Ajax AmsterdamAjax Amsterdam
16:25

Dziękujemy za uwagę.

16:25

Milika na boisko zastąpił Zivković, który zdobył bramkę. W kolejnych spotkaniach to Milik ponownie powinien wychodzić w wyjściowym składzie.

16:23

To było słabe spotkanie w wykonaniu Ajaxu Amsterdam. Gospodarze postawili ciężkie warunki i sprawiedliwej byłoby, gdyby ten mecz zakończył się remisem. Bohaterem mistrzów Holandii został an der Hoorn, który krótko po wejściu na boisko zdobył bramkę.

93'

Koniec meczu! Ajax po ciężkiej przeprawie zdobywa trzy punkty!

91'

Była szansa na bramkę honorową dla gospodarzy! Gouriye uderza z bliska w poprzeczkę!

86'

A van Mieghem Stansa.

86'

W międzyczasie Maletić zmienił Mattheija.

88'

Gol! Zivković! Młody napastnik gości wykorzystał podanie Schoene i w stuprocentowej okazji skierował piłkę do bramki!

86'

Ale nosa miał trener Ajaxu. Za Andersena wprowadził rosłego obrońcę. A bramka padła tak. Moisander wykonał daleki przerzut piłki, przedłużył ją właśnie van der Hoorn, zrobiło się zamieszanie, piłka wróciła do wprowadzonego na boisko zawodnika i a ten miał przed sobą pustą bramkę i mistrzowie Holandii objęli prowadzenie.

84'

Gol! van der Hoorn!

82'

Van der Hoorn zmienia na boisku Andersena.

81'

Auassar uderza, ale wysoko nad bramką.

79'

El-Ghazi dośrodkowywał w pole karne, ale ciężko stwierdzić w kogo kierunku. Minuty uciekają Ajaxowi, który w przypadku remisu, zwiększy stratę do pierwszego w tabeli PSV.

75'

Van Rhijn sfaulował napastnika gospodarzy i otrzymał za to żółtą kartkę.

73'

Zmiana w Excelsiorze. Boisko opuszcza van Weert, a pojawia się na nim Vermeulen.

70'

Rzut rożny dla Ajaxu Amsterdam. Dośrodkowanie Schöne, ale znowu nie stworzyli zagrożenia.

69'

Zivković przedłuża piłkę w kierunku El-Ghaziego, ale bez powodzenia. Nic nie wskazuje na razie na to, by mistrzowie Holandii zdobyli tutaj bramkę.

66'

To już drugie spotkanie z kolei w Eredivisie, w którym Milik nie zdobywa bramki. Ciężko winić dzisiaj Polaka, bo cała drużyna nie rozgrywa najlepszego meczu dzisiaj.

63'

A Zivković Milika.

63'

Dwie zmiany w Ajaxie. El-Ghazi zmienia Kishne.

60'

Krótka przerwa w grze, bo trafiony piłką w głowę był Kruys.

58'

Wydawało się, że po podaniu Schöne Milik był na spalonym, sędzia jednak nie podniósł chorągiewki. Reprezentant Polski uderzył jednak obok słupka.

57'

Jak oni tego nie wykorzystali? Auassar dośrodkował w pole karne, ale z dwóch metrów do pustej bramki spudłował Stans!

54'

Milik do Schöne, ale pomocnik Ajaxu nie zrozumiał się z polskim napastnikiem.

53'

Po zderzeniu z Riedewaldem zawodnik gospodarzy padł w polu karnym Ajaxu, ale sędzia nie odgwizdał rzutu karnego.

51'

Lasse Schoene uderza z dystansu, ale obok słupka. Ajax Amsterdam gra lepiej niż w pierwszej połowie.

48'

To powinna być bramka dla Ajaxu! Uderzenie van Rhijna z okolic 35. metrów! Poprzeczka!

46'

Rozpoczynamy drugą połowę!

15:16

Arkadiusz Milik próbował wracać się do środka boiska i konstruować akcje, ale nie wyróżnił się przez te czterdzieści pięć minut niczym szczególnym.

15:16

Ajax Amsterdam zagrał w pierwszej połowie bardzo słabe spotkanie. Nie zagroził praktycznie bramce gospodarzy. Excelsior miał swoje okazje na zdobycie bramki, ale brakowało skuteczności.

45'

Koniec pierwszej połowy! Do przerwy 0:0, co można uznać za lekką sensację.

