Sobota, 25 października 2014, godz. 18:30
Schalke 04 GelsenkirchenSchalke 04 Gelsenkirchen
20:22

Za wspólnie spędzony czas dziękuje Sebastian Chmielak, dobrej nocy!

94'

Koniec meczu, Bayer Leverkusen po fantastycznym trafieniu Calhanoglu z rzutu wolnego pokonuje Schalke 1:0!!!

92'

Rzut wolny dla gości, jedna z ostatnich szans, Draxler słabo wykonuje stały fragment gry.

90'

Arbiter doliczył 3 minuty.

90'

90'

Bellarabi opuścił boisko, a za niego zobaczymy Roberto Hilberta.

90'

Wendell ładnie podłączył się lewą stroną boiska, uderzył nad bramką.

90'

Ostatnia zmiana w zespole gości: Hoeger opuszcza boisko a w jego miejsce Max Meyer.

89'

Od bramki zacznie Faehrmann.

88'

Son strzelał, uderzenie Koreańczyka zablokowane, będzie korner dla gospodarzy.

87'

Uchida upomniany przez arbitra.

86'

Zaostrzył nam się mecz w ostatnich minutach.

85'

Kontra Schalke przerwana przez jednego z zawodników Bayeru. Czerwona kartka dla Jedvaja!!

84'

Son dostał piłkę od Bellarabiego, ale uderzył wysoko and bramką, Koreańczyk tez nie rozgrywa dobrego spotkania.

82'

Druga zmiana Schmidta: za Calhanoglu zobaczymy Kyriakos Papadopoulos.

81'

Huntelaar w ostry sposób potraktował jednego z Aptekarzy, żółta kartka dla piłkarza Schalke.

81'

Rzut wolny dla gospodarzy, ale piłkarze Bayeru łatwo tracą piłkę, od bramki wznowi Faehrmann.

79'

Do końca 10. minut nie widać, aby Schalke było stać na odrobienie strat.

77'

Draxler do Huntelaara, ale na szczęście gospodarzy Holender na spalonym.

77'

Wysoko and bramka tym razem strzelał Bellarabi.

75'

Bayer jak na razie zasłużenie prowadzi na BayArena.

73'

Kolejny korner dla gospodarzy. Be zagrożenia pod bramka Schalke, ale przy piłce utrzymują się nadal Aptekarze.

73'

Goście próbują atakiem pozycyjnym przedrzeć się pod bramkę Leno, ale nie są w stanie przebić się.

79'

Druga zmiana Di Matteo: Jan Kirchhoff w miejsce Romana Neustaedtera.

69'

Klaas-Jan Huntelaar przejmuje dokładne podanie w polu karnym i strzela w prawy dolny róg, ale jeden z obrońców blokuje strzał.

67'

Kontra gości piłka trafiła na lewe skrzydło do Draxlera, strzał młodego Niemca minął o kilka metrów słupek bramki Leno.

65'

Schalke w drugiej części spotkania gra bardzo słabo.

64'

Futbolówka ląduję w rękawicach Faehrmanna

63'

Bellarabi przedzierał się lewą strona pola karnego i uderzył na bramkę gości, piłka odbija się od jednego z obrońców, mamy rzut rożny.

62'

Wendell zwija się z bólu będzie potrzebna interwencja medyków.

61'

Goście muszą śmielej zaatakować, jeśli chcą z BayArena wywieź punkty.

60'

Od strzelenia bramki piłkarze Bayeru czują się na boisku pewniej i stwarzają sobie kolejne sytuacje bramkowe, będzie kolejny korner.

58'

Rzut rozny dla Aptekarzy, wybijają piłkę goście.

56'

Zmiana w zespole gości, boisko opuści Obasi ,a w jego miejsce pojawi się Sidney Sam.

55'

Calhanoglu podał w polu karnym do Kiesslinga, Niemiec wystawił futbolówkę Bellarabiemu, jednak strzał skrzydłowego minął bramkę gości.

54'

BayArena głośno świętuje.

53'

Hakan Calhanoglu!!!!! bezpośrednio z rzutu wolnego!!! 1:0!!!!

53'

Rzut wolny dla gospodarzy do piłki znowu podchodzi Turecki piłkarz.

