3 : 1
MDFC Utrecht
1. połowa2 : 1
93'

KONIEC! Milik tym razem bramki nie zdobył, ale Ajax mimo to wygrał spotkanie i awansował na pozycję lidera Eredivisie!

92'

Ostatnie ataki gości. Strzał niecelny.

91'

Dośrodkowanie w kierunku Zivkovica, ale Holender nie trafił czysto w piłkę.

90'

Trzy minuty doliczone do podstawowego czasu gry.

89'

Joden rozgrywają piłkę na własnej połowie.

87'

Dobrą kontrę El-Ghaziego przerwał obrońca Utrechtu!

87'

Goście pogubili się przed polem karnym rywala i stracili piłkę.

85'

Dobra próba Serero na skrzydle, ale nie skończyła się ona zbyt dobrze.

84'

Zivković w miejsce Milika.

83'

Walczą jeszcze goście, jednak bezskutecznie. Dobrze broni się Ajax.

82'

Frank de Boer szykuje kolejną zmianę, na boisku pojawi się Richairo Zivković.

80'

Korner dla Utrechtu, strzał gości nie trafia jednak w światło bramki.

79'

Ayoub schodzi z boiska, zastąpił go Barazite.

77'

Już chyba nic się nie zmieni. Trzy punkty można powoli zapisać gospodarzom, którzy dzięki temu awansują na pozycję lidera Eredivisie.

75'

Mamy zmianę w ekipie gości, Peterson schodzi z boiska. w jego miejsce Verbeek.

73'

Słabsze tempo tego spotkania, obydwa zespoły już chyba opadły z sił.

72'

Dobre zagranie w kierunku Schoene, ale trochę zbyt mocne by Duńczyk dogonił futbolówkę.

70'

Dobra akcja gości zakończyła się pewną interwencją Cillessena.

68'

Zmarnowana okazja gospodarzy! Serero ruszył skrzydłem, zagrał do Schoene, który znakomicie wpadł w pole karne ale uderzył wprost w bramkarza! Serero próbował jeszcze "poprawić" akcję dośrodkowaniem, ale to było zbyt wysokie by piłki sięgnął Milik.

66'

Klaasen podał do Anwara, ten minął dwóch rywali przed polem karnym po czym uderzył mocno w sam róg bramki!

65'

Wejście smoka El-Ghaziego!!! GOOOOOOOOOL!

65'

A niezbyt zadowolonego z decyzji De Boera Lucasa Andersena zastąpił Riedewald.

64'

El-Ghazi zmienia Kishnę.

63'

Nie zwalniają tempa gospodarze. Za chwilę zmiany w ekipie gospodarzy.

61'

Gorąco było w polu karnym Utrechtu! Milik padł w polu karnym, ale nie było mowy o rzucie karnym! Jego koledzy z zespołu nie potrafili wykończyć tej akcji, a chwilę później kontratak gości przyniósł im rzut rożny!

60'

Gospodarze odzyskują przewagę na boisku.

59'

Rzut wolny dla Utrechtu nie przyniósł zagrożenia.

57'

Świetne wejście Milika w pole karne po doskonałym podaniu Andersena, ale Polaka wyprzedził wychodzący z bramki Ruiter!

57'

Deja vu dla Ajaksu? Gospodarze odpuścili grę i narażają się na stratę punktów - podobnie jak miało to miejsce nie tak dawno w meczu przeciwko ADO.

54'

Ależ szczęście Ajaksu! Dośrodkowanie van der Maarela trafia w słupek, a dobitkę blokują defensorzy Joden!

53'

Goście nie mogą przedrzeć się przez drugą linię Godenzonen.

51'

Pod bramką Ajaksu utrzymują się teraz piłkarze gości.

50'

Dobre dogranie w kierunku Petersona, ten odegrał do van der Maarela, który zbyt długo zbierał się do oddania strzału.

50'

Ustał doping na stadionie, z akcją ruszyli przyjezdni, ale kończy ją niecelnym strzałem Oar.

47'

Dość spokojny początek drugiej części spotkania, obydwa zespoły szukają swoich okazji.

46'

Szybko ruszyli piłkarze Ajaksu, ale rywale nie dali się zaskoczyć.

45'

Wracamy na Amsteram ArenA, grę po przerwie wznawiają goście!

Faule: 5 - 7

45'

Koniec pierwszej połowy spotkania.

45'

Gospodarze spokojnie wymieniają podania czekając na ostatni gwizdek arbitra w pierwszej połowie.

43'

Sam poszkodowany wykonał rzut wolny, ale piłka po strzale Polaka trafiła w mur.

42'

Milik faulowany w okolicy pola karnego rywala, będzie groźna okazja dla Joden.

42'

Wysoki pressing Utrechtu na własnej połowie, ale nie przeszkadza to gospodarzom w rozgrywaniu ataku pozycyjnego.

40'

Oar nieprzepisowo powstrzymał Klaasena w środku pola, żółty kartonik dla piłkarza Utrechtu.

39'

Słaby strzał nie przyniósł zagrożenia. Obudzili się w końcówce pierwszej połowy piłkarze Utrechtu, to zwiastuje ciekawe drugie 45 minut.