41'

Dobre, techniczne uderzenie z rzutu wolnego Auassara, ale poradził sobie z nim Cillessen.

40'

Znowu było zagrożenie pod bramką Ajaxu po rzucie rożnym, ale i tym razem udało im się ostatecznie wybić piłkę.

38'

Najpierw bramkarz Ajaxu broni uderzenie Gouriye, a pół minut później van Weert strzela obok słupka. Było groźnie!

35'

Ostra gra Auassara, który otrzymał żółtą kartkę.

33'

Dobra akcja Milika, który był faulowany na trzydziestym metrze. Z rzutu wolnego uderzał van Rhijn, ale wysoko nad poprzeczką.

31'

Schöne do Kishny, ale znowu niedokładnie.

29'

Dwa rzuty rożne dla gospodarzy. Udało się jednak zażegnać niebezpieczeństwo pod bramką Cillessena.

25'

Zaskakujące uderzenie van Rhijna, ale piłka powędrowała nad poprzeczką.

24'

Kolejne groźne uderzenie Auassara! Zabrakło niewiele!

22'

Kolejne nieporozumienie piłkarzy Ajaxu Amsterdam. Faworyci spotkania na razie zawodzą.

20'

Dwójkowa akcja gospodarzy, ale zabrakło celności w ostatnim podaniu, by myśleć o zagrożeniu pod bramką Ajaxu.

19'

Częściej przy piłce są piłkarze Ajaxu Amsterdam, ale konstruowanie akcji idzie im na razie bardzo ciężko.

17'

Rzut wolny dla Ajaxu Amsterdam. Dośrodkowanie Lasse Schoene, piłkę przedłuża Andersen, ale bramkarz gospodarzy zdołał ją złapać.

15'

Kolejna kontra Ajaxu Amsterdam. Nie było jednak zagrożenia pod bramką, bo źle piłkę na lewej stronie boiska podawał Serero.

13'

Dobry drybling Arkadiusza Milika i podanie do van Rhijna, ale ten źle dośrodkował w pole karne. Od bramki rozpoczną gospodarze.

12'

Teraz mogło być groźnie pod bramką Ajaxu. Żaden z piłkarzy gospodarzy nie potrafił się jednak złożyć do uderzenia i w końcu mistrzowie Holandii mogli ruszyć z kontrą.

8'

Moisander długo utrzymywał się przy piłce, ale zwlekał z podaniem i ostatecznie stracił piłkę.

5'

Adil Auassar próbował pokonać bramkarza Ajaxu z dystansu, ale uderzył obok słupka.

2'

Od pierwszych minut w ataku goście. W wyjściowym składzie Ajaxu oczywiście znalazł się Arkadiusz Milik.

1'

Rozpoczynamy spotkanie!

14:25

Ławka rezerwowych Excelsior: de Reuver, van Mieghem,Vermeulen, Brito, Varela, Damen, Maletić

14:17

Po raz ostatni oba zespołu spotkały się ze sobą 26 lutego 2012 roku. Ajax Amsterdam rozgromił wtedy na wyjeździe Excelsior 4:1. Bramki dla gości zdobywali Özbiliz, Vertonghen i dwie de Jong. Honorowe trafienie dla gospodarzy zaliczył Mattheij.

14:15

Excelsior notuje obecnie serię sześciu spotkań bez wygranej w lidze i zajmuje trzynaste miejsce w Eredivisie. W tym sezonie, gdy mierzyli się z takimi zespołami jak PSV Eindhoven czy Feyernoordem Rotterdam, to wysoko przegrywali.

14:13

Nikt się nie spodziewał porażki Ajaxu Amsterdam w 1/8 finału Pucharu Holandii z Vitesse Arnhem. Podopieczni Franka de Boera, mimo iż wystąpili w większości w podstawowym składzie, dali się zdominować swoim rywalom i w ciągu całego meczu tylko raz zagrozili przeciwnikowi, gdy z rzutu wolego uderzał Arkadiusz Milik. Vitesse było o wiele lepsze od mistrzów Holandii i pokonało ich zasłużenie 4:0. Awans wywalczył także Excelsior, który rozgromił NAC Breda 6:0.

14:10

Witamy podczas relacji LIVE z meczu Eredivisie. Excelsior podejmować będzie na własnym stadionie mistrza Holandii Ajax Amsterdam.