53'

Słabo dziś gra Kiessling, snajper gospodarzy jak na razie nie pokazał się z najlepszej strony, Niemiec notuje sporo strat.

51'

Od bramki rozpocznie Faehrmann.

50'

Rzut rożny dla gospodarzy, Bayer stara się objąć prowadzenie.

49'

Calhanoglu z rzutu wolnego, pewnie broni bramkarz gości.

49'

Zagranie ręką jednego z piłkarzy Schalke, żółtą kartką ukarany Aogo.

48'

Bellarabi z Sonem, dwójkowa akcja,w decydującej fazie Niemiec nie doszedł p piłki,a były w dogodnej sytuacji do oddania groźnego strzału.

46'

Lewą strona próbowali się przedzierać podopieczni Schmidta, jednak piłkarze Bayeru tracą piłkę.

46'

19:23

Gospodarze maja przewagę, bardzo aktywny jest Calhanoglu, ale nie przekłada się to na zdobycze bramkowe. Goście sporadycznie atakują bramę Leno.

46'

Koniec pierwszej części spotkania na BayArena, Bayer bezbramkowo remisuje z Schalke.

45'

Manuel Gräfe doliczył 1 minutkę.

45'

Bellarabi mijał rywali jak tyczki, ale strzałem po ziemi nie był w stanie z kilkunastu metrów pokonać bramkarz gości.

45'

Na boisku leży znowu Kiessling, Bayer wybija piłkę na aut.

44'

Kaan Ayhan zbyt lekko kopnął piłkę do Faehrmanna i o mały włos do futbolówki dopadł by Kiessling.

41'

Co ciekawe jeszcze sędzia nie odgwizdał ani jednego spalonego.

42'

Prawym skrzydłem przedzierał się Donati, zagrał na środek do sona, Koreańczyk pogubił się z piłką, którą zdołał jedynie wycofać do Jedvaja. Chorwat uderzył nad bramką gości.

40'

Po stałym fragmencie gry chwila przerwy, Obasi nadepnięty przez jednego z defensorów Aptekarzy.

39'

Draxler otrzymał piłkę na lewej stronie, powalczył z defensorem gospodarzy i uderzył na bramkę Leno, piłka po drodze odbiła się do nogi obrońcy Bayeru, będzie korner dla gości.

37'

Faehrmann długa piłką chciał uruchomić Huntelaara, ale pierwszy do piłki dobiegł Leno, który pewnie wyłapał futbolówkę.

37'

Do końca pierwszej części spotkania zostało około 8 minut, nie zanosi się na to, aby któraś z drużyn miała wyjść na prowadzenie.

35'

Klaas-Jan Huntelaar nie trafił w piłkę, a był w dogodnej sytuacji do strzelenia gola. Holender miał przed sobą tylko Leno.

34'

Widać na boisku, że obydwa zespoły nie są w najwyższej dyspozycji, brakuje gry do przodu, szybkiej wymiany podań.

33'

W strzałach celnych 2:1 dla Bayeru.

32'

Kiessling nie sięgnął piłki zagranej z lewej strony przez Heung-Min Sona. gdyby Niemiec musnął piłkę byłoby 1:0!

30'

Z dystansu huknął Calhanoglu, ale piłka powcielała wysoko and bramką, Turek jest dziś bardzo aktywny.

30'

Znowu dłużej przy piłce utrzymują się gospodarze.

29'

Z rzutu rożnego nic nie wynikło, jedyne co gospodarze osiągnęli to rzut z autu o drugiej stronie boiska.

28'

Ależ ładne uderzenie Calhanoglu paruje na rzut rożny Faehrmann.

27'

Choupo-Moting tarci futbolówkę otoczony trzema piłkarzami Bayeru, mecz nie porywa.

25'

Noi zmiana, za kontuzjowanego Reinartza wejdzie Tin Jedvaj.

18'

Marco Hoeger w międzyczasie ukarany żółtym kartonikiem.

23'

Żaden z zespołów nie potrafi zdominować spotkania, nie oglądaliśmy jeszcze żadnej stu procentowej sytuacji.

21'

Nadal pod polem karnym gospodarzy są piłkarze Schalke, którzy szybko tracą piłkę.

20'

Dwa rzuty rożne gości, jednak piłkarze z Gelsenkirchen nie byli w stanie zagrozić bramce Leno.

18'

Maxim Choupo-Moting przedzierał się prawym skrzydłem, zdołał dośrodkować, ale piłkę wybili defensorzy gospodarzy.

18'

Stefan Reinartz ucierpiał po jednym ze starć i jest opatrywany za linią końcową boiska.

18'

Hakan Calhanoglu dobre uderzenie z rzutu wolnego turka, strzał sprawił sporo kłopotów brakarzowi gości.

16'

Snajper gospodarzy wrócił do gry, tym razem fauluje jeden z zawodników Schalke.

15'

Na boisku zwija się z bólu Stefan Kiessling, który wpadł na bramkarza gości.

14'

Teraz przy piłce utrzymują się goście. Faul Topraka, pierwsza żółta kartka w dzisiejszym spotkaniu.

11'

Karim Bellarabi strzelał po ziemi, piłka jeszcze otarła się od jednego z defensorów gości i futbolówkę bez problemu złapał Faehrmann.

10'

Posiadanie piłki 62% - 38 % na korzyść gospodarzy.

9'

Klaas-Jan Huntelaar wywalczył aut w okolicy pola karnego gospodarzy.

8'

Wendell faulował Obasiego, od rzutu wolnego zaczną goście.

7'

Aptekarze konsekwentnie grają prawą strona boiska.

6'

Wrzutka Uchidy w pole karne gospodarzy, piłkę głową odbił Julian Draxler, ale na posterunku Bernd Leno.

5'

Giulio Donati teraz przedzierał się prawym skrzydłem, od początku an lewej stronie w drużynie Schalke ma Aogo, który po raz drugi dał się oszukać.

3'

Rzut wolny wykonywał Hakan Calhanoglu, do piłki dopadł jeden z piłkarzy gospodarzy, ale strzelił głową bardzo niecielne.

3'

Dennis Aogo stracił piłkę na lewym skrzydle, piłkę przejął Karim Bellarabi, który popędził w stronę bramki gości, jednak dośrodkowanie Niemca zostało przecięte, zaczną piłkarze Bayeru w okolicy pola karnego gości.

2'

Od początku swój styl gry chcą narzucić podopieczni Rogera Schmidta.

1'

Pierwsza akcja gospodarzy piłkę dośrodkowaną w pole karne gości pewnie łapie Ralf Faehrmann

18:30

18:27

Oba zespoły wyszły już na boisko, przywitanie kapitanów obu zespołów, zarz zaczynamy!

18:23

W poprzednim sezonie dwukrotnie lepsi okazali się piłkarze Schalke, którzy najpierw u siebie pokonali 2:0 Bayer po bramkach Jeffersona Farfana i Marco Hogera. Na BayArena padł wynik 2:1 dla gości. Kibiców Schalke uszczęśliwił Klaas-Jan Huntelaar oraz Leon Goretzka. Bayer zdobył bramkę po trafieniu samobójczym Felipe Santany,

18:19

ławka rezerwowych gości: Barnetta, Clemens, Fuchs, Kirchoff, Meyer, Sam, Weklo.

18:19

Ławka rezerwowych gospodarzy: Brandt, Drmić, Hilbert, Jedvaj, Kresic, Kruse, Papadopoulos.

18:17

Bayer lideruje swojej grupie, a Schalke zajmuje drugie miejsce.

18:16

Obydwie drużyny rywalizują również w Lidze Mistrzów. Bayer pokonał 2:0 Zenit Sankt Petersburg, a Schalke wygrało 4:3 ze Sportingiem Lizbona.

18:13

Schalke na wyjeździe wygrało zaledwie jeden raz, a trzykrotnie piłkarze z Gelsenkirchen przegrywali swoje spotkania.

18:12

Gospodarze są od czterech spotkań nie pokonani. U siebie dwukrotnie wygrali i tyle samo razy podzieli się punktami.

18:10

Przed rozpoczęciem dziewiątej serii spotkań Bayer z dorobkiem 13 punktów plasował się na 6 pozycji w ligowej tabeli, a goście zajmowali na 9 miejscu z 11 oczkami.

18:05

Witamy serdecznie za niespełna 30. minut rozpocznie się hitowy mecz niemieckiej Bundesligi pomiędzy Bayerem Leverkusen, a Schalke 04 Gelsenkirchen.