2 : 3
Borussia DortmundBorussia Dortmund
1. połowa0 : 2
95'

KONIEC MECZU!! Gdyby nie ostatnie kwadrans, można byłoby powiedzieć: wszystko zgodnie z planem. Zawodnicy Augsburga obudzili się zbyt późno, ale i tak mogli wyrównać. Koniec końców wygrał lepszy - dziękuję za uwagę i zapraszam na kolejne spotkania z Bundesligą!

93'

To już chyba koniec.. Wściekły Klopp i Weidenfeller kradnący czas na sekundy przed końcem..

92'

Aubameyang! Zatańczył z obrońcą przy linii końcowej, jednak przy próbie dogrania został zablokowany.

90'

Trzy minuty doliczone.

89'

Matavz po dośrodkowaniu Baby pięknym strzałem głową zmniejsza rozmiary porażki! Czy starczy czasu na wyrównanie?!

86'

Ostatnia zmiana w dzisiejszym meczu - jeden z bohaterów spotkania, Marco Reus, opuszcza murawę, zaś w jego miejscu pojawia się Jonas Hoffman.

84'

Klavan popędził z piłką lewą flanką i wrzucił ją w szesnastkę. Wbiegający tam Bobadilla zdołał ją przyjąć, zastawić i w sytuacji sam na sam pokonać Weidenfellera.

83'

BOBADILLA!! JEST NADZIEJA DLA AUGSBURGA!

82'

Trzecia zmiana w ekipie gospodarzy - Kohr wszedł na boisko w miejscie Djurdijica.

81'

Reus!! Niemiec miał sporo czasu i miejsca na strzał, jednak piłka po jego uderzeniu przeleciała nad poprzeczką.

79'

Bender dobiegł do wybitej piłki, jego uderzenie zdołał sparować Hitz, jednak wobec dobitki był bez szans.

78'

GOOOOLLLL!!!! RAMOS!!!!!

78'

Reus uderzał z rzutu wolnego - piłka odbiła się od jednego z graczy w murze i wyszła poza linię końcową.

76'

Aubameyang!! Błyskawiczna kontra, Gabończyk dostał piłkę na wybieg, ale zamiast poczekać na partnerów zdecydował się na strzał. Uderzył bardzo słabo, wprost w Hitza.

74'

Jeden ze słabszych aktorów dzisiejszego spektaklu opuszcza plac gry, w jego miejscu pojawia się były napastnik Herthy Berlin, Adrian Ramos.

72'

Za to zdarzenie Bender został ukarany żółtą kartką.

72'

Altintop z ogromnym impetem wpadł w Bendera i najprawdopodobniej skręcił kostkę.

70'

Subotić ukarany za zbyt agresywny atak w starciu z Djurdiciem.

69'

Tim Matavz pojawił się na placu gry, zmienił Markusa Feulnera.

67'

Świetna interwencja Baiera w defensywie. Gdyby nie jego przechwyt, Reus znalazłby się oko w oko z Hitzem.

66'

To powinien być gol!! Błyskawiczna akcja gości, Piszczek popędził skrzydłem i zagrał piłkę wzdłuż szesnastki. Na końcu toru jej lotu znajdował się Grosskreutz, który nie był w stanie skierować futbolówki do siatki.

64'

Zmiana w ekipie Jurgena Kloppa - Bender wchodzi na boisko w miejsce Jojicia.

63'

Strzał oraz dobitka wylądowały w murze. Chwilę później Piszczek chciał uruchomić Aubameyanga dłuższym zagraniem, jednak ten źle przyjął piłkę.

62'

Altintop faulowany przez Piszczka tuż przed polem karnym - będzie dobra okazja dla gospodarzy.

60'

Pierwsza roszada w dzisiejszym meczu - Bobadilla zmienia Parkera.

58'

Zawodnicy Borussii ponownie przejęli inicjatywę. Przed chwilą Aubameyang był bliski podwyższenia rezultatu, jednak znalazł się na spalonym.

56'

Po przerwie obraz gry uległ zmianie - teraz to gospodarze są częściej przy piłce, zaś podopieczni Jurgena Kloppa próbują zaskoczyć rywala kontratakami.

54'

Jojić ukarany za faul taktyczny.

52'

Grosskreutz zdecydował się na uderzenie z powietrza, ale zdołał tylko uwidocznić swoje braki techniczne.

49'

Grosskreutz!!! Kapitalne wyjście z kontratakiem, Reus wystawił mu "patelnie", a Grosskreutz źle przyjął piłkę!

46'

Gramy!

21:34

Za chwilę początek drugiej odsłony, tymczasem temat Kagawy w Dortmundzie wydaje się być już przesądzony: klik

21:20

W przerwie zapraszam na skrót spotkania z ubiegłego sezonu, kiedy to podopieczni Jurgena Kloppa pokonali rywala aż 4:0. Czy dzisiaj padnie taki sam wynik?

47'

Koniec pierwszej części spotkania - Po strzeleniu dwóch bramek goście zdecydowanie dominowali nad rywalem, który jednak zdołał stworzyć sobie kilka groźnych sytuacji. Augsburg na pewno nie pogodzi się z porażką tak łatwo - druga odsłona zapowiada się pasjonująco!

46'

Arbiter doliczył minutę do regulaminowego czasu gry.

44'

Napomnienie również dla Verhaegha, za dyskusję przy sytuacji z Wernerem.

43'

Kontratak przerwany, Werner ukarany.

42'

Kehl jest już w pełni sił, tymczasem z kontratakiem wychodzą goście..

41'

Do przerwy ma być 3.5! Klopp

40'

Aubameyang!! Gabończyk uderzył piekielnie mocno, ale wprost w Hitza!

