1. połowa4 : 0
22:37

Dziękujemy za uwagę.

22:36

Milik usiadł na ławce, ale zastąpił kontuzjowanego Sigthorssona już w 18. minucie. Polski napastnik zakończył spotkanie z dwoma bramkami i jedną asystą.

93'

Koniec meczu! Ajax demoluje rywali 5:0! Najlepszym zawodnikiem spotkania Arkadiusz Milik!

91'

Ben Sahar groźnie uderzał, ale pika trafiła wprost w bramkarza Ajaxu.

90'

Sędzia doliczył dwie minuty.

88'

Jeden z obrońców wyprzedził Milika i tylko to uchroniło gości przed stratą szóstej bramki.

86'

Ajax spokojnie rozgrywa piłkę, a goście nie robią nic, by zdobyć honorowe trafienie.

83'

Atak z tyłu w nogi Milika. Żółta kartka dla Ippela.

79'

Piłka wycofana do Milika, ale ten odchylony przenosi ją nad poprzeczką.

77'

Ostatnia zmiana także w drużynie gości. Z boiska schodzi Andrade. Pojawia się Ondaan.

76'

Ostatnia zmiana w Ajaxie. Kishna schodzi, a pojawia się Menig.

73'

Kishna zbyt długo zwlekał z podaniem w polu karnym i odebrał mu piłkę Dijks.

70'

Milik wyprzedził obrońców i uderzył, ale dobrze broni Lamprou!

69'

Gospodarze spokojnie rozgrywają piłkę w środkowej strefie boiska.

66'

Zmiana także w Ajaxie. Andersena zastąpił Bazoer.

65'

Schodzi z boiska Wuytens, zastępuje go Heerkens.

62'

Mogła paść bramka honorowa dla gości! Cillessen broni uderzenia z bliska Armenterosa i Sahara.

59'

Milik dobrze wyszedł do piłki. Oszukał dwójkę obrońców, zagrał na dłuższy słupek, gdzie był Andersen, który z bliska wpakował ją do siatki.

57'

Mamy kolejną bramkę dla Ajaxu! Klaassen!

54'

Po stracie Milika Armenteros ruszył z kontrą. Doszło nawet do uderzenia, ale zostało zablokowane przez obrońcę Ajaxu.

52'

Zmiana w Willem II. Haemhouts schodzi, pojawia się Ippel.

51'

Po akcji Klaassena uderzał Schoene, ale piłka powędrowała daleko od bramki gości.

49'

Kolejne uderzenie polskiego napastnika. Tym razem zablokowane przez obrońcę Willem II.

46'

Rozpoczynamy II połowę!

47'

Koniec pierwszej połowy! Zabójczo skuteczny Ajax Amsterdam prowadzi 4:0! Dwa trafienia Arkadiusza Milika!

45'

Jak bramkę zdobył Ajax? Kishna dośrodkował w pole karne, tam trafiła ona do Andersena, któremu odskoczyła od nogi, ale przejął ją Milik i nie dał szans bramkarzowi Willem II.

44'

Wuytens fauluje zawodnika Ajaxu. Żółta kartka!

43'

Mamy czwartą bramkę dla Ajaxu! Milik!

41'

Powinno być 4:0! Milik zgrywa do Andersena! Duńczyk ładnie zakręcił obrońcą Willem II, ale dobrą paradą popisał się Lamprou!

38'

Pierwsza akcja od dłuższego czasu Willem II. Sahar dośrodkowywał w pole karne, ale wybił ją obrońca gospodarzy.

36'

Schöne uderza z rzutu wolnego, ale przenosi piłkę ponad poprzeczką.

35'

Dijks fauluje osto Schöne. Żółta kartka.

33'

Veltman rozpoczął akcję ofensywną i podał do Schöne, ten oddał mu piłkę, a obrońca Ajaxu podcinką pokonał bramkarza gości.

31'

Co akcja to gol! Veltman!

29'

Arkadiusz Milik zdobywa siódmą bramkę w Eredivisie! Asystę znowu notuję Andersen. Polak dobrze przyjął piłkę, zszedł do prawej strony i lewą nogą pokonał bramkarza Willem II.

27'

Gol! Arkadiusz Milik!

25'

Dobra akcja Ajaxu. Kishna w kierunku Milika, ale szybciej zdołał wybić piłkę obrońca gości.

23'

W kolejnej akcji po zdobyciu gola Sigthorsson został sfaulowany przez piłkarza Willem II. Wygląda na to, że może być to jakaś dłuższa absencja Islandczyka, bo było widać ból na jego twarzy.

21'

Tyle działo się w jednej chwili na boisku, że nie było czasu, by powiedzieć jak padła bramka dla Ajaxu. W trójkowej akcji Andersen zgrał piłkę do Sigthorssona, który miał przed sobą tylko bramkarza i pewnie umieścił piłkę w bramce.

18'

Wymuszona zmiana. Milik pojawia się za Sigthorssona.

17'

Sigthorsson leży na boisku konieczna będzie zmiana.

15'

Messaoud faulował Sigthorssona i mamy żółtą kartkę.

14'

Gol! Sigthorsson!

13'

Rzut rożny dla Ajaxu Amsterdam. Dośrodkowywał Schoene, ale nie było zagrożenia pod bramką gości.

10'

Sigþórsson do Andersena, ale Duńczyk nie dość, że traci piłkę, to jeszcze fauluje swojego rywala.

8'

Groźnie goście! Messaoud zdołał dośrodkować piłkę z prawej strony, najwyżej wyskoczył Ben Sahar, ale nie wykorzystał dogodnej sytuacji na zdobycie gola!

5'

Tradycyjnie jak ma to miejsce w każdym meczu Ajaxu na własnym boisku, częściej przy piłce znajdują się goście.

3'

Z rzutu wolnego uderzał Wuytens, ale wprost w mur ustawiony przez piłkarzy Ajaxu.

2'

Rajd Bruno Andrade, który został sfaulowany na 20. metrze. Dobra okazja dla Willem II.

1'

Rozpoczynamy spotkanie w Amsterdamie!

20:41

Gospodarze tego spotkania po raz ostatni przegrali mecz ligowy 31 sierpnia. Słabiej w tej statystyce wypada Willem, który w pięciu ostatnich meczach zdobył osiem punktów (dwa zwycięstwa, dwa remisy i porażka).

20:38

Ławka rezerwowych Willem II: Heerkens, Ondaan, Ippel, Braber, Heymans, Cabral, Meul

20:37

Ostatnie zwycięstwo Willema nad Ajaksem miało miejsce 8 lat temu. Wówczas na własnym stadionie gospodarze wygrali 2:1, a goście kończyli mecz w dziesiątkę po czerwonej kartce dla Evandera Sno. W Amsterdamie Willem nie wygrał jeszcze nigdy w całej historii bezpośrednich pojedynków tych zespołów.

20:33

Ławka rezerwowych Ajaxu: van der Hoorn, Riedewald, Milik, Denswil, Bazoer, Boer, Menig

20:32

Ekipa Willema II jest ligowym kopciuszkiem. Dopiero co awansowała do Eredivisie, chociaż doskonale zna smak tych rozgrywek. Zwykle jednak piłkarze z Tillburga biją się o utrzymanie, dlatego dobre wyniki tej drużyny w tym sezonie zaskakują niejednego kibica holenderskiego futbolu.