16:23

16:21

Dziękujemy Państwu za uwagę i zapraszamy na kolejne relacje, oczywiście na Ekstraklasa.net!

16:20

Frank de Boer może być zadowolony z wyniku, lecz z gry swoich podopiecznych już mniej. Amsterdamczycy byli nieskuteczni, mieli problemy ze stworzeniem sobie sytuacji, szczególnie w pierwszej odsłonie.

90'

Arbiter główny kończy spotkanie. Ajax pewnie pokonuje Cambuur 3:0!

87'

Piłka po dośrodkowaniu Roscheuvela nie znajduje nikogo z partnerów w polu karnym.

84'

3:0! Faul Pereiry przed polem karnym kończy się fatalnie dla przyjezdnych. Bezpośrednim strzałem tuż przy bliższym słupku Schoene umieszcza futbolówkę w siatce, nie dając Nienhuisowi szans na obronę!

83'

Żółtą kartką ukarany Marlon Pereira.

82'

Słupek Schoene! Duńczyk minimalnie się myli z bliskiej odległości.

80'

Tak, jak to miało miejsce poprzednio, w tym samym momencie zmienia zawodników Henk de Jong. Ściąga na ławkę El Makriniego, a szansę w ostatnich minutach daje Barto.

79'

Na ostatnią zmianę decyduje się szkoleniowiec Ajaxu. Odpocząć daje El-Ghaziemu, a w jego miejsce desygnuje do gry Andersena.

77'

Faul na Tete pod szesnastką Cambuur. Piłkarze z Amsterdamu mają dogodną sytuację do dośrodkowania.

75'

Kwadrans do zakończenia spotkania. W drugiej połowie zdecydowanie przeważają zawodnicy Ajaxu, którzy coraz częściej stwarzają sobie groźne sytuacje pod bramką Nienhuisa.

72'

Ajax stworzył sobie dogodną sytuację do strzelenia bramki, jednak tuż przed piątym metrem poślizgnął się Lasse Schoene.

69'

Henk de Jong także odpowiada zmianą. De Riddera na boisku zastępuje Bakker.

69'

Zdejmuje także dotychczas jedynego strzela w tym spotkaniu, Viktora Fischera, którego zmienia Kolbeinn Sigthorsson.

69'

Podwójna zmiana w Ajaxie, Frank de Boer zmienia Sinkgravana, a w jego miejsce wpuszcza Lasse Schoene.

64'

Ajax nie odpuszcza, zamknął rywali na ich własnej połowie.

15:50

62'

Ajax idzie za ciosem! Fischer ponownie wpisuje się na listę strzelców!

57'

Ajax wychodzi na prowadzenie! Fischer zdobywa bramkę i mamy 1:0!

56'

Piłkarze obu zespołów zdecydowanie przyśpieszyli grę w ostatnich minutach, jednak wciąż bez bramek na Amsterdam ArenA.

52'

Bazoer oddaje mocny strzał, ale wprost w ręce Nienhuisa.

50'

Groźny strzał El-Ghaziego sprzed pola karnego, jednak minimalnie myli się w tej sytuacji.

49'

Veltman wraca na boisko.

47'

Przerwa w grze, na boisku leży Veltman. Konieczna będzie pomoc sztabu medycznego.

15:33

Od środka piłkarze Cambuur, zaczynamy!

15:32

W przerwie Henk de Jong dokonał jednej zmiany. Za Lucasa Bijkera wchodzi Calvin Mac-Intosh.

15:31

Zawodnicy obu zespołów są już na murawie, za chwile zaczynamy!

15:22

15:19

Drużyny nie stworzyły wspaniałego widowiska na Amsterdam ArenA. Niecelne strzały po obu stronach niekorzystnie wpłynęły na obraz gry. Wracamy za 15 minut, mając nadzieję, że zdecydowanie się on poprawi!

45'

Arbiter kończy pierwszą połowę, nie doliczając nawet sekundy.