39'

Kehl odniósł kontuzję po starciu z Feulnerem, potrzebna będzie interwencja sztabu medycznego.

37'

Co za pudło! Kapitalne podanie do Djurdijca, który w sytuacji sam na sam posłał piłkę obok bramki!

36'

36'

Sokratis! Grek miał szansę na podwojenie swojego dorobku, po raz kolejny po uderzeniu głową - tym razem futbolówka poleciała nad poprzeczką.

34'

Aubameyang mocnym strzałem z narożnika pola karnego starał się pokonać Hitza, jednak golkiper Augsburga przytomnie odbił piłkę

32'

Kolejna szybka kombinacja w wykonaniu BVB, tym razem zakończona niedokładnym dośrodkowaniem Durma.

30'

28'

Ponownie Werner! Ponownie Piszczek! Kolejny raz polski obrońca uchronił swoją drużynę przed utratą bramki, tym razem ofiarnym wślizgiem odebrał piłkę przeciwnikowi przed szesnastką.

25'

Od kilku minut na SGL Arenie niepodzielnie panuje ekipa z Dortmundu. Goście nie mają żadnego pomysłu na świetną grę Borussii w ataku pozycyjnym

22'

Świetny odbiór Joijca, zagranie w szesnastkę, później klepka między trzema zawodnikami Borussii, jednak cała akcja została zmarnowana przez złe podanie Grosskereutza.

20'

Werner! Pomocnik Augsburga wybiegał na czystą pozycję, ale w ostatniej chwili został zatrzymany przez Łukasza Piszczka, świetna interwencja Polaka!

18'

Goście do momentu strzelenia bramki nie potrafili zdominować przeciwnika, ale po dwóch szybkich ciosach kompletnie rozbili rywali.

16'

Najpierw Reus precyzyjnym strzałem wykończył akcję z Grosskreutzem, a później asystował przy bramce Greka po rzucie rożnym.

14'

I już 2:0!!! Sokratis!!

12'

GOOOOOLLLLL Marco Reus!!!

9'

Ależ było blisko! Piszczek kapitalnie dograł piłkę po ziemi do wychodzącego na czystą pozycję Aubameyanga, któremu zabrakło centymetrów aby złapać futbolówkę!

8'

Stały fragment gry nie przyniósł zagrożenia pod bramką Hitza.

7'

Mkhitaryan uderzał zza szesnastki, piłka po rykoszecie wyszła poza linię końcową. BVB będzie miało rzut rożny.

6'

Długie zagranie na skrzydło do Piszczka - reprezentant Polski nie zdołał dogonić piłki przed linią końcową.

5'

Feulner uderzał na bramkę z rzutu wolnego, futbolówka poleciała wysoko w trybuny.

4'

Pierwsza groźna akcja Augsburga - Parker świetnie opanował piłkę przy linii końcowej, ograł Durma i zagrał w szesnastkę. Sytuacja została jednak wyjaśniona przez Joijica.

2'

Spokojny początek meczu, gospodarze powoli rozgrywają piłkę na własnej połowie.

20:31

Gramy!!

20:30

Motyw z "Piratów z Karaibów" towarzyszy piłkarzom w momencie wyjścia na murawę - początek już za chwilę!

20:26

Za drużyną Jurgena Kloppa przyjechała spora grupa fanów: fani bvb

20:24

Jeszcze kilka miesięcy temu spotkanie Augsburga z Borussią Dortmund mogłoby być określane "polskim" starciem, jednak od tego czasu drużynę z SGL Arena opuścił Arkadiusz Milik, a z BVB pożegnał się Robert Lewandowski. Dzisiaj oglądać będziemy tylko jednego Polaka, bowiem Jakub Błaszczykowski nie wyleczył się jeszcze z kontuzji, której doznał w meczu otwierającym rundę wiosenną.

20:18

Co ciekawe, rywalizacja na SGL Arenie jest starciem ekip okupujących dwa ostatnie miejsca w ligowej tabeli :) tabela po pierwszej kolejce

20:16

Przed otwierającym drugą kolejkę Bundesligi spotkaniem zapraszam do lektury zapowiedzi autorstwa Macieja Pietrasika tutaj.

20:09

Ławka rezerwowych BVB: Langerak, Ginter, Immobile, Ramos, Bender, Narey, Hofmann

20:09

Ławka rezerwowych Augsburga:Manninger, De Jong, Hong, Kohr, Matavz, Bobadilla, Caiuby

20:08

Szkoleniowiec gospodarzy, Markus Weinzierl, dość optymistycznie wypowiedział się na temat szans swojego zespołu w dzisiejszym starciu:

Na pewno jesteśmy w stanie zdobyć punkt w meczu przeciwko Borussii, a jeśli dopisze nam szczęście, powalczymy o pełną pulę napisał:
20:00

SGL bvb

19:58

Innym istotnym wydarzeniem jest coraz bardziej prawdopodobny powrót Shinhija Kagawy na Signal Iduna Park. Zdaniem angielskich mediów Japończyk nie przekonał Louisa van Gaala swoimi umiejętnościami i podobno już jutro pojawi się na testach medycznych w Niemczech. Suma transferu wynosić będzie około dziesięciu milionów euro.

19:55

Co słychać w Dortmundzie? Z pewnością jedną z ważniejszych informacji jest wynik wczorajszego losowania fazy grupowej Ligi Mistrzów:Losowanie 2015 A-D

19:52

Oto arena dzisiejszego starcia na kilkadziesiąt minut przed pierwszym gwizdkiem: SGL Arena

19:50

Dobry wieczór! Już za trzy kwadranse pierwszy gwizdek Knuta Kirchera oznaczający początek spotkania na SGL Arena.