Vitesse ArnhemVitesse Arnhem
1 : 0
Ajax AmsterdamAjax Amsterdam
93'

KONIEC! Ajax przegrywa na wyjeździe i ma coraz mniejsze szanse na odrobienie strat do PSV Eindhoven!

92'

Zimlig zmienia Andersena.

91'

Trzy minuty doliczone przez arbitra i żółta kartka dla El-Ghaziego.

90'

Dobre dośrodkowanie, ale jeszcze lepsza interwencja Blooma.

89'

Końcowe minuty spotkania, "kradną" czas gospodarze.

88'

Odpowiedź Vitesse - Djurdjević wpadł w pole karne, ale poślizgnął się i zdołał jedynie uderzyć w krótki róg co przyniosło rzut rożny.

87'

ROOM! Ależ parada! El-Ghazi uderzył w obrońcę, potem poprawił ale fantastycznie Room wyciągnął się i strącił piłkę na słupek!

86'

Joker - Djurdjević pojawił się na boisku przed chwilą, a teraz kapitalnie wykończył dośrodkowanie. Przyjęcie piłki na klatkę, potem przerzucenie nogą nad obrońcą i potężny strzał w róg bramki!

85'

KAPITALNE TRAFIENIE, DJURDJEVIĆ!

84'

Leerdam pojawia się w miejsce Qazashvilego.

83'

Brzydki faul Schoene, bez kartki. Podwójna zmiana w ekipie gospodarzy. Djurdjević zmienia Traore.

82'

Ależ zamieszanie! Zablokowany strzał van der Heijdena, piłka wybita przez obrońców Ajaksu...

81'

Kolejny korner dla gospodarzy.

80'

Dziesięć minut nadziei na bramkę dla Ajaksu.

79'

Milik opuszcza boisko, w jego miejsce Zivković.

78'

Traore przepchnął rywali, ale zakończył akcję słabym, niecelnym strzałem.

77'

Nie odnotował kartki dla Diksa kilka minut temu. Tymczasem kolejny raz na boisku leży zawodnik Ajaksu.

76'

Fatalnie strzelał van Rhijn...

75'

Dwóch piłkarzy z Arnhem leży, sędzia nakazuje jednak grać dalej, więc sprawy w swoje ręce bierze Diks, który powala Andersena.

74'

Trybuny gorąco dopingują swoich ulubieńców. Labyad wznawia grę z autu w okolicy pola karnego Ajaksu.

73'

El-Ghazi! Ładnie wpadł w pole karne i oddał strzał, ale pewnie broni Room.

72'

Na spalonym złapany napastnik Vitesse, Traore.

71'

Bazoer zatrzymuje akcję Vitesse.

70'

Bazoer w miejsce Riedewalda.

69'

Szykuje się zmiana, wywołałem wilka z lasu, ale... De Boer zdecydował się wpuścić środkowego pomocnika.

68'

Dziwnie długo De Boer zwleka ze zmianami. Ajaksowi brakuje świeżości na skrzydłach.

67'

Chwila spokoju na boisku.

66'

Wpadł w pole karne Vejinović, ale zbyt długo zwlekał z oddaniem piłki i wywalczył jedynie rzut rożny.

65'

No cóż, trzeba przyznać że najlepiej w tym meczu prezentuje się Cillessen i obrońcy, którzy przyjmują na siebie większość strzałów.

64'

Moisander! Obrońca Ajaksu świetnie blokuje strzał Traore.

63'

Rzut rożny dla gospodarzy, van Rhijn wybija piłkę z własnej szesnastki.

62'

Zaskakujący strzał po rzucie rożny, ale pewnie broni Room.

61'

Van der Heiden ratuje swój zespół! Milik odegrał głową do El-Ghaziego, ten uderzył ale na posterunku był obrońca Vitesse!

60'

Milik zabawił się w Ardę Turana i rzucił butem w rywala. Żółta kartka.

59'

Niezbyt ciekawe widowisko w Arnhem. Chyba czas na zmiany i trochę świeżości.

58'

Tym razem faulował Labyad.

57'

Klaasen zmuszony był do faulu na Labyadzie, by ten nie mógł kontynuować dobrej akcji.

56'

Kapitalne zagranie Proppera do Olyinyka, ale Ukrainiec przeniósł piłkę nad poprzeczką.

