanie w pole karne do Lewandowskiego, który próbował zaskoczyć Sommera z ostrego kąta, jednak ten był czujny i odbił piłkę!

52'

Rafinha został zablokowany w polu karnym Borussii i gospodarze kapitalnie wyszli z kontrą! Dobry strzał Hahna doskonale broni jednak Neuer!!!

50'

Rzut rożny dla Bayernu nie przyniósł zagrożenia pod bramką Sommera.

48'

Teraz z kolei ukarany Wendt za faul na Lewandowskim.

47'

Żółta kartka dla Dante.

46'

Wznawiamy grę!

45'

Koniec pierwszej połowy! Bayern jest więcej przy piłce, ale ma duże problemy z konstruowaniem akcji ofensywnych. Borussia kontruje za to bardzo groźnie i Kruse miał szansę, aby dać gospodarzom prowadzenie, jednak przegrał pojedynek z Neuerem.

45'

Kartka za taktyczny faul dla Goetze.

43'

Rafinha taktycznie fauluje rywala, ale sędzia tylko upomina zawodnika Bayernu.

42'

Kolejna błyskawiczna kontra Gladbach, w której Herrmann zagrywa minimalnie zbyt mocno do Hahna! To mogła być piękna akcja!

38'

Rozczarowuje Bayern. Podopieczni Guardioli nie są w stanie niczym zaskoczyć defensywy gospodarzy.

34'

Rzut rożny dla Bayernu przyniósł fenomenalną kontrę Gladbach! Hahn doskonale pociągnął prawym skrzydłem i idealnym długim podaniem obsłużył Kruse, a ten przegrał pojedynek z Neuerem!

33'

Goetze inteligentnie zagrał w pole karne do rozpędzonego Lahma, ale ten został zablokowany przez Domingueza. Tylko korner.

31'

Benatia skutecznie zatrzymał pędzącego lewym skrzydłem Herrmanna.

29'

Bardzo nieudany strzał głową Dante po kornerze wykonywanym przez Alonso.

29'

Lewandowski z trudem opanował piłkę po wrzutce Alaby, po czym jednak zdołał wywalczyć korner.

28'

Po dośrodkowaniu Rafinhi Xhaka uprzedził Goetze i wybił piłkę na korner.

27'

Podanie w pole karne do Alaby, ale ten stracił piłkę na rzecz obrońców Gladbach.

26'

W ostatnich minutach dzieje się na murawie niewiele. Bayern długo rozgrywa piłkę, ale bez przyspieszenia.

23'

Ćwierć meczu za nami i choć przewaga Bayernu jest wyraźna, to jednak brakuje sytuacji pod bramką Sommera.

21'

Po rzucie wolnym dla gospodarzy było małe zamieszanie w polu karnym Bayernu, ale ostatecznie poradzili sobie Bawarczycy.

20'

Herrmann złapany teraz na spalonym przy próbie wyjścia z kontratakiem.

19'

Dośrodkowanie Alonso wybijają w pole piłkarze Gladbach, a po chwili centra Rafinhi pada łupem Sommera. Przewaga Bayernu nie podlega dyskusji.

18'

Starał się Mueller dojść w polu karnym do zagrania Bernata, ale wywalczył tylko rzut rożny w pojedynku z Dominguezem.

16'

Rafinha poradził sobie na skrzydle z Wendtem, ale jego dośrodkowanie przeciął Dominguez.

15'

Kolejna próba indywidualnej szarży Lewandowskiego, ale tym razem to Korb okazał się lepszy od Polaka.

13'

Kolejna wrzutka z prawego skrzydła, tym razem Rafinhi, nie dociera do napastników. Lepiej ustawiają się na razie stoperzy Gladbach.

12'

Stranzl wybija piłkę głową z pola karnego po centrze Thomasa Muellera.

11'

Słupek!!! Po świetnym uderzeniu z dystansu Davida Alaby Sommer zdołał sparować piłkę na słupek swojej bramki!

10'

Ostra centra Rafinhi i wypluł piłkę przed siebie Sommer! Na całe szczęście dla niego, przejęli ją obrońcy Borussii.

9'

Lewandowski chciał przedrzeć się lewym skrzydłem w pole karne, ale Stranzl zdołał go powstrzymać.

7'

Alaba posłał w kontrataku doskonałe długie zagranie w pole karne do Muellera, który z narożnika szesnastki uderzył nieczysto i niecelnie.

6'

Na spalonym teraz Goetze.

5'

Po stracie Goetze gospodarze długim podaniem próbowali uruchomić Kruse, ale bez efektu.

3'

Odpowiedź gospodarzy. Hahn płaskim zagraniem ze skrzydła szukał w polu karnym Kruse, ale ten nie doszedł do pozycji strzeleckiej.

3'

Rafinha zagrał w pole karne do Lewandowskiego, który głową uderzył jednak bardzo niecelnie.

2'

Od pierwszych sekund Bayern dominuje posiadanie piłki, ale to raczej nie jest zaskoczenie.

1'

Rozpoczynamy!

17:28

Piłkarze obu drużyn wychodzą już na plac gry.

17:22

- Spokojnie. Mamy dopiero październik, nie możemy popaść w hurraoptymizm. Borussia to topowa ekipa, na miarę Ligi Mistrzów. Nie możemy tego lekceważyć – powiedział na przedmeczowej konferencji Pep Guardiola.

17:18

Wyjściowym składzie Bayernu jest oczywiście Robert Lewandowski. Niemieckie media zachwycają się formą Polaka, a "Der Spiegel" napisał: Transfer Lewandowskiego to majstersztyk.

17:17

Co ciekawe, Bayern Monachium jest jednym z czterech zespołów, który w tym sezonie nie zaznał jeszcze smaku porażki. W ośmiu rozegranych meczach podopieczni Pepa Guardioli uzbierali dwadzieścia punktów, wygrywając sześć i remisując dwa spotkania.

17:14

17:12

Ławka rezerwowych Bayernu: Zingerle, Boateng, Ribery, Shaqiri, Rode, Højbjerg, Pizarro

17:10

Ławka rezerwowych Borussii M'Gladbach: Heimeroth, Brouwers, Johnson, Traore, Nordtveit, T. Hazard, Hrgota

17:05

W bardzo wysokiej formie są ostatnio także zawodnicy Borussii Moenchengladbach. Popularne "Źrebaki" w poprzedniej kolejce pokonały 3:0 Hannover 96. W czwartkowym meczu Ligi Europy rozgromiły natomiast Apollon Limassol 5:0.

17:00

Goście z Monachium przystępują do spotkania w znakomitych nastrojach. W poprzedniej kolejce piłkarze Bayernu rozgromili na Allianz Arenie Werder Brema 6:0. We wtorek zdemolowali na wyjeździe Romę 7:1.

16:55

Zapraszamy na relację na żywo z hitowego meczu 9. kolejki Bundesligi, w którym Borussia M'Gladbach zmierzy się z Bayernem Monachium.