Dziękujemy za uwagę!

18:38

Ajax Amsterdam zagrał lepiej niż w ostatnich spotkaniach, ale stać go na lepszą grę.

93'

Koniec meczu w Amsterdamie! Ajax zagrał lepiej niż ostatnio i pewnie zdobył trzy punkty!

91'

Ostatnia zmiana w Twente FC. Borven zmienia Mokotjo.

89'

Bazoer zdołał oddać strzał zza pola karnego, ale wprost w ręce bramkarza Twente.

88'

Ajax Amsterdam spokojnie rozgrywa piłkę w środkowej strefie boiska.

85'

Rzut rożny dla Twente. Ziyech dośrodkowywał w pole karne, ale piłkę zdołał wypiąstkować bramkarz Ajaxu.

82'

Kishna chciał podać w pole karne do Arka Milika, ale naszego reprezentanta uprzedził jeden z obrońców Twente.

80'

Milik mógł mieć na swoim koncie kolejną asystę, ale Kishna był na minimalnym spalonym.

77'

Zmiana także w Twente. Na boisku pojawia się Ebecilio, który zmienia ter Avesta.

77'

Zwycięstwo Ajaxu Amsterdam wydaje się już pewne. El Ghazi dośrodkowywał w pole karne, piłkę odbił Milik, a dopadł do niej Kishna, który pokonał bramkarza rywali.

75'

Kolejny gol dla Ajaxu Amsterdam! Bramkę zdobywa Kishna!

72'

Ostatnia zmiana w Ajaxie Amsterdam. Klaassen zmieniony przez Serero.

71'

Tym razem prostopadle podawał Klaassen, ale El Ghazi w doskonałej okazji nie zdobył bramki!

70'

Piłkarzom Ajaxu Amsterdam udało się odebrać piłkę, a Sinkgraven z pierwszej piłki wyprowadził na prawej stronie El Ghaziego. Ten miał do wyboru Arka Milika i Kishnę. Podał do tego drugiego, który zdobył bramkę.

68'

I Ajax Amsterdam ponownie wychodził na prowadzenie! Kishna!

67'

Mamy oczekiwaną zmianę przez polskich kibiców. Na boisku melduje się Arkadiusz Milik, który zastępuje Lasse Schoene .

64'

Pierwsza zmiana w Twente Enschede. Na boisko wchodzi Mokhtar, a schodzi z niego Ould-Chikh.

62'

Częściej przy piłce znów znajdują się piłkarze Ajaxu, ale groźniej wyglądają ataki gości.

59'

Corona minął w polu karnym van der Hoorna, ale piłkę spod nóg wybił mu wracający Sinkgraven.

58'

Dośrodkowanie w pole karne do Schone, ale wywalczył on jedynie rzut rożny. Stały fragmenty gry nie przyniósł żadnego zagrożenia.

55'

Po chwilowej przewadze Twente, akcję przeprowadzili piłkarze gospodarzy. Na bramkę uderzał El Ghazi, ale przeniósł piłkę nad poprzeczką.

52'

I mamy wyrównanie w Amsterdamie! Piłkarze gości tylko trzykrotnie wymienili między sobą podanie, a Ziyech przedłużył głową piłkę do Castaignosa. Nie udało mu się pokonać Cillessena, ale wobec dobitki Ziyecha bramkarz Ajaxu był już bezradny.

50'

Gol! 2-2! Ziyech

49'

Wymuszone uderzenie Lachmana. Minęło ono bramkę strzeżoną przez Cillessena.

47'

Sinkgraven zagrywał na lewą stronę do Kishny, ale ten nie zdołał do niej dojść.

46'

Wznawiamy spotkanie w Amsterdamie!

45'

Koniec pierwszej połowy! Do przerwy prowadzi Ajax Amsterdam!

45'

Sędzia doliczył jedną minutę.

42'

Znów spokojnie na boisku w Amsterdamie. Przy piłce częściej znajduje się Ajax.

39'

Bjelland ostro sfaulował rywala i otrzymał za to żółtą kartkę!

38'

Po rzucie rożnym dla Twente zrobiło się duże zamieszanie. Dwukrotnie z ostrego kąta uderzał Bjelland, ale nie dał się pokonać Cillessen!

37'

Strata piłki przez Twente i z akcją ofensywną ruszył Ajax Amsterdam. Przy piłce przez dłuższy czas znajdował się Schone, ale stracił piłkę.

34'

Wieje lekką nudą w Amsterdamie. Obie drużyny od kilku minut nie potrafią stworzyć sobie żadnej ciekawej okazji do zdobycia bramki.

31'

Zmniejszyło się tempo meczu niż wyglądało to w pierwszych piętnastu minutach spotkania. Dalej przeważa Ajax Amsterdam.

28'

Krótkie rozegranie rzutu rożnego przez Ajax Amsterdam! Sinkgraven uderzał zza pola karnego, a do piłki chciał dojść jeszcze van der Hoorn, ale nie udało mu się uderzyć na bramkę!

27'

Zmianę w defensywie Ajaxu chcieli wykorzystać piłkarze gości. Tapia zagrywał piłkę po ziemi w pole karne i tylko kilkanaście centymetrów zabrakło Coronie, by ślizgiem skierować piłkę do bramki!

26'

Mamy pierwszą zmianę w Ajaxie. Wydaje się, że wymuszoną. Z boiska schodzi Veltman, a pojawi się na nim van der Hoorn.

23'

Przy piłce znajduje się Ajax Amsterdam. Nie stworzył sobie żadnej sytuacji, ale kontroluje to co dzieje się na boisku.

20'

Świetna dwójkowa akcja Corony i Tapii! Uderzał technicznie ten drugi, ale idealnie zachował się Cillessen!

17'

Twente FC po stracie bramki cofnęło się zbyt mocno co wykorzystał Ajax. Kolejna akcja w polu karnym. Sinkgraven ładnie przerzucił piłkę do Bazoera, który sobie ją zgasił i fantastycznie umieścił w bramce!

15'

Bazoer! Ajax Amsterdam wychodzi na prowadzenie!

13'

No to ciekawie robi się w Amsterdamie. Dwie bramki w jedenaście minut. Ajax wywalczył rzut rożny. Krótkie jego rozegranie i piłka trafiła w pole karne do Viergevera, który był niekryty i potężnym uderzeniem umieścił piłkę w bramce!

11'

Gol! Szybkie wyrównanie Ajaxu! Viergever!

8'

I Ajax przegrywa! Akcja na prawej stronie. Dośrodkowywał Ziyech, a pojedynek główkowy z młodym Tete wygrał Corona! Sensacja w Amsterdamie!

6'

Gol! Corona!

5'

Lachman niepewnie wychodził ze swojego pola karnego i stracił piłkę. Trafiła ona do Kishny, który zdecydował się na uderzenie, ale powędrowała ona obok bramki.

4'

Tete na lewą stronę w kierunku Kishny, ale piłkę przejął ter Avest.

2'

Od początku odważnie gra ekipa gości. Dośrodkowywał Corona, ale piłkę złapał bez problemów Jasper Cillessen.

1'

Rozpoczynamy spotkanie w Amsterdamie!

16:41

W rundzie jesiennej w Enschede padł wynik remisowy 1:1. Twente objęło prowadzenie za sprawą Corony, ale wyrównał Sigthorsson. Arkadiusz Milik rozegrał w tym meczu niespełna dwadzieścia minut.

16:35

W ostatnim czasie szkoleniowiec Ajaxu Amsterdam nie jest zadowolony z Arkadiusza Milika i wobec kontuzji Sigthorssona wystawia na szpicy Lasse Schone. Także i dzisiaj zabrakło miejsca dla naszego reprezentanta w wyjściowej jedenastce.

16:32

Frank de Boer nie będzie mógł skorzystać w niedzielę z Viktora Fischera, Lucasa Andersena, Kolbeinna Sigthorssona i Ricardo van Rhijna. Do kadry meczowej powrócą za to Davy Klaassen czy Joel Veltman. Twente przyjedzie do Amsterdamu jedynie bez Felipe Gutierreza.

16:28

W słabszej formie znajduje się także Twente Enschede, które uległo w lidze najpierw ADO Den Haag, a przed tygodniem Excelsiorowi Rotterdam. Podopieczni Alfreda Schreudera spadli przez to na siódme miejsce w Eredivisie.

16:27

Obecni mistrzowie Holandii w poprzedniej kolejce pokonali na wyjeździe walczące o utrzymanie Go Ahead Eagles 2:1. Zwycięska bramka wpadła w kuriozalnych okolicznościach, podobnych do tych, gdy Artur Boruc stracił gola w starciu z Irlandią Północną.

16:22

Ajax Amsterdam nie najlepiej spisuje się w tym roku w Eredivisie. Podopieczni Franka de Boera zdążyli przegrać już dwa spotkania i jedno zremisować, co wykorzystał liderujący PSV Eindhoven, którego przewaga w tabeli po piątkowej wygranej nad AZ wzrosła już do piętnastu punktów.