Borussia DortmundBorussia Dortmund
2 : 2
VfB StuttgartVfB Stuttgart
21:54

Pierwsza połowa nie zwiastowała takich emocji. Stuttgart już prowadził 2:0 i kontrolował to spotkanie, ale zryw gospodarzy pozwala im zdobyć dzisiaj jeden punkt! To tyle z mojej strony, za uwagę dziękuje Kuba Seweryn.

94'

Koniec meczu!

92'

Kolejne zamieszanie pod bramką Stuttgartu i strzał Piszczka zostaje zatrzymany na linii bramkowej przez Rudigera!

90'

Kagawa doszedł ponownie do strzału głową, ale znów uderzył niecelnie. Cztery minuty doliczone.

89'

Kostić zmienia Gentnera.

88'

Zamieszanie w polu karnym Stuttgartu, płaski strzał oddaje Piszczek, ale broni Ulreich! Gospodarze dążą po zwycięstwo!

87'

Dośrodkowanie z rzutu wolnego Schmelzera, katastrofalne wyjście z bramki 'na grzyby' Ulreicha i Immobile głową umieszcza piłkę w pustej bramce! Remis!

86'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! Ciro Immobile!

85'

Żółta kartka dla Gentnera.

84'

Mogło być 1:3! Gentner przegrywa pojedynek z Weidenfellerem, piłka dociera jeszcze do Ibisevicia, ale i on uderza niecelnie!

84'

Indywidualną akcję Ramosa przerywa dobrym wyjściem z bramki Ulreich.

82'

Faul taktyczny Suboticia i żółta kartka.

79'

Schodzi z boiska także Didavi, a wchodzi Niedermeier.

79'

Po rzucie rożnym do piłki w narożniku pola karnego dopadł Hummels, ale jego mocny strzał został zablokowany. Kolejny rzut rożny.

78'

Ibisević zmienia Wernera.

77'

Kagawa teraz dostał piłkę w polu karnym, ale na dwa razy nie potrafił umieścić jej w bramce. Tylko rzut rożny!

77'

Mizerny strzał głową Immobile pada łupem Ulreich, ale gospodarze uwierzyli. Tu jeszcze będą emocje!

75'

Hummels z kolei zmienia Grosskreutza.

75'

Schodzi z boiska właśnie Aubameyang, a w jego miejsce Gyau.

74'

Asysta Łukasza Piszczka, który znakomitym prostopadłym podaniem uruchomił Aubameyanga, a ten minął Ulreicha i wpakował piłkę do siatki!

73'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOLL!!! Pierre-Emerick Aubameyang!

72'

Borussia przegrywa, a trener Klopp wprowadza Matsa Hummelsa, który zaliczy pierwszy występ w tym sezonie Bundesligi.

71'

Było blisko! Po centrze Schmelzera Kagawa główkuje minimalnie obok bramki!

70'

Około 20 minut zostało Borussii na odrabianie strat, ale piłkarze Kloppa dzisiaj grają po prostu słabo i są punktowani przez rywali.

69'

Borussia Dortmund - VfB Stuttgart

69'

Długa piłka w pole karne autorstwa Ruedigera, katastrofalne zagranie Schmelzera i Werner wykłada piłkę Didaviemu, który tylko dopełnia formalności! 0:2!

68'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOLL!!! Daniel Didavi!

66'

Dośrodkowanie na pierwszy słupek, gdzie dobrze do piłki doszedł Piszczek, ale głową posłał piłkę nad bramką!

66'

Adrian Ramos zmienia Svena Bendera.

65'

Kagawa wywalczył rzut rożny dla niemrawej dziś Borussii.

64'

Kartka dla Romeu za faul w środku pola.

62'

Mocna centra z prawego skrzydła Piszczka pada łupem obrońców gości.

61'

Żółta kartka dla Sokratisa.

59'

Borussia bije głową w mur, a teraz Stuttgart za sprawą Gentnera i Wernera zmarnował bardzo dobrą szansę do kontry.

57'

55'

Kagawa swoim dośrodkowaniem znalazł w polu karnym Grosskreutza, ale ten uderzył wprost w ręce Ulreicha!

54'

Ucierpiał w starciu z rywalem Piszczek. Krótka przerwa w grze, ale Polak szybko się podniósł.

53'

Uderzenie z dystansu Leitnera odbite od jednego z gospodarzy wychodzi na korner.

51'

Borussia musi przycisnąć. Piłkarze Kloppa wywalczyli korner, po czym w głupi sposób stracili piłkę przy krótkim rozegraniu.

50'

Kombinacyjna akcja Borussii, ale Shinji Kagawa wpada w pułapkę ofsajdową.

49'

Katastrofa defensywy Borussii we własnym polu karnym. Gospodarze tracą w głupi sposób piłkę i ta trafia do Didaviego, który płaskim strzałem pokonuje Weidenfellera! 0:1!

48'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOLLL!! Daniel Didavi!

47'

Dośrodkowanie z rzutu wolnego w pole karne Stuttgartu, gdzie piłka spadła pod nogi Suboticia, ale ten uderzył niecelnie!

46'

Rozpoczynamy drugą połowę meczu!

