Schalke 04 GelsenkirchenSchalke 04 Gelsenkirchen
1 : 1
Bayern MonachiumBayern Monachium
20:26

Lewandowski się przełamał, ale Bayern nie potrafił wygrać tego spotkania. W drugiej połowie Schalke zagrało znacznie lepiej i doprowadziło do wyrównania. To tyle z mojej strony, za uwagę dziękuje Kuba Seweryn.

94'

Koniec! Remis!

92'

Bayern przycisnął, czy gracze Guardioli zdobędą gola rzutem na taśmę?

90'

Rzut rożny dla Schalke nie przyniósł strzału na bramkę, a sędzia dolicza do tego meczu cztery minuty.

88'

Jest kontrowersja, bo Alaba przewrócił się w starciu z rywalami w polu karnym Schalke, ale arbiter nie dyktuje karnego!

86'

Bayern przeważa, ale nie stwarza sobie w końcówce sytuacji bramkowych.

84'

Kolejny faul Draxlera, który ma szczęście, że wciąż jest na boisku.

81'

Fuchs zmienia Santanę.

79'

Trzecia kontuzja w Schalke. Gry nie będzie mógł kontynuować Santana.

77'

Z rzutu rożnego dla Bayernu nie było zagrożenia dla gospodarzy.

76'

Aogo wchodzi w miejsce Ayhana.

75'

Kwadrans do końca. Gospodarze wyjaśniają teraz zamieszanie we własnym polu karnym.

74'

Kontuzjowany Ayhan opuszcza z trudem boisko. Schalke przez chwilę w dziesiątkę.

71'

Świetna piłka za linię obrony do Shaqiriego, który w dobrej sytuacji uderza jednak wprost w Fahrmanna!

68'

Schodzi z boiska Xabi Alonso, a w jego miejsce Pierre-Emile Hojbjerg. Ciekawa decyzja Guardioli.

66'

Odpowiedź Bayernu, po dośrodkowaniu Alaby piłka spada pod nogi Lewandowskiego, ale ten uderza wysoko nad bramką!

65'

Choupo-Moting poradził sobie w polu karnym z Dante, ale jego uderzenie z ostrego kąta broni Neuer! Schalke złapało wiatr w żagle!

64'

Żołta kartka dla Sama.

63'

Ogromne zamieszanie po rzucie wolnym dla Schalke, Alonso przy próbie wybicia piłki z linii bramkowej nastrzela Howedesa i piłka trafia do siatki! Piłkarze Bayernu protestowali, że piłka trafiła w rękę gracza Schalke, ale ta ręka była nastrzelona, a gol prawidłowy! 1:1!

62'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOLLLLLL!!! Benedikt Howedes!

61'

I już Dante przerywa kontratak gospodarzy.

60'

Druga zmiana w Bayernie. Kontuzjowany Boateng opuszcza boisko, a w jego miejsce Dante.

58'

Faul w ofensywie Lewandowskiego na Santanie odgwizdał teraz arbiter. Dość dyskusyjna sytuacja.

57'

Juan Bernat zmienia Mario Goetze.

56'

Sam szukał w polu karnym Bayernu Meyera, ale jego podanie przeciął Neuer.

54'

Choupo-Moting wychodził sam na sam z Neuerem, ale się pogubił i został jeszcze dogoniony przez Boatenga!

53'

Draxler musi uważać. Ma on kartkę na koncie, a teraz zdenerwowany odkopnął piłkę po gwizdku arbitra.

52'

Znowu Draxler! Reprezentant Niemiec uderza głową z kilkunastu metrów i łapie piłkę Neuer!

49'

Draxler nie dał rady przepchnąć Boatenga i wyjść sam na sam z Neuerem. Sędzia dopatrzył się jeszcze faulu młodego Niemca.

47'

Rzut rożny dla gości po interwencji Matipa.

46'

Rozpoczynamy drugą połowę!

19:21

Schalke Gelsenkirchen - Bayern MonachiumSchalke Gelsenkirchen - Bayern Monachium

19:19

Bayern prowadzi w Gelsenkirchen 1:0 po bramce Roberta Lewandowskiego, który wreszcie strzelił tym samym pierwszego gola dla Bayernu w Bundeslidze. Podopieczni Guardioli mają dość zdecydowaną przewagę, ale to spotkanie wciąż jest dalekie od rozstrzygnięcia.

45'

Koniec pierwszej połowy!

45'

Minuta doliczona do pierwszej połowy.

45'

Kartka dla Draxlera za faul na Mullerze.

42'

Ależ błąd Neuera na 40 metrze przed własną bramką! Ayhan jednak nie zdołał celnie uderzyć z połowy boiska!