56'

Dobre rozegranie, ale gospodarze nie potrafią znaleźć sposobu na wygranie pojedynku z obrońcami Ajaksu.

55'

Korner dla Vitesse, będzie niebezpiecznie w polu karnym Joden.

54'

Propper zdecydował się na strzał z dalszej odległości, ale fatalnie przestrzelił.

53'

Milik osamotniony w ataku, traci piłkę w starciu z dwójką obrońców Vitesse.

52'

Labyad pogubił się w dryblingu i stracił piłkę w polu karnym.

51'

Piłkarze Vitesse utrzymują się przy piłce na połowie rywala szukając swoich okazji.

50'

Nieco lepiej w pierwszych minutach wyglądają goście, ale wciąż to Vitesse ma przewagę na boisku. Niecelne dośrodkowanie Proppera.

49'

Room nie zrozumiał się z obrońcami i wybił piłkę na aut.

48'

Faul w bocznej strefie boiska, rzut wolny dla Joden.

47'

Słaby, niecelny strzał z dystansu piłkarzy Vitesse.

46'

Goście utrzymują się przy piłce, ale szybko ją tracą.

45'

Gra wznowiona. Zaczynamy drugą połowę spotkania!

46'

Koniec pierwszej części spotkania, remis na GelreDome.

46'

Całym zespołem broni się Ajax, ciężko przedostać się w pole karne Joden.

45'

Wygląda na to, że pierwsza połowa zakończy się remisem. Sędzia doliczył minutę do podstawowego czasu gry.

44'

Sporo walki w środku pola, piłka co chwilę zmienia właściciela.

43'

Kapitalna interwencja Cillessena! Holender zachował spokój do końca, Traore wyprzedził van der Hoorna i uderzył w długi róg, ale nie udało mu się pokonać golkipera Ajaksu!

42'

Rozdrażnieni gospodarze nacierają coraz mocniej, ale wciąż skutecznie blokują ich defensorzy Joden.

41'

Jest odpowiedź Ajaksu! Milik do Klaasena, ten uderza w obrońców, a po chwili Schoene traci piłkę poślizgując się przy próbie dośrodkowania.

40'

Zbyt mocne dośrodkowanie Labyada, ale Vitesse utrzymuje się przy piłce.

39'

Świetnie teraz w ataku gospodarze, Propper kończy efektowną wymianę piłki strzałem, ale jego uderzenie blokuje Moisander!

38'

Schoene faulowany w pojedynku powietrznym o piłkę, ale nie będzie to sytuacja, która może zagrozić Vitesse.

37'

Moisander wyprzedza rywala i zagrywa do bramkarza. Cillessen musi jednak wybijać piłkę daleko w pole, gdzie znów przejmują ją goście.

36'

Achetneh dobrze zszedł do środka, ale wybrał złe rozwiązanie. Uderzenie z dystansu - niecelne, nie stworzyło zagrożenia pod bramką Ajaksu.

35'

Prześmiewczy transparent kibiców gospodarzy: "70% posiadania piłki, 0% wyników" - całkiem trafiony. To właśnie zespół Petera Bosza, a nie lubiący długo przetrzymywać piłkę Ajax, jest pod tym względem liderem Eredivisie. Około 60% czasu w tym sezonie Vitesse utrzymuje się w posiadaniu piłki, ale nie przekłada się to na wyniki - piłkarze z Arnhem zajmują dopiero 12 miejsce w tabeli.

34'

Cillessen! Bardzo odważne wyjście Holendra do Labyada w boczny sektor pola karnego, ale świetna interwencja brązowego medalisty mundialu!

33'

Tym razem rzut rożny dla Ajaksu, obyło bez zagrożenia.

32'

Olyinyk dobrze w polu karnym, oddaje strzał - ale blokuje go obrońca.

31'

Kolejna zmarnowana okazja do kontrataku przez Ajax. Goście grają fatalnie w ataku, ale dobrze się bronią. Gospodarze przeważają, ale nie radzą sobie pod bramką rywala.

30'

Niebezpiecznie wykonany stały fragment gry przez Vejinovica, ale Cillessen przenosi piłkę nad poprzeczką.

29'

Akcję kończy bardzo niecelny strzał z woleja jednego z zawodników Vitesse. Chwilę później mamy jednak kolejny korner dla Vitesse.

