Sobota, 4 października 2014, godz. 18:30
1. FC KölnFC Koeln
20:24

Zapraszam na kolejne relacje tekstowe przeprowadzane przez nasz portal! Za uwagę serdecznie dziękuje Marcin Trzyna, miłego wieczoru!

20:23

Eintracht Frankfurt był w tym spotkaniu lepszy i zasłużenie sięgnął po komplet punktów. Kolonia nie zagrała słabego meczu, ale podopieczni Petera Stoegera byli zbyt nieporadni w akcjach ofensywnych.

93'

Koniec spotkania! Eintracht Frankfurt pokonał na własnym stadionie FC Koeln 3:2!

92'

Ostatnia zmiana w zespole "Orłów". Schodzi z boiska strzelec dwóch goli, Alexander Meier, a na boisku melduje się Alexander Madlung.

90'

Arbiter dolicza 3 minuty do regulaminowego czasu gry.

89'

Kolejna defensywna zmiana w zespole Eintrachtu. Amerykanin Timothy Chandler zastępuje Medejovicia.

87'

Thomas Schaaf nerwowo spogląda na zegar umieszczony na stadionie. Trener Eintrachtu zapewne chciałby już, żeby Wolfgang Stark zakończył dzisiejsze spotkanie.

86'

Stefan Aigner zastępuje zmęczonego Harisa Seferovicia. Szwajcara żegnają gromkie brawa.

85'

Panie redaktorze jak się dziś spisują Polscy piłkarze?

Paweł Olkowski dobrze spisuje się w defensywie. Dziś gra jako prawy obrońca, więc jest mniej aktywny w akcjach ofensywnych. Były zawodnik Górnika miał jednak udział przy bramce na 2:2, gdy podawał do Vogta, który następnie dogrywał do strzelca bramki, Jonasa Hectora. Natomiast Sławomir Peszko na razie z jedną udaną akcją, lecz jego zagranie dobrze w polu karnym odczytał jeden z obrońców Eintrachtu.

82'

Sławomir Peszko przyjął piłkę w polu karnym i dogrywał piłkę do lepiej ustawionego kolegi z drużyny. Obrońca przewidział zagranie Polaka i przeciął podanie.

81'

Ostatnia zmiana w zespole Petera Stoegera. Boisko opuścił Simon Zoller, a w Bundeslidze zadebiutuje Kazuki Nagasawa.

80'

Futbolówka dośrodkowana z rzutu wolnego odbiła się od Kevina Wimmera i wpadła do bramki Kolonii. Ależ pech "Kozłów"!

79'

GOOOOOOOOOOL! ALEŻ ZAMIESZANIE, SAMOBÓJ WIMMERA!

77'

Paweł Olkowski był bardzo bliski zdobycia bramki! Polak oddał jednak niecelny strzał na bramkę Felixa Wiedwalda. Dodatkowo wcześniej arbiter odgwizdał pozycję spaloną Polaka.

77'

Niezłe dośrodkowanie w pole karne "Kozłów" Ignjovskiego, jednak znów dobrze spisała się defensywa gości.

75'

Sławek Peszko spróbował indywidualnej akcji, dobiegł do linii końcowej i dośrodkował w pole karne gospodarzy. Zambrano wybił piłkę przed siebie i bardzo niecelny strzał z dystansu oddał Matthias Lehmann.

74'

Ujah trochę źle przyjął futbolówkę i Bastian Oczipka wybija piłkę na rzut rożny.

74'

Paweł Olkowski włączył się w ofensywną akcję swojego zespołu, dośrodkowanie byłego piłkarza Górnika Zabrze zostało zablokowane.

72'

Nigeryjczyk Anthony Ujah zmienia zmęczonego Osako.

72'

Aleksandar Ignjovski dośrodkował w pole karne, świetnie pokazał się Inui, lecz jego strzał z główki okazał się niecelny.

69'

Haris Seferović urwał się jednemu z obrońców i stanął oko w oko z golkiperem Kolonii. Szwajcar oddał strzał na bramkę Horna, lecz ten wygrywa pojedynek z 22-letnim napastnikiem.

67'

Dogranie z lewego skrzydła na głowę Alexandra Meiera. Z lekkimi problemami, ale ostatecznie piłkę łapie Timo Horn.

65'

Paweł Olkowski podał do Kevina Vogta, ten dalekim podaniem na kilkadziesiąt metrów uruchomił Jonasa Hectora. Hector przyjął futbolówkę i przymierzył obok bezradnie interweniującego golkipera Eintrachtu. 2:2!

65'

GOOOOOOOOOOOOOOL! 2:2 PO GOLU HECTORA!