38'

Już jesteśmy pod drugą bramką, około 30 metrów od bramki Ruitera - rzut wolny dla Joden.

38'

CILLESSEN!!! Jeden z najlepszych asystentów ligi, Tommy Oar, wykonał rzut wolny po faulu Moisandera, piłka trafiła na głowę jego kolegi z zespołu, który znakomicie uderzył ją w powietrzu ale jeszcze lepszą paradą popisał się golkiper Ajaksu!

36'

Znakomite zagranie w tempo do Rubio, ten uważał by nie spalić i wyszedł na czystą pozycję po czym pokonał bramkarza strzałem w długi róg bramki! Świetna akcja gości!

35'

Ruuubin!!! GOOOOOOOOOL DLA UTRECHTU!

34'

Markiet ponowie popełnił błąd, tym razem zagrał piłkę do przeciwnika. Po chwili podanie otrzymał Serero, który jednak zbyt mocno wypuścił sobie futbolówkę.

34'

Ależ było niebezpiecznie! Dośrodkowanie Schoene, kiks Markieta i na koniec nieudany strzał Kishny!

32'

Ponownie w defensywie Klaasen, tym razem zablokował strzał piłkarza Utrechtu. Ajax rusza z kontrą.

31'

Dobrze tym razem w obronie zachowali się piłkarze Joden. Powrót Klaasena przerwał akcję rywala.

29'

Przewaga Ajaksu na boisku jest wyraźnie widoczna, gospodarze utrzymują się przy piłce na połowie Utrechtu.

28'

Schoene padł jak długi w polu karnym, ale zdaniem sędziego nie ma mowy o podyktowaniu rzutu karnego.

27'

Huknął potężnie z 10 metrów nieobstawiony Niklas Moisander, ale przeniósł piłkę nad poprzeczką bramkarz!

25'

Na dzisiejszy mecz sprzedano 48 007 biletów. Imponująca liczba.

23'

Ajax w natarciu. To się może skończyć kolejnym pogromem.

21'

Akcję zaczął Milik, który zagrał do Andersena, a ten lekko musnął futbolówkę do Klaasena. Ostatni z graczy Ajaxu nie dał szans wychodzącemu bramkarzowi.

20'

GOOOOL!! 2:0! Davy Klaassen!

18'

Zaskakujący strzał van Rhijna z rzutu wolnego i jakimś cudem sparował to bramkarz!

17'

Z 17 metrów nieczysto uderzył Serero, na linii interweniował niefortunnie jeszcze jeden z defensorów, lecz ostatecznie od poprzeczki piłka wpadła do siatki.

16'

GOOOOL!! Bomba z dystansu w wykonaniu Thulani Serero!

16'

Dryblował w szesnastce Kishna, ale wywalczył tylko kolejny róg. Coraz mocniej naciska Ajax.

15'

Van Rhijn ruszył z piłką na skrzydle. Ajax wywalczył aut w okolicy pola karnego rywali.

14'

Korner dla Ajaksu, dobre dośrodkowanie kończy strzałem Moisander, ale ta akcja przynosi jedynie następny rzut rożny dla Joden.

11'

Arkadiusz Milik wyprowadził kontrę lewą stronę i przytomnie zagrał do Schoene. Za moment miejscowi jeszcze oddali strzał, lecz niecelny.

8'

Tuż przed polem karnym przekładał piłkę na lewą nogę Yassine Ayoub i nic z tego ostatecznie nie wyszło.

6'

Niespodziewana kontra Utrechtu, Kristoffer Peterson wyszedł praktycznie sam na sam z bramkarzem. Uderzył tylko w boczną siatkę.!

5'

Ricardo Kishna poszedł jeden na jednego z obrońcą, jednak tym razem udało się zablokować strzał gracza Ajaksu.

3'

Świetny odbiór Lasse Schoene i mistrzowie Holandii budują kolejną akcję.

2'

Dużo chaosu w pierwszych sekundach. Goście z Utrechtu chcą pokazać, że łatwo nie dadzą się dzisiaj pokonać.

1'

Rozpoczęli gospodarze.

12:26

Zawodnicy wychodzą już na murawę, za chwilę zaczynamy!

12:19

12:07

Rezerwowi Utrecht: Barazite, Heerings, Diemers, Verbeek, Letschert, Verhoeven, Amrabat.

12:05

Rezerwowi Ajax: van der Hoorn, Riedewald, El Ghazi, Denswil, Bazoer, Zivkovic, Boer.

12:00

Arkadiusz Milik w ostatnim czasie porównywany jest do Zlatana Ibrahimovicia i Luisa Suareza. Polak podobnie jak oni grę w Ajaxie Amsterdam rozpoczynał w wieku 20 lat. Były zawodnik Górnika Zabrze jest jednak bardziej skuteczniejszy w swoim pierwszym sezonie w Holandii, niż wspomniana wyżej dwójka. Swoją dobrą formę potwierdził w spotkaniu z APOEL-em, zdobywając premierowe trafienie w Champions League. Czy dzisiaj dołoży kolejne trafienie?

11:53

Witamy z Amsterdam ArenA. Za nieco ponad 30 minut rozpocznie się pojedynek Ajaksu z Utrechtem. Zapraszamy na relację na żywo!