40'

Schalke Gelsenkirchen - Bayern Monachium

40'

Schodzi z boiska kontuzjowany Kirchhoff, a w jego miejsce Neustadter.

39'

Rode fauluje Draxlera 20 metrów od bramki Neuera. Żółta kartka.

38'

Domagali się teraz kibice gospodarzy odgwizdania rzutu karnego dla Schalke za zagranie ręką, ale Marco Fritz nic sobie z tego nie robi.

36'

Leży na boisku jeden z zawodników Schalke. Już wiadomo, że będzie zmiana w ekipie gospodarzy.

33'

Długa piłka w kierunku Draxlera, ale ten jest uprzedzony przez Lahma i piłka trafia do Neuera.

31'

Zrobiło się nerwowo między Hoegerem a Boatengiem po jednej z decyzji arbitra. Ten mecz nabiera ciśnienia, szczególną frustrację widać u przegrywajacych gospodarzy.

29'

W odpowiedzi bardzo niecelnie z daleka strzela David Alaba.

27'

Mocne, ale nieznaczne uderzenie z dystansu Sidney'a Sama.

24'

Lewandowski dostał piłkę w polu karnym i uderzył potężnie w Fahrmanna, ale wcześniej był na spalonym.

21'

Shaqiri zza pola karnego uderza nieznacznie obok bramki przeciwnika!

20'

Choupo-Moting złapany na spalonym.

18'

Kolejna bardzo ładna kombinacja gości, ale podanie Gotze w polu karnym blokuje Matip.

18'

Xabi Alonso z rzutu wolnego zagrał za linię obrony, gdzie ani Muller, ani Lewandowski nie sięgnęli piłki.

17'

Kartka dla Hogera za bardzo ostry wślizg na nogi Shaqiriego.

16'

Teraz Lewandowski rozegrał piłkę z Mullerem, ale Niemiec znalazł się na ofsajdzie.

13'

Żółta kartka dla Kirchhoffa, który bardzo brzydko faulował Gotze.

11'

Lewandowski dostał piłkę w pole karne, rozegrał kapitalną akcję dwójkową z Rode, dzięki czemu po chwili wpakował futbolówkę do pustej bramki i zdobył swojego pierwszego gola w barwach Bayernu w Bundeslidze! 1:0 dla Bawarczyków!

10'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! ROBEEEEERT LEWANDOWSKI!!!!

8'

Julian Draxler wychodził sam na sam z Neuerem, ale sędzia dopatrzył się w tej sytuacji spalonego.

5'

Lewandowski!!! Lahm z prawego skrzydła zagrał w 'stylu Piszczka' - płasko, na 14. metr do Lewandowskiego, którego płaski strzał pewnie broni Fahrmann!

4'

Muller! Lewandowski doskonale zagrał w pole karne do wbiegającego Mullera, którego uderzenie kapitalnie broni Fahrmann!

3'

Już atakuje Bayern. Alaba nie zdołał celnie dośrodkować w pole karne gospodarzy.

1'

Pierwszy gwizdek arbitra i zaczynamy!

18:30

Piłkarze obu drużyn wychodzą na murawę Veltins Areny. Efektowna oprawa kibiców gospodarzy, którym jednak nie pomaga rzęsiście padający deszcz.

18:25

Xabi Alonso

17:57

W dzisiejszym meczu na pewno nie zobaczymy Kolasinaca, Fuchsa, Goretzki, Farfana, Huntelaara oraz Sane (wszyscy Schalke), a także Rafinhi, Martineza, Robbena, Ribery'ego i Schweinsteigera.

17:50

Rezerwowi Bayernu: Pepe Reina, Juan Bernat, Dante, Julian Green, Claudio Pizarro, Gianluca Gaudino, Pierre-Emile Hojbjerg.

17:49

Rezerwowi Schalke 04: Christian Wetklo, Atsuto Uchida, Roman Neustadter, Chinedu Obasi, Christian Clemens, Tranquillo Barnetto, Dennis Aogo.

17:48

Obok prezentujemy składy wyjściowe obu drużyn! W jedenastce Bayernu są zarówno Robert Lewandowski, jak i debiutujący Xabi Alonso!

17:46

Obie drużyny do tej pory zagrały po jednym spotkaniu. Bayern Monachium pokonał na własnym stadionie VFL Wolfsburg 2:1 Thomasa Muellera oraz Arjena Robbena. Schalke z kolei uległo w identycznym stosunku Hannoverowi 96 w meczu, w którym jedyne trafienie dla Konigsblauen zaliczył Klaas Jan Huntelaar.

17:42

Witamy bardzo serdecznie na relacji na żywo z meczu 2. kolejki niemieckiej Bundesligi, gdzie Schalke 04 Gelsenkirchen zmierzy się z Bayernem Monachium!