28'

Po dośrodkowaniu Achetneha gospodarze wywalczyli rzut rożny.

27'

Jest szansa dla Ajaksu, ale fatalnie zachował się Andersen. Strata i kolejna okazja do kontry dla Vitesse.

26'

Gospodarze dobrze radzą sobie również w defensywie, szybko zażegnali zagrożenie i ponowie znaleźli się w posiadaniu piłki.

25'

Strzał Proppera, piłka odbija się rykoszetem ale nie zaskakuje czujnego Cillessena.

24'

Nie, to jednak Ibarra. Kolumbijczyk odniósł kontuzję i już zmienia go Denis Olyinyk.

23'

Świetna szansa na kontratak dla Vitesse, na murawę upadł jeden z zawodników to chyba Traore. Chwila przerwy w grze, z której korzysta Frank de Boer przekazując swoim zawodnikom wskazówki dotyczące taktyki.

22'

Schoene... w mur! Po chwili dobitkę blokuje obrońca, a ostatecznie gospodarze wybijają piłkę w zamieszaniu z własnej szesnastki!

21'

Około 25 metrów do bramki drużyny z Arnhem, rzut wolny dla Ajaksu. Przy piłce Milik i Schoene, będzie okazja do oddania strzału...

20'

Jest celny strzał - Traore. Ciężko jednak zaskoczyć Cillessena takim uderzeniem.

19'

Próba kontrataku w wykonaniu Joden, ale zatrzymana niecelnym podaniem w kierunku Milika.

18'

Goście wciąż się bronią. Na tyle skutecznie, że oddanie strzału przez Vitesse jest praktycznie niemożliwe.

17'

Najpierw zablokowany strzał, a teraz dośrodkowanie Proppera. Kłopoty Ajaksu w defensywie.

16'

Zamknięci we własnym polu karnym Godenzonen jak na razie bronią się jednak skutecznie i pewnie.

15'

Nie widać pomysłu na grę po zespole gości. Nie potrafią zagrozić bramce rywala.

14'

Rośnie przewaga gospodarzy, tym razem jednak Traore nie zrozumiał intencji kolegi z zespołu i piłkę odzyskują Joden.

13'

Room wychodzi z bramki i łapie piłkę adresowaną w kierunku Milika. Dobra interwencja bramkarza na mniej więcej jedenastym metrze.

12'

Wysoko gra Vitesse, Cillessen zmuszony do dalekiego wybicia piłki.

11'

Przy piłce utrzymują się piłkarze Vitesse, którzy starają się znaleźć lukę w defensywie rywala.

10'

Nie było zagrożenia, gra ponownie przenosi się do środka pola.

9'

Korner dla gospodarzy.

8'

Dobre dośrodkowanie Schoene, ale lepsi w powietrzu gospodarze. Chwilę później piłka wraca w pole karne Vitesse, Milik nie mogąc uwolnić się od rywali odegrał do Riedewalda, ten jednak zbyt mocnym podaniem do kolegi z zespołu zmarnował sytuację.

7'

Klaasen kapitalnie mija rywali, z boku pola karnego fauluje go Achenteh. Będzie groźnie.

6'

Długa piłka w kierunku Traore, ten jednak znajdował się na spalonym.

5'

Schoene rozpoczął kontratak, ale skutecznie interweniował jeden z obrońców, który odebrał futbolówkę Duńczykowi.

4'

Niebezpieczna zabawa piłkarzy Vitesse pod własnym polu karnym, ale gospodarze wychodzą spod pressingu. Chwilę później tracą jednak piłkę.

4'

Gra wznowiona, Ajax konstruuje atak pozycyjny.

2'

Po starciu z Boilesenem na murawie leży Renato Ibarra, sędzia nie dopatrzył się faulu ale zawodnik potrzebuje pomocy medycznej.

1'

Ajax szybko ruszył do przodu, ale faulował na skrzydle. Rzut wolny dla gospodarzy na własnej połowie.

0'

Goście zaczynają spotkanie ze środka boiska!

14:25

Piłkarze za chwilę wybiegną na murawę!

14:23

Arkadiusz Milik zaliczył swój debiut w Eredivisie w starciu z Vitesse. Wówczas nie wpisał się na listę strzelców, jak będzie dziś?

14:13

Początek spotkania za 15 minut. Zapraszamy do lektury krótkiej zapowiedzi tego spotkania - KLIK!