Bayer LeverkusenBayer Leverkusen
3 : 3
Werder BremaWerder Brema
95'

KONIEC!! Siła vs Technika 3:3. Kapitalne spotkanie, gdyby nie pudła w pierwszej połowie, te sześć bramek wpadłoby na konto Bayeru, a tak mamy remis. Dziękuję za uwagę!

93'

Drmić! Przyjął, przełożył, przełożył, przełożył.. i stracił piłkę w szesnastce.

92'

Piłka lata wysoko nad murawą - Werder nie chce, Bayer nie może.. Jak to się skończy?

91'

Arbiter doliczył trzy minuty do regulaminowego czasu gry.

90'

Ostatnia zmiana w dzisiejszym meczu: Drmić za Kiesslinga.

90'

Strzelec bramki ukarany za faul taktyczny.

89'

Hajrović wybiegał na czystą pozycję, wziął rywala na zamach, potem drugiego i trze.. i stracił piłkę. A mógł strzelać..

88'

Kiessling znalazł trochę miejsca przed szesnastką i zdecydował się na strzał - po dłuższej chwili piłka wytoczyła się poza linię boczną.

86'

Wrzutka Buscha, przedłużenie Petersena, Proedl z wyczuciem dostawił nogę i futbolówka już po raz szósty dzisiaj zatrzepotała w siatce!

84'

GOOOOOOOLLLL!!!! CO ZA MECZ!!! 3:3!!

83'

Ostatnia roszada w zespole przyjezdnych: Busch wszedł na boisko w miejsce Fritza.

80'

Gospodarze znowu się rozpędzają. Tym razem piłkę po dośrodkowaniu Jedvaja z trudem wyłapał Wolf.

78'

Druga zmiana w drużynie gości - Petersen wszedł na plac gry w miejsce Elii.

77'

Tym razem kartonik ujrzał Reinartz po agresywnym wślizgu z nogi przeciwnika.

77'

Galvez również otrzymał kartkę "na życzenie" wybijając futbolówkę po gwizdku.

75'

Kapitalna akcja! Kiessling wypatrzył Jedvaja na skrzydle, a ten odegrał do środka. Piłka trafiła do Sona, który przyjęciem z obrotem zgubił obrońcę i mierzonym uderzeniem po ziemi pokonał Wolfa.

73'

GOOOOOOOLLLLL!!!! SOONNN!!!!!

72'

Co za interwencja!! Długie zagranie Bartels wybiegł zza linii obrony, trącił sobie piłkę i już miał ją pakować do siatki, kiedy to w ostatniej chwili wyłuskał ją Leno!

71'

Izet Hajrović pojawił się na placu gry, zmienił Daviego Selke.

69'

Kolejna roszada w ekipie gospodarzy - Reinartz zmienił Bendera.

67'

Castro przeprowadził świetną akcję, ale arbiter odgwizdał spalonego Bellarabiego, co mocno sfrustrowało Niemca, który odkopnął piłkę po gwizdku.

65'

W międzyczasie doszło do pierwszej zmiany: Son wszedł na boisko w miejsce Oztunaliego.

64'

Calhanoglu kapitalnie przymierzył po krótkim słupku z rzutu wolnego! Wyśmienite otwarcie kolejki!

63'

GOOOOOOOLLLLL!!!! Jest wyrównanie!!! Calhanoglu!!

63'

Dwa szybkie podania i goście byli już na połowie przeciwnika. Bayer nie zdążył się wrócić, pięciu zawodników starało się powstrzymać Junuzovicia w bocznej strefie, a ten odegrał do niepilnowanego Di Santo, który mając mnóstwo czasu spokojnie przymierzył do siatki.

60'

GOOOOOOOLLLL!!!! NIEMOŻLIWE!!! DI SANTO!!

59'

Jedvaj! Castro świetnie wypatrzył Chorwata na boku szesnastki, a ten uderzył głową w stronę bramki - zbyt lekko aby zaskoczyć Wolfa.

58'

Bellarabi zdecydował się na akcję indywidualną, przepchał dwóch rywali, ale wobec trzech przeciwników na raz był bez szans.

57'

Calhanoglu bije kolejne rzuty wolne - bije je coraz gorzej..

57'

I kolejny faul - Lukimya popchnął Kiesslinga, gdy ten skakał do piłki - rzut wolny niedaleko szesnastki.

55'

Gospodarze są częściej w posiadaniu piłki, ale jak dotąd nie stworzyli sobie dogodnych sytuacji do strzelenia bramki. Jak widać, "wariant siłowy" w defensywie w wykonaniu Werderu sprawdza się całkiem nieźle.

52'

Calhanoglu ukarany za dyskusje.

52'

Zawodnicy Bayeru wygrali trzy przebitki po kolei, ale ostatecznie stracili piłkę.

51'

Zawodnicy obu drużyn wyszli na boisko mocno nabuzowani - od momentu rozpoczęcia gry arbiter już kilkukrotnie zatrzymywał grę z powodu faulu.

48'

Spahić ukarany po faulu, ale najprawdopodobniej była to konsekwencja wielkiego wzburzenia i pretensji jakie ten miał do arbitra.

47'

Bayer Leverkusen - Werder BremaBayer Leverkusen - Werder Brema

45'

Wracamy do gry!!