44'

Ajax mógł objąć prowadzenie w końcówce pierwszej połowy! Mocno uderzył Serero, piłka przeszła obok Nienhuisa, lecz nie znalazła drogi do bramki.

43'

Świetny wślizg Viergevera kończy groźnie zapowiadający się atak podopiecznych Henka de Jonga.

40'

Zawodnicy Ajaxu stawiają na stałe fragmenty gry. Szukają fauli w okolicach pola karnego przyjezdnych.

37'

Indywidualne błędy po obu stronach powodują, że obraz gry zdecydowanie uległ pogorszeniu.

33'

Faul El Makriniego przed szesnastką, za co otrzymuje żółty kartonik.

31'

Zamieszanie w polu karnym po rzucie rożnym wykorzystuje Fischer, ale jego uderzenie okazało się mocno niecelne.

29'

Świetnie wyszli spod pressingu gości piłkarze Ajaxu, lecz dwójkową akcję Fischera i El-Ghaziego przerywają defensorzy Cambuur.

26'

Strzał Cambuur sprzed pola karnego, jednak tylko do odnotowania w statystykach.

25'

De Ridder, mając na koncie żółtą kartkę, łapie piłkę, która zmierzała nad jego głową. Arbiter okazał się bardzo pobłażliwy, nie karząc zawodnika usunięciem z boiska.

21'

Żółtą kartką za faul taktyczny w środkowej części boiska ukarany de Ridder.

19'

Stagnacja na obu frontach, żadna z drużyn nie chce zaatakować, a liczy jedynie na kontratak.

14:47

15'

Wreszcie groźna akcja Ajaxu! Swój rajd prawym skrzydłem strzałem zakończył Bazoer, sprawiając spore zamieszanie w polu karnym Nienhuisa. Dobić głową próbował jeszcze El-Ghazi, lecz uderzył wprost w ręce bramkarza.

13'

Błąd w przyjęciu defensorów gości. Ajax bliski zdobycia bramki, jednak w porę naprawili swój błąd obrońcy Cambuur.

10'

Ajax zepchnięty do defensywy, zawodnicy Franka de Boera nie mogą utrzymać piłki na połowie przeciwnika.

6'

Indywidualna akcja prawym skrzydłem Rosheveula. Łatwo minął on Viergevera i momentalnie dostał się pod pole karne rywala. Fatalnie jednak pudłuje.

5'

Kolejny strzał van der Streaka, który z największym trudem broni Cillessen.

4'

W pierwszych minutach spotkania zdecydowanie przeważają podopieczni Henka de Jonga, Ajax ma problemy ze skonstruowaniem akcji.

2'

Groźna akcja Cambuur w pierwszych minutach! Minimalnie myli się van de Streak w dogodnej sytuacji.

1'

Od środka zawodnicy Ajaxu, ruszamy!

14:30

Zawodnicy obu zespołów już na murawie, za chwile zaczynamy mecz!

14:17

Pierwszy gwizdek już za niecały kwadrans!

14:11

Cambuur z kolei znajduje się dwa oczka od 7. miejsca, które premiowane jest grą w europejskich pucharach - do przebywającego tam Zwolle tracą 6 punktów.

14:09

Ajax niestety nie walczy już o tytuł mistrza kraju. Choć zajmują drugą pozycję, to odrobienie straty 14 punktów do liderującego PSV Eindhoven nie jest już możliwe. Klub Philipsa niedawno zapewnił sobie mistrzowski tytuł, 22. w historii klubu.

14:07

Cambuur od niedawna gra w najwyższej klasie rozgrywkowej w Holandii. Na pięć ostatnich spotkań, Ajax czterokrotnie wygrywał, a raz obie drużyny zremisowały. Dwa z tych spotkań były jednak rozegrane w sezonie... 1999/2000!

14:01

W kadrze Ajaxu zabraknie dziś reprezentanta Polski, Arkadiusza Milika, który jeszcze do końca nie wyleczył urazu, jaki odniósł w meczu z Irlandią pod koniec marca.