64'

Risse fenomenalnie dośrodkował na 11. metr do Osako. Japończyk głową strzela nad poprzeczką bramki strzeżonej przez Wiedwalda.

62'

Sławomir Peszko zastępuje niewidocznego w tym meczu Daniela Halfara.

61'

Kevin Vogt ostro potraktował Makoto Hasebe. Żółta kartka dla piłkarza Koeln.

59'

Haris Seferović próbował efektownie zagrywać do Meiera, jednak dobrze piłkę wybił Paweł Olkowski.

56'

Szwajcar ukarany żółtą kartką za niepotrzebny faul.

56'

Simon Zoller zdecydował się na strzał z narożnika pola karnego. Felix Wiedwald pewnie łapie futbolówkę.

54'

Haris Seferović dośrodkował w pole karne do Alexandra Meiera, ten strzałem z główki pokonuje Timo Horna! 2:1 dla gospodarzy!

54'

GOOOOOOOOOOOOL! MEIER NA 2:1 DLA EINTRACHTU!

53'

Strzał z rzutu wolnego Marcela Risse. Piłkę bez problemu złapał Felix Wiedwald.

51'

Yuya Osako próbował dryblować w polu karnym gospodarzy, lecz akcja straciła tempo i po chwili defensorzy wybili piłkę na połowę gości.

49'

Haris Seferović był bliski przejęcia futbolówki przed polem karnym Kolonii, jednak dobrze w tej sytuacji spisał się Wimmer, który zażegnał niebezpieczeństwo.

46'

Czas na drugą część gry! Od środka boiska rozpoczynają gospodarze.

45'

Wolfgang Stark odgwizduje zakończenie pierwszej części spotkania! Na Commerzbank-Arena Eintracht remisuje do przerwy z Kolonią 1:1.

45'

Haris Seferović zagrywa do Alexandra Meiera, ten strzela głową i pokonuje Timo Horna! Kevin Wimmer nie upilnował Meiera i mamy remis!

45'

GOOOOOOOOOOOL! MEIER NA 1:1!

43'

Po interwencji Kevina Vogta rzut rożny dla gospodarzy.

42'

Oprawa kibiców Eintrachtu Frankfurt z początku spotkania! Oprawa kibiców Eintrachtu

39'

Haris Seferović dogrywa ze skrzydła w pole karne gości, lecz dobrze ustawiony był w tej sytuacji Timo Horn, który pewnie łapie zagrywaną futbolówkę.

38'

Piłka trafia w rękę Kevina Vogta. Rzut wolny dla Eintrachtu, jednak piłka po jego rozegraniu trafia w mur.

37'

Eintracht coraz bardziej naciska na defensywę gości. Piłkarzom Thomasa Schaafa brakuje precyzji i nieco szczęścia.

35'

Ależ mocny strzał oddał na bramkę Kolonii Takashi Inui! Gdyby nie Hector stojący na linii, byłby gol dla Eintrachtu. "Orły" będą wykonywać tylko rzut rożny.

34'

Inui zagrywa miękko w pole karne, piłka po strzale z główki Meiera ląduje obok bramki strzeżonej przez Timo Horna.

32'

Makoto Hasebe faulowany przez Hectora. Rzut wolny dla gospodarzy z około 35 metrów od bramki Kolonii.

29'

Takashi Inui już składał się do strzału w polu karnym gości, lecz świetną interwencją popisał się Maroh, który daleko wyegzekwował futbolówkę.

28'

Aleksandar Ignjovski wywalcza wyrzut z autu na wysokości pola karnego Kolonii.

27'

Piłkarze Kolonii rozgrywają piłkę na własnej połowie. Dopiero Dominic Maroh dalekim podaniem wybija piłkę, jednak w ofensywie faulował Yuya Osako i od rzutu wolnego rozpoczną "Orły".

25'

Rzut wolny dla Eintrachtu Frankfurt daleko od bramki Kolonii. Dośrodkowaną piłkę pewnie wybija Timo Horn.

22'

Timo Horn zagrał dalekie podanie do Zollera, jednak ten nie opanował futbolówki, która w konsekwencji wyszła na aut.

20'

Warto odnotować, że to pierwszy gol strzelony przez Kolonię od ponad miesiąca! Ostatnią bramkę "Kozły" zdobyły 30. sierpnia w meczu przeciwko Stuttgartowi (2:0).

17'

Takashi Inui! Japończyk już leżąc strzelał na bramkę Horna, ale golkiper Kolonii wyłapał ten strzał. Eintracht miał bardzo dwie dobre okazje w przeciągu kilkudziesięciu sekund!