48'

Koniec pierwszej połowy. Bayer nacierał, ale przy wykończeniu brakowało determinacji, co było szczególnie widoczne u Stefana Kiesslinga. Efektem tego jest remis do przerwy mimo, momentami, przytłaczającej przewagi gospodarzy. Wracamy za kwadrans!

47'

Bramka do szatni! Dośrodkowanie, Di Santo dał się sfaulować i przepuścił piłkę, do której dopadł Bartels i ze spokojem wykończył akcję!

46'

GOOOOOOLLLLL!!!!! Bartels!!!!

42'

Salke złapany na spalonym. Obrona Werderu ma szansę na chwilę odpoczynku.

41'

Elia starał się utrzymać przy piłce na połowie rywala, ale przy asyście kilku piłkarzy Bayeru szybko skapitulował.

39'

I kolejna setka! Centra Calhanoglu wprost na głowę Kiesslinga, który uderzył ponad bramką.

37'

Bayer wyraźnie zdominował rywala, ale nie potrafi udokumentować swojej supremacji na boisku. Goście mieli momenty dobrej gry i na pewno będą w stanie wykorzystać każde potknięcie "Aptekarzy"

36'

Oztunali!! Świetne przyjęcie z obrotem, mierzony strzał i znowu poprzeczka!

34'

Bellarabi!! Znakomite prostopadłe podanie ze środka pola, pomocnik gospodarzy przełożył Garcię, ale nie zdołał pokonać Wolfa.

33'

Uderzenie Calhanoglu, Wolf ponownie odbił piłkę pod nogi Kiesslinga, który był teraz jednak w trudniejszej sytuacji. Napastnik Bayeru dograł do Bellarabiego, ale ten został zablokowany

31'

Bayer przez dłuższy okres czasu rozgrywał piłkę w okolicach linii bocznej, ale ostatecznie Boenisch został zablokowany przy próbie dośrodkowania.

28'

Poprzeczka!! Wrzutka z rzutu rożnego, Kiessling zgrał piłkę na środek, a Spahić zmarnował świetną sytuację na 2:0!

26'

Świetna okazja dla gości! Elia wrzucał spod bocznej linii, Leno trącił piłkę, wprost pod nogi Bartelsa, który uderzył wysoko w trybuny!

24'

Kolejna świetna akcja gospodarzy. Tym razem Bender dostał piłkę w szesnastce, obrócił się z rywalem na plecach i dograł na piąty metr, gdzie jednak nie było żadnego z jego partnerów.

22'

TO MUSI BYĆ GOL!! Bellarabi uderzał z dalszej odległości, Wolf sparował piłkę do boku. Doskoczył do niej Kiessling, ale uderzył wprost w bramkarza!

19'

Szybki atak gospodarzy, przytomny przerzut Kiesslinga na prawą stronę do Jedvaja, który atomowym uderzeniem pokonał Wolfa!

18'

GOOOOOOOLLLL!!!! JEDVAJJ!!!!

14'

Długie zagranie od bramkarza, Selke był blisko przejęcia piłki pod polem karnym Bayeru, ale ostatecznie został zablokowany.

12'

Słupek!!! Gonzalo Castro dostał piłkę przed szesnastką i pomylił się o centymetry!

10'

Calhanoglu starał się dograć piłkę do jednego z partnerów z rzutu wolnego. Piłka przeszła przez mur, jednak później została wybita przez obrońców.

8'

Szybka kombinacja w wykonaniu ekipy przyjezdnych, niestety Di Santo nie zdążył złapać piłki przed linią końcową.

7'

Było blisko! Bellarabi wpadł w pole karne i zagrał wzdłuż bramki, ale żaden z jego partnerów nie zdołał wpadkować piłki do siatki.

6'

Kontratak gospodarzy zakończony błędem technicznym Bellarabiego.

5'

Junuzović dośrodkowywał z rzutu wolnego, do odbitej piłki dopadł Elia, jednak jego strzał wylądował na trybunach.

2'

Gospodarze rozpoczęli od wysokiego pressingu, ale podopiecznym Dutta udaje się utrzymać przy piłce.

20:30

Gramy!!

20:25

Na dzisiejszym meczu spodziewany jest komplet widzów. Pojemność BayAreny to 30 210 miejsc.

20:04

Ławka rezerwowych Werderu Brema: Caldirola, Obraniak, Hajrović, Kroos, Petersen, Busch, Husic

20:01

Ławka rezerwowych Bayeru Leverkusen: Kresic, Reinartz, Son, Drmic, Wendell, Donati, Yurchenko

19:59

Patrząc na skład "Aptekarzy", nie sposób nie zauważyć nieobecności jednego z najlepszych zawodników poprzedniego sezonu - Heung Minga Sona. Koreańczyk ma za sobą zgrupowanie kadry i długą podróż, prawdopodobnie dlatego szkoleniowiec Bayeru zostawił go na ławce rezerwowych.

19:41

Trybuny Bay Areny powoli się zapełniają: trybuny

19:23

Zawodnicy Werderu zapoznają się z murawą na Bay Arenie:bazwe

19:20

W oczekiwaniu na pierwszy gwizdek zapraszam do lektury zapowiedzi tego spotkania: Bayer Leverkusen – Werder Brema LIVE! Czy „Aptekarze” umocnią się na czele tabeli?

19:17

Werder Brema w trakcie sześciu ostatnich spotkań z Bayerem strzelił zaledwie cztery bramki.