Ajax AmsterdamAjax Amsterdam
0 : 1
az alkmaarAZ Alkmaar
94'

KONIEC! AZ Alkmaar ogrywa Ajax Amsterdam, gospodarze tracą szansę na obronę mistrzowskiego tytułu.

93'

Uderzenie z dystansu Hapsa i rzut rożny dla gości.

91'

Gospodarze próbują jeszcze swoich szans, ale nie potrafią znaleźć pomysłu na skuteczne rozegranie akcji.

90'

Cztery minuty doliczone do podstawowego czasu gry.

88'

Ofiarna interwencja obrońcy przerywa groźny kontratak Kalmarów.

87'

Haps w miejsce Dos Santosa.

85'

Muhren zmienia kontuzjowanego Johannssona.

83'

Tymczasem dłuższą chwilę na murawie leży Johannsson, któremu potrzebna jest pomoc medyczna. Sędzia dopiero teraz przerywa grę, wcześniej Ajax nie wybił piłkę będąc pod bramką rywala.

82'

Dobra szansa gości, ale tym razem płaskie dośrodkowanie w pole karne wybijają obrońcy Joden.

80'

Gospodarze wymieniają podania, myślą już tylko o zejściu do szatni.

79'

To już chyba koniec marzeń Ajaksu o mistrzowskim tytule. 12 punktów straty zapewnia tytuł drużynie z Eindhoven.

78'

Simon Poulsen świetnie przed polem karnym minął rywala, potem zmylił drugiego po czym oddał strzał w długi róg bramki. W linię strzału świetnie wbiegł Johannsson, który trącił piłkę nogą kierując ją do siatki!

76'

GOOOOOOOOOL!!!

75'

Przewaga gości, którzy wywalczyli rzut rożny po dobrej akcji.

73'

Wciąż bez bramek, do końca spotkania pozostaje nieco ponad kwadrans.

70'

AZ walczy o pełną pulę. Tanković zmienia Huppertsa.

69'

Wymuszona, trzecia zmiana w ekipie Ajaksu. Jairo Riedewald schodzi z boiska z kontuzją, w jego miejsce Tete. Milik dzisiaj nie zagra.

68'

Zimlig zastąpił Bazoera.

67'

Viergever w miejsce Kishny.

67'

Piłkarz AZ złapany na spalonym, a tymczasem szykuje nam się podwójna zmiana w ekipie Ajaksu.

66'

Gra na czas w 66 minucie spotkania - nie, to nie będzie dobra końcówka meczu.

65'

Niewiele się zmienia, póki co gra obydwu zespołów wygląda tak samo, ale gospodarze skupią się pewnie na defensywie.

63'

19 metrów do bramki, Gudelj... ależ zmarnował sytuację, fatalny strzał wysoko ponad bramką.

61'

Moisander wyleciał z boiska! Fin popchnął Johannssona, który po świetnym podaniu minął go obracając się z piłką i wychodził na czystą pozycję!

60'

Chyba czas na zmiany. Słabo to wygląda z obu stron.

59'

Gra wróciła do środka pola, Ajax próbuje odzyskać kontrolę nad przebiegiem spotkania.

58'

Tym razem obrońca Ajaksu wybija piłkę z pola karnego po płaskim podaniu Huppertsa do kolegi z zespołu.

58'

Naciska AZ, dokręcanego strzału w długi róg z pola karnego próbował Hupperts, jednak nieskutecznie.

56'

Dos Santos dwukrotnie wybrał fatalne rozwiązanie akcji. Najpierw niecelnie podawał do kolegi z zespołu, a po chwili strzelił wprost w ustawionego na krótkim słupku Cillessena.

55'

Minął się z piłką Cillessen, ale nie zdołał tego wykorzystać żaden z zawodników AZ!

54'

Goście wywalczyli rzut rożny.

53'

Powoli rozkręca się Ajax, zobaczymy czy drużyna Franka de Boera postraszy jeszcze rywala.

52'

El-Ghazi zszedł do środka i oddał strzał z dystansu - minimalnie niecelny!

51'

Zamieszanie w polu karnym Kalmarów, Schoene wpadł w szesnastkę minął kilku rywali i padł na murawę, ale sędzia nie widział faulu na Duńczyku (i słusznie). Chwilę później dwa dośrodkowania gospodarzy zostały wybite przez obrońców.

50'

Dobra interwencja obrońcy AZ "zdejmuje" piłkę z nogi rywala.

49'

Gra się uspokoiła, znów oglądamy wymianę piłki w środku pola.

48'

Wymiana akcja za akcję: najpierw AZ, potem Ajax, a teraz znów AZ - niecelny strzał z dystansu Berghuisa.

47'

Berghuis świetnie dostrzegł Huppertsa w polu karnym, ten przyjął piłkę niepilnowany i oddał strzał na bramkę - celny, ale zbyt słaby by pokonać Cillessena!

46'

Nerwowe rozgrywanie piłki pod pressingiem przez piłkarzy AZ, Kalmary po chwili ruszają jednak do ataku.

45'

Gra wznowiona!

21:46

Piłkarze wracają na murawę, za chwilę zacznie się druga połowa spotkania.

46'

Koniec pierwszej części spotkania, niezbyt ciekawa gra obydwu zespołów.

45'

Bardzo dobre dośrodkowanie w pole karne Joden kończy się uderzeniem głową Berghuisa, ale piłka minimalnie mija poprzeczkę!