20:48

Do przerwy w pozostałych spotkaniach:

• Hannover - Koln 1:0
  • Hertha - Wolfsburg 1:0
  • Gladbach - Hamburg 1:0
  • Leverkusen - Augsburg 1:0 (40. minuta, mecz był przerwany na kilka minut z powodu ulew)
20:47

Bardzo słabe spotkanie w Dortmundzie. Dzieje się niewiele i nic dziwnego, że nie ma goli. Oby to się zmieniło w drugiej połowie.

45'

Koniec pierwszej połowy!

44'

Gentner z rzutu wolnego dośrodkowywał w światło bramki Weidenfellera, a ten udanie wypiąstkował piłkę!

41'

Bardzo dobry strzał z daleka Grosskreutza, który Ulreich odbija bardzo efektowną interwencją!

38'

Uderzenie z dystansu Kleina odbite od obrońcy wychodzi na rzut rożny.

37'

Jojić zza pola karnego uderza dobry metr nad poprzeczką!

36'

Rzut rożny dla Stuttgartu nie przyniósł zagrożenia pod bramką Weidenfellera.

33'

To mógł być gol dla Borussii!!! Kapitalne zagranie za linię obrony Piszczka, z którego od razu Kagawa próbował lobować Ulreicha, ale trafił tylko w poprzeczkę!

32'

Ulreich pewnie łapie dośrodkowanie Schmelzera.

31'

Pół godziny gry za nami i nadal piłkarze obu stron się nie rozkręcili. Nie jest to wielkie widowisko.

27'

Piszczek wreszcie pokazał się w akcji ofensywnej, ale jednak nie potrafił dograć dokładnie do ustawionych w szesnastce partnerów.

25'

Werner teraz złapany na spalonym, choć co do tego można mieć pewne wątpliwości.

24'

Gruezo huknął z dystansu obok bramki gospodarzy!

23'

Werner! Ładny indywidualny rajd prawą stroną napastnika Stuttgartu, wejście w pole karne i płaski strzał z ostrego kąta, który musiał odbijać ręką Weidenfeller! Było groźnie!

22'

Dobra akcja Immobile lewą stroną i zagranie w pole karne do Kagawy, ale Japończyk zupełnie się pogubił i stracił piłkę.

21'

Nie jest to wielki mecz na razie. Zdecydowanie brakuje strzałów i sytuacji bramkowych. Ani Ulreich, ani Weidenfeller nie musieli się póki co wysilić.

20'

19'

Rzut wolny dla Borussii, ale Aubameyang uderza prosto w mur gości.

17'

Aubameyang minął na lewym skrzydle Kleina, ale nie potrafił dobrze dośrodkować w pole karne, podobnie jak Schmelzer, który chwilę później zacentrował na głowę obrońcy Stuttgartu, Rudigera.

15'

Wyszedł teraz na czystą pozycję Werner i już minął Weidenfellera, ale sędzia słusznie przerwał grę z powodu spalonego.

12'

Werner przedarł się teraz prawym skrzydłem, ale zagrał bardzo niedokładnie w pole karne.

10'

Odpowiedź Stuttgartu! Daleka długa piłka Didaviego do Gentnera, ten próbował przelobować Weidenfellera, ale uderzył piłkę obok bramki!

9'

Szansa dla Dortmundu! Piłkę w polu karnym otrzymał Jojić, ale w dobrej sytuacji uderzył wprost w Ulreicha!

8'

W Hannoverze na ławce jeszcze jest Sobiech, w pierwszym składzie Leverkusen Boenisch, a wczoraj w Hoffenheim 62 minuty rozegrał Polanski.

7'

Niezwykle mizerne uderzenie Kagawy łapie Ulreich. Równolegle do tego spotkania trwają także następujące spotkania:

• Hannover - Koln 1:0 (w pierwszym składzie gości Peszko, na ławce Olkowski i Matuszczyk)
  • Hertha - Wolfsburg 0:0 (Klich poza kadrą)
  • Leverkusen - Augsburg 0:0
  • Gladbach - Hamburg 0:0
4'

Na Signal Iduna Park trwa wzajemne badanie obu drużyn, tymczasem wczoraj w tej kolejce padły następujące wyniki:

• Bayern - Paderborn 4:0 (gol Lewandowskiego)
  • Werder - Schalke 0:3
  • Eintracht - Mainz 2:2
  • Hoffenheim - Freiburg 3:3
2'

Sporo nieobecnych w obu drużynach. Kontuzjowani w Dortmundzie są Błaszczykowski, Ji, Gundogan, Kirch, Sahin, Mchitarian czy Reus. W Stuttgarcie brakuje choćby Abdellaoue czy Ginczka.

1'

Pierwszy gwizdek arbitra i zaczynamy!

19:57

Obie drużyny słabo rozpoczęły ligowy sezon. Borussia po dwóch zwycięstwach i dwóch porażkach jest dopiero na 11. miejscu z sześcioma punktami na koncie. Jeszcze gorzej idzie Stuttgartowi, który z jednym punktem zamyka ligową stawkę.

19:55

Ławki rezerwowych:

• Borussia: Langerak, Hummels, Durm, Maruoka, Ginter, Ramos, Gyau
  • Stuttgart: Kostić, Rausch, Niedermayer, Haggui, Harnik, Kirschbaum, Ibisević
19:54

Witamy bardzo serdecznie na relacji na żywo z meczu niemieckiej Bundesligi, w którym Borussia Dortmund zmierzy się ze Stuttgartem.