16'

Groźnie pod bramką Kolonii! Haris Seferović strzelał z dystansu, dobrze obronił Horn!

15'

Kevin Vogt idealnie zagrał w pole karne do Marcela Risse. Ten ze stoickim spokojem strzelił obok bramkarza i Kolonia prowadzi z Eintrachtem 1:0!

14'

GOOOOOOOOOOL DLA KOLONII! RISSE!

12'

Olkowski ładnie minął rywala na skrzydle, dograł w pole karne, jednak znów dobrze w defensywie piłkarze Thomasa Schaafa.

10'

Świetne zagranie Vogta do Simona Zollera na wolne pole. Napastnik Kolonii jednak za bardzo wypuścił sobie piłkę i z interwencją zdążył golkiper Eintrachtu.

9'

Kevin Wimmer skutecznie w obronie, jednak Eintracht rozpocznie z kolejnego rzutu rożnego.

8'

Kontra Kolonii, lecz świetnie z bramki wyszedł Felix Wiedwald. Interwencja w stylu Manuela Neuera z Bayernu Monachium.

7'

Marcel Risse wybija piłkę i będziemy mieć drugi korner dla gospodarzy.

6'

Rzut rożny dla Eintrachtu Frankfurt. Do piłki podchodzi Inui.

4'

Marcel Risse wycofał piłkę do Halfara, ten zdecydował się na strzał, jednak piłka po uderzeniu piłkarza Kolonii pewnie ląduje w rękach golkipera gospodarzy.

2'

Dośrodkowanie Pawła Olkowskiego w pole karne Eintrachtu, jednak piłkę szybko wybili defensorzy.

1'

Początek meczu! Rozpoczęli piłkarze Kolonii!

18:29

Eintracht Frankfurt zagra dziś w czarno-czerwonych strojach, natomiast Kolonia w dość nietypowych, niebiesko-żółtych trykotach.

18:29

Piłkarze obu ekip wychodzą na boisko. Trwa przywitanie kapitanów.

18:17

Pozostało kilkanaście minut do rozpoczęcia rozgrzewki, piłkarze jeszcze chwilę temu byli na rozgrewce! Rozgrzewka Eintracht - Koln

18:15

Kibice Kolonii będą wspierać swoich zawodników na stadionie Eintrachtu Frankfurt!Kibice Kolonii

18:05

Ostatnie mecze pomiędzy tymi zespołami w Bundeslidze rozgrywane były w sezonie 2010/2011. Wówczas dwukrotnie lepsza okazała się Kolonia, która w rundzie jesiennej wygrała 1:0, natomiast w rundzie rewanżowej ograła na wyjeździe frankfurtczyków 2:0. W tym sezonie drużyna z Eintrachtu spadła z Bundesligi zajmując przedostatnie miejsce w tabeli.

18:00

Obok przedstawione są wyjściowe składy obu drużyn, natomiast na ławkach rezerwowych znajdują się:

Eintracht: Timo Hildebrand, Lucas Piazon, Martin Lanig, Alexander Madlung, Stefan Aigner, Timothy Chandler oraz David Kinsombi.

FC Koeln: Thomas Kessler, Miso Brećko, Adam Matuszczyk, Sławomir Peszko, Mergim Mavraj, Anthony Ujah oraz Kazuki Nagasawa.

17:55

Paweł Olkowski w meczu przeciwko Bayernowi Monachium zagrał na boku pomocy, jednak dziś najprawdopodobniej zagra na prawej obronie. Na prawym skrzydle ustawiony będzie Marcel Risse.

17:50

Dziś w podstawowym składzie Kolonii zobaczymy Pawła Olkowskiego. Sławomir Peszko i Adam Matuszczyk rozpoczynają spotkanie na ławce rezerwowych beniaminka Bundesligi.

17:40

Natomiast Eintracht Frankfurt z dorobkiem 9 punktów zajmuje 7. lokatę w tabeli. W ostatniej kolejce Eintracht wygrał na wyjeździe z Hamburgiem 2:1, a na listę strzelców wpisali się Haris Seferović, który z dorobkiem 3 goli jest najskuteczniejszym piłkarzem "Orłów" oraz Lucas Piazon, który jest wypożyczony z londyńskiej Chelsea.

17:35

Kolonia przegrała dwa ostatnie ligowe spotkania, a w tabeli plasuje się na 13. pozycji z dorobkiem 6 punktów. „Kozły” w ostatniej kolejce uległy Bayernowi Monachium 0:2, a w barwach Kolonii wystąpili od pierwszej minuty Adam Matuszczyk i Paweł Olkowski.