44'

Rzut rożny dla Ajaksu, dośrodkowanie Schoene kończy strzałem van der Hoorn - niecelne uderzenie Holendra.

43'

Berghuis ukarany żółtą kartką.

41'

Świetna okazja dla gości! Hupperts wyskoczył najwyżej w polu karnym i uderza na bramkę, ale Cillessen był na posterunku i świetnie interweniował!

40'

Johannsson, najpierw poprawię bo to on wybił piłkę z bramki AZ. Tym razem reprezentant USA zmarnował okazję pod drugą bramką, gdzie źle przyjął futbolówkę po dobrym podaniu od kolegi z zespołu.

38'

Brutalny faul Henriksena, którego nie dopatrzył się arbiter. Norweg powalił Sinkgravena bezpardonowym wejściem, ale sędzia nie przerwał gry.

36'

Słaby atak Ajaksu, dośrodkowanie Bazoera łapie bramkarz Kalmarów.

34'

Gouweleeuw! Obrońca AZ wybija piłkę z linii bramkowej po strzale głową van der Hoorna! Zawodnik Ajaksu po dobrym dośrodkowaniu z narożnika boiska próbował zdobyć bramkę - bezskutecznie.

32'

Kolejne dobre wejście Boilesena, ale tym razem Duńczyka powstrzymują obrońcy AZ.

30'

El-Ghazi znów traci piłkę w pojedynku z obrońcą.

28'

Sinkgraven świetnie zauważył wchodzącego na wolne pole kolegę, ale prostopadłe podanie Holendra przejmuje jeden z obrońców AZ, który zdążył wrócić i zażegnać niebezpieczeństwo.

27'

Nic nie wynika z kolejnych podań Ajaksu. Kibice chyba też powoli usypiają.

26'

Chwila przerwy w grze, na murawie leży piłkarz gości.

25'

Kapitalne wejście Boilesena, który włączył się od akcji i po chwili holowania piłki zdecydował się na strzał z 16 metrów, ale samo uderzenie pozostawię lepiej bez komentarza. Bardzo, bardzo złe uderzenie.

24'

Znowu - faul w środku pola przerywa wymianę piłki pomiędzy piłkarzami AZ.

22'

Błąd Sinkgravena na własnej połowie, ale nie wykorzystali go goście.

21'

Nie da się ukryć, że nie jest to wielkie widowisko w wykonaniu piłkarzy obydwu zespołów. Kolejny faul. Dużo walki, mało akcji.

20'

Piłkarz Kalmarów był faulowany, grę wznawiają goście, którzy powoli wymieniają podania.

19'

Kolejna strata AZ w środku pola, znów kontratak Ajaksu kończy El-Ghazi, który próbował uderzać z narożnika pola karnego - niecelnie.

18'

El-Ghazi! Świetna sytuacja, Kishna w polu karnym zauważył kolegę z zespołu, dograł mu idealną piłkę, ale Anwar swoim strzałem nie zaskoczył dobrze ustawionego bramkarza.

17'

Błąd przyjezdnych, piłka trafia do Schoene, który decyduje się na strzał z dalszej odległości - pewnie broni Alvarado.

16'

Odpowiedź Ajaksu, dobre wejście Kishny do ataku, ale obrońcy Kalmarów powstrzymują go w polu karnym.

15'

Znów pogubiło się AZ pod bramką rywala.

14'

Ciężko powiedzieć, czy któryś z zespołów osiągnął przewagę. Lepiej prezentują się goście, ale brakuje im odwagi w ofensywie.

12'

Dobre dośrodkowanie w pole karne, ale Cillessen skuteczną interwencją wyjaśnia sytuację.

11'

El Ghazi! Ależ fatalnie uderzał teraz Holender... Kolega z zespołu świetnie wyłożył mu piłkę na 16 metr, on zszedł jeszcze do środka, ale posłał ją "Panu Bogu w okno".

10'

Skuteczna interwencja obrońcy przerywa akcję Kalmarów.

9'

Tym razem to goście wywalczyli korner, ale podobnie jak w przypadku gospodarzy - obyło się bez zagrożenia.

8'

Świetne podanie Bazoera do Schoene, ale Duńczyk nie opanował piłki w polu karnym marnując szansę na zdobycie bramki.

7'

Nic ciekawego z tego nie wynikło.

6'

Schoene przegrał pojedynek z obrońcą, ale wywalczył rzut rożny.

5'

Chaotyczna gra gospodarzy, którzy nie potrafią przez dłuższą chwilę utrzymać się w posiadaniu piłki.

4'

Ricardo Kishna wpadł w pole karne, minął dwóch rywali, ale trzeciego już faulował.

4'

Sporo walki w środku pola, niewiele odważnych ruchów do przodu. Niezbyt ciekawie się to zaczyna.

3'

Dobra próba przyjezdnych, ale ostatecznie piłkarze w czarnych koszulkach zgubili piłkę pod polem karnym Ajaksu.

2'

Goście utrzymują się przy piłce na własnej połowie spokojnie konstruując atak.

1'

Mecz właśnie się rozpoczął!

20:39

Witamy i zapraszamy na relację LIVE ze spotkania 21. kolejki holenderskiej Ekstraklasy. Naprzeciw siebie staną dziś Ajax Amsterdam i AZ Alkmaar. Która ekipa wyjdzie zwycięsko z